Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic

Ból kręgosłupa

> 
angela26
Mon, 04 Dec 2017 - 16:11
Witam, jestem w ciąży i wieczorami często boli mnie kręgosłup. Co robić aby uniknąć tego bólu lub jak sprawić aby ból był mniej dokuczliwy ?
angela26

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 51,016

post Mon, 04 Dec 2017 - 16:11
Post #1

Witam, jestem w ciąży i wieczorami często boli mnie kręgosłup. Co robić aby uniknąć tego bólu lub jak sprawić aby ból był mniej dokuczliwy ?
jakuna
Tue, 19 Dec 2017 - 22:47
To prawda, że spanie na lewym boku z poduszką pomaga. Koniecznie to musi być lewy bok, bo spanie na plecach albo na prawym boku może być niebezpieczne, tutaj przeczytałam, że gdy śpi się na prawym boku, to uciskana jest żyła główna dolna. A to może powodować niedotlenienie płodu albo zawroty głowy i omdlenia u matki. Dlatego trzeba uwazać!
jakuna

Nr użytkownika: 49,609

post Tue, 19 Dec 2017 - 22:47
Post #2

To prawda, że spanie na lewym boku z poduszką pomaga. Koniecznie to musi być lewy bok, bo spanie na plecach albo na prawym boku może być niebezpieczne, tutaj przeczytałam, że gdy śpi się na prawym boku, to uciskana jest żyła główna dolna. A to może powodować niedotlenienie płodu albo zawroty głowy i omdlenia u matki. Dlatego trzeba uwazać!

Grupa:
Nr użytkownika: 0

post Thu, 15 Feb 2018 - 11:39
Post #3

Najlepiej odciaza kregoslup basen.. dobrze jest chodzic conajmniej dwa razy w tyg i plywac zabką z zanurzeniem glowy albo na plecach.. Ja tak robilam obie ciaze i bylo super.. W obecnej niestety dziecko ulozylo mi sie gdzies przy nerwach w kregoslupie i basen juz nie pomaga ale pomagaja sesje w kapsule floatingowej w Jura floating w Częstochowie. Polega to na lezeniu godzine w slonej wodzie co odciaza kregoslup stawy i miesnie, pomaga w rehabilitacji i zapaleniach stawowm odpreza umyslowo i poprawia krazenie. Dla mnie te sesje sa ratujace i nie wiem co by bylo gdybym ich nie miala.. zaplakalabym sie chyba z bolu
ElaKiela
Thu, 18 Oct 2018 - 06:18
Bóle pleców mają bardzo różne podłoża. Warto jest wybrać się do specjalisty, który będzie w stanie wykluczyć poważne schorzenia. Więcej na temat bólu pleców, jego źródłach oraz diagnostyce i sposobach leczenia możecie przeczytać na blogu o rehabilitacji
ElaKiela

Nr użytkownika: 52,179

post Thu, 18 Oct 2018 - 06:18
Post #4

Bóle pleców mają bardzo różne podłoża. Warto jest wybrać się do specjalisty, który będzie w stanie wykluczyć poważne schorzenia. Więcej na temat bólu pleców, jego źródłach oraz diagnostyce i sposobach leczenia możecie przeczytać na blogu o rehabilitacji

--------------------
Rehabilitacja domowa - Elżbieta Kielanowska
madziamama12
Sun, 21 Oct 2018 - 13:54
Świetnym pomysłem w przypadku bólów kręgosłupa, czy też stawów jest basen. Ja osobiście bardzo dużo pływałam w ciąży, bo to pomagało odciążyć zmęczony po całym dniu odcinek lędźwiowy.
madziamama12

Nr użytkownika: 45,314

post Sun, 21 Oct 2018 - 13:54
Post #5

Świetnym pomysłem w przypadku bólów kręgosłupa, czy też stawów jest basen. Ja osobiście bardzo dużo pływałam w ciąży, bo to pomagało odciążyć zmęczony po całym dniu odcinek lędźwiowy.
marikakosa
Thu, 03 Jan 2019 - 11:21
W tym wypadku powinnaś udać się do specjalisty..może bóle mają charakter nerwicowy. Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
marikakosa

Nr użytkownika: 52,513

post Thu, 03 Jan 2019 - 11:21
Post #6

W tym wypadku powinnaś udać się do specjalisty..może bóle mają charakter nerwicowy. Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.
KseNiaNana
Tue, 16 Apr 2019 - 09:48
Mnie lekarz zalecił kupno maty masującej i faktycznie odkąd używam maty Shiatsu od Medivon ból pleców mi tak nie doskwiera a ja się jednocześnie relaksuję.
KseNiaNana

Nr użytkownika: 52,972

post Tue, 16 Apr 2019 - 09:48
Post #7

Mnie lekarz zalecił kupno maty masującej i faktycznie odkąd używam maty Shiatsu od Medivon ból pleców mi tak nie doskwiera a ja się jednocześnie relaksuję.
AnitaT
Tue, 07 May 2019 - 13:48
Zainwestuj w poduszkę ciążowąicon_wink.gif Pomaga wygodniej się ułożyć, odciążyć kręgosłup i kark i daje oparcie brzuszkowi;) Ja swoja miałam z SuperMami i byłam z niej bardzo zadowolona;)
AnitaT

Nr użytkownika: 52,137

post Tue, 07 May 2019 - 13:48
Post #8

Zainwestuj w poduszkę ciążowąicon_wink.gif Pomaga wygodniej się ułożyć, odciążyć kręgosłup i kark i daje oparcie brzuszkowi;) Ja swoja miałam z SuperMami i byłam z niej bardzo zadowolona;)
> Ból kręgosłupa
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Fri, 24 May 2019 - 07:15
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama