Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

trądzik różowaty??????

> 
chomik
śro, 18 lut 2004 - 20:23
Witam, piszÄ™ w sprawie mojej Mamy

Na twarzy wyszły jej rózowe plamy,dermatolog stwierdził że to trądzik różowaty(1 etap),z relacji Mamy wynika że każdy kolejny etap jest coraz gorszy,a choroba jest nie do wyleczenia,można ją tylko złagodzić icon_sad.gif

Lekarz przepisał Mamie całą reklamówkę maści itp. i kazał wypróbowywać która zadziała icon_eek.gif

Może Wy znacie jakieś sposoby łagodzenia tej choroby,"domowe" bądż jakiekolwiek lekarstwa mogące pomóc(leki od lekarza nie pomagają a skóra jest coraz bardziej zaogniona icon_sad.gif

hmm i czy naprawdę nie można tego wyleczyć???

Pozdrawiam chomiczek.
chomik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 292
Dołączył: sob, 29 lis 03 - 23:06
SkÄ…d: Leszno
Nr użytkownika: 1,230

GG:


post śro, 18 lut 2004 - 20:23
Post #1

Witam, piszÄ™ w sprawie mojej Mamy

Na twarzy wyszły jej rózowe plamy,dermatolog stwierdził że to trądzik różowaty(1 etap),z relacji Mamy wynika że każdy kolejny etap jest coraz gorszy,a choroba jest nie do wyleczenia,można ją tylko złagodzić icon_sad.gif

Lekarz przepisał Mamie całą reklamówkę maści itp. i kazał wypróbowywać która zadziała icon_eek.gif

Może Wy znacie jakieś sposoby łagodzenia tej choroby,"domowe" bądż jakiekolwiek lekarstwa mogące pomóc(leki od lekarza nie pomagają a skóra jest coraz bardziej zaogniona icon_sad.gif

hmm i czy naprawdę nie można tego wyleczyć???

Pozdrawiam chomiczek.

--------------------
[*]
i.
śro, 18 lut 2004 - 20:37
Chomiczku, znalazłam trochę informacji na temat trądziku różowatego, może ci się przydadzą:
CYTAT
TrÄ…dzik różowaty  

Trądzik różowaty jest dość często spotykaną dermatozą, zaczyna się zwykle pomiędzy 30 i 50 rokiem życia i nigdy nie występuje przed okresem pokwitania. Rozwija się głównie u osób ze skórą łojotokową wykazującą zaburzenia naczynioruchowe.

Do powstawania zmian w trądziku różowatym usposabiają:

zaburzenia hormonalne  
zaburzenia naczynioruchowe zwiÄ…zane z ukÅ‚adem nerwowym wegetatywnym (polegajÄ…ce na Å‚atwym czerwienieniu siÄ™ pod wpÅ‚ywem bodźców emocjonalnych i fizycznych)  
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niedokwasota soku żoÅ‚Ä…dkowego, nieżyt żoÅ‚Ä…dka, zapalenie żoÅ‚Ä…dka spowodowane obecnoÅ›ciÄ… bakterii helicobacter pylori, przewlekÅ‚e zaparcia, stany zapalne dróg żółciowych)  
stosowanie maÅ›ci i kremów sterydowych na skórÄ™ twarzy powoduje wystÄ™powanie zmian typu trÄ…dziku różowatego (okreÅ›lane jako dermatitis perioralis - gÅ‚. wokół ust i oczu)  
nadkażenia skóry pasożytami - nużeÅ„cami (nużyca) lub drożdżakami.  
Czynniki odpowiedzialne za nawroty i zaostrzenia zmian:

promieniowanie sÅ‚oneczne  
zmiany temperatury otoczenia  
bÅ‚Ä™dy dietetyczne (zbyt gorÄ…ce pożywienie, przyprawy, alkohol, nietolerancja niektórych pokarmów).  
przyjmowanie niektórych leków (np. przeciw nadciÅ›nieniu)  
zaobserwowano także nasilanie siÄ™ zmian w czasie miesiÄ…czki i w okresie przekwitania  
Objawy:

Zmiany w trądziku różowatym dotyczą wyłącznie skóry twarzy. Przebieg choroby ma charakter przewlekły i nawrotowy.
W zależności od nasilenia zmian wyróżnia się następujące okresy:

rumieniowy  
grudkowy  
krostkowy  
 

W okresie początkowym zmiany mają charakter rumieniowy, z przemijającym zaczerwienieniem twarzy, pojawiające się pod wpływem gorących pokarmów, alkoholu, tzw. pokarmów ostrych, słońca, wysokiej temperatury (sauna, solarium), wiatru i mrozu, a także po wejściu do ciepłego pomieszczenia z zimnego dworu. Stopniowo zaczerwienienie staje się bardziej trwałe, obserwuje się liczne rozszerzenia drobnych naczyń (nieprawidłowo nazywane "popękanymi żyłkami lub pajączkami", a poprawnie teleangiektazjami) na policzkach i nosie. W dalszym okresie pojawiają się czerwone grudki i krostki wypełnione treścią ropną.
U mężczyzn trądzik różowaty może przechodzić w postać przerosłą. Charakteryzuje ona się znacznym przerostem tkanki łącznej i gruczołów łojowych Na nosie widoczne są wówczas miękkie guzowate twory, zaś skóra jest świecąca, a pory wybitnie rozszerzone i wypełnione gęstym łojem..

Leczenie

Leczenie jest długotrwałe, wielomiesięczne, a nawet kilkuletnie. W zależności od zaawansowania zmian skórnych stosuje się:

leki zewnÄ™trzne (odkażajÄ…ce, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne, przeciwÅ‚ojotokowe)  
leki doustne (niektóre antybiotyki, metronidazol, retinoidy, leki hormonalne, witaminy, flawonoidy)  
zabiegi fizykoterapeutyczne (masaż, sollux z niebieskim filtrem, galwanizacja)  
odpowiednie postÄ™powanie pielÄ™gnacyjne w gabinecie kosmetycznym i w domu  
ochrona przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych (kremy z filtrami przeciwsłonecznymi).


Niestety choroby łojotokowe skóry mają to do siebie, że trudno się je leczy. I nigdy nie wiadomo jaki lek okaże się akurat skuteczny icon_confused.gif - stąd pewnie ta reklmówka leków...
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post śro, 18 lut 2004 - 20:37
Post #2

Chomiczku, znalazłam trochę informacji na temat trądziku różowatego, może ci się przydadzą:
CYTAT
TrÄ…dzik różowaty  

Trądzik różowaty jest dość często spotykaną dermatozą, zaczyna się zwykle pomiędzy 30 i 50 rokiem życia i nigdy nie występuje przed okresem pokwitania. Rozwija się głównie u osób ze skórą łojotokową wykazującą zaburzenia naczynioruchowe.

Do powstawania zmian w trądziku różowatym usposabiają:

zaburzenia hormonalne  
zaburzenia naczynioruchowe zwiÄ…zane z ukÅ‚adem nerwowym wegetatywnym (polegajÄ…ce na Å‚atwym czerwienieniu siÄ™ pod wpÅ‚ywem bodźców emocjonalnych i fizycznych)  
zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niedokwasota soku żoÅ‚Ä…dkowego, nieżyt żoÅ‚Ä…dka, zapalenie żoÅ‚Ä…dka spowodowane obecnoÅ›ciÄ… bakterii helicobacter pylori, przewlekÅ‚e zaparcia, stany zapalne dróg żółciowych)  
stosowanie maÅ›ci i kremów sterydowych na skórÄ™ twarzy powoduje wystÄ™powanie zmian typu trÄ…dziku różowatego (okreÅ›lane jako dermatitis perioralis - gÅ‚. wokół ust i oczu)  
nadkażenia skóry pasożytami - nużeÅ„cami (nużyca) lub drożdżakami.  
Czynniki odpowiedzialne za nawroty i zaostrzenia zmian:

promieniowanie sÅ‚oneczne  
zmiany temperatury otoczenia  
bÅ‚Ä™dy dietetyczne (zbyt gorÄ…ce pożywienie, przyprawy, alkohol, nietolerancja niektórych pokarmów).  
przyjmowanie niektórych leków (np. przeciw nadciÅ›nieniu)  
zaobserwowano także nasilanie siÄ™ zmian w czasie miesiÄ…czki i w okresie przekwitania  
Objawy:

Zmiany w trądziku różowatym dotyczą wyłącznie skóry twarzy. Przebieg choroby ma charakter przewlekły i nawrotowy.
W zależności od nasilenia zmian wyróżnia się następujące okresy:

rumieniowy  
grudkowy  
krostkowy  
 

W okresie początkowym zmiany mają charakter rumieniowy, z przemijającym zaczerwienieniem twarzy, pojawiające się pod wpływem gorących pokarmów, alkoholu, tzw. pokarmów ostrych, słońca, wysokiej temperatury (sauna, solarium), wiatru i mrozu, a także po wejściu do ciepłego pomieszczenia z zimnego dworu. Stopniowo zaczerwienienie staje się bardziej trwałe, obserwuje się liczne rozszerzenia drobnych naczyń (nieprawidłowo nazywane "popękanymi żyłkami lub pajączkami", a poprawnie teleangiektazjami) na policzkach i nosie. W dalszym okresie pojawiają się czerwone grudki i krostki wypełnione treścią ropną.
U mężczyzn trądzik różowaty może przechodzić w postać przerosłą. Charakteryzuje ona się znacznym przerostem tkanki łącznej i gruczołów łojowych Na nosie widoczne są wówczas miękkie guzowate twory, zaś skóra jest świecąca, a pory wybitnie rozszerzone i wypełnione gęstym łojem..

Leczenie

Leczenie jest długotrwałe, wielomiesięczne, a nawet kilkuletnie. W zależności od zaawansowania zmian skórnych stosuje się:

leki zewnÄ™trzne (odkażajÄ…ce, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne, przeciwÅ‚ojotokowe)  
leki doustne (niektóre antybiotyki, metronidazol, retinoidy, leki hormonalne, witaminy, flawonoidy)  
zabiegi fizykoterapeutyczne (masaż, sollux z niebieskim filtrem, galwanizacja)  
odpowiednie postÄ™powanie pielÄ™gnacyjne w gabinecie kosmetycznym i w domu  
ochrona przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych (kremy z filtrami przeciwsłonecznymi).


Niestety choroby łojotokowe skóry mają to do siebie, że trudno się je leczy. I nigdy nie wiadomo jaki lek okaże się akurat skuteczny icon_confused.gif - stąd pewnie ta reklmówka leków...
Mamessa34
śro, 26 lip 2017 - 11:14
Czy ktoś z forumowiczów używał krem z https://acnerose.pl/ ?
Zainteresował mnie krem z tej serii, ale nigdy nie zamawiałam nic z tej strony.
Będę wdzięczna za opinie osób, które używały produkty acnerose oraz te które,
zamawiały produkty z tej właśnie strony.
Mamessa34


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 26 lip 17 - 11:03
Nr użytkownika: 50,082




post śro, 26 lip 2017 - 11:14
Post #3

Czy ktoś z forumowiczów używał krem z https://acnerose.pl/ ?
Zainteresował mnie krem z tej serii, ale nigdy nie zamawiałam nic z tej strony.
Będę wdzięczna za opinie osób, które używały produkty acnerose oraz te które,
zamawiały produkty z tej właśnie strony.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 05 wrz 2017 - 08:28
Post #4

taki rodzaj tradziku to koszmarne utrapienie.. moja mama tez taki miala icon_sad.gif masci kremy i inne nic nie pomagalo.. na urodziny zafundowalam jej zabieg laserowy w Warszawie w klinice Miracki.. tu opis samego zabiegu https://klinikamiracki.pl/zabieg/tradzik-ro...cutera-excel-v/ sesji miala nie pamietam 4 albo 5 ale efekt zdumiewajacy. Opieka bardzo na poziomie, duza wiedza pracownikow, czysto i przyjemnie. Jest to duzo lepsze rozwiazanie niz testowanie tony kosmetykow ktore kazdy ma inny sklad i bardziej podraznia... z doswiadczenia wiem ze aby cos dzialalo trzeba stosowac regularnie jakis czas a nie kombinowac kilka roznych.. a laser to wygodne i skuiteczne rozwiazanie, zwlaszcza w rekach tak doswiadczonych pracownikow jak w Mirackim
Diana1616
wto, 30 sty 2018 - 16:02
Cześć, chomiczku! icon_smile.gif

Moja mama miała ten sam problem. icon_sad.gif

Pomogło jej wspomniane w tym wątku Acnerose. icon_smile.gif Też szukałam na forum informacji, co mogłoby jej pomóc. Zachęcona dużą ilością pozytywnych komentarzy, kupiłam jej krem na dzień. Zaczęła stosować go miesiąc temu.

Efekty są zadowalające. Po zaczerwienieniu nie ma śladu.

icon_smile.gif
Diana1616


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 30 sty 18 - 15:53
SkÄ…d: Opole
Nr użytkownika: 51,425




post wto, 30 sty 2018 - 16:02
Post #5

Cześć, chomiczku! icon_smile.gif

Moja mama miała ten sam problem. icon_sad.gif

Pomogło jej wspomniane w tym wątku Acnerose. icon_smile.gif Też szukałam na forum informacji, co mogłoby jej pomóc. Zachęcona dużą ilością pozytywnych komentarzy, kupiłam jej krem na dzień. Zaczęła stosować go miesiąc temu.

Efekty są zadowalające. Po zaczerwienieniu nie ma śladu.

icon_smile.gif


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 12 lut 2018 - 20:05
Post #6

Mialam podobny problem.. Nie dzialaly zadne masci od dermatologa.. pomogl laser w mirackim https://klinikamiracki.pl/zabieg/tradzik-ro...cutera-excel-v/ kilka sesji i twarz wyglada rewelacyjnie.. juz nie musze sie maskowac tonÄ… makijazu i z duma patrze w lustro
Patunia009
śro, 25 kwi 2018 - 21:01
ja również trudzę się z tym problemem ;< nic nie pomaga nic nie działa ? może jakies sugestie ? jak poradziliscie sobie z problemem ?
Patunia009


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: pią, 20 kwi 18 - 17:01
Nr użytkownika: 51,786




post śro, 25 kwi 2018 - 21:01
Post #7

ja również trudzę się z tym problemem ;< nic nie pomaga nic nie działa ? może jakies sugestie ? jak poradziliscie sobie z problemem ?
> trÄ…dzik różowaty??????
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama