Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Czy to alergia?

-
Mich
post Mon, 20 Feb 2017 - 16:18
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 48,893

Witam

Od razu mówię że nie mam malucha ale zarejestrowałem się bo miałem nadzieję że będzie to najbardziej aktywne forum z chociażby działem o alergii.

Otóż tak, nigdy nie byłem na nic uczulony, temat ten jest mi obcy, poza tym że siostra jest uczulona na pyłki. Pod koniec listopada pojawił się u nas pies, dwa tygodnie później dostałem czegoś w rodzaju napadu lękowego, lekkich zawrotów głowy, myślałem że przejdzie ale nie przechodzi, jednak najsilniejszy atak był ten pierwszy, z tym że te lęki raz są raz nie ma a jeśli są to wieczorem, wydawało mi się że to przez nową sytuację, nie było u nas tyle zamieszania w domu od czasu gdy sam byłem maluchem. Następnie dwa tygodnie później (II pół. grudnia), dostałem suchego kaszlu, który utrzymuje mi się do tej pory. Kaszel w ciągu dnia jest raz lekki, raz silniejszy, raz niemal go nie ma ale nasila się wieczorami, najgorzej jest w godzinach 21-01, następnie kładę się spać, kaszlnę ze dwa razy i całą noc spokój. Kilka razy zdarzyło mi się że bolała mnie klatka piersiowa, jakby wzdłuż przełyku a może 'rurki' do oddychania? Zdarzyło się tak ze dwa razy, trwało przez kilka godzin i przeszło.

Pies 'dwójkę' załatwia na dworze ale 'jedynkę' wciąż na specjalne podkłady w przedpokoju, może uczulenie ma mocz? Jednocześnie, pies w ciągu dnia śpi u mnie na łóżku, łóżko potem jedynie porządkuję i sam idę spać i mam spokój, więc raczej nie chodzi o sierść? Żadnych wysypek, zaczerwienień, zmian na skórze nie mam, problemów z oddychaniem też nie.

Mam skierowanie do pulmonologa ale to dopiero za dwa tygodnie, może powinienem iść do alergologa, gdzie mogę iść o wiele szybciej tyle że najpierw potrzeba odpowiedniego skierowania.

Pozdrawiam

Ten post edytował Mich Mon, 20 Feb 2017 - 16:21
Go to the top of the page PM

Quote Post
aniapurna
post Sun, 26 Feb 2017 - 20:23
Post #2

Nr użytkownika: 48,830

Według mnie może to być objaw alergii.

Quote Post
marienpawi
post Wed, 29 Mar 2017 - 16:31
Post #3

Nr użytkownika: 49,119

Hej Mnich jestem ciekawa czy stwierdzono u ciebie alergię.

Quote Post
szivi
post Fri, 31 Mar 2017 - 14:28
Post #4

Nr użytkownika: 49,069

Alergia na mocz psa nie mogłaby być wziewna raczej, musiałaby być kontaktowa, wtedy byś miał objawy na skórze przede wszystkim. Dobrze, że idziesz do pulmonologa, bo to wcale nie musi być alergia. Piszesz o napadach lękowych - możliwe, że te objawy są spowodowane stresem. Znam z najbliższego otoczenia taką osobę, która leczyła alergię, a okazało się po latach, że miała problemy skórne wywołane stresem. Temat na dłuższą rozmowę icon_wink.gif

Quote Post
koralinka
post Wed, 19 Jul 2017 - 14:17
Post #5

Nr użytkownika: 50,033

Z opisu wygląda to rzeczywiście na alergię, ale dla pewności wykonaj sobie precyzyjne testy alergiczne, które rozwieją wszelkie wątpliwości. Mi kiedyś wydawało się, że mam alergię, a tak naprawdę męczył mnie zwykły (aczkolwiek przewlekły) katar. Jeśli nie wiesz, gdzie takie testy zrobić, zobacz w wyszukiwarce, mnóstwo laboratoriów się ogłasza.

Quote Post
Kasia_Brodkowska
post Sat, 24 Mar 2018 - 18:56
Post #6

Nr użytkownika: 51,672

Dokładnie tak, jak poprzednicy mówią, wcale nie musisz mieć uczulenia czy alergii a problemy z oddychaniem i skórą spowodowane stresem - nerwicą, zespołem lęku napadowego itd. Wiem coś o tym... icon_smile.gif

--------------------

Quote Post
gilly
post Thu, 29 Mar 2018 - 12:32
Post #7

Nr użytkownika: 48,041

Nie wiem czy jest sens tutaj gdybać czy jest to alergia czy nie. Najsensowniej będzie się w tym celu przebadać. W tych lepszych centrach medycznych w laboratoriach są całe panele alergicznez i możesz zbadać tam:
alergeny pokarmowe
alergeny wziewne
oraz alergię na zwierzęta domowe ( w tym sierść psa) Bo to właśnie sierść psa najczęściej uczula a nie mocz

Testy najlepiej jest robić właśnie teraz zimą, kiedy na dworze jest stosunkowo niewiele alergenów, które mogą wpłynąć na gorszy odbiór testu.
https://dbajmyozdrowie.eu/kiedy-jest-najlep...sty-alergiczne/

Ten post edytował gilly Fri, 06 Apr 2018 - 10:23

Quote Post
> Czy to alergia?

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sun, 20 May 2018 - 13:54
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe