Klocki Lego - dlaczego są dobre na prezent (i nie tylko)? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Klocki Lego - dlaczego są dobre na prezent (i nie tylko)?

-
Klocki Lego - dlaczego są dobre na prezent (i nie tylko)? unsplash.com
Klocki Lego są słynne na całym świecie i uwielbiane nie tylko przez dzieci. Mimo iż obecne na rynku już od 1949 roku to wciąż z powodzeniem bawią i uczą kolejne pokolenia. Sekret tkwi w tym, że producent pozostaje czujny na nowe trendy i wychodzi im naprzeciw. Między innymi z tego powodu Lego to prezent zawsze trafiony.

  1. Zestawy Lego – dla małych, większych i… całkiem dużych.
  2. Lego na prezent – jak wybrać?

Klocki to klasyka wśród zabawek dla dzieci. Jeśli chodzi o klocki Lego, to nie mają sobie równych. Dlaczego tak jest? Po pierwsze – rozwijają wyobraźnię i kreatywność, po drugie – bawią, jednocześnie ucząc, po trzecie – są po prostu dobrze zaprojektowane (zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym), a po czwarte – bezpieczne, posiadają wszelkie atesty, które zapewniają beztroską zabawę. To tyko część zalet. Zestawy klocków Lego są tak różnorodne, że sprawią radość dzieciom w różnym wieku i będą je cieszyć przez długi czas. Co jest wystarczającym dowodem na to, że klocki na prezent to bardzo dobry pomysł. Pozostaje tylko wybrać odpowiednie. Poniżej krótki przewodnik, który przybliży trochę świat Lego.


Zestawy Lego – dla małych, większych i… całkiem dużych.


Klocki Lego sprzedaje się w zestawach, które należą do poszczególnych serii. Serie klocków Lego, a tym samym zestawy w nie wchodzące, są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Klocki w poszczególnych zestawach (ze względów bezpieczeństwa, a także możliwości i zdolności manualnych dzieci) są różnej wielkości. Dla tych najmniejszych (od 2. roku życia) najodpowiedniejsze są Lego zestawy z serii Duplo. Te większych rozmiarów klocki nie tylko pozwalają budować proste konstrukcje, ale także uczą np. cyferek. Dla dzieci nieco starszych (od 5. roku życia) są przeznaczone klocki Lego z serii City – tematycznie nawiązują one do życia w mieście i można zbudować z nich pojazdy, budynki etc. związane np. ze strażą pożarną, szpitalem czy policją. Z kolei Lego zestawy Technic – klocki na prezent dla prawdziwych majsterkowiczów – mają dość szeroki przedział wiekowy, można znaleźć takie dla dzieci od 5, 12 czy nawet 16 lat (wszystko zależy od stopnia skomplikowania konstrukcji do złożenia). Oprócz bardzo tematycznych serii klocków Lego, z których buduje się konkretne rzeczy (opisane i zobrazowane szczegółowo w instrukcjach), są także zestawy Lego Classic. W nich chodzi głownie o kreatywność – to po prostu pudło klocków, z których można zbudować, co tylko wyobraźnia podpowie (doskonały prezent dla dzieci od 4 roku życia). Wybór klocków Lego jest naprawdę szeroki https://allegro.pl/kategoria/klocki-lego-17865.


Lego na prezent – jak wybrać?


Wybierając klocki na prezent, należy wziąć pod uwagę następujące rzeczy:
  • wiek dziecka,
  • zainteresowania,
  • płeć (chociaż to niczego nie determinuje, gdyż dziewczynkom bardzo często przypadają do gustu klocki przeznaczone dla chłopców, i na odwrót).

Wcześniej krótko zostały scharakteryzowane klocki mogące przypaść do gustu chłopcom. Wśród serii klocków Lego przeznaczonych dla dziewczynek do najpopularniejszych należy Lego Friends. Zestawy, oprócz figurek bardziej realistycznych niż klasyczne figurki Lego, zawierają różnej maści zwierzątka. Naprzeciw oczekiwaniom fanów filmu „Gwiezdne wojny” czy dzieciom uwielbiającym popularną grę komputerową Minecraft producent wyszedł, projektując odpowiednie serie klocków – jest bardzo wiele Lego zestawów w tym temacie https://allegro.pl/kategoria/lego-zestawy-305601.

Lego na prezent jest dobrym pomysłem nie tylko ze względu na to, że będzie to podarunek trafiony, ale również dlatego, że klocki Lego pozwalają mądrze, kreatywnie i bez nudy spędzić czas (także… dorosłym).

Klocki Lego - dlaczego są dobre na prezent (i nie tylko)? - dodano: 2020-03-27

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.