Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Kosmetyki do cery tłustej/łojotokowej.

> 
kasiarybka

Go??







post wto, 27 maj 2003 - 10:23
Post #1

Kochane dziewczynki, zaczęłam nowy wątek na ten temat i chciałabym, żebyście dopisywały swoje typy kosmetyków do cery tłustej.
Ja ze swojej strony naklikam tylko parę ogólników icon_smile.gif
Przy pielęgnacji tłustej cery musisz zwracać szczególną uwagę na zmniejszanie grubości warstwy rogowej, regulację funkcjonowania gruczołów łojowych, oraz poprawę ukrwienia skóry.
Zabiegi pielęgnacyjne tłustej skóry w młodym wieku ograniczają się do zabiegów oczyszczania z zaskórników ( taki zabieg może wykonać tylko kosmetyczka , nie próbuj usuwać zaskórników w domowych warunkach! ). Ważna jest również codzienna pielęgnacja domowa, odpowiednimi dla cery tłustej kosmetykami oraz przestrzeganie zasad higieny.
Zakazy:
-Do mycia twarzy nie używaj wody i mydła
-Nie stosuj preparatów odkażających na bazie alkoholu
-Nie przesadzaj z nadmiernym opalaniem się
-Nie usuwaj sama zaskórników ani krostek
-Nie dotykaj bez potrzeby twarzy rękami
-Ogranicz używki, ostre przyprawy i jeśli palisz to koniecznie przestań

Zalecenia:
-Używaj do mycia twarzy żelu przeznaczonego do cery tłustej
-Używaj po każdym myciu toniku dla tłustej cery ( w ciągu dnia również dla odświeżenia twarzy)
-Na dzień stosuj krem o działaniu matującym ,na noc krem regulujący pracę gruczołów łojowych
-Stosuj żel lub krem pod oczy , na szyję używaj kremu odżywczego
-Raz w tygodniu zastosuj peeling oraz maseczkę oczyszczającą
-Latem stosuj kremy z filtrami UVA i UVB

Zabiegi:
-Oczyszczanie cery z zaskórników
-Zabiegi regulujące pracę gruczołów łojowych
-Zabiegi zwężające pory skóry
-Złuszczanie naskórka
-Zabiegi nawilżające
-Zabiegi dotleniające
-Zabiegi poprawiające mikrokrążenie w skórze


Maseczka dla cery tłustej, z rozszerzonymi porami, skłonnej do wyprysków:
Łyżkę zmielonych bratków polnych , łyżkę sproszkowanego skrzypu , łyżeczkę świeżych drożdży , wymieszać z przegotowaną wodą , nałożyć na twarz , przykryć gazą zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie, zdjąć maseczkę po 20 min., zmyć twarz tonikiem.

Maseczka ściągająca dla tłustej i mieszanej cery:
Łyżkę zmielonych płatków owsianych, łyżkę sproszkowanego skrzypu, rozetrzeć na papkę z przegotowaną wodą , dodać kilka kropli soku cytrynowego lub soku z żurawin , maseczkę zmyć po 15 min.

Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym:
Łyżkę soku z ogórka ( świeżego) wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, zmyć po 15 min.


Czekam na propozycję kosmetyków które się u Was sprawdziły icon_smile.gif
lyszka
wto, 27 maj 2003 - 11:54
Niestety jestem nieszczęśliwą posiadaczką takiej cery i najlepszym kosmetykiem jaki do tej pory używałam był Effeclar La Roche Possey.
Kasiu tylko się zastanawiam czy mogę go teraz używać, ponieważ on jest z kwasami???
Aha dodam że smaruję nim buzię na wieczór, a na dzień tylko podkład.
Z tym wyciskaniem to Święta Prawda. Im więcej dłubię tym gorsze efekty...
lyszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 470
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 13:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 294




post wto, 27 maj 2003 - 11:54
Post #2

Niestety jestem nieszczęśliwą posiadaczką takiej cery i najlepszym kosmetykiem jaki do tej pory używałam był Effeclar La Roche Possey.
Kasiu tylko się zastanawiam czy mogę go teraz używać, ponieważ on jest z kwasami???
Aha dodam że smaruję nim buzię na wieczór, a na dzień tylko podkład.
Z tym wyciskaniem to Święta Prawda. Im więcej dłubię tym gorsze efekty...

