ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

O czym pamiętać, wypożyczając samochód na podróż z dzieckiem?

-
O czym pamiętać, wypożyczając samochód na podróż z dzieckiem?
Rodzinny wyjazd jest dla rodziców sporym wyzwaniem, ale za to dla dziecka ogromną przygodą. Często zdarza się, że takie wspólne chwile z najbardziej beztroskich lat wspomina się później z przyjemnością aż do końca życia. Dlatego w gestii opiekunów jest zaplanowanie wszystkiego tak, aby wycieczka była nie tylko ciekawa, ale i bezpieczna. O czym nie można zapomnieć, gdy w podróż w wypożyczonym aucie jedzie się razem z dzieckiem?

Komfortowy przejazd


Pod hasłem „wygoda” używanym w kontekście samochodów kryje się wiele różnych cech. Co ciekawe, dla każdego użytkownika będą one nieco odmienne, ale w większości przypadków powinny się ze sobą pokrywać. I tak, jednym z najważniejszych parametrów jest przestrzeń wewnątrz oraz pojemność bagażnika. Dlatego wypożyczalnia samochodów w Rzeszowie działająca w sieci Carfree ma w swojej ofercie pełną gamę rodzinnych pojazdów. Może być to zarówno klasyczny sedan, jak i nieco większe kombi. Coraz częściej wzmożonym zainteresowaniem cieszą się masywniejsze i wyższe SUV-y, powszechnie uważane również za bezpieczniejsze. Podobna sytuacja dotyczy crossoverów, łączących łatwiejszy do opanowania przy manewrowaniu gabaryt ze zdecydowanie powiększonym prześwitem. Dzięki niemu nawet wyjazd w lekki teren nie powinien stanowić problemu.

Oprócz tego komfort musi wiązać się z obecnością sprawnej klimatyzacji, a także dość dynamicznej jednostki napędowej. Zapas koni mechanicznych zdecydowanie przydaje się na trasie, więc korzystając z wypożyczalni z myślą o rodzinnej wycieczce, nie warto brać pod uwagę najmniejszych, miejskich aut.

Fotelik jest obowiązkowy


Każde dziecko, nawet do osiemnastego roku życia, które ma mniej niż 150 cm wzrostu, musi być według znowelizowanej ustawy Prawo o Ruchu Drogowym przewożone w foteliku. Podczas wybierania opcji na stronie carfree.com.pl można odpowiednią wersję fotelika wybrać wśród pozycji dodatkowych. Siedziska są sklasyfikowane według kryterium wagowego, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Inny model będzie pasował dla trzylatka, a w całkowicie odmiennym przewieziemy dziesięciolatka. Foteliki różnią się też sposobem mocowania – teoretycznie najbezpieczniejszy jest ten, w którym pociecha jest zwrócona tyłem do kierunku jazdy.

Pojemny bagażnik


Decydując się na odpowiedni samochód, trzeba przyjrzeć się nie tylko przestrzeni pasażerskiej, ale i ładunkowej. Dla rodzin z dziećmi, które na wyjazd zabierają wózek, najlepszą opcją będzie kombi. Jest ono najdłuższe, a niski próg załadunkowy umożliwia komfortowe umieszczenie wewnątrz wszystkich potrzebnych akcesoriów. Bardzo często okazuje się, że np. SUV-y są mniej komfortowe w tym zakresie niż właśnie klasyczne modele kombi.

Planowanie wspólnego wyjazdu jest bardzo przyjemną czynnością. Jeśli rodzina nie dysponuje odpowiednim pojazdem, aby móc w komfortowy sposób zwiedzić Polskę lub kraje ościenne, to zawsze może skorzystać z oferty wypożyczalni, która w ostatnich latach stała się niesamowicie przystępna pod względem cenowym. Warto wziąć taką ewentualność pod uwagę i wybrać auto, które pozwoli w wygodny sposób przemieszczać się wśród wakacyjnych celów podróży.

O czym pamiętać, wypożyczając samochód na podróż z dzieckiem? - dodano: 2020-03-16

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.