500+ także dla kobiet w ciąży? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

500+ także dla kobiet w ciąży?

-
500+ także dla kobiet w ciąży?
Do premier Beaty Szydło wpłynęła petycja, aby program 500+ objął także kobiety w ciąży. Propozycja miałaby dotyczyć głównie kobiet, u których ciąża przebiega z komplikacjami albo u dziecka wykryto wadę rozwojową. Autorzy petycji uważają, że w takiej sytuacji przyszli rodzice często przeżywają wstrząs, w dodatku muszą się liczyć z dużymi kosztami. Dzięki świadczeniom z programu 500+ wiedzieliby, że nie są sami, a aborcja nie jest jedynym rozwiązaniem.

W petycji czytamy m.in., że matkom w trudnej sytuacji "potrzebna jest stała pomoc, która pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość po urodzeniu się chorego dziecka".

Rząd nie mówi nie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że „w ciągu roku od wprowadzenia programu Rodzina 500+ dokona przeglądu funkcjonowania programu. Po tym okresie mogą zostać podjęte decyzje w sprawie ewentualnych zmian".
Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.