Advertisement
Maluchy.pl logo    
   

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >


Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Wychowawczy i kolejna ciąża

-
, Moko proszę odpisz!
goga123
post Thu, 26 Feb 2009 - 21:22
Post #1


Grupa: Użytkownicy
Postów: 4
Dołączył: Thu, 26 Feb 09 - 21:12
Nr użytkownika: 25,764
Witam - obecnie jestem zatrudniona do końca października (umowa na pół etatu) i przebywam na wychowawczym. Jeśli teraz zaszłabym na wychowawczym w ciążę, to czy pracodawca ma obowiązek przełużyć mi umowę? co wówczas się dzieje - kończy mi się umowa i urlop wychowawczy w pażdzierniku ja jestem w ciąży i co jeśłi mi przedłuży umowę to mogę wracać do pracy lub iść na zwolnienie gdyby była taka potrzeba?

Jeszcze jedno pytanie jeśli jestem na wychowawczym i dostaję zasiłek to czy mogę u innego pracodawcy podjąć "dodatkową" pracę (np. na umowę zlecenie) i czy wówczas nie tracę zasiłku?
Pozdrawiam i czekam niezmiernie na wieści.

Ten post edytował goga123 Thu, 26 Feb 2009 - 21:23
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
skanna
post Thu, 26 Feb 2009 - 21:32
Post #2


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: Tue, 05 Aug 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970
Ha, moko, mogę poeksperymentować? icon_smile.gif

Na ile się znam, to w momencie, kiedy jesteś na wychowawczym, pracodawca nie musi nic przedłużać, umowa wygasa i trudno. Natomiast jeśli zajdziesz w ciążę, przerwiesz wychowawczy i wrócisz do pracy, to wtedy musi Ci przedłużyć umowę do dnia porodu. Dobrze kombinuję, moko?


--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Thu, 26 Feb 2009 - 22:14
Post #3


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
wrrr 3 razy pisałam tego posta
Więc wg kodeksu pracy:
art 177§ 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy
..... oraz
art 177§ 3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Generalnie Ty masz umowę do 31.10.2009 i do tego czasu masz urlop wychowawczy. Pracodawca może przedłużyć z Tobą umowę ale nie musi.
Teraz dwa przykłady:
Jesli zajdziesz w ciążę już teraz możesz przerwac wychowawczy i wrócić do pracy - pracować lub przedłożyć zwolnienie lekarskie - umowa jest przedłużana do porodu. Tak zazwyczaj robi większość kobiet tzn. w momencie kiedy dowiadują się, że są w kolejnej ciąży, przerywają wychowawczy i wracają do pracy lub okazują zwolnienie lek.
Jeśli zajdziesz w ciążę już teraz, ale nie przerwiesz wychowawczego, to z końcem października przedkładasz pracodawcy zaświadczenie, że jesteś w ciąży i od 01.11 2009 wracasz do pracy lub przedkładasz zwolnienie lekarskie - umowa przedłużona do dnia porodu.

Więc skanno spisałas się icon_biggrin.gif

Natomiast kwestia podjęcia zatrudnienia u innego pracodawcy - po pierwsze:
- musisz powiadomić swojego pracodawcę, że podjęłaś zatrudnienie - a to dlatego, iz domyślam się, że umowa o pracę z dotychczasowym pracodawcą to jedyny tyt do ubezpieczenia (nie masz DG ani innych tyt?) a skoro to jedyny tyt do ubezpieczenia to pracodawca wykazuję Ciebie na deklaracjach ZUS-owskich jako osobę, która przebywa na urlopie wychowawczym i wykazuje składki E+R+Z, które są finansowane przez budzet państwa. Więc jeśli podejmiesz zatrudnienie u kogoś innego ( na umowę o pracę lub zlecenie) to musisz powiadomić pracodawcę, gdyż zmienia Ci się tyt do ubezpieczenia.
- po drugie pracodawca jesli uzna, że praca, którą podjęłaś uniemożliwia Ci sprawowanie opieki nad dzieckiem, na które jest udzielony urlop wychowawczy - może Cię odwołać z urlopu.

Kwestia zasiłku wychowawczego płatnego przez MOPS
- jesli podejmiesz zatrudnienie to zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych - tracisz prawo do zasiłku.
podstawa:
art. 10 ust. 5 punkt 3 Ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255 z późniejszymi zmianami) pracownik, który w okresie urlopu wychowawczego kontynuuje zatrudnienie u dotychczasowego pracodawcy, zatrudnił się u innego pracodawcy lub podjął inną pracę zarobkową, nie ma prawa do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym.--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
mega
post Thu, 04 Jun 2009 - 11:05
Post #4


Grupa: Użytkownicy
Postów: 2
Dołączył: Thu, 04 Jun 09 - 10:53
Nr użytkownika: 27,593
witam, w poszukiwaniu odpowiedzi na ważne dla mnie pytanie trafiłam na Wasze forum....
i widzę, że tu mądre rzeczy piszecie, więc odnośnie przerywania wychowawczego i kolejnej ciąży mam takie PYTANIE:
przerwałam wychowawczy z powodu drugiej ciąży, od 15.06. wracam do pracy i mam dylemat czy od razu 15.06. mogę przynieść do pracy zaświadczenie o ciąży i zwolnienie, czy lepiej jakiś czas popracować i dopiero wtedy iść na zwolnienie, bo doszły mnie słuchy, że zus może się przyczepić, że zaszłam w ciąże celowo, żeby pobierać zasiłek itp no i może mi odmówić wypłatę tego zasiłku
dlatego jeśli wiecie cos na ten temat proszę o odpowiedź
pozdr.
mega

Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Thu, 04 Jun 2009 - 16:57
Post #5


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
mega jeśli ciąża wymaga przebywania na zwolnieniu lekarskim to jak najbardziej możesz juz pierwszego dnia przynieść zwolnienie lekarskie i chorować. Zus kontroluje osoby przebywające na zwolnieniach w tym również kobiety w ciąży. Jeśli wykorzystujesz zwolnienie lekarskie niezgodnie z przeznaczeniem to ZUS moze odmówić wypłaty zas.chorobowego od dnia kontroli. Więc jeśli będziesz siedzieć w domu i zwolnienie lekasrkie faktycznie jest potrzebne to się nie martw. ZUS moze odmówić wypłaty zasiłku w przypadku tylko i wyłącznie, kiedy zwolnienie lekarskie jest wykorzystywane w innym celu niż na "dojście" do zdrowia.
ZUS nie cofnie zasiłku tylko dlatego, ze zaszłaś w ciążę i przerwałaś wychowawczy, gdyż to Twoje prawo - kodeks pracy dopuszcza mozliwość pzrerwania wychowawczego w każdym momencie i nie jest to niezgodne z prawem.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
mamuśka81
post Mon, 08 Jun 2009 - 13:36
Post #6


Grupa: Użytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: Thu, 21 Dec 06 - 08:55
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 9,257
To i ja się podłączę z pytaniem.
Mam umowę na czas nieokreślony, jestem na urlopie wychowawczym. Urodze drugie dziecko podczas trwania urlopu wychowawczego.
Czy przysługiwać mi będzie urlop macierzyński w pełnym wymiarze (ile tygodni ?)??
Aha, i jak to jest z urlopem wypoczynkowym? Powiedzmy urodzę w styczniu 2010, to po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego przysługuje mi wypoczynkowy za rok 2010?
Czy po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego automatycznie zaczynam wychowawczy na drugie dziecko??

Ten post edytował patti81 Mon, 08 Jun 2009 - 13:57
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
skanna
post Mon, 08 Jun 2009 - 18:15
Post #7


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: Tue, 05 Aug 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970
O ile się orientuję, to w trakcie trwania wychowawczego nie przysługuje Ci urlop macierzyński, natomiast przysługuje zasiłek macierzyński przez okres dwa tygodnie krótszy niż normalny urlop macierzyński, czyli teraz to chyba będzie 18 tygodni.

Urlop wypoczynkowy po powrocie z wychowawczego przysługuje Ci proporcjonalnie do przepracowanych w roku kalendarzowym miesięcy - czyli jeśli wracasz do pracy po wychowawczym w czerwcu 2010, to urlop wypoczynkowy przysługuje Ci za 7 m-cy (od czerwca do grudnia).

A urlop wychowawczy na drugie dziecko chyba możesz zacząć po zakończeniu poprzedniego, z tym, że nie automatycznie, a musisz złożyć podanie.

Moko, dobrze? icon_smile.gif


--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Mon, 08 Jun 2009 - 18:52
Post #8


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
No dobrze.
Patti81 parę konkretów:
do kiedy masz urlop wychowawczy, na kiedy masz PTP.
Chyba będziesz rodzić juz w 2010, więc zasiłek macierzyński wynosić będzie 20 tygodni(przy urodzeniu jednego dziecka przy porodzie) jeśli a nie 22 tyg - czyli będzie skrócony o 2 tygodnie, jesli zasiłek kończyć się będzie w czasie wychowawczego, jeśli wychowawczy skończy się szybciej niż czas trwania zasiłku macierzyńskiego, to nie bedzie on sktócony.
Przykład:
1. Urlop wychowawczy do XII.2010. Poród w II.2010 - zasiłek macierzyński wynosi 20 tyg - skrócony o 2 tyg, gdyż zasiłek kończyć się będzie w VII.2010 wiec w czasie wychowawczego
2. Urlop wychowawczy do V.2010. Poród w II.2010 - zasiłek macierzyński w wymiarze 22 tyg - bez skracania, gdyż wychowawczy kończy się w V, a zasiłek w VII, więc masz prawo do pełeno wymiary zasiłku macierzyńskiego czyli 22 tyg.

W czasie trwania wychowawczego nabywasz prawo do zasiłku macierzyńskiego - czyli pieniędzy !
Czyli urodzenie kolejnegon dziecka na urlopie wychowawczym nei przerywa tego urlopu, lecz na nim nabywa się prawo do zasiłku macierzyńskiego, potem możesz wystapić o udzielenie urlopu wychowawczego na drugie dziecko.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
mega
post Mon, 08 Jun 2009 - 19:31
Post #9


Grupa: Użytkownicy
Postów: 2
Dołączył: Thu, 04 Jun 09 - 10:53
Nr użytkownika: 27,593
wielkie dzięki moko za odpowiedź
na pewno jeszcze będę tu zaglądać z pytaniami
pozdrawiam was mądre głowy icon_smile.gif
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
mamuśka81
post Tue, 09 Jun 2009 - 08:41
Post #10


Grupa: Użytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: Thu, 21 Dec 06 - 08:55
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 9,257
Moko,
Urlop wychowawczy mam do 10 stycznia 2011, przewidywany termin porodu mam na 19 stycznia 2010. Czyli rozumiem , że będę cały czas na wychowawczym tyle że przez 18 tyg będę dostawac pensję. Od 11 stycznia 2011 będę mogła zacząć urlop wychowawczy na drugie dziecko ? Czyli do 11 stycznia 2014?? Dobrze?

Do tej pory myślałam , że jak urodzę drugie to urlop wychowawczy jest kończony, jest macierzyński a potem wychowawczy od razu na 2 dziecko.
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Tue, 09 Jun 2009 - 20:51
Post #11


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
Po zakończonym zasiłku macierzyńskim mozesz dalej kosztytac z wychowawczego na I dziecko, lub zawnioskować o udzielenie wychowawczego na drugie - wybór należy do Ciebie.
Urodzisz 19.01 to dalej bedziesz na wychowawczym na I dziecko przez kolejne 18 tygodni jeszcze a potem albo zmieniasz wychowawczy na II dziecko albo ciągniesz dalej wychowawczy na I dziecko i od 2011 wnioskujesz o wychowawczy na drugie.
Wszystko zależy od Ciebie, jeśli masz dodatek wychowawczy czyli otrzymujesz pieniądze z MOPS to lepiej Ci będzie wystąpienie po zasiłku macierzyńskim o wychowawczy na II dziecko.
To nie jest tak, ze rodzisz II dziecko w dniu X i od tego czasu leci ci wychowawczy na drugie - nie tu kierujemy się wnioskami jakie złożyłaś. Mam nadzieję, ze nie namieszałam Ci ?


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
mamuśka81
post Wed, 10 Jun 2009 - 09:20
Post #12


Grupa: Użytkownicy
Postów: 1,154
Dołączył: Thu, 21 Dec 06 - 08:55
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 9,257
moko wszystko już wiem, dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
goga123
post Tue, 08 Sep 2009 - 16:11
Post #13


Grupa: Użytkownicy
Postów: 4
Dołączył: Thu, 26 Feb 09 - 21:12
Nr użytkownika: 25,764
"Jeśli zajdziesz w ciążę już teraz, ale nie przerwiesz wychowawczego, to z końcem października przedkładasz pracodawcy zaświadczenie, że jesteś w ciąży i od 01.11 2009 wracasz do pracy lub przedkładasz zwolnienie lekarskie - umowa przedłużona do dnia porodu."

A więc stało się jestem w ciąży-umowa kończy mi się 31 października, 19 października zaniosę zaświadzczenie że jestem w ciąży i wówczas będą musieli mi przedłużyć umowę. Teraz jak 1.11.2009 przełożę zwolnienie lekarskie to czy będę miała płatne 100%, tak jak normalnie gdybym poszła na zwolnienie. Czy to zwolnienie musi być od dnia 1.11.2009 nie może być wcześniejsze?
pozdrawiam
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
Naz
post Tue, 08 Sep 2009 - 21:42
Post #14


Grupa: Użytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: Sat, 20 Jan 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178
I ja mam pytanie.
Wychowawczy na średniego syna kończy mi się 21.10.2009. Chcę i muszę wziąć wychowawczy na najmłodszego. Kiedy muszę pisać do pracodawcy prośbę o udzielenie mi urlopu? Dwa tygodnie przed zakończeniem obecnego?


--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Tue, 08 Sep 2009 - 21:54
Post #15


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
niom ale mozesz i wcześniej icon_wink.gif


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
Naz
post Tue, 08 Sep 2009 - 22:08
Post #16


Grupa: Użytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: Sat, 20 Jan 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178
dziękować icon_smile.gif


--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
lisi
post Tue, 15 Sep 2009 - 14:31
Post #17


Grupa: Użytkownicy
Postów: 43
Dołączył: Fri, 23 Mar 07 - 12:04
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 12,277

GG:


witam jeszcze ja chciałam się podczepić i prosić o wyjaśnienie bo chyba nie do końca rozumiem...
CYTAT(skanna @ Mon, 08 Jun 2009 - 19:15) *
O ile się orientuję, to w trakcie trwania wychowawczego nie przysługuje Ci urlop macierzyński, natomiast przysługuje zasiłek macierzyński

mam rozumieć ze to się tyczy pracodawcy.... w takim razie jak wygląda sprawa jeśli chodzi o MOPS??
konkretnie:
Wychowawczy mam do 24 lutego 2010r
planowany termin porodu mam na 19 styczeń 2010r
do pracy nie wracam więc po porodzie i zgłoszeniu tego pracodawcy dostaję zasiłek macierzyński.... tak?? czyli według tego stwierdzenia nie przerywam wychowawczego.... dobrze rozumiem?? to by oznaczało że że w dalszym ciągu mogę pobierać dodatek z Mopsu z tyt. wychowawczego?? ale wydaje mi się ze Mops chyba trochę inaczej na to patrzy....
dodam jeszcze że z zasiłkiem macierzyńskim nie przekroczę progu 504zł bo jestem matką samotnie wychowującą dziecko (dzieci)

CYTAT(moko. @ Mon, 08 Jun 2009 - 19:52) *
jesli zasiłek kończyć się będzie w czasie wychowawczego, jeśli wychowawczy skończy się szybciej niż czas trwania zasiłku macierzyńskiego, to nie bedzie on sktócony.

czyli jeśli dobrze zrozumiałam mnie będzie przysługiwało 22 tyg. zasiłku macierzyńskiego??

CYTAT(moko. @ Tue, 09 Jun 2009 - 21:51) *
jeśli masz dodatek wychowawczy czyli otrzymujesz pieniądze z MOPS to lepiej Ci będzie wystąpienie po zasiłku macierzyńskim o wychowawczy na II dziecko.

dlaczego?? a nie lepiej dokończyć wychowawczy na pierwsze dziecko a następnie złożyć podanie na drugie?? potem może już nie być możliwości wykorzystania wychowawczego na pierwsze dziecko....

rany na logikę to niby takie proste a jednak takie zagmatwane że już sama nie wiem jak to rozumieć....

a teraz jeszcze taka jedna rzecz która mnie nurtuję jak jest z ubezpieczeniem??? pracując zakład opłacał wszystkie składki w tym PZU po przejściu na wychowawczy nie kontynuowałam PZU a kto za mnie płacił składki zdrowotne?? jeśli dobrze kombinuję jest to chyba okres bezskładkowy... tak?? doczytałam też że kobieta ciężarna ma prawo do całkowicie bezpłatnego leczenia... ale czy stomatologicznego także?? i kto w takim razie powinien mi teraz podbić książeczkę ubezpieczeniową??

dziewczyny jeśli możecie wyjaśnijcie mi to jak krowie na pastwisku <prosi>

Ten post edytował lisi Tue, 15 Sep 2009 - 14:35


--------------------


Go to the top of the page PM
 
Quote Post
moko.
post Tue, 15 Sep 2009 - 15:16
Post #18


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: Fri, 12 Dec 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254
Lisi już póbuję Ci wytłumaczyć.


Wychowawczy masz do 24.02.2010, rodzisz 19.01.2010 - od 19.01 do 24.02 - przebywasz na urlopie wychowawczym, na którym nabywasz prawo do zasiłku macierzyńskiego - czyli pieniędzy, nie masz prawa do urlopu macierzyńskiego- czyli upsrawiedliwionej nieobecnosci, bo masz ją usprawiedliwioną urlopem wychowawczym.
Od 19.01.2010 do 19.06.2010 - czyli przez 22 tygodnie masz prawo do zasiłku macierzyńskiego, a od 25.02.2010 do 19.06.2010 - masz prawo do urlopu macierzyńskiego, na którym nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego.

Tak przepisy MOPS-u są inne, jeśli masz płatny wychowawczy na pierwsze dziecko to w momencie porodu, zasiłek wychowawczy jest przerywany a po skończonym macierzyńskim masz prawo wykorzystać dalej ten płatny wychowawczy na pierwsze dziecko. A potem ponownie 2 lata płatnego na drugie dziecko. Nie jestem pewna w 100% tego - więc zapytaj się w MOPSIE czy w momencie porodu zaprzestaną Ci wypłacac zasiłek wychowawczy.

PZU to ubezpieczenie na życie - w razie wypadku, pobytu w szpitalu , NW itp.

Natomiast składkę zdrowotną - opłacał budżet państwa. Pracodawca wykazywał Ci na wychowawczym składki (em, rent, zdrowotną) które sa finansowane z budżetu państwa. Więc dalej jestes ubezpieczona w NFZ ! Nie masz jedynie ubezpieczenia (dobrowolnego) na życie.
Więc jesteś dalej pracownikiem, jesteś ubezpieczona w kasie chorych i książeczkę ubezpieczeniową podbija pracodawca.

Ten post edytował moko. Tue, 15 Sep 2009 - 20:47


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
lisi
post Tue, 15 Sep 2009 - 16:21
Post #19


Grupa: Użytkownicy
Postów: 43
Dołączył: Fri, 23 Mar 07 - 12:04
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Nr użytkownika: 12,277

GG:


moko. jesteś niezastąpiona prawie wszystko już rozumiem ale...
CYTAT(moko. @ Tue, 15 Sep 2009 - 16:16) *
Od 25.01.2010 do 19.06.2010 - czyli przez 22 tygodnie masz prawo do zasiłku macierzyńskiego,


czemu od 25.01.2010??..... a nie od dnia porodu??

CYTAT(moko. @ Tue, 15 Sep 2009 - 16:16) *
od 25.02.2010 do 19.06.2010 - masz prawo do urlopu macierzyńskiego, na którym nabywasz prawo do urlopu wypoczynkowego


czyli mam rozumieć ze po skończonym macierzyńskim mam prawo wziąć wypoczynkowy w należnym wymiarze czyli jakieś 8 dni??

CYTAT(moko. @ Tue, 15 Sep 2009 - 16:16) *
jeśli masz płatny wychowawczy na pierwsze dziecko to w momencie porodu, zasiłek wychowawczy jest przerywanyno ale jeśli Mops przerywa wypłacanie wychowawczego a zakład nie to na jakiej podstawie potem mogę wykorzystać zaległy wych. na pierwsze dziecko??


--------------------


Go to the top of the page PM
 
Quote Post
wiktore
post Tue, 15 Sep 2009 - 18:21
Post #20


Grupa: Użytkownicy
Postów: 5,543
Dołączył: Thu, 29 Dec 05 - 19:07
Nr użytkownika: 4,401
a czy jest jakis termin np że do którego miesiąca trzeba poinformowac o ciąży? do 3 wszyscy ukrywają icon_smile.gif
chodzi o to, że wracam do pracy i po napisaniu wcześniejszego powrotu z wychowawczego dowiedziałam sięm ze jestem w ciąży. Umowa miała byc renegocjowana i tak coś czuję, ze jak się zdradzę moze i tak się domyślą) to nici z podwyżki. Firma państwowa więc nie wiem czy mają jakiś obowiązek mi wyrównac pensję do jakis standardow panujących teraz w zakąłdzie czy mogę zostac z tą samą nędzną jaką miałam po porodzie 3 lata temu icon_sad.gif
Go to the top of the page PM
 
Quote Post
> Wychowawczy i kolejna ciąża, Moko proszę odpisz!

Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Mon, 25 Jun 2018 - 01:57
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe