Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Problem z mrówkami

> 
Modern
pią, 23 maj 2014 - 12:03
Mam inwazje mrówek w domu. Ale wszystkie środki toksyczne odpadają, bo mam dwójkę małych dzieci i kota w domu. Znacie może jakiś domowy, nietoksyczny sposób???
Modern


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: wto, 25 lut 14 - 11:40
Skąd: Białołęka
Nr użytkownika: 43,643




post pią, 23 maj 2014 - 12:03
Post #1

Mam inwazje mrówek w domu. Ale wszystkie środki toksyczne odpadają, bo mam dwójkę małych dzieci i kota w domu. Znacie może jakiś domowy, nietoksyczny sposób???
mariola233
pią, 23 maj 2014 - 13:07
Proszek do pieczenia,u teściowej pomógł
mariola233


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 569
Dołączył: śro, 02 lut 05 - 14:58
Skąd: chełm/Żyrardów
Nr użytkownika: 2,619

GG:


post pią, 23 maj 2014 - 13:07
Post #2

Proszek do pieczenia,u teściowej pomógł
joa133
pią, 23 maj 2014 - 14:21
Istnieje 9 domowych sposobów pozbycia się mrówek z mieszkania. Ich zaletą jest to, że jedynie odstraszają one mrówki nie zabijając tych pożytecznych owadów. Oto one:

Posmarować octem miejsca, w których widzieliśmy mrówki. Można także spryskać te miejsca rozpylaczem.
Można te miejsca posmarować również wazeliną.
Trasy wędrówki mrówek można spryskać sokiem z cytryny.
Sól, pieprz, cynamon tudzież proszek do pieczenia - rozsypać na trasie mrówek.
Świeże zioła - miętę, liście pomidora, lawendę, majeranek lub wrotycz - posiekać i rozsypać na trasie wędrówki mrówek.
Można również użyć terpentyny, cynamonu, sfermentowanej skórki cytrynowej czy węgla drzewnego.
Nie zaszkodzi również przemyć te miejsca wodą z płynem do naczyń w proporcji 3:1.
Dobrym sposobem jest również częste sprzątanie i unikanie pozostawiania szczątków organicznych, które mogłyby stać się powodem powrotu mrówek.
Warto zakupić pojemniki próżniowe i w nich trzymać jedzenie. Resztę przechowywać w lodówce.


skopiowane z https://polki.pl/
joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post pią, 23 maj 2014 - 14:21
Post #3

Istnieje 9 domowych sposobów pozbycia się mrówek z mieszkania. Ich zaletą jest to, że jedynie odstraszają one mrówki nie zabijając tych pożytecznych owadów. Oto one:

Posmarować octem miejsca, w których widzieliśmy mrówki. Można także spryskać te miejsca rozpylaczem.
Można te miejsca posmarować również wazeliną.
Trasy wędrówki mrówek można spryskać sokiem z cytryny.
Sól, pieprz, cynamon tudzież proszek do pieczenia - rozsypać na trasie mrówek.
Świeże zioła - miętę, liście pomidora, lawendę, majeranek lub wrotycz - posiekać i rozsypać na trasie wędrówki mrówek.
Można również użyć terpentyny, cynamonu, sfermentowanej skórki cytrynowej czy węgla drzewnego.
Nie zaszkodzi również przemyć te miejsca wodą z płynem do naczyń w proporcji 3:1.
Dobrym sposobem jest również częste sprzątanie i unikanie pozostawiania szczątków organicznych, które mogłyby stać się powodem powrotu mrówek.
Warto zakupić pojemniki próżniowe i w nich trzymać jedzenie. Resztę przechowywać w lodówce.


skopiowane z https://polki.pl/

--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
Iwona Rz.
pią, 30 maj 2014 - 15:09
O ile w bloku nie mieliśmy tego problemu, to teraz w domu mamy istną plagę...może trochę przesadzam..po prostu mrówki organizują regularne przemarsze ustalonymi trasami:) kupiliśmy w którymś markecie budowlanym taki różowy proszek, a raczej różowy granulat który mrówki uznają za niezły łup, zanoszą z powrotem do gniazda i tyle ich było.... tylko nie wiem jak to tak do końca działa to faktycznie jak posypiemy to jest spokój ale sytuacja się powtarza co roku:) u teściów z kolei, jest już tragedia....jak się coś zostawi na szafce to odrazu zbiega się cała gromadka mrówek i sie zastanawiają jak zatargać np słoik miodu ze sobą do gniazda....
Iwona Rz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pią, 30 maj 14 - 14:09
Nr użytkownika: 44,120




post pią, 30 maj 2014 - 15:09
Post #4

O ile w bloku nie mieliśmy tego problemu, to teraz w domu mamy istną plagę...może trochę przesadzam..po prostu mrówki organizują regularne przemarsze ustalonymi trasami:) kupiliśmy w którymś markecie budowlanym taki różowy proszek, a raczej różowy granulat który mrówki uznają za niezły łup, zanoszą z powrotem do gniazda i tyle ich było.... tylko nie wiem jak to tak do końca działa to faktycznie jak posypiemy to jest spokój ale sytuacja się powtarza co roku:) u teściów z kolei, jest już tragedia....jak się coś zostawi na szafce to odrazu zbiega się cała gromadka mrówek i sie zastanawiają jak zatargać np słoik miodu ze sobą do gniazda....
Laos
sob, 31 maj 2014 - 09:51
Gdzieś pisali, że odkurzaczem:)
Laos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: wto, 29 sty 13 - 12:03
Nr użytkownika: 41,571




post sob, 31 maj 2014 - 09:51
Post #5

Gdzieś pisali, że odkurzaczem:)
Iwona Rz.
pon, 02 cze 2014 - 11:41
odkurzaczem:D:D nieźle:D tylko kurcze trochę bym się czułą jak na safari jakimś siedząc na fotelu z odkurzaczem i polując na mrówki:D
Iwona Rz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pią, 30 maj 14 - 14:09
Nr użytkownika: 44,120




post pon, 02 cze 2014 - 11:41
Post #6

odkurzaczem:D:D nieźle:D tylko kurcze trochę bym się czułą jak na safari jakimś siedząc na fotelu z odkurzaczem i polując na mrówki:D
Laos
śro, 21 sty 2015 - 10:55
Ostatecznie płytki ze sklepu, co najgorsze, że zimą w blokach też grasują.
Laos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: wto, 29 sty 13 - 12:03
Nr użytkownika: 41,571




post śro, 21 sty 2015 - 10:55
Post #7

Ostatecznie płytki ze sklepu, co najgorsze, że zimą w blokach też grasują.
agusiak123
śro, 24 sie 2016 - 11:15
Słyszałam, że mrówki odstrasza cynamon, ale nie próbowałam, więc nie wiem jak ze skutecznością. Ale spróbować mozna icon_smile.gif
agusiak123


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 76
Dołączył: śro, 24 sie 16 - 08:59
Nr użytkownika: 48,058

GG:


post śro, 24 sie 2016 - 11:15
Post #8

Słyszałam, że mrówki odstrasza cynamon, ale nie próbowałam, więc nie wiem jak ze skutecznością. Ale spróbować mozna icon_smile.gif
> Problem z mrówkami
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:51
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama