Kurtki zimowe dla dzieci - gwarancja ciepła i bezpiecznego zimowego szaleństwa « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Kurtki zimowe dla dzieci - gwarancja ciepła i bezpiecznego zimowego szaleństwa

-
Kurtki zimowe dla dzieci - gwarancja ciepła i bezpiecznego zimowego szaleństwa
Wybierając kurtkę dla dziecka łatwo dać się skusić stosunkowo tanią odzieżą z hipermarketów. Problem w tym, że jeżeli dziecko jest aktywne – a wierzymy, ze dbasz o to, aby było – taka oszczędność może łatwo odbić się czkawką. Dlaczego? Ponieważ najtańsze kurtki miewają problemy z parametrami technicznymi.

Kurtki dla dzieci - dlaczego warto dbać o ich parametry?


Łatwo ulec przekonaniu, ze skoro dziecko szybko wyrasta z kolejnych ubrań, kurtka może być „zupełnie zwykła”. Trzeba jednak pamiętać, że te same cechy, które czynią kurtkę przydatną w trakcie na przykład aktywności outdoorwej dorosłego, sprawdzają się również w kurtkach dla dzieci, gdy te zaczynają biegać po śniegu.

Kurtka dla chłopca


Co więcej – w przypadku dzieci kurtki zimowe powinny być zaprojektowane jeszcze dokładniej chociażby ze względu na to, że dziecko nieraz wytarza się we śniegu lub zacznie obrzucać z rówieśnikami śnieżkami. Im lepiej kurtka ochroni przed wilgocią czy w ogóle przed przypadkowym przedostawaniem się śniegu pod kurtkę, tym lepiej będzie chronione zdrowie malucha.

Kurtka na narty


Stójki i kaptury


Kurtki zimowe dziecięce jak już wspomniano muszą być wykonane z materiałów o odpowiedniej odporności na wilgoć. Sam materiał to jednak nie wszystko. Istotny jest również sam projekt. Przeglądając odzież dziecięcą w sklepach turystycznych, np. w e-Horyzont.pl, szybko można zauważyć, że w porównaniu z krojami marketowymi dużo staranniej zadbano tutaj o różnego typu stójki wokół szyi – nie tylko nie ulegające zbyt łatwo odginaniu, ale też szczelniej chroniącymi szyję przed wiatrem.

Kurtka dla dziewczynki


Inną typową cechą, jaka charakteryzuje kurtki zimowe dziecięce, są dobrze przygotowane kaptury. Dobra regulacja sprawia, ze bez problemu można je naciągnąć na czapkę (także taką typowo dziecięcą, z pomponem), stanowiąc dodatkową ochronę przed ucieczką ciepła. Wiele z nich ma też specjalne obszycia dookoła kaptura, które dodatkowo poprawiają ten efekt.

Kurtka dla dziecka z kapturem


Ochrona przed zimnem


W przeciwieństwie do tanich kurtek, modele przygotowane przez firmy wyspecjalizowane w odzieży outdoorowej stawiają na technologie, które nie tylko chronią przed zimnej, ale też są najzwyczajniej w świecie lekkie. Połączenie tych dwóch cech w przypadku dzieci będzie szczególnie istotne – zwłaszcza jeżeli lubią one bawić się na świeżym powietrzu również w sezonie zimowym.

Połączenie odpowiedniego wypełnienia z wiatroszczelnymi i wodoodpornymi tkaninami, które je obszywają, czyni kurtki dziecięce przygotowane przez firmy outdoorowe szczególnie użytecznymi.

Kurtka dla dziewczynki z kapturem


Widoczność


Użycie żywych kolorów w odzieży dziecięcej to jeden ze sposobów na poprawę widoczności. Jednak w warunkach zimowych, szczególnie nocą, to zdecydowanie za mało. Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka, warto wybierać takie kurtki zimowe, które zostały wyposażone w elementy odblaskowe. Niestety nadal różnie z tym bywa, ale w przypadku modeli proponowanych przez producentów wyspecjalizowanych w odzieży turystycznej obecność tego elementu jest znacznie częstsza.

Kurtka dla chłopca z odblaskami


Zapinane kieszenie


Przeglądając kurtki zimowe dla dzieci warto zwrócić uwagę też i na to, czy ich kieszenie są odpowiednio duże i zapinane. To przydatne, by chować w nich czapkę i zimowe rękawiczki i zabezpieczać je przed wypadnięciem, gdy na przykład zostawia się kurtkę w szkolnej szatni.

Kurtki zimowe dla dzieci - gwarancja ciepła i bezpiecznego zimowego szaleństwa - dodano: 2019-12-17

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.