Ogrody Herrenhausen « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Ogrody Herrenhausen

-
Ogrody Herrenhausen
Herrenhäusen Garten to jeden z najpiękniejszych zespołów ogrodowych w północno-zachodniej części Hannoveru, robiący niesamowite wrażenie na zwiedzających. To istny raj sztuki ogrodowej na wysokim poziomie i jeden z najważniejszych ogrodów barokowych w Europie. Warto się tam udać zwiedzając Hannover tym bardziej, że ogrody oddalone są kilka przystanków tramwajowych od centrum.

Ogrody powstały w XVII wieku, do dzisiaj rozrosły się do powierzchni 136 hektarów. W Ogrodach Królewskich w Herrenhausen udało się zachować do dziś w niezmienionej formie najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny.

Herrenhäusen Garten składa się z czterech różnych ogrodów tematycznych: pięknego i kolorowego Großer Garten (Wielki Ogród), wspaniałego Berggarten (Ogród Gorski), Georgengarten (Ogród Jerzego) oraz Welfengten (Ogród Welfów).

Ogród Großer Garten


Ogród Großer Garte, to największy z ogrodów. Zajmuje powierzchnię 50 hektarów, utrzymany jest w stylu wyraźnie barokowym. Charakterystyczne są tu niskie, misternie rzeźbione bukszpanowe żywopłoty, z których wyłaniają się białe, romańskie posągi. Okres baroku, to też labirynty oraz kwatery bukszpanowe o kwadratowym kształcie. Alejki do spacerowania są wysypane żwirem, dzięki któremu nie plenią się tu żadne niepożądane rośliny. Utrzymanie ogrodu jest niezwykle pracochłonne i wymaga ogromnej systematyczności i precyzji.

Herrenhauser


Centrum ogrodu stanowi wielka fontanna o wysokości dochodzącej podczas dobrej pogody do 80 metrów. W północno-zachodniej części ogrodu zaprojektowano jaskinię - grotę, początkowo z ekspozycją kryształów, minerałów, szkła i muszli. Istotne jest, że Ogrody Królewskie w Hanoverze to jeden z nielicznych barokowych ogrodów, które zachowały swój kształt niezmieniony do dzisiaj.


Georgengarten


Georgengarten, to zdecydowanie część angielska Ogrodów Królewskich w Hanoverze. Zaprojektowany został jako angielski ogród krajobrazowy, po którym mogły się przechadzać panienki i panowie dworu. Do dzisiaj jest to miejsce wycieczek rekreacyjnych.

Berggarten


Berggarten, to kiedyś ogród warzywny, przekształcony stopniowo w ogród botaniczny.


Ogrody Królewskie w Hanowerze, to miejsce organizacji wielu wydarzeń kulturalnych i festiwali. W każde wakacje odbywa się tu m.in. KunstFestSpiele Herrenhausen, czyli festiwal, w trakcie którego mają miejsce najrozmaitsze wydarzenia teatralne, muzyczne i artystyczne. Od maja do września z kolei Ogrody Królewskie w Hanowerze odwiedzają ogniomistrzowie z całego świata podczas Fireworks Competitions. Z kolei zaprojektowany w stylu amfiteatru Garden Theatre stanowi idealne miejsce do organizacji letnich spektakli i festiwali muzycznych na świeżym powietrzu.

Herrenhauser


Godziny otwarcia:


  • Großer Garten 9:00–20:00
  • Berggarten 9:00–20:00
  • Museum Palace Herrenhausen 11:00–18:00
  • Fontanny w Großer Garten 10:00-12:00 oraz 15:00-17:00
  • Ogrody zimowe 9:00-19:30


Jak dojechać?


Dojazd tramwajem (metrem) 4 i 5 przystanek Herrenhäuser Gärten.

Herrenhauser Garten - jak dojechać


Ogrody Herrenhausen - dodano: 2019-07-11

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.