--------------------
Lyszka oraz Patyk (28.09.2001r.) i
[img][IMG]https://lilypie.com/pic/061025/Mioy.jpg[/img]user posted image
Mateuszek (25.09.2005r.)
[img][IMG]https://lilypie.com/pic/061025/pb46.jpg[/img]user posted image
marchewka
wto, 27 maj 2003 - 12:13
O tak tak!!!!!Ja tyż z cer mieszanych...i o maseczki chciałam zapytać szczególnie o te które oczyszczają skórę z paskudnych wągierków....Do niedawna używałam cytrusowej maseczki oczyszczającej firmy Oriflame...u mnie średnio się sprawdzała ale trochę "tego paskudztwa" likwidowała (o tyle fajna że po posmarowaniu twarzy tężeje, po paru minutach sciąga się ją jak skórkę i naocznie można się przekonać ile z sobą "złego" zabrała icon_lol.gif ) .Może coś używacie babeczki fajnego w tym temacie... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marchewka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,633
Dołączył: wto, 04 mar 03 - 14:48
Skąd: Ksiązenice
Nr użytkownika: 93

GG:


post wto, 27 maj 2003 - 12:13
Post #3

O tak tak!!!!!Ja tyż z cer mieszanych...i o maseczki chciałam zapytać szczególnie o te które oczyszczają skórę z paskudnych wągierków....Do niedawna używałam cytrusowej maseczki oczyszczającej firmy Oriflame...u mnie średnio się sprawdzała ale trochę "tego paskudztwa" likwidowała (o tyle fajna że po posmarowaniu twarzy tężeje, po paru minutach sciąga się ją jak skórkę i naocznie można się przekonać ile z sobą "złego" zabrała icon_lol.gif ) .Może coś używacie babeczki fajnego w tym temacie... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
mama Zuzi (21.10.01) i Mikusia (10.12.03)
kasiarybka

Go??







post wto, 27 maj 2003 - 12:44
Post #4

Cześć Lyszka icon_smile.gif
Kwasy to jeden z wielu dobrych sposobów na cereę łojotokową, trzeba tylko bardzo uważnie je stosować i przestrzegać kilku zasad.

1Jeśli chodzi o kolejność stosowania, to kremy z kwasami używamy zawsze w pierwszej kolejności po oczyszczeniu twarzy mleczkiem czy żelem myjącym oraz odświeżeniu tonikiem. Dawniej kosmetolodzy zwracali uwagę, aby po umyciu twarzy odczekać co najmniej 15 minut i dopiero potem aplikować preparaty z kwasami. Chodziło o to, iż preparaty myjące często miały odczyn zasadowy, przez co zmieniały nasz naturalny odczyn skóry, a zbyt zasadowe pH wpływa negatywnie na skuteczność kwasów AHA i BHA. Odczekanie 15 minut pozwalało naszej skórze powrócić do stanu wyjściowego czyli do pH 5,5, które to nie ma już niekorzystnego wpływu na efektywne działanie kwasów. Obecnie nie mamy już takiego problemu, niemal wszystkie dostępne w dzisiejszych czasach preparaty do oczyszczania twarzy czy ciała mają pH neutralne zbliżone do naturalnego pH naszej skóry, tak więc możemy aplikować kremy z kwasami bezpośrednio po umyciu i osuszeniu twarzy. Wyjątek dotyczy osób, które nadal myją twarz tradycyjnym mydłem w kostce np. Dove. Mydła te mają odczyn zasadowy, dlatego w takim przypadku należy odczekać 15 minut po umyciu by mieć pewność, że kremy z kwasami zadziałają skutecznie.
2Na rynku oprócz kremów dostępne są także żele myjące zawierające kwasy. Jednak dotarłam do informacji wg. których nie jest to najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze kwasy by mogły skutecznie działać muszą zostać wchłonięte przez skóre, zaś kwasy zawarte w żelu myjącym mają kontakt ze skórą tylko przez chwilkę, a następnie są spłukiwane wraz z wodą, jest to czas zbyt krótki by mogły one zadziałać. Kolejna sprawa, kwasy jeśli dostaną się do oczu mogą spowodować podrażnienie. Poza tym skóra w jednym czasie potrzebuje tylko jednego dobrego preparatu złuszczającego, nadmierne złuszczanie skóry nie polepszy jej stanu a wręcz da efekt odwrotny i może przyczynić się do jej podrażnienia. Tak więc, lepiej zakupić dobry krem z kwasami, aniżeli żel myjący, który je zawiera.
3Kolejna zasada jest taka, aby nie spowodować nadmiernego złuszczania naskórka, gdyż może to doprowadzić do przeciwnego efektu czyli podrażnienia i przesuszenia skóry. Tak więc najlepiej w jednym czasie używać tylko jednego preparatu zawierającego kwasy. Mimo, że wiele firm np. NeoStrata oferuje całe zestawy z kwasami: żele myjące, toniki, kremy na dzień i na noc, jednak naszej skórze naprawdę wystarczy jeden skuteczny preparat z kwasem AHA czy BHA. Jeśli chodzi o inne typy pilingów: mechaniczne czy enzymatyczne, to można je używać w trakcie stosowania preparatów z kwasami, ale dużo rzadziej, aby "nie przedawkować" .. Ważne jest też, aby wybrać taki preparat z kwasami, który nie będzie zawierał niekorzystnych substancji podrażniających, np. typu alkohol denaturowany. Zdarza się, że produkty z kwasem BHA przeznaczone typowo dla ceru tłustej zawierają dodatkowo drażniące i wysuszające składniki. Skóra poddana działaniu kwasów jest już wystarczająco narażona na możliwość podrażnienia, trzeba więc szczególnie unikać wszelkich innych składników o niekorzystnym działaniu.
4Preparaty z kwasami najbezpieczniej jest stosować na noc. Jeśli ktoś chce używać kremów z kwasami także w ciągu dnia, to pownien dodatkowo chronić skórę kremami lub podkładami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA o faktorze conajmniej SPF 15. Kremy z filtrami ochronnymi powinny być stosowane zawsze w ciągu dnia, niezależnie czy używamy kwasów czy też nie. Jednak jeśli już stosujemy produkty z kwasami AHA czy też BHA to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronnę przed słońcem i to nie tylko gdy używamy kremów z kwasami w ciągu dnia, ale także gdy aplikujemy je tylko na noc. Skóra poddana działaniu kwasów staje się w pewien sposób cieńsza i delikatniejsza, dlatego jest bardziej podatna na niekorzystny wpływ promieni słonecznych.
5Kremy z kwasami trzeba stosować cierpliwie i regularnie by doczekać się widocznych efektów i poprawy stanu cery. Mimo, że w przypadku kremów z kwasem BHA można zaobserwować początkowo przejściowe pogorszenie cery, to jednak warto ten okres przeczekać i nie przerywać kuracji.
6Jeszcze uwaga dla osób, które mają problemy z poważnymi zmianami trądzikowymi. Kwasy, zwłaszcza BHA, są rzeczywiście bardzo pomocne w leczeniu trądziku, jednak w przypadku dużych zmian trądzikowych najlepszym wyjściem jest wizyta u dermatologa, aniżeli leczenie choćby kwasami na własną rękę.
Wbmot
pon, 02 cze 2003 - 14:18
icon_biggrin.gif To i ja się dopiszę...

Mam cerę mieszaną.

Używam obecnie żelu do mycia twarzy NORMADERM firmy VICHY.
Potem kremuję twarz kremem VICHY OLIGO 25 (dzień) lub LIFTAKTIV NIGHT.
Raz w tygodniu robię peeling firmy VICHY - PURETE TERMALE.

Jednak nie jestem zadowolona ze swojej twarzy, bo pryszczy nadal mam pełno - nie non stop, ale w ciągu miesiąca może jest tylko jeden tydzień, że pryszczy nie mam icon_confused.gif

Maść, którą zapisał mi dermatolog też nic nie pomaga.

Nie wiem co robię źle.

A może coś mi doradzicie?
Chciałam wypróbować te maseczki, ale skąd wziąć np. bratki polne albo skrzyp?
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post pon, 02 cze 2003 - 14:18
Post #5

icon_biggrin.gif To i ja się dopiszę...

Mam cerę mieszaną.

Używam obecnie żelu do mycia twarzy NORMADERM firmy VICHY.
Potem kremuję twarz kremem VICHY OLIGO 25 (dzień) lub LIFTAKTIV NIGHT.
Raz w tygodniu robię peeling firmy VICHY - PURETE TERMALE.

Jednak nie jestem zadowolona ze swojej twarzy, bo pryszczy nadal mam pełno - nie non stop, ale w ciągu miesiąca może jest tylko jeden tydzień, że pryszczy nie mam icon_confused.gif

Maść, którą zapisał mi dermatolog też nic nie pomaga.

Nie wiem co robię źle.

A może coś mi doradzicie?
Chciałam wypróbować te maseczki, ale skąd wziąć np. bratki polne albo skrzyp?
Wbmot
czw, 05 cze 2003 - 11:40
Byłam dzisiaj u dermatologa. Lekarka doradziła mi LA ROCHE POSAY EFFACLAR - EFFIDRATTE TEINTEE .

Jest taki krem z kolorkiem, że nie trzeba już smarować się pudrem icon_smile.gif Matuje świecącą buźkę, nawilża, a zasusza to co trzeba wink.gif
Jeszcze nie wypróbowałam, bo czekam aż wchłonie się lek, który dostałam na receptę. Ale domyślam się, że będzie dobry.
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post czw, 05 cze 2003 - 11:40
Post #6

Byłam dzisiaj u dermatologa. Lekarka doradziła mi LA ROCHE POSAY EFFACLAR - EFFIDRATTE TEINTEE .

Jest taki krem z kolorkiem, że nie trzeba już smarować się pudrem icon_smile.gif Matuje świecącą buźkę, nawilża, a zasusza to co trzeba wink.gif
Jeszcze nie wypróbowałam, bo czekam aż wchłonie się lek, który dostałam na receptę. Ale domyślam się, że będzie dobry.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 12 maj 2015 - 11:19
Post #7

ok, dzięki bo niełatwo mi wybrać krem do cery tłustej
Gracjanna
nie, 17 maj 2015 - 22:32
Męczę się z tłustą cerą całe życie, jakoś niewiele mi pomaga. dodatkowo ta cera jest naczyniowa, wrażliwa, więc juz wszystko co może być najmniej fajnego. Zaczęłam stosować krem na noc z kwasami, zobaczymy czy będzie efekt. A tak to stosuję kremy i fluidy apteczne, La Roche i SVR najczęściej.
Gracjanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: nie, 17 maj 15 - 22:00
Nr użytkownika: 45,846




post nie, 17 maj 2015 - 22:32
Post #8

Męczę się z tłustą cerą całe życie, jakoś niewiele mi pomaga. dodatkowo ta cera jest naczyniowa, wrażliwa, więc juz wszystko co może być najmniej fajnego. Zaczęłam stosować krem na noc z kwasami, zobaczymy czy będzie efekt. A tak to stosuję kremy i fluidy apteczne, La Roche i SVR najczęściej.
Weroniczqa
pon, 06 lip 2015 - 23:30
Moim ostatnim odkryciem jest olejek arganowy;) niewielką ilość daję na twarz, ładnie się wchłania, a cera się po nim nie przetłuszcza tak bardzo;)
Weroniczqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 79
Dołączył: wto, 14 kwi 15 - 11:13
Nr użytkownika: 45,665




post pon, 06 lip 2015 - 23:30
Post #9

Moim ostatnim odkryciem jest olejek arganowy;) niewielką ilość daję na twarz, ładnie się wchłania, a cera się po nim nie przetłuszcza tak bardzo;)
marlon
czw, 16 lip 2015 - 15:24
jeśli chodzi o kosmetyki i podkłady dla takiej cery to zdecydowanie z doświadczenia polecam revlon color stay dla tłustej icon_smile.gif jest rewelacyjny a kosztuje w sieci około 30 zł, trzyma się świetnie cały dzień i ma szeroką gamę kolorów icon_smile.gif
marlon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 15 lip 15 - 16:05
Nr użytkownika: 46,135




post czw, 16 lip 2015 - 15:24
Post #10

jeśli chodzi o kosmetyki i podkłady dla takiej cery to zdecydowanie z doświadczenia polecam revlon color stay dla tłustej icon_smile.gif jest rewelacyjny a kosztuje w sieci około 30 zł, trzyma się świetnie cały dzień i ma szeroką gamę kolorów icon_smile.gif
Majka35
pon, 27 lip 2015 - 22:33
Ja stosuję la roche posay do skóry z niedkoskonałościami, nie wysusza i nie podrażnia.Niestety cena jest dość wysoka icon_sad.gif
Majka35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 96
Dołączył: czw, 02 lip 15 - 07:50
Nr użytkownika: 46,079




post pon, 27 lip 2015 - 22:33
Post #11

Ja stosuję la roche posay do skóry z niedkoskonałościami, nie wysusza i nie podrażnia.Niestety cena jest dość wysoka icon_sad.gif
aneea
wto, 28 lip 2015 - 09:57
Całe życie męczyłam się z cerą tłustą. Problemy zniknęły od kiedy praktycznie usunęłam ze swojej diety:
1. Żywność przetworzoną
2. Mleko
3. Chleb pszenny

Nie piszę co jem, bo to nie ten temat icon_wink.gif – w każdym bądź razie nie narzekam icon_smile.gif, ale jestem pod wrażeniem tego jak bardzo zmieniła się moja zawsze problematyczna cera.
Aha i przetłuszczanie tez właściwie minęło.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
Skąd: ŚLĄSK
Nr użytkownika: 600

GG:


post wto, 28 lip 2015 - 09:57
Post #12

Całe życie męczyłam się z cerą tłustą. Problemy zniknęły od kiedy praktycznie usunęłam ze swojej diety:
1. Żywność przetworzoną
2. Mleko
3. Chleb pszenny

Nie piszę co jem, bo to nie ten temat icon_wink.gif – w każdym bądź razie nie narzekam icon_smile.gif, ale jestem pod wrażeniem tego jak bardzo zmieniła się moja zawsze problematyczna cera.
Aha i przetłuszczanie tez właściwie minęło.
kiko12
pon, 31 sie 2015 - 09:31
ja polecam super kosmetyki naturalne alpejskie do cery tlustej , ktore zakupilam w GABINECIE KOSMETOLOGICZNYM (<----- tu link do strony) we Wroclawiu marki Spiller!! Super!! Uzywam od roku! skora nie do poznania! profesjonalne kosmetyki! brawo_bis.gif
kiko12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 31 sie 15 - 09:14
Nr użytkownika: 46,320




post pon, 31 sie 2015 - 09:31
Post #13

ja polecam super kosmetyki naturalne alpejskie do cery tlustej , ktore zakupilam w GABINECIE KOSMETOLOGICZNYM (<----- tu link do strony) we Wroclawiu marki Spiller!! Super!! Uzywam od roku! skora nie do poznania! profesjonalne kosmetyki! brawo_bis.gif
ZoskaZ
sob, 12 wrz 2015 - 20:41
Ja do tej pory najlepsze efekty miałam z kremami La Roche Possey -ale problemu trądziku nie usuneły. Teraz za bardzo nie wiem co stosować bo mam dodatkowo problem z naczynkami :/
ZoskaZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: sob, 12 wrz 15 - 20:36
Nr użytkownika: 46,375




post sob, 12 wrz 2015 - 20:41
Post #14

Ja do tej pory najlepsze efekty miałam z kremami La Roche Possey -ale problemu trądziku nie usuneły. Teraz za bardzo nie wiem co stosować bo mam dodatkowo problem z naczynkami :/
paleo
pon, 14 wrz 2015 - 12:56
Ja się zastanawiałam nad nowym peelingiem ziaji. TYm profesjonalnym / Stosowałyście?
paleo


Grupa: Zbanowani
Postów: 44
Dołączył: pon, 10 lis 14 - 07:39
Nr użytkownika: 44,806




post pon, 14 wrz 2015 - 12:56
Post #15

Ja się zastanawiałam nad nowym peelingiem ziaji. TYm profesjonalnym / Stosowałyście?

--------------------
Najgorszy jest lęk przed czymś, czego nie można nazwać. Na lęk bez imienia nie pomagają nawet strzykawki.
Majka35
czw, 01 paź 2015 - 14:15
Ja niestety zmagam się z tym typem cery, więc bardzo często przemywam w ciągu dnia twarz tonikiem, oprócz tego używam serii la roche posay, moge polecić
Majka35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 96
Dołączył: czw, 02 lip 15 - 07:50
Nr użytkownika: 46,079




post czw, 01 paź 2015 - 14:15
Post #16

Ja niestety zmagam się z tym typem cery, więc bardzo często przemywam w ciągu dnia twarz tonikiem, oprócz tego używam serii la roche posay, moge polecić


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post sob, 28 maj 2016 - 13:09
Post #17

SPrawdź sobie te oryginalne rosyjskie kosmetyki: https://naturabazar.pl/category/?q=t%C5%82u...mp;to=&cats
kasia.kowalczuk
pią, 03 cze 2016 - 13:22
Ja używam kosmetyków z apteki do cery trądzikowej i tłustej, ale nie pomagają mi tak do końca. Staram się dbać o cerę, ale niestety nie wychodzi to tak jak bym chciała. Jedynym pocieszeniem jest to, że podobno taka cera jest mniej narażona na zmarszczki niż np. sucha.
kasia.kowalczuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 03 cze 16 - 13:17
Nr użytkownika: 47,652




post pią, 03 cze 2016 - 13:22
Post #18

Ja używam kosmetyków z apteki do cery trądzikowej i tłustej, ale nie pomagają mi tak do końca. Staram się dbać o cerę, ale niestety nie wychodzi to tak jak bym chciała. Jedynym pocieszeniem jest to, że podobno taka cera jest mniej narażona na zmarszczki niż np. sucha.
MarysiaKlim
pon, 04 lip 2016 - 11:21
Cera tłusta wymaga z naszej strony szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, aby naszej skóry nie przeciążać i nie używać ciężkich kosmetyków, zawierających silikony, parafinę. Oczyszczanie cery tłustej jest bardzo ważne. Do mycia twarzy warto używać delikatnej pianki, która nie zawiera mydła i jest przystosowana do cery łojotokowej, trądzikowej.
MarysiaKlim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 06 maj 16 - 14:25
Nr użytkownika: 47,516




post pon, 04 lip 2016 - 11:21
Post #19

Cera tłusta wymaga z naszej strony szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, aby naszej skóry nie przeciążać i nie używać ciężkich kosmetyków, zawierających silikony, parafinę. Oczyszczanie cery tłustej jest bardzo ważne. Do mycia twarzy warto używać delikatnej pianki, która nie zawiera mydła i jest przystosowana do cery łojotokowej, trądzikowej.
monikaaf
śro, 06 lip 2016 - 13:17
Mam raczej przeciwną skórę do tłustej - wręcz przesadnie przesuszoną. Już od dłuższego czasu stosuję tylko jeden krem do cery suchej z Emolium, jeśli ktoś ma podobny problem do mojego to naprawdę bardzo gorąco go polecam icon_smile.gif
monikaaf


Grupa: Zbanowani
Postów: 42
Dołączył: wto, 28 cze 16 - 10:56
Nr użytkownika: 47,773




post śro, 06 lip 2016 - 13:17
Post #20

Mam raczej przeciwną skórę do tłustej - wręcz przesadnie przesuszoną. Już od dłuższego czasu stosuję tylko jeden krem do cery suchej z Emolium, jeśli ktoś ma podobny problem do mojego to naprawdę bardzo gorąco go polecam icon_smile.gif
> Kosmetyki do cery tłustej/łojotokowej.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 19 mar 2024 - 04:21
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama