Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Tycie=niedoczynność tarczycy?

> 
i.
sob, 22 lis 2003 - 22:50
Hm... czytajac ten wątek stwierdzam, że powinnam zrobić sobie to badanie TSH - mam wszystkie objawy niedoczynności tarczycy icon_eek.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 22 lis 2003 - 22:50
Post #21

Hm... czytajac ten wątek stwierdzam, że powinnam zrobić sobie to badanie TSH - mam wszystkie objawy niedoczynności tarczycy icon_eek.gif
Beata Białystok
sob, 22 lis 2003 - 22:54
CYTAT(Agnisma)
Objawy jakie u siebie zaobserwowałam:
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
*szorstkość skóry( teraz już wiem dlaczego wszelkie zabiegi kosmetyczny nie niszczyÅ‚y tej "gÄ™siej skórki" icon_confused.gif  )
*PRZYBYWANIEM NA WADZE(mimo, iż jem mało)
*osłabieniem
*wÅ‚osy ostatnio też coÅ› nie teges  
icon_sad.gif

Agnieszko mam te same objawy, plus nerwowość i senność, senność, senność, a TSH mam w normie icon_eek.gif Endokrynolog kazał powtórzyć badanie za rok i wtedy zgłosić się z wynikiem...
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post sob, 22 lis 2003 - 22:54
Post #22

CYTAT(Agnisma)
Objawy jakie u siebie zaobserwowałam:
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
*szorstkość skóry( teraz już wiem dlaczego wszelkie zabiegi kosmetyczny nie niszczyÅ‚y tej "gÄ™siej skórki" icon_confused.gif  )
*PRZYBYWANIEM NA WADZE(mimo, iż jem mało)
*osłabieniem
*wÅ‚osy ostatnio też coÅ› nie teges  
icon_sad.gif

Agnieszko mam te same objawy, plus nerwowość i senność, senność, senność, a TSH mam w normie icon_eek.gif Endokrynolog kazał powtórzyć badanie za rok i wtedy zgłosić się z wynikiem...

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Agnisma
sob, 22 lis 2003 - 23:00
CYTAT(Beata Białystok)
CYTAT(Agnisma)
Objawy jakie u siebie zaobserwowałam:
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
*szorstkość skóry( teraz już wiem dlaczego wszelkie zabiegi kosmetyczny nie niszczyÅ‚y tej "gÄ™siej skórki" icon_confused.gif  )
*PRZYBYWANIEM NA WADZE(mimo, iż jem mało)
*osłabieniem
*wÅ‚osy ostatnio też coÅ› nie teges  
icon_sad.gif

Agnieszko mam te same objawy, plus nerwowość i senność, senność, senność, a TSH mam w normie icon_eek.gif Endokrynolog kazał powtórzyć badanie za rok i wtedy zgłosić się z wynikiem...

Słusznie zapomniałam o nerwowości i zmianie nastrojów icon_confused.gif
Beata, ja nie mam w normie, więc wiadomo co jest...
Dodam, że badanie oberonem wykazało też niedoczynność tarczycy
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=50...hlight=oberonem
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post sob, 22 lis 2003 - 23:00
Post #23

CYTAT(Beata Białystok)
CYTAT(Agnisma)
Objawy jakie u siebie zaobserwowałam:
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
*szorstkość skóry( teraz już wiem dlaczego wszelkie zabiegi kosmetyczny nie niszczyÅ‚y tej "gÄ™siej skórki" icon_confused.gif  )
*PRZYBYWANIEM NA WADZE(mimo, iż jem mało)
*osłabieniem
*wÅ‚osy ostatnio też coÅ› nie teges  
icon_sad.gif

Agnieszko mam te same objawy, plus nerwowość i senność, senność, senność, a TSH mam w normie icon_eek.gif Endokrynolog kazał powtórzyć badanie za rok i wtedy zgłosić się z wynikiem...

Słusznie zapomniałam o nerwowości i zmianie nastrojów icon_confused.gif
Beata, ja nie mam w normie, więc wiadomo co jest...
Dodam, że badanie oberonem wykazało też niedoczynność tarczycy
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=50...hlight=oberonem

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Agnisma
sob, 22 lis 2003 - 23:10
CYTAT(Agnisma)
...
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
...

Nie muszę dodawać jak uroczo wyglądam w samych skarpetkach icon_confused.gif
I jakie może być upierdliwe wieczne przykrywanie się kołdrą, bo mi zimno icon_redface.gif
Jak urocze dla mojego męża jest dotykanie go do ciepłego ciałka lodowatymi paluchami, a przy zapomnieniu skarpetek wciskanie przemarzniętych stóp między jego uda icon_eek.gif
Na szczęście mój mąż jest gentelnenem w każdym calu i nie wspomina o chropowatości mojej skóry ramion i pośladków icon_mad.gif i o zdecydowanej krągłości mnie otaczajcej zewsząd (sam jest okrągły wink.gif )
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post sob, 22 lis 2003 - 23:10
Post #24

CYTAT(Agnisma)
...
*marznę( głównie dłonie, stopy i nos )
...

Nie muszę dodawać jak uroczo wyglądam w samych skarpetkach icon_confused.gif
I jakie może być upierdliwe wieczne przykrywanie się kołdrą, bo mi zimno icon_redface.gif
Jak urocze dla mojego męża jest dotykanie go do ciepłego ciałka lodowatymi paluchami, a przy zapomnieniu skarpetek wciskanie przemarzniętych stóp między jego uda icon_eek.gif
Na szczęście mój mąż jest gentelnenem w każdym calu i nie wspomina o chropowatości mojej skóry ramion i pośladków icon_mad.gif i o zdecydowanej krągłości mnie otaczajcej zewsząd (sam jest okrągły wink.gif )

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Beata Białystok
sob, 22 lis 2003 - 23:14
Ja mam guzki na tarczycy. Na usg lekarz stwierdził, że wyglądają na zmiany zapalne, ale badanie TSH tego nie potwierdziło. Chyba wybiorę się do innego endokrynologa i zobaczę co powie.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post sob, 22 lis 2003 - 23:14
Post #25

Ja mam guzki na tarczycy. Na usg lekarz stwierdził, że wyglądają na zmiany zapalne, ale badanie TSH tego nie potwierdziło. Chyba wybiorę się do innego endokrynologa i zobaczę co powie.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
i.
sob, 22 lis 2003 - 23:15
CYTAT(Agnisma)
  ...Jak urocze dla mojego męża jest dotykanie go do ciepÅ‚ego ciaÅ‚ka lodowatymi paluchami, a przy zapomnieniu skarpetek wciskanie przemarzniÄ™tych stóp miÄ™dzy jego uda  :shock: ...


Agnieszka u mnie jest identycznie icon_wink.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 22 lis 2003 - 23:15
Post #26

CYTAT(Agnisma)
  ...Jak urocze dla mojego męża jest dotykanie go do ciepÅ‚ego ciaÅ‚ka lodowatymi paluchami, a przy zapomnieniu skarpetek wciskanie przemarzniÄ™tych stóp miÄ™dzy jego uda  :shock: ...


Agnieszka u mnie jest identycznie icon_wink.gif
Guśka
sob, 22 lis 2003 - 23:51
Ilka zrób badania koniecznie.
naprawdę tarczyca to dziadostwo, ale można to to leczyć icon_wink.gif
jesli chodzi o mnie to mam doświadczenia i z nad- i z niedoczynnością icon_sad.gif
biorÄ™ tabletki i jest oki
choć skarpetkach śpię zawsze icon_smile.gif
Guśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 816
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 17:39
SkÄ…d: tym razem Atlanta :)
Nr użytkownika: 125

GG:


post sob, 22 lis 2003 - 23:51
Post #27

Ilka zrób badania koniecznie.
naprawdę tarczyca to dziadostwo, ale można to to leczyć icon_wink.gif
jesli chodzi o mnie to mam doświadczenia i z nad- i z niedoczynnością icon_sad.gif
biorÄ™ tabletki i jest oki
choć skarpetkach śpię zawsze icon_smile.gif

--------------------
Guśka mama Natalii
iff
pon, 01 gru 2003 - 19:39
Beata, ja tez ostatanio mialam usg tarczycy robione, na ktorym wykryto guzka 12 na 9 mm, pojechalam na biopsje, ktora wykazala lagodne zmiany, dopiero na podstawie wyniku rozpoczelam leczenie, bo jak moja endokrynolog mowi teraz jest lagodnie a za pare lat moze byc zlosliwe nieleczone
lykam letrox 50, i lekarka mi powiedziala, ze nie ma prawie zadnych skutkow ubocznych, prawie, bo jednym jest mozliwosc schudniecia ale niewielkiego ok 1 kg

zrobilam sobie wyniki tsh antygeny tarczycowe oraz inne ktorych teraz nie pamietam, kilkakrotnie i zawsze bylam w granicach normy. poszlam na wyniki, bo zauwazylam u siebie kilka, prawie wszystkie objawy nadczynnosci, jednak badanie je wykluczyly i nie wiem co dalej...
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 01 gru 2003 - 19:39
Post #28

Beata, ja tez ostatanio mialam usg tarczycy robione, na ktorym wykryto guzka 12 na 9 mm, pojechalam na biopsje, ktora wykazala lagodne zmiany, dopiero na podstawie wyniku rozpoczelam leczenie, bo jak moja endokrynolog mowi teraz jest lagodnie a za pare lat moze byc zlosliwe nieleczone
lykam letrox 50, i lekarka mi powiedziala, ze nie ma prawie zadnych skutkow ubocznych, prawie, bo jednym jest mozliwosc schudniecia ale niewielkiego ok 1 kg

zrobilam sobie wyniki tsh antygeny tarczycowe oraz inne ktorych teraz nie pamietam, kilkakrotnie i zawsze bylam w granicach normy. poszlam na wyniki, bo zauwazylam u siebie kilka, prawie wszystkie objawy nadczynnosci, jednak badanie je wykluczyly i nie wiem co dalej...
Beata Białystok
pon, 01 gru 2003 - 20:07
CYTAT(iffona)
poszlam na wyniki, bo zauwazylam u siebie kilka, prawie wszystkie objawy nadczynnosci, jednak badanie je wykluczyly i nie wiem co dalej...

Dokładnie tak samo jak ja. I nie wiem co robić dalej. Wg endokrynologa moje guzki są za małe, żeby je leczyć.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post pon, 01 gru 2003 - 20:07
Post #29

CYTAT(iffona)
poszlam na wyniki, bo zauwazylam u siebie kilka, prawie wszystkie objawy nadczynnosci, jednak badanie je wykluczyly i nie wiem co dalej...

Dokładnie tak samo jak ja. I nie wiem co robić dalej. Wg endokrynologa moje guzki są za małe, żeby je leczyć.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
ez
wto, 02 gru 2003 - 08:56
Beata małych guzków się nie leczy, podaje się tylko Euthyrox, żeby nie tworzyły się nowe
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 08:56
Post #30

Beata małych guzków się nie leczy, podaje się tylko Euthyrox, żeby nie tworzyły się nowe
iff
wto, 02 gru 2003 - 09:30
małych tzn jakich ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 02 gru 2003 - 09:30
Post #31

małych tzn jakich ?
Beata Białystok
wto, 02 gru 2003 - 09:33
CYTAT(ez)
Beata małych guzków się nie leczy, podaje się tylko Euthyrox, żeby nie tworzyły się nowe

Lekarz nic mi nie dał. Kazał za rok powtórzyć badanie TSH i przyjść wtedy na kontrolę.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 09:33
Post #32

CYTAT(ez)
Beata małych guzków się nie leczy, podaje się tylko Euthyrox, żeby nie tworzyły się nowe

Lekarz nic mi nie dał. Kazał za rok powtórzyć badanie TSH i przyjść wtedy na kontrolę.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Beata Białystok
wto, 02 gru 2003 - 09:36
CYTAT(iffona)
małych tzn jakich ?

Ja mam guzki 5 mm na 2 mm.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 09:36
Post #33

CYTAT(iffona)
małych tzn jakich ?

Ja mam guzki 5 mm na 2 mm.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
iff
wto, 02 gru 2003 - 09:43
aha, czyli moj wiekszy 12 na 9
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 02 gru 2003 - 09:43
Post #34

aha, czyli moj wiekszy 12 na 9
ez
wto, 02 gru 2003 - 09:52
Beata, przy guzkach należy dostosować dawkę Euthyrox tak aby TSH było na poziomie około 1. Inaczej nowe guzki zapewnione. Wiem, też chodziłam do lekarza, który nic nie dawał a gdy po roku pojawiły się 3 nowe zmieniłam go na innego. I na razie wszystko ok.
A ten guzek to nie jest malutki niestety, a co powiedziała biopsja. Co jest w środku, krew czy cos innego? Ten guzek unaczyniony czy nie?
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 09:52
Post #35

Beata, przy guzkach należy dostosować dawkę Euthyrox tak aby TSH było na poziomie około 1. Inaczej nowe guzki zapewnione. Wiem, też chodziłam do lekarza, który nic nie dawał a gdy po roku pojawiły się 3 nowe zmieniłam go na innego. I na razie wszystko ok.
A ten guzek to nie jest malutki niestety, a co powiedziała biopsja. Co jest w środku, krew czy cos innego? Ten guzek unaczyniony czy nie?
Beata Białystok
wto, 02 gru 2003 - 09:55
Biopsji mi nie robili, ponieważ endokrynolog twierdzi, że guzki są za małe do leczenia. TSH mam 1,91. Miałam zamiar pójść do innego endokrynologa, ale nie znam żadnego dobrego, no i jak zwykle brakuje mi czasu. Ale chyba jednak muszę gdzieś jeszcze pójść.
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 09:55
Post #36

Biopsji mi nie robili, ponieważ endokrynolog twierdzi, że guzki są za małe do leczenia. TSH mam 1,91. Miałam zamiar pójść do innego endokrynologa, ale nie znam żadnego dobrego, no i jak zwykle brakuje mi czasu. Ale chyba jednak muszę gdzieś jeszcze pójść.

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
ez
wto, 02 gru 2003 - 10:07
Wygląda na to, że guzki są z ukrytej niedoczynności tarczycy. A jakie są wartości FT3, FT4. Lekarz mógł nie zlecać biopsji wtedy kiedy wszystkie guzki są unaczynione. Na razie polecam albo kupić sobie jakiś preparat jodowy w aptece lub brać witaminy z jodem. Polecam Feminatal.
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 10:07
Post #37

Wygląda na to, że guzki są z ukrytej niedoczynności tarczycy. A jakie są wartości FT3, FT4. Lekarz mógł nie zlecać biopsji wtedy kiedy wszystkie guzki są unaczynione. Na razie polecam albo kupić sobie jakiś preparat jodowy w aptece lub brać witaminy z jodem. Polecam Feminatal.
Beata Białystok
wto, 02 gru 2003 - 10:09
FT3 i FT4 nie kazano mi badać, bo TSH jest w normie icon_confused.gif Dla wielu lekarzy jeżeli jakiś wynik jest w normie, to znaczy, że wszytko jest w porządku, a objawy ich już nie interesują icon_evil.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 10:09
Post #38

FT3 i FT4 nie kazano mi badać, bo TSH jest w normie icon_confused.gif Dla wielu lekarzy jeżeli jakiś wynik jest w normie, to znaczy, że wszytko jest w porządku, a objawy ich już nie interesują icon_evil.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
ez
wto, 02 gru 2003 - 10:57
Moja siostra lekarka mówi, że leczy się objawy a wyniki pomagają w diagnozie. Poza tym TSH około 2 według norm w USA kwalifikuje do badań FT3 FT4 w celu wykluczenia niedoczynności lekkiej
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post wto, 02 gru 2003 - 10:57
Post #39

Moja siostra lekarka mówi, że leczy się objawy a wyniki pomagają w diagnozie. Poza tym TSH około 2 według norm w USA kwalifikuje do badań FT3 FT4 w celu wykluczenia niedoczynności lekkiej
i.
piÄ…, 05 gru 2003 - 09:54
Zrobiłam TSH i okazuje się, że jest w normie - 0.724 icon_biggrin.gif

A już myslałam, że mam wytłumaczenie na te moje lodowate stópki icon_wink.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 05 gru 2003 - 09:54
Post #40

Zrobiłam TSH i okazuje się, że jest w normie - 0.724 icon_biggrin.gif

A już myslałam, że mam wytłumaczenie na te moje lodowate stópki icon_wink.gif
> Tycie=niedoczynność tarczycy?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 21:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama