Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Aparat ortodontyczny po 30-tce

-
, jaki stan zębów PO?
Gruszka
post Thu, 29 May 2014 - 11:24
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 8,026

Hej,

czy któraś z Was ma może już za sobą leczenie aparatem stałym w wieku nie-nastoletnim icon_wink.gif ?
Byłam już na pierwszej konsultacji, mam zalecenie aparatu na oba łuki.

Ale waham się. Interesuje mnie jak wyglądają powierzchnie zębów PO ściągnięciu aparatu. Informacje w necie są sprzeczne. Jedni mówią o zniszczeniu szkliwa, inni, głownie dentysci, twierdzą, że zęby nie są uszkodzone. Używa się eufemizmu "klej", ale doczytałam, że procedura jest podobna jak przy plombowaniu zęba - wytrawienie miejsca pod zamek kwasem, przyklejenie. Zatem po ściągnięciu szkliwo jest w tym miejscu naruszone.

Czy ktoś sprawdził to na sobie?

--------------------
Go to the top of the page PM

Quote Post
jaAga*
post Thu, 29 May 2014 - 11:29
Post #2

Nr użytkownika: 10,058

Nie odważyłam się icon_wink.gif, kuzynka nosiła 3 lata, efekt widać (miała górną szczękę wysuniętą do przodu), uszczodzeń żadnych nie zauważyłam, a zęby to coś na co zwracam (nie celowo-tak już mam) szczególną uwagę, ona też się nie skarżyła.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)

Quote Post
Bianka
post Thu, 29 May 2014 - 11:55
Post #3

Nr użytkownika: 5,246

CYTAT(Gruszka @ Thu, 29 May 2014 - 12:24) *
Czy ktoś sprawdził to na sobie?

Wyprobowalam na sobie. Nosilam aparat 3,5 roku. Jestem bardzo zadowolona z efektow. Nic mi sie szkliwo nie uszkodzilo a zabki ma rowne 03.gif

Ten post edytował Bianka Thu, 29 May 2014 - 11:57

Quote Post
mama_do_kwadratu
post Thu, 29 May 2014 - 13:48
Post #4

Nr użytkownika: 826

Mój mąż nosił 2 lata. Efekt super. Ubytków etc. zero.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers

Quote Post
Marta M
post Thu, 29 May 2014 - 16:03
Post #5

Nr użytkownika: 28,604

szkliwo jest wytrawione,jednak jest zabezpieczone,na cos te zamki się klei..to nie od wieku,przede wszystkim zależy efekt po,a od rodzaju wady,często założenie aparatu w późnym wieku pomaga np gdy ktoś ma chorobę przyzębia(parodontozę),np moja kol,dentystka,ma 33 l ,od ok 0,5 roku nosi aparaty,też bym założyła gdyby była większa potrzeba

Quote Post
ATeFKa
post Thu, 29 May 2014 - 19:09
Post #6

Nr użytkownika: 22,791

miałam, zdjęłam około rok temu, żadnych ubytków nie widać, zęby wyglądają normalnie, z tym że są proste icon_biggrin.gif
nosiłam 2 lata

--------------------

mam swoje zdanie. ale nie powiem ci jakie.

Quote Post
Gruszka
post Thu, 29 May 2014 - 19:15
Post #7

O! to jestem zaskoczona Waszymi odpowiedziami icon_smile.gif no ale w sumie dobrze.

Natomiast dziś wyczytałam jeszcze o alternatywnie dla aparatu klasycznego, CLear Aligner - robią to nawet u mnie na osiedlu więc nie omieszkam sie skonsultowac zanim dam się zakuć w metalowe dyby icon_smile.gif

dziękuję Wam bardzo icon_smile.gif

--------------------

Quote Post
Inanna
post Thu, 29 May 2014 - 20:13
Post #8

Nr użytkownika: 18,156

Nosiłam - zdjęłam 10 lat temu. Zębom nic się nie stało, żadnych efektów ubocznych nie było (to chyba zależy bardziej od dbania o higienę niż od kleju). Aktualnie noszę znowu, mam nadzieję, że po zdjęciu aparatu żadnych ubytków szkliwa nie będzie i tym razem.
Ten aparat który Gruszka pokazałaś jest rewelacyjny! Ale chyba nie nadaje się do poważnych wad.

--------------------

Quote Post
moko.
post Thu, 29 May 2014 - 22:15
Post #9

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 1,254

CYTAT(Gruszka @ Thu, 29 May 2014 - 17:15) *
O! to jestem zaskoczona Waszymi odpowiedziami icon_smile.gif no ale w sumie dobrze.

Natomiast dziś wyczytałam jeszcze o alternatywnie dla aparatu klasycznego, CLear Aligner - robią to nawet u mnie na osiedlu więc nie omieszkam sie skonsultowac zanim dam się zakuć w metalowe dyby icon_smile.gif

dziękuję Wam bardzo icon_smile.gif

Cleara nosi mój syn po ściągnięciu aparatu, po to by pozbyc się szczelin 1 mm pomiędzy zębem nr 5 a 3 - bo 4 nie ma. Więc to ni wyprostuje za bardzo zębów...

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)

Quote Post
Pogoda
post Fri, 30 May 2014 - 11:15
Post #10

Nr użytkownika: 20,867

Ja też się właśnie przymierzam do aparatu icon_wink.gif. Właśnie kończę leczenie drobnych ubytków... 43.gif . Moja ortodontka mi poleca, żeby po zdjęciu aparatu "strzelić" sobie w dobrym gabinecie zabieg gruntownie oczyszczający i wybielający, dla podkreślenia efektu i usunięcia wszystkich przebarwień, które mogą powstać po aparacie.

Quote Post
amania
post Sat, 31 May 2014 - 16:41
Post #11

Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 131

Gruszka, ja miałam informacje takie jak Ty. Poza tym, kilku znajomym przy okazji aparatu posypały się zęby i z tego co zauważyłam, higiena nie ma na to wcale dużego wpływu, bo nie wierzę, żeby te osoby które znam coś zaniedbywały w tej kwestii. Za to moja córka przy okazji noszenia aparatu myła zęby nie częściej niż 3x dziennie (czasem tylko 2x) i nieczęsto korzystała z tych wszystkich dodatkowych przyborów służących do dodatkowego oczyszczania. Po zdjęciu aparatu zęby ma takie jakie miała - czyli nadal nie wie co to próchnica.
Dlatego siem twierdzic, że największe znaczenie ma "jakość" zębów. I z tego powodu sama pozostałam przy moich krzywych icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.

Quote Post
Gruszka
post Mon, 22 Sep 2014 - 13:22
Post #12

Wracam do mojego tematu icon_wink.gif - jak widać po dacie trochę mi zajęło przetrawienie kwestii, bo boje się jak cholera. W międzyczasie poszłam jeszcze na drugą konsultację i na konsultację w sprawie tego Clear Alignera - ale faktycznie, to już dla tych, którzy chcą skorygować już prawie hollywoodzki uśmiech icon_wink.gif Do poważniejszych wad się nie nadaje.

No i wychodzi na to, że jednak muszę założyć aparat stały. Inaczej wkrótce sama zjem sobie własne zęby icon_razz.gif

To już ostatnie pytanie - tym razem natury estetycznej icon_smile.gif jakie aparaty miałyście? zwykłe metalowe, kolorowe, bezbarwne? jeszcze kilka dni temu była gotowa wziąć kredyt icon_wink.gif żeby wziąć przeźroczysty aparat, ale podobno na żywo to on jest niewidoczny z kilku metrów - natomiast rozmawiając z kimś face to face i tak widać, że ma się aparat - więc chyba zarzucę ten pomysł, bo koszt to jest prawie 50% więcej za jeden łuk.

--------------------

Quote Post
Kocurek
post Mon, 22 Sep 2014 - 14:23
Post #13

Nr użytkownika: 548

GG:

Miałam klasyczny, metalowy, gumki na zamkach szare. A bac sie nie masz czego, ja nosiłam aparat w ciąży, i zęby mi sie nie popsuły.

--------------------

Quote Post
bb
post Mon, 22 Sep 2014 - 14:27
Post #14

Nr użytkownika: 1,313

GG:

Z tym przezroczystym to zalezy jaki masz kolor/odcien zebow wlasnych. Kuzynka moich dzieci, pozna nastolatka, zalozyla sobie I rzuca sie w oczy. Przy jej snieznobialych zebach ten wyglada zolto 29.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki

Quote Post
Marta M
post Tue, 23 Sep 2014 - 09:00
Post #15

Nr użytkownika: 28,604

Gruszka ten aparat"w kolorze zębów"tzn zamki kompozytowe czy porcelanowe się przebarwiają,zbiera się osad,metalowe zamki są wytrzymalsze

Quote Post
Gruszka
post Tue, 23 Sep 2014 - 10:29
Post #16

O! dzięki Marta.

--------------------

Quote Post
Inanna
post Tue, 07 Oct 2014 - 22:18
Post #17

Nr użytkownika: 18,156

Aparaty estetyczne są gorszej jakości niż metalowe - urywają się skrzydełka zamków, trudno założyć ligatury/haczyki/wyciągi i co tam jeszcze popadnie. Metalowe są wytrzymalsze, mniejsze, dają ładniejszy łuk.
Mam estetyczny i żałuję. Moja orto koszmarnie męczy siebie i mnie przy każdej wizycie, bo ciągle coś nie wychodzi: łańcuszek się rwie albo się nie trzyma, gumki spadają. Zdecydowanie lepszy jest metalowy.

--------------------

Quote Post
Gruszka
post Wed, 08 Apr 2015 - 13:33
Post #18

Elo elo - drobna aktualizacja icon_smile.gif mam aparat od października, taki kombinowany icon_wink.gif bo częściowo metalowy, a częściowo estetyczny. Mam samoligaturujący się - bez gumek żadnych, z porcelanowymi zamkami (nie przeźroczystymi, bo faktycznie mam raczej zęby w kolorze kości słoniowej, niż białe), a łuki są zwykłe, metalowe. Ogólnie się zaprzyjaźniliśmy - okresowo drobne problemy, otarcia, ale ogólnie nie umieram.

Testuję też różne gadżety, woski, ochraniacze, irygatory icon_smile.gif da się żyć icon_smile.gif

Od kilku dni mam nową "zabaweczkę" - taki adapter, expander na podniebienie... to dopiero zabawa - seplenię jak pięcioletnie dziecko icon_razz.gif nie wiem, ile trzeba czasu, żeby ogarnąć mówienie na nowo. A za miesiąc zakładam aparat na dolną szczękę i będzie już komplet.

Ogolnie - polecam icon_smile.gif minęło około pół roku, a dla mnie różnica w górnych zębach jest ogromna.

--------------------

Quote Post
mikosia23
post Tue, 05 Jan 2016 - 13:21
Post #19

Nr użytkownika: 46,980

CYTAT(Gruszka @ Wed, 08 Apr 2015 - 13:33) *
Od kilku dni mam nową "zabaweczkę" - taki adapter, expander na podniebienie... to dopiero zabawa - seplenię jak pięcioletnie dziecko icon_razz.gif nie wiem, ile trzeba czasu, żeby ogarnąć mówienie na nowo. A za miesiąc zakładam aparat na dolną szczękę i będzie już komplet.

Ogolnie - polecam icon_smile.gif minęło około pół roku, a dla mnie różnica w górnych zębach jest ogromna.

Mnie też czeka expander... jestem lekko przerażona. Podobno mówi się źle, jeść nie można, żarcie się przykleja do podniebienia - no koszmar. Daj znać czy tylko nasłuchałam się takich złych opinii, czy rzeczywiście to tak bardzo żyć nie daje. Ortodontka zapewnia, że nie ma tragedii, ale jej nie wierzę icon_razz.gif Aparat zakładam 13-stego... icon_wink.gif

Quote Post
Mal Vina
post Thu, 17 Nov 2016 - 12:37
Post #20

Nr użytkownika: 48,400

Wydaje mi się, że jeśli nawet jakieś ślady noszenia są, to nie na tyle żeby były widoczne lub problematyczne

Quote Post
> Aparat ortodontyczny po 30-tce, jaki stan zębów PO?

Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Fri, 25 May 2018 - 08:44
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe