ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Weekend z dzieckiem. 5 miejsc, które warto odwiedzić

-
Weekend z dzieckiem. 5 miejsc, które warto odwiedzić
Wakacyjna podróż z dziećmi nie musi kojarzyć się z długim wyjazdem. Wystarczy weekend, aby dotrzeć do miejsc, które oferują najmłodszym mnóstwo atrakcji. Gdzie pojechać z dziećmi w różnym wieku? Jak zorganizować taką wyprawę? I wreszcie - skąd wziąć pieniądze na weekendowy wypad?

Miejsce, w którym planujemy wypoczynek z dzieckiem, musi mieć wiele do zaoferowania. Zarówno maluchy, jak i starsze nastolatki szybko się nudzą, dlatego wybierając cel podróży, warto postawić na atrakcje dostosowane do różnych grup wiekowych.

Rodzice mają ogromny wybór miejsc, które stworzone są właśnie dla dzieci. Odpowiednia na weekendową wyprawę będzie podróż w kraju, choć możliwość szybkiego transportu (np. samolotem) oczywiście nie wyklucza również zagranicznych lokalizacji. Oto najciekawsze miejsca dla dzieci w Polsce i w Europie:

Energylandia

Trudno wyobrazić sobie inne miejsce w Polsce z tyloma atrakcjami dla dzieci! Jest to największy w kraju rodzinny park rozrywki. Wśród licznych atrakcji można znaleźć Bajkolandię z propozycjami dla najmłodszych, strefę Familijną z różnorodnymi przejażdżkami, planetarium i tematycznymi wioskami, strefę Ekstremalną dla spragnionych mocnych wrażeń, mnóstwo basenów i wodnych rozrywek, a także rozmaite pokazy (iluzjonistów, akrobatów, zaklinaczy ognia i wiele innych).
Energylandia jest czynna codziennie w godz. 10:00-20:00. Bilety w sezonie kosztują: 129 zł (normalny), 79 zł (ulgowy), 139 zł (ulgowy dwudniowy), 229 zł (normalny dwudniowy). Dzieci do lat 3 płacą za wejście jedynie 1 zł.

Inwałd Park

Jest to kompleks turystyczny, w skład którego wchodzą 4 parki tematyczne: Park Miniatur, Dinolandia, Park Średniowieczny i Ogród Jana Pawła II. Na terenie obiektu znajduje się również Mini ZOO Kucyk. W Parku Miniatur można skorzystać z lunaparku, kina 5D, Zielonego Labiryntu, lodowiska, czy wejść do domu strachów. Różnorodność propozycji sprawia, że miejsce to zafascynuje dzieci w każdym wieku.
Inwałd Park jest czynny codziennie od 10:00 do 18:00. Ceny biletów prezentują się następująco: normalny – 75 zł, ulgowy – 65 zł, rodzinny (2 dorosłych, 2 dzieci) – 260 zł. Dzieci mierzące nie więcej niż 90 cm płacą przy wejściu tylko 1 zł. Bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji w cały parku przez okres dwóch dni.

Gdańskie ZOO (największe w Polsce)

Dzieci zazwyczaj kochają zwierzęta, więc warto to wykorzystać i wybrać się do największego w kraju ZOO w Gdańsku. Na powierzchni 125ha mieszkają przedstawiciele 193 gatunków – zarówno tych powszechnie znanych, jak i egzotycznych. Wśród atrakcji ogrodu znajdziemy też Małe ZOO, Kolejkę Retro i Park Linowy. Aby ułatwić sobie przemieszczanie się po kompleksie, można również wynająć wózek, na którym przewozi się bagaże lub dzieci do lat 7 (koszt 20 zł za cały dzień + kaucja 10 zł).
ZOO w Gdańsku w sezonie (maj-wrzesień) jest otwarte w godzinach 9:00-19:00. Ceny biletów zmieniają się w zależności od danego miesiąca. W sezonie (maj, czerwiec, wrzesień) wynoszą: normalny – 30 zł, ulgowy – 25 zł i rodzinny – 80 zł. W miesiącach wakacyjnych lipiec-sierpień cena wzrasta do 100 zł.

Disneyland

Weekend we Francji dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu dziecku. Wśród atrakcyjnych lokalizacji w tym regionie warto polecić znany na całym świecie Disneyland. Wizyta w takim miejscu przeniesie maluchy i starsze dzieci w czarujący świat bajek. Do ich dyspozycji jest tam również mnóstwo tematycznych parków i rozrywkowych kolejek.
Godziny otwarcia Disneylandu to 10:00-20:30 od poniedziałku do piątku oraz 10:00-21:30 w weekendy. Ceny biletów internetowych wynoszą: jednodniowy - 105,22 € za dorosłego (powyżej 12 lat) i 96,76 € za dzieci (3-11 lat), a dwudniowy - 204,40 € za dorosłego i 188,68 € za dzieci.

Legoland

Obowiązkowy punkt na mapie dla miłośników LEGO. Zbudowano go z ponad 55 milionów klocków. Obiekt obejmuje 9 różnych krain tematycznych m.in. Krainę Miniatur, Piratów i Przygód. Na dzieci czekają fascynujące przejażdżki i rozwijające warsztaty.
Park jest otwarty od 10:00 do 18:00 od kwietnia do października. Dłuższe godziny obowiązują w wakacje, weekendy i święta. Bilet internetowy jednodniowy kosztuje 43,50 € dla osób powyżej 12 lat i 41,50 € dla dzieci w wieku 3-11 lat.

Jak zorganizować weekendowy wyjazd z dzieckiem?


Podróż z dzieckiem, nawet w formie krótkiego wyjazdu, wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim trzeba zadbać o budżet. Koszty podróży mogą różnić się w zależności od konkretnej lokalizacji czy obiektu, jednak przygotowanie zaplecza finansowego powinno zawsze obejmować wydatki na transport (samochód, autobus, pociąg, samolot), bilety wstępu na atrakcje, nocleg oraz wyżywienie. Zarówno w przypadku podróży po Polsce, jak i do innego europejskiego kraju, wydatek na weekendowy wyjazd z dzieckiem może zaskakiwać.

Jeśli koszty przewyższają możliwości domowego budżetu, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z szybkiej pożyczki pozabankowej online. Wiele atrakcyjnych ofert od sprawdzonych pożyczkodawców znajduje się np. w serwisie https://bezpiecznechwilowki.pl/. Dzięki nim można błyskawicznie zyskać pieniądze niezbędne na wyjazd. Jest to szczególnie przydatna opcja, gdy na podróż z dzieckiem decydujemy się spontanicznie. Wybierając pożyczkę odpowiednio dostosowaną do naszych wymagań, warto porównać oferty różnych firm, korzystając z rankingu chwilówek na bezpiecznechwilowki.pl. Umieszczone w nim informacje pozwolą wybrać najbardziej atrakcyjną opcję i dopasować ją do domowych finansów. Dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do dodatkowej gotówki można zorganizować dzieciom wyjazd, który zapamiętają na całe życie.

Weekend z dzieckiem. 5 miejsc, które warto odwiedzić - dodano: 2019-08-04

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.