Advertisement
Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Moje paznokcie po zdjęciu żelowych.

-
mim0za
post Fri, 13 May 2011 - 15:02
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 9,076

Zdjęłam paznokcie żelowe. I to co zobaczyłam to czarna rozpacz. Cienkie jak papier, pokarbowane. A co gorsze bolą mnie. Próbowałam różne odżywki do paznokci. Ale po nałożeniu paznokcie pieką jakbym je w ogień wkładała.
Dodam, że to nie pierwsza moja przygoda z paznokciami żelowymi. Ale nigdy nie było tak źle.
Poradźcie proszę, jak mogę je doprowadzić do ładnego wyglądu.
Go to the top of the page PM

Quote Post
Abunieczek
post Fri, 13 May 2011 - 15:57
Post #2

Nr użytkownika: 32,794

mimoza, witaj w klubie, sama od niedawna robiłam sobie żele, nakładałam na swoje naturalne długie paznokcie. No i ostatnio jakoś też przy piłowaniu czułam taki ból,że je obcięłam bo były obolałe, płytka paznokcia zaczerwieniona w małych miejscach i tak jak piszesz paznokieć jak papier. Używam odżywek, nie piecze ale i nie ratuje. Czekam aż odrosną. No i strasznie się zadzierają, co chwilę chodzę z pilniczkiem lub obcinaczkami.

--------------------
Czerwcówka 2010

Quote Post
matylda315
post Fri, 13 May 2011 - 16:53
Post #3

Nr użytkownika: 31,636

To , o czym piszecie to efekt nadmiernego starcia płytki. Spróbujcie oliwki do paznokci z oriflame . Ona odżywia i przyspiesza odrost. Mi bardzo to pomogło.

--------------------
D. 28.06.1996
K. 12.08.2000
L. 24.08.2011
Anio?ek[*] 31.03.2009

Quote Post
asiam23
post Fri, 13 May 2011 - 18:03
Post #4

Nr użytkownika: 25,608

GG:

Spróbujcie moczyć albo wcierać olejek rycynowy/jojoby/ migdałowy. Jak najczęściej wcierać i starać się utrzymać krótkie paznokcie póki zniszczona płytka nie odrośnie. Z odżywkami spróbowałabym dopiero jak cały paznokieć będzie zdrowy.

--------------------

Quote Post
naples
post Fri, 13 May 2011 - 21:42
Post #5

Nr użytkownika: 20,141

Jak dziewczyny pisały, masz przepiłowaną płytkę, ktoś zrobił to nieprofesjonalnie, niestety.

Osobiście w kwestii dojścia paznkoci do formy, wzmocnienia ich polecam produkty Nail Teka. Sprawdziłam niejednokrotnie, dla mnie rewelacja.

Przykładowy link do aukcji: https://allegro.pl/nail-tek-intensive-ii-fo...1596668735.html

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón

Quote Post
mim0za
post Sun, 15 May 2011 - 20:01
Post #6

Nr użytkownika: 9,076

Jest lepiej. To znaczy paznokcie wyglądają nadal fatalnie, ale nie bolą już i mogę nałożyć odżywkę.

Quote Post
Pollaco
post Tue, 24 May 2011 - 20:19
Post #7

Nr użytkownika: 35,043

słyszałas o japońskim manicure? jest właśnie przeznaczony dla zniszczonych paznokci, zwłaszacza po tipsach

Quote Post
Sali_M
post Wed, 25 May 2011 - 17:24
Post #8

Nr użytkownika: 35,806

Ja byłam dokładnie w takiej samej sytuacji, od października do marca nosiłam żelowe paznokcie, jak w marcu je zdjęłam okazało się że moje paznokcie są jak papier, dosłownie się targały, piłowałam je do samej skóry i próbowałam jakoś je przywrócić do stanu sprzed żeli. Poszukałam w internecie i znalazłam na wizażu (kosmetyk wszech-czasów) opinie o utwardzaczu: Herome extra strong https://powerlook.pl/image_func.php?img=gfx...mp;maxwidth=350
Zamówiłam i smarowałam przez 2 tygodnie tak jak było napisane na pakowaniu i naprawdę paznokcie mi stwardniały. Teraz smaruję odżywkami z nail-tek'a, bo je można stosować codziennie ale już widzę znaczną poprawę, mogę je znowu zapuścić i się tak nie łamią. Cena może trochę odstraszać, bo kosztuje 50 zł ale według mnie warto ją kupić.

--------------------

Quote Post
conig
post Tue, 05 Sep 2017 - 15:31
Post #9

Nr użytkownika: 50,370

Ja miałam podobnie po hybrydach, które nosiłam dłużej niż jest to przewidziane, i bardzo się dziwiłam, że coś było w stanie zniszczyć moje paznokcie, które zawsze były mocne i twarde. Olejek rycynowy i oliwka są bardzo dobre w początkowym odżywieniu paznokcia oraz skóry wokół niego, potem zaczęłam też nakładać różne odżywki, w tym utwardzające i po kilku miesiącach paznokcie wróciły do formy. Ale już nigdy ich tak nie będę obciążać, za duży problem z tym jest. Muszę się przeprosić z samodzielnym nakładaniem lakierów do paznokci, czego nie lubię robić.

Quote Post
lilinka
post Wed, 06 Sep 2017 - 17:34
Post #10

Nr użytkownika: 50,381

Olejek rycynowy jest dobry na (prawie)wszystko, ale jak już sobie posmarujecie nim dłonie, to lepiej nie dawać ich w okolicę ust - nie obgryzać wtedy paznokci, bo działa przeczyszczająco icon_smile.gif

Quote Post
muppet
post Mon, 18 Sep 2017 - 10:40
Post #11

Nr użytkownika: 44,096

Też stosuję olejek rycynowy. On najlepiej odżywia paznokcie.

Quote Post
wiolkakk
post Wed, 16 May 2018 - 10:05
Post #12

Nr użytkownika: 51,100

Ja też miałam zniszczone paznokcie po hybrydach, ale niestety na własne życzenie... Zamiast ściągnać lakier acetonem kosmetycznym, dosłownie zdarłam go z paznokci, tym samym uszkadzając płytkę. Nie popełniajcie tego błędu, bo bardzo długo trzeba czekać, żeby paznokieć wrócił do formy. Lepiej poświęcić trochę czasu na prawidłowe usunięcie lakieru.

Quote Post
> Moje paznokcie po zdjęciu żelowych.

Start new topic Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Fri, 25 May 2018 - 16:30
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe