Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

zęby

> 
dagg
czw, 01 kwi 2004 - 08:17
Powiedzcie mi czy wiek prawie 6 lat to już czas na wypadanie mleczaków czy jeszcze za wcześnie. Pytam bo wydaje mi się że mojemu synkowy jeden sie rusza. Nie wiem czy to już... czy coś się dzieje złego

Pozdrawiam
dagmara
dagg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 50
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 15:10
Nr użytkownika: 500




post czw, 01 kwi 2004 - 08:17
Post #1

Powiedzcie mi czy wiek prawie 6 lat to już czas na wypadanie mleczaków czy jeszcze za wcześnie. Pytam bo wydaje mi się że mojemu synkowy jeden sie rusza. Nie wiem czy to już... czy coś się dzieje złego

Pozdrawiam
dagmara
tosia
czw, 01 kwi 2004 - 09:07
Mojej Adzie wypadło już 5 icon_biggrin.gif mleczaków i wyrosły 3 stałe icon_biggrin.gif

ale i tak jej starsza siostra była szybsza ,do zerówki poszła z kompletem przednich zebów stałych icon_lol.gif
tosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 228
Dołączył: sob, 17 sty 04 - 21:38
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 1,338

GG:


post czw, 01 kwi 2004 - 09:07
Post #2

Mojej Adzie wypadło już 5 icon_biggrin.gif mleczaków i wyrosły 3 stałe icon_biggrin.gif

ale i tak jej starsza siostra była szybsza ,do zerówki poszła z kompletem przednich zebów stałych icon_lol.gif

--------------------
Gosia,mama Oli i Ady
moko.
śro, 14 kwi 2004 - 20:34
hej mój mały miał 5 lat i 2 miesiące jak mu wyopadły 2 dolne jedynki a za tydzień wyrosły nowe:)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 14 kwi 2004 - 20:34
Post #3

hej mój mały miał 5 lat i 2 miesiące jak mu wyopadły 2 dolne jedynki a za tydzień wyrosły nowe:)
Basia
piÄ…, 16 kwi 2004 - 12:22
Mój 6-latek ma jeszcze wszystkie ząbki i nie rusza mu się żaden.
Od czego to zależy? Ma wpływ na to kiedy pojawiają się mleczne zęby
fakt kiedy wyszły piersze ząbki? (dodam, że u Grzesia pierwszy ząbek
pojawił się dość późno - w 8 mies. życia)
Basia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 211
Dołączył: pon, 06 paź 03 - 10:45
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 1,097




post piÄ…, 16 kwi 2004 - 12:22
Post #4

Mój 6-latek ma jeszcze wszystkie ząbki i nie rusza mu się żaden.
Od czego to zależy? Ma wpływ na to kiedy pojawiają się mleczne zęby
fakt kiedy wyszły piersze ząbki? (dodam, że u Grzesia pierwszy ząbek
pojawił się dość późno - w 8 mies. życia)
eDorka
nie, 18 kwi 2004 - 16:07
Basiu, chyba to nie ma znaczenia. Wojtkowi, wczesniakowi (miesiac przed terminem) pierwsze zabki wyrznely sie juz w 3 miesiacu i aktualnie nie stracil jeszcze zadnego, zaden sie nie chwieje. Nie wiem od czego to zalezy, moze jest zapisane w genach?
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post nie, 18 kwi 2004 - 16:07
Post #5

Basiu, chyba to nie ma znaczenia. Wojtkowi, wczesniakowi (miesiac przed terminem) pierwsze zabki wyrznely sie juz w 3 miesiacu i aktualnie nie stracil jeszcze zadnego, zaden sie nie chwieje. Nie wiem od czego to zalezy, moze jest zapisane w genach?

--------------------
Mika
czw, 06 maj 2004 - 00:05
W dniu szóstych urodzin wypadła druga dolna jedynka.Wyrosły 2 stałe-na razie nic sie nie rusza wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 06 maj 2004 - 00:05
Post #6

W dniu szóstych urodzin wypadła druga dolna jedynka.Wyrosły 2 stałe-na razie nic sie nie rusza wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Dorka-gość

Go??







post wto, 25 maj 2004 - 13:27
Post #7

Wojtkowi (ur.VIII.1998) wypadły dolne jedynki i w to miejsce rosną zęby stałe (niestety między dwójkami jest za mało miejsca i te nowe ząbki wyrastają krzywo, dlatego idziemy na pierwszą wizytę do ortodonty icon_confused.gif )
eDorka
czw, 27 maj 2004 - 09:46
No i nam wypadl jednak ten pierwszy zabek icon_wink.gif , w niedziele dokladnie. Radosci nie bylo konca, a juz najlepszy byl prezent od wrozki
Zebonii icon_lol.gif . (Wojtek z XII 1998 icon_wink.gif ) .
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post czw, 27 maj 2004 - 09:46
Post #8

No i nam wypadl jednak ten pierwszy zabek icon_wink.gif , w niedziele dokladnie. Radosci nie bylo konca, a juz najlepszy byl prezent od wrozki
Zebonii icon_lol.gif . (Wojtek z XII 1998 icon_wink.gif ) .

--------------------
moko.
wto, 29 cze 2004 - 07:31
Moje dziecko uwielbia stan wypadania zębów, bo wrózka przynosi pieniążki hiiii.
Zresztą mały dodał" mamo ja mi wypadną wszystkie ząbki będe miał tyle pieniędzy !!!!!"
heee
Póki co wszystkie zęby mamy i 2 z tego to stałe:)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 29 cze 2004 - 07:31
Post #9

Moje dziecko uwielbia stan wypadania zębów, bo wrózka przynosi pieniążki hiiii.
Zresztą mały dodał" mamo ja mi wypadną wszystkie ząbki będe miał tyle pieniędzy !!!!!"
heee
Póki co wszystkie zęby mamy i 2 z tego to stałe:)

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
anonimowy

Go??







post śro, 21 lip 2004 - 21:06
Post #10

Wojtek wciaz wypatruje nowych ubytkow icon_rolleyes.gif . Upatrzyl sobie ruszajace sie gorne jedynki, mowi, ze go bola gdy gryzie i stan ten trwa juz od... miesiaca icon_confused.gif . Ciekawe, czy zeby bardziej chca wypasc, czy Wojtek bardziej chce, zeby wypadly icon_lol.gif . Siie zastanawiam i chyba jednak to drugie (i pomyslec jak samemu sie cierpialo, gdy zeby wypadaly icon_surprised.gif , hehe).
eDorka
czw, 22 lip 2004 - 11:28
ten gosc to ja icon_redface.gif
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post czw, 22 lip 2004 - 11:28
Post #11

ten gosc to ja icon_redface.gif
Dorka
nie, 25 lip 2004 - 10:51
U nas dalej z przodu dwie jedynki rosną krzywo, ale pani ortodonta powiedziała, że trzeba poczekać, aż wypadną sąsiednie mleczne, dwójki i zaczną w ich miejsce wyrastać stałe, wtedy zrobimy aparat na dolne ząbki. Według jej prognozy wink.gif do końca jesieni powinny 2 wypaść, rzeczywiście jedna jakby leciutko zaczęła się ruszać. Wszystkie "szóstki" mamy już na wierzchu i zalakowane icon_biggrin.gif .
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post nie, 25 lip 2004 - 10:51
Post #12

U nas dalej z przodu dwie jedynki rosną krzywo, ale pani ortodonta powiedziała, że trzeba poczekać, aż wypadną sąsiednie mleczne, dwójki i zaczną w ich miejsce wyrