Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Kąpiele piękności :)

> 
kasiarybka

Gość

post Thu, 29 May 2003 - 20:43
Post #1

Nie każda z Nas ma czas, zeby pozwolić sobie na odświażające zabiegi u kosmetyczki, na które trzeba się umawiać, zaklepywać termin.....
mamy dzieci, dom i męża na głowie....czasami brakuje już czasu tylko dla siebie.
Kąpiel jest naszą codzienną odskocznią od dnia codziennego, chciałabym podzielić się z Wami sprawdzonymi przepisami na orzeżwiająco/kojące kąpiele icon_smile.gif

1. Kąpiel mleczna - podobno żona Nerona, słynna Poppea, troszcząc się o urodę, kąpała się w mleku oślic. My możemy również zafundować sobie kąpiel dobroczynnie wpływającą na wysuszoną skórę: do wody dodajemy 5 litrów mleka i trochę rozpuszczonej mąki kartoflanej.
2. Kąpiel orzeźwiająca - cztery łyżki lawendy wsypujemy do gotującej się wody, po czym naczynie z ziołami pozostawiamy na małym ogniu jeszcze na 40 minut, po odcedzeniu napar wlewamy do wanny.
3. Kąpiel pachnąca - do wanny wlewamy pachnący olejek z ulubionym zapachem - lawendowym, brzoskwiniowym czy różanym, po czym dopełniamy wannę wodą. Takiej aromatycznej kąpieli nie polecam jedynie osobom uczulonym na zapachy.
4. Kąpiel pomarańczowo-cytrynowa - wspaniale orzeźwia, a przy tym wygładza skórę. Żeby efekt był widoczny, musisz poświęcić przynajmniej 6 dorodnych owoców cytrusowych - na przykład 4 cytryny i 2 pomarańcze. Kroisz owoce na plasterki (wraz ze skórką), wrzucasz je do wanny wypełnionej wodą i ... sama się zanurzasz.
5. Kąpiel ziołowa - jest kilka sposobób na przygotowanie wonnej, ziołowej kąpieli. Do napełnionej wodą wanny możemy dodać napar z wybranych ziół albo zawiesić na kranie poniżej strumienia wody płócienny woreczek z ziołami.

Życzę Wszystkim Paniom i Panom też.....a co....
ożeżwienia po codziennych zmaganiach ze światem, ukojenia i spokoju icon_smile.gif
anonimowy

Gość

post Tue, 10 Jun 2003 - 22:56
Post #2

Dzieki Kasiu świetne pomysły z tymi kąpielami:)
kasiarybka

Gość

post Wed, 01 Oct 2003 - 23:43
Post #3

Kąpiel przeciwstresowa
Zaparz osobno w szklankach z wrzącą wodą zioło melisy, rumianku i szałwii (po jednej torebce lub łyżce stołowej każdego zioła). Wszystkie z naparów dodaj do wanny z ciepłą wodą i zrelaksuj się w niej przez kilkanaście minut.

Kąpiel drożdżowa
Do około jednego litra słodkiego mleka dodaj 100 gram drożdży, dwie łyżeczki cukru i całość zagotuj. Tak przygotowany roztwór wlej do wanny z ciepłą wodą i zanurz się w niej na kilkanaście minut.
Ta kąpiel wspaniale oczyszcza skórę, pobudza i równocześnie rozgrzewa.

Kąpiel ujędrniająca skórę, pobudzająca i likwidująca stres
Do wanny z gorącą wodą wsyp kilka łyżeczek soli morskiej (dostępna w większości aptek) i dodaj litr mleka.
KM
Sun, 11 Jan 2004 - 18:51
Jak skorzystam to opiszę wrażenia....
KM

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1,277

post Sun, 11 Jan 2004 - 18:51
Post #4

Jak skorzystam to opiszę wrażenia....
Lizia
Mon, 01 Mar 2004 - 16:52
A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1/2 kg doożdży, zalać gorącą wodą tak żeby się sparzyły
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z tej wody zrobiło sięcoś takiego kleistego. Przy wlewaniu do wanny płatki trzeba przelać przez gazę albo coś w tym rodzaju, żeby się odpływ w wannie nie zakleił. Można przelać wodą żeby się ten klej dokładnie wypłukał.

dobrze jest sobie tak poleżeć ze 20 min. i koniecznie nie wolno się potem spłukiwać wodą.
Daje to skórze super dawkę witaminy B i różnych innych składników.
Super ulga dla alergików i osób z problamami skórnymi
Lizia

Nr użytkownika: 1,495

GG:

post Mon, 01 Mar 2004 - 16:52
Post #5

A ja mam przepis na kąpiel dla osób o bardzo suchej skórze. Na wannę trzeba wziąć:
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z tej wody zrobiło sięcoś takiego kleistego. Przy wlewaniu do wanny płatki trzeba przelać przez gazę albo coś w tym rodzaju, żeby się odpływ w wannie nie zakleił. Można przelać wodą żeby się ten klej dokładnie wypłukał.

dobrze jest sobie tak poleżeć ze 20 min. i koniecznie nie wolno się potem spłukiwać wodą.
Daje to skórze super dawkę witaminy B i różnych innych składników.
Super ulga dla alergików i osób z problamami skórnymi
MAMI M.
Fri, 29 Dec 2006 - 14:42
watek z lekka przedawniony icon_biggrin.gif ale co tam.................

KAPIEL CYNAMONOWA

na wanne potrzebujemy paczuszki cynamonu,ktory to zalewamy wrzatkiem.gdy sie zaparzy,powstanie takie cus niby kisiel. icon_lol.gif wlewamy do wanienki i lezymy relaksujac sie.pieknie pachnie ,oczywiscie jesli ktos lubi zapach cynamonu.na koniec splokujemy prysznicem,dokladnie,bo zafajdany recznik gwarantowany.kapiel ta poprawia koloryt skory,ujedrnia ja i rozgrzewa icon_biggrin.gif
MAMI M.

Nr użytkownika: 9,406

post Fri, 29 Dec 2006 - 14:42
Post #6

watek z lekka przedawniony icon_biggrin.gif ale co tam.................

KAPIEL CYNAMONOWA

na wanne potrzebujemy paczuszki cynamonu,ktory to zalewamy wrzatkiem.gdy sie zaparzy,powstanie takie cus niby kisiel. icon_lol.gif wlewamy do wanienki i lezymy relaksujac sie.pieknie pachnie ,oczywiscie jesli ktos lubi zapach cynamonu.na koniec splokujemy prysznicem,dokladnie,bo zafajdany recznik gwarantowany.kapiel ta poprawia koloryt skory,ujedrnia ja i rozgrzewa icon_biggrin.gif
MAMI M.
Fri, 29 Dec 2006 - 14:44
niestety nie dysponuje polskimi znakami w klawiaturze,wiec wybaczcie gdzieniegdzie dziwolagi slowne icon_redface.gif
MAMI M.

Nr użytkownika: 9,406

post Fri, 29 Dec 2006 - 14:44
Post #7

niestety nie dysponuje polskimi znakami w klawiaturze,wiec wybaczcie gdzieniegdzie dziwolagi slowne icon_redface.gif
Adi2
Wed, 21 Nov 2007 - 12:48

Ja proponuję mleczna kąpiel(Afrodyta zdaję się takie spa sobie ceniła).Karton mleka 2% na wannę ciepłej nie za gorącej wody-leżeć 20 minut.
Adi2

Nr użytkownika: 16,987

post Wed, 21 Nov 2007 - 12:48
Post #8

Ja proponuję mleczna kąpiel(Afrodyta zdaję się takie spa sobie ceniła).Karton mleka 2% na wannę ciepłej nie za gorącej wody-leżeć 20 minut.
joaba
Sat, 19 Apr 2008 - 21:47

mleczna kąpiel wypróbowałam-super
joaba

Nr użytkownika: 4,346

post Sat, 19 Apr 2008 - 21:47
Post #9

mleczna kąpiel wypróbowałam-super

--------------------

mamcia79
Thu, 12 Jun 2008 - 13:03
oj jak ja tęsknię za tym czasem kiedy miałam czas dla siebie, mogłam wylegiwać się w wannie, pół dnia poświęcić dla siebie aby poprawić sobie humor icon_smile.gif teraz to muszę męża prosić aby wyszedł gdzieś z małym albo wieczorkiem, ale wtedy to człowiek tylko czeka aby położyć się spać icon_smile.gif

dla mnie również kąpiel mleczna to rewelacja. mąż ył troszkę zdziwiony co robię ale było naprawdę super.
obecnie z braku czasu serwuję sobie normalny prysznic lub kąpiel.
mamcia79

Nr użytkownika: 20,211

post Thu, 12 Jun 2008 - 13:03
Post #10

oj jak ja tęsknię za tym czasem kiedy miałam czas dla siebie, mogłam wylegiwać się w wannie, pół dnia poświęcić dla siebie aby poprawić sobie humor icon_smile.gif teraz to muszę męża prosić aby wyszedł gdzieś z małym albo wieczorkiem, ale wtedy to człowiek tylko czeka aby położyć się spać icon_smile.gif

dla mnie również kąpiel mleczna to rewelacja. mąż ył troszkę zdziwiony co robię ale było naprawdę super.
obecnie z braku czasu serwuję sobie normalny prysznic lub kąpiel.

--------------------
Bururum
Wed, 27 Jan 2010 - 15:27
Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif
Bururum

Nr użytkownika: 28,633

post Wed, 27 Jan 2010 - 15:27
Post #11

Niezłe pomysły. Ja jak dotąd stosowałam tylko peeling z kawy po kąpieli - super ujędrnia i napina skórę, podobno tez pomaga na celulit, chociaż ja robię od przypadku do przypadku więc nie zauważyłam 06.gif Trzeba kilka łyżeczek kawy zalać wrzątkiem, ale tak, żeby ledwie ją przykryło. Jak się trochę zaparzy i ostygnie, to możemy dodać oliwki, albo smarować się samą kawką. Peeling rewelacyjny, ale zostaje syf w wannie okropny 37.gif
StokrotkaAnna
Sun, 07 Feb 2010 - 23:15
kąpiel mleczna z płatkami owsianymi plus peeling kawowy - to super sprawa! tylko ja kupuję mleko kozie , słyszałam ze lepiej działa.
StokrotkaAnna

Nr użytkownika: 31,490

post Sun, 07 Feb 2010 - 23:15
Post #12

kąpiel mleczna z płatkami owsianymi plus peeling kawowy - to super sprawa! tylko ja kupuję mleko kozie , słyszałam ze lepiej działa.
motylaNoga
Mon, 26 Jul 2010 - 17:00
Ja tam wlewam zwykłe:) Kiedyś wlałam do wanny dwa kartony mleka i zapomniałam,że to jedyne, które były w lodówce. Jak wrócił mój narzeczony to była mała afera- nie mógł uwierzyć,ze wlałam mleko do wanny:) Dobrym sposobem jest też dodanie do kąpieli odrobine olejku eukaliptusowego, to świetnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory
motylaNoga

Nr użytkownika: 33,685

post Mon, 26 Jul 2010 - 17:00
Post #13

Ja tam wlewam zwykłe:) Kiedyś wlałam do wanny dwa kartony mleka i zapomniałam,że to jedyne, które były w lodówce. Jak wrócił mój narzeczony to była mała afera- nie mógł uwierzyć,ze wlałam mleko do wanny:) Dobrym sposobem jest też dodanie do kąpieli odrobine olejku eukaliptusowego, to świetnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory
BluMore
Mon, 26 Jul 2010 - 18:04
ciekawy pomysl motylaNoga:)
BluMore

Nr użytkownika: 33,654

post Mon, 26 Jul 2010 - 18:04
Post #14

ciekawy pomysl motylaNoga:)

--------------------
[Sygnatura usunięta z powodu naruszenia Regulaminu portalu maluchy.pl]
ilopawl
Fri, 24 Sep 2010 - 14:51
Pozazdroszcze bo my mamy tylko prysznic i tak małą łazienke, że wanna się nie zmieści rycze.gif
ilopawl

Nr użytkownika: 28,340

GG:

post Fri, 24 Sep 2010 - 14:51
Post #15

Pozazdroszcze bo my mamy tylko prysznic i tak małą łazienke, że wanna się nie zmieści rycze.gif

--------------------

FajnaMama
Mon, 24 Jan 2011 - 10:26
Dzisiaj w takim razie kąpiel ziołowa - na stresik idealna - zobaczymy, ale nie moge doczekać się wieczoru.
FajnaMama

Nr użytkownika: 35,399

post Mon, 24 Jan 2011 - 10:26
Post #16

Dzisiaj w takim razie kąpiel ziołowa - na stresik idealna - zobaczymy, ale nie moge doczekać się wieczoru.

--------------------
Danuśka
Mon, 14 Mar 2011 - 12:55
Moja kąpiel piękności to:

Świece
oliwka
sól lawendowa
i duużo piany

Wszystko mi odchodzi po takiej kąpieli icon_smile.gif
Danuśka

Nr użytkownika: 33,016

post Mon, 14 Mar 2011 - 12:55
Post #17

Moja kąpiel piękności to:

Świece
oliwka
sól lawendowa
i duużo piany

Wszystko mi odchodzi po takiej kąpieli icon_smile.gif
edi38
Wed, 13 Apr 2011 - 11:42
A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif
edi38

Nr użytkownika: 8,413

post Wed, 13 Apr 2011 - 11:42
Post #18

A ja ostatnio zrobiłam sobie absolutnie odpężającą kąpiel z płynem Original Source o zapachu czekolady i mięty. Leżałam sobie i czytałam książeczkę, a mój mąż mi białe winko donosił. Cudownie się odprężyłam i bez wydawania mega kasy na spa poczułam się baaaardzo dopieszczona icon_smile.gif
bagietka
Fri, 15 Apr 2011 - 20:52
zazdroszczę, bo ja mam prysznic tylko - ale sama chciałam, wiec teraz mam icon_wink.gif ale Original Source też znam - ja mam żele pod prysznic z tej firmy, faktycznie super icon_smile.gif
bagietka

Nr użytkownika: 22,067

post Fri, 15 Apr 2011 - 20:52
Post #19

zazdroszczę, bo ja mam prysznic tylko - ale sama chciałam, wiec teraz mam icon_wink.gif ale Original Source też znam - ja mam żele pod prysznic z tej firmy, faktycznie super icon_smile.gif
Amelya
Sun, 19 Feb 2012 - 20:46
CYTAT(Eliza_ @ Mon, 01 Mar 2004 - 16:52) *
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z

raj!! musze cos takiego zrobic! icon_smile.gif))
skore mam na ciele jak wior icon_smile.gif
Amelya

Nr użytkownika: 39,472

post Sun, 19 Feb 2012 - 20:46
Post #20

CYTAT(Eliza_ @ Mon, 01 Mar 2004 - 16:52) *
- 1 paczka płatków owsianych takich najzwykliejszych (górskie się chyba nazywają), pogotować trochę w wodzie tak, żeby z

raj!! musze cos takiego zrobic! icon_smile.gif))
skore mam na ciele jak wior icon_smile.gif
> Kąpiele piękności :)
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tue, 21 May 2019 - 07:13
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama