Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Styczeń 2001

> 
pikpok
nie, 17 sie 2003 - 23:16
CYTAT(Agulka333)
My też z PaweÅ‚kiem siÄ™ meldujemy. Urodzony 20 stycznia ni to koziorożec ni to wodnik za to rasowy dwulatek. Wszystko chce robić siam : Å‚Ä…cznie z myciem gaków (czyli naczyÅ„) to ostatnio jego ulubione zajÄ™cie  :lol:  
Duzo mówi, potrafi już nieźle kłócić sie o swoje.  
Wymiary :98/13  czyli jest nad wyraz wysoki jak na dwulatka.  
Ostanio robi nocnikowe postępy czyli siam sobie zdejmuje majtki i siada - niestety nie zawsze zdąży. Ale przynajmniej wykazuje dobrą wolę a to już duzo.

Pozdrawiam mamusie i samodzielne dwulatki


Właśnie sie zdziwiłam icon_eek.gif mój synek ma trochę ponad półtora roku i ma 98 cm wzrostu i buciki rozmiar 24. Urodziłam wielkoluda icon_biggrin.gif
pikpok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 02 sie 03 - 23:20
SkÄ…d: Koszalin
Nr użytkownika: 963

GG:


post nie, 17 sie 2003 - 23:16
Post #21

CYTAT(Agulka333)
My też z PaweÅ‚kiem siÄ™ meldujemy. Urodzony 20 stycznia ni to koziorożec ni to wodnik za to rasowy dwulatek. Wszystko chce robić siam : Å‚Ä…cznie z myciem gaków (czyli naczyÅ„) to ostatnio jego ulubione zajÄ™cie  :lol:  
Duzo mówi, potrafi już nieźle kłócić sie o swoje.  
Wymiary :98/13  czyli jest nad wyraz wysoki jak na dwulatka.  
Ostanio robi nocnikowe postępy czyli siam sobie zdejmuje majtki i siada - niestety nie zawsze zdąży. Ale przynajmniej wykazuje dobrą wolę a to już duzo.

Pozdrawiam mamusie i samodzielne dwulatki


Właśnie sie zdziwiłam icon_eek.gif mój synek ma trochę ponad półtora roku i ma 98 cm wzrostu i buciki rozmiar 24. Urodziłam wielkoluda icon_biggrin.gif

--------------------
Agnieszka - mama Olutka https://strony.wp.pl/wp/wieland/
pikpok
nie, 17 sie 2003 - 23:20
icon_razz.gif
pikpok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 02 sie 03 - 23:20
SkÄ…d: Koszalin
Nr użytkownika: 963

GG:


post nie, 17 sie 2003 - 23:20
Post #22

icon_razz.gif

--------------------
Agnieszka - mama Olutka https://strony.wp.pl/wp/wieland/
malinowa i Malin...
piÄ…, 22 sie 2003 - 15:36
No tak, wasze dzieciaki już sikają tak jak trzeba, a u nas zmian nie widać. Woła ale po, a nie przed a na nocniku czy sedesie nie usiedzi. Widocznie jeszcze nie przyszła na niego pora.

Mówienie - hmmmmmmm
Zasób słów zdecydowanie wiekszy niż jakiś czas temu ale głównie z zakresu .........motoryzacji. Niektóre marki samochodów poznaje juz z daleko po sylewtce. Natomiast w codziennych sprawach posługuje się mieszaniną słów wypowiadanych poprawnie i własna wersją. Dlatego jeszcze wstrzymuję się z pójściem do logopedy, chociaż lekko niepokoi mnie "seplenienie". Poczekam 2 miesiące i wtedy zdecyduję.
Samodzielny jest w tym co go interesuje, natomiast w codziennych czynnościach - tak jak z mówieniem - lenistwo wybija się na plan pierwszy.
Jak widać odstajemy od średniej, ale co zrobić.
Na szczęście nie choruje, ostatnia morfologia i pozostałe badania wykazały, że ograniczona z racji alergii dieta -bezmleczna i bezjajeczna nie ma na Adasia wpływu i wszystko w normie.
Instynkt samozachowawczy nadal nierozwinięty.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post piÄ…, 22 sie 2003 - 15:36
Post #23

No tak, wasze dzieciaki już sikają tak jak trzeba, a u nas zmian nie widać. Woła ale po, a nie przed a na nocniku czy sedesie nie usiedzi. Widocznie jeszcze nie przyszła na niego pora.

Mówienie - hmmmmmmm
Zasób słów zdecydowanie wiekszy niż jakiś czas temu ale głównie z zakresu .........motoryzacji. Niektóre marki samochodów poznaje juz z daleko po sylewtce. Natomiast w codziennych sprawach posługuje się mieszaniną słów wypowiadanych poprawnie i własna wersją. Dlatego jeszcze wstrzymuję się z pójściem do logopedy, chociaż lekko niepokoi mnie "seplenienie". Poczekam 2 miesiące i wtedy zdecyduję.
Samodzielny jest w tym co go interesuje, natomiast w codziennych czynnościach - tak jak z mówieniem - lenistwo wybija się na plan pierwszy.
Jak widać odstajemy od średniej, ale co zrobić.
Na szczęście nie choruje, ostatnia morfologia i pozostałe badania wykazały, że ograniczona z racji alergii dieta -bezmleczna i bezjajeczna nie ma na Adasia wpływu i wszystko w normie.
Instynkt samozachowawczy nadal nierozwinięty.

--------------------
Ola#
wto, 02 wrz 2003 - 15:26
Dominik jest już "duzi chłopiec" i domaga się "małej dzidzi".
Sam chce robić wszystko.
Wstaje codziennie około godziny 6.00, nie chce sie ubrać i biega w piżamce. Strajkuje podczas mycia zębów i jedzenia. Kocha "palówe z pepupem" i "pokapolę", którą przemyca moja siostra (twierdzi, że ona jest od rozpieszczania).
Ogólnie Dominik zaczyna mówić, wspaniale okazuje swoje uczucia, rozbiera się (gorzej z ubieraniem). Kocha budować z klocków domy i świetnie zna marki samochodów (ja już też icon_wink.gif ).
Waży 15kg/102cm. Ogólnie jest grzeczny, no chyba, że nie jest.
Tyle u nas icon_smile.gif
Pozdrawiam
olaj
Ola#


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 72
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 10:38
Nr użytkownika: 250




post wto, 02 wrz 2003 - 15:26
Post #24

Dominik jest już "duzi chłopiec" i domaga się "małej dzidzi".
Sam chce robić wszystko.
Wstaje codziennie około godziny 6.00, nie chce sie ubrać i biega w piżamce. Strajkuje podczas mycia zębów i jedzenia. Kocha "palówe z pepupem" i "pokapolę", którą przemyca moja siostra (twierdzi, że ona jest od rozpieszczania).
Ogólnie Dominik zaczyna mówić, wspaniale okazuje swoje uczucia, rozbiera się (gorzej z ubieraniem). Kocha budować z klocków domy i świetnie zna marki samochodów (ja już też icon_wink.gif ).
Waży 15kg/102cm. Ogólnie jest grzeczny, no chyba, że nie jest.
Tyle u nas icon_smile.gif
Pozdrawiam
olaj
Lilly
czw, 11 wrz 2003 - 13:56
Olaj - duży jest icon_smile.gif

Mój ma 13 kg i cos koło 94 cm.

Zaczyna mówić, głównie pierwszą sylabą, a czego nie umie nazwać zastępuje słowem wytrychem.... czyli LILI icon_lol.gif

Odkąd zamontowaliśmy alarm na domu jego hobby jest obserwowanie alarmów na innych domach "tu jest alaaam, tu nie mam, ja mam alaaaam, tu nie ma" itd.

Spiewa Aleluja razem z Arką. W ogóle kocha spiewać. Czasem jak jadę z nim samochodem i stoję na swiatłach to widzę zdziwione uśmiechy ludzi na przystankach, jak słyszą Młodego icon_lol.gif

Spi juz bez pampersa, sam je, sam się rozbiera - najlepszą zabawa jest takie sciągniećie majtek i skarpetek by wylądowały w wannie pełnej wody.

Genralnie jest coraz fajniejszy icon_smile.gif
Lilly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 147
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:16
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 136




post czw, 11 wrz 2003 - 13:56
Post #25

Olaj - duży jest icon_smile.gif

Mój ma 13 kg i cos koło 94 cm.

Zaczyna mówić, głównie pierwszą sylabą, a czego nie umie nazwać zastępuje słowem wytrychem.... czyli LILI icon_lol.gif

Odkąd zamontowaliśmy alarm na domu jego hobby jest obserwowanie alarmów na innych domach "tu jest alaaam, tu nie mam, ja mam alaaaam, tu nie ma" itd.

Spiewa Aleluja razem z Arką. W ogóle kocha spiewać. Czasem jak jadę z nim samochodem i stoję na swiatłach to widzę zdziwione uśmiechy ludzi na przystankach, jak słyszą Młodego icon_lol.gif

Spi juz bez pampersa, sam je, sam się rozbiera - najlepszą zabawa jest takie sciągniećie majtek i skarpetek by wylądowały w wannie pełnej wody.

Genralnie jest coraz fajniejszy icon_smile.gif

--------------------
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć"
Paulo Coelho.
malinowa i Malin...
śro, 12 lis 2003 - 23:24
No i doczekałam się _ Adaś zaczął mówić. Okazuje się, że przez ten cały czas kodował sobie w główce wszystkie słowa i teraz ich uzywa. Nareszcie.
Urósł i przytył. Ma 15 kg i 99 cm.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post śro, 12 lis 2003 - 23:24
Post #26

No i doczekałam się _ Adaś zaczął mówić. Okazuje się, że przez ten cały czas kodował sobie w główce wszystkie słowa i teraz ich uzywa. Nareszcie.
Urósł i przytył. Ma 15 kg i 99 cm.

--------------------
eJustynka
czw, 13 lis 2003 - 08:15
Gratulacje dla Adasia, a Tobie życzę cierpliwości - bo teraz się zacznie...
My właśnie przechodzimy etap pytań icon_confused.gif Czasem wymiękam...
eJustynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 384
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 11:00
SkÄ…d: Ruda ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 284

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 08:15
Post #27

Gratulacje dla Adasia, a Tobie życzę cierpliwości - bo teraz się zacznie...
My właśnie przechodzimy etap pytań icon_confused.gif Czasem wymiękam...

--------------------
user posted image user posted image
Ola#
pon, 24 lis 2003 - 11:24
Dominik też teraz non stop nadaje, czasami głowa pęka!
Od rana do wieczora biega, skacze i mówi, mówi, mówi!!
Rośnie jak na drożdżach, waży 16600/103 (z taka dokładnością, ponieważ tak nam lekarz zapisał). Do wizyty u lekarza skłonił nas częsty ból brzucha, martwiliśmy się, zrobliśmy wszystkie badania (z pobraniem krwi włącznie icon_evil.gif ). Okazało się, ze ma niedobór żelaza, ale na szczęscie to nie anemia. Dostaje syropek z żelazem. Niestety będę musiała wybrać się do innego pediatry, ponieważ nasza pani gr nawet mu tego brzuszka nie zbadała icon_sad.gif.

Wstaje ok. 7 rano, śpi jeszcze w ciągu dnia 2 godzinki, zasypia ok. 21.00.
Nadal ciężko z jedzeniem, a ostatnio pokochał gofry.
Jak wracam z pracy jest zdegustowany ciemnością na dworze. Ciężko go z domu wtedy wyciągnąc na spacer.
Uwielbia bawić się w pocztę icon_wink.gif. Aktualnie czeka na Mikołaja, a przede wszystkim na prezent o który poprosił w liście icon_wink.gif.

Pozdrawiam
olaj
Ola#


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 72
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 10:38
Nr użytkownika: 250




post pon, 24 lis 2003 - 11:24
Post #28

Dominik też teraz non stop nadaje, czasami głowa pęka!
Od rana do wieczora biega, skacze i mówi, mówi, mówi!!
Rośnie jak na drożdżach, waży 16600/103 (z taka dokładnością, ponieważ tak nam lekarz zapisał). Do wizyty u lekarza skłonił nas częsty ból brzucha, martwiliśmy się, zrobliśmy wszystkie badania (z pobraniem krwi włącznie icon_evil.gif ). Okazało się, ze ma niedobór żelaza, ale na szczęscie to nie anemia. Dostaje syropek z żelazem. Niestety będę musiała wybrać się do innego pediatry, ponieważ nasza pani gr nawet mu tego brzuszka nie zbadała icon_sad.gif.

Wstaje ok. 7 rano, śpi jeszcze w ciągu dnia 2 godzinki, zasypia ok. 21.00.
Nadal ciężko z jedzeniem, a ostatnio pokochał gofry.
Jak wracam z pracy jest zdegustowany ciemnością na dworze. Ciężko go z domu wtedy wyciągnąc na spacer.
Uwielbia bawić się w pocztę icon_wink.gif. Aktualnie czeka na Mikołaja, a przede wszystkim na prezent o który poprosił w liście icon_wink.gif.

Pozdrawiam
olaj
sabrob

Go??







post piÄ…, 20 lut 2004 - 14:20
Post #29

mój synek urodził sie 13 stycznia:)) niezły łobuziak z niego
sabrob
piÄ…, 20 lut 2004 - 14:31
Moj synek Patryk urodził się 13 stycznia o 4:15 ważył 4600 imierzył 59cm,jest naprawdę żywym łobuziakiem chociaż jeszcze nie mówi dobrze za to icon_biggrin.gif nadrabia innymi rzeczami!!Wkoło jest go pełno!!mam jeszcze poza nim 2 synow 12lat i 13lat [img][/img]
Pozdrawiamy z Gdańska Sabina i Patryk:))
sabrob


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 14:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,468




post piÄ…, 20 lut 2004 - 14:31
Post #30

Moj synek Patryk urodził się 13 stycznia o 4:15 ważył 4600 imierzył 59cm,jest naprawdę żywym łobuziakiem chociaż jeszcze nie mówi dobrze za to icon_biggrin.gif nadrabia innymi rzeczami!!Wkoło jest go pełno!!mam jeszcze poza nim 2 synow 12lat i 13lat [img][/img]
Pozdrawiamy z Gdańska Sabina i Patryk:))
sabrob
pon, 23 lut 2004 - 14:38
witam wszystkich:))buziaki dla wszystkich brzdąców!! icon_biggrin.gif
Mój Pacio jest na etapie pytań co to jest?mama dlaczego?po co? czasami wymiękam bo z reguły on sam dużo nie mówi:)ale wczoraj udało mu sie mamusiu idę siusiu!! bbyłam szczęsliwa jak niemowlak:))waży teraz 16,900 i 100 cm wzrostu ma.
Naprawdę jest go wszedzie pełno:))
sabrob


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pią, 20 lut 04 - 14:22
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,468




post pon, 23 lut 2004 - 14:38
Post #31

witam wszystkich:))buziaki dla wszystkich brzdąców!! icon_biggrin.gif
Mój Pacio jest na etapie pytań co to jest?mama dlaczego?po co? czasami wymiękam bo z reguły on sam dużo nie mówi:)ale wczoraj udało mu sie mamusiu idę siusiu!! bbyłam szczęsliwa jak niemowlak:))waży teraz 16,900 i 100 cm wzrostu ma.
Naprawdę jest go wszedzie pełno:))
Ola#
śro, 19 maj 2004 - 12:01
I jak tam Wasze szkraby?

Dominik wczoraj skończył 3lata4miesiące.
Od września do przedszkola, chociaz lista bedzie znana dopiero 30 maja. Strasznie długo trzeba czekać icon_sad.gif

Dzisiaj Dominik, to kochany Å‚obuz icon_wink.gif
Waży 18,200/109cm. Je kiedy ma ochotę. Pija jeszcze mleko sojowe. Nie chce się z nim rozstać.
No, to tyle.
A jak u Was?
Pozdrawiam
Ola
Ola#


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 72
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 10:38
Nr użytkownika: 250




post śro, 19 maj 2004 - 12:01
Post #32

I jak tam Wasze szkraby?

Dominik wczoraj skończył 3lata4miesiące.
Od września do przedszkola, chociaz lista bedzie znana dopiero 30 maja. Strasznie długo trzeba czekać icon_sad.gif

Dzisiaj Dominik, to kochany Å‚obuz icon_wink.gif
Waży 18,200/109cm. Je kiedy ma ochotę. Pija jeszcze mleko sojowe. Nie chce się z nim rozstać.
No, to tyle.
A jak u Was?
Pozdrawiam
Ola
mamol
sob, 08 kwi 2006 - 01:18
icon_biggrin.gif 05 stycznia 2001r urodzil się Pawełek Bekierski.1250g wagi wtedy.Dziś 21kg 116cm wzrostu.Jesteś synku naszą radością i sensem naszego życia.
Babcia Ania i DziadziuÅ› Krzysiek.Kochamy CiÄ™ .
icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
mamol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 07 kwi 06 - 23:03
Nr użytkownika: 5,517




post sob, 08 kwi 2006 - 01:18
Post #33

icon_biggrin.gif 05 stycznia 2001r urodzil się Pawełek Bekierski.1250g wagi wtedy.Dziś 21kg 116cm wzrostu.Jesteś synku naszą radością i sensem naszego życia.
Babcia Ania i DziadziuÅ› Krzysiek.Kochamy CiÄ™ .
icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif

--------------------
ANKA
pikpok
nie, 30 kwi 2006 - 23:48
Witam icon_smile.gif
pikpok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 02 sie 03 - 23:20
SkÄ…d: Koszalin
Nr użytkownika: 963

GG:


post nie, 30 kwi 2006 - 23:48
Post #34

Witam icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka - mama Olutka https://strony.wp.pl/wp/wieland/
pikpok
nie, 30 kwi 2006 - 23:52
Heh weszłam nie do tego działu icon_wink.gif Olo urodził się w styczniu 2002 icon_redface.gif icon_biggrin.gif
pikpok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 42
Dołączył: sob, 02 sie 03 - 23:20
SkÄ…d: Koszalin
Nr użytkownika: 963

GG:


post nie, 30 kwi 2006 - 23:52
Post #35

Heh weszłam nie do tego działu icon_wink.gif Olo urodził się w styczniu 2002 icon_redface.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Agnieszka - mama Olutka https://strony.wp.pl/wp/wieland/
ni_kaa
sob, 14 kwi 2007 - 16:34
moja córcia też ze stycznia,a dokładnie z 07.01.2001. urodziła się w niedzielny poranek,ale do leniwych i mało-ruchliwych nie należy:))
Pozdrawiam gorÄ…co wszystkie zimorodki:))
ni_kaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 14 kwi 07 - 16:24
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 12,937




post sob, 14 kwi 2007 - 16:34
Post #36

moja córcia też ze stycznia,a dokładnie z 07.01.2001. urodziła się w niedzielny poranek,ale do leniwych i mało-ruchliwych nie należy:))
Pozdrawiam gorÄ…co wszystkie zimorodki:))

--------------------
Monika
stynka
nie, 28 wrz 2008 - 21:22
Ale mam refleks! hihi icon_smile.gif
Jach urodził się 30 stycznia 2001. Lada moment skończy 8 lat. Jest już 2-klasistą.
stynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 15:15
Nr użytkownika: 394




post nie, 28 wrz 2008 - 21:22
Post #37

Ale mam refleks! hihi icon_smile.gif
Jach urodził się 30 stycznia 2001. Lada moment skończy 8 lat. Jest już 2-klasistą.
angelum
pon, 20 lip 2009 - 22:32
Hehe ja przegapiłam ten wątek icon_wink.gif
Paulina 07.01 niedziela - samo południe icon_biggrin.gif No dobra - 12.05 icon_wink.gif
Ważyła 4500 i miała wtedy 58 cm - wielka baba z czarnymi długimi włoskami icon_smile.gif

A teraz? Ośmio i pół letnia blondyna z niezłym charakterkiem i 138 cm. wzrostu, no i 36 kilo żywej wagi.
Ale ostatnio schudła 4 kilo, wyciąga się kobitka icon_smile.gif
angelum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 277
Dołączył: nie, 05 lip 09 - 14:03
SkÄ…d: Legionowo
Nr użytkownika: 28,097

GG:


post pon, 20 lip 2009 - 22:32
Post #38

Hehe ja przegapiłam ten wątek icon_wink.gif
Paulina 07.01 niedziela - samo południe icon_biggrin.gif No dobra - 12.05 icon_wink.gif
Ważyła 4500 i miała wtedy 58 cm - wielka baba z czarnymi długimi włoskami icon_smile.gif

A teraz? Ośmio i pół letnia blondyna z niezłym charakterkiem i 138 cm. wzrostu, no i 36 kilo żywej wagi.
Ale ostatnio schudła 4 kilo, wyciąga się kobitka icon_smile.gif

--------------------
Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
> StyczeÅ„ 2001
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 05:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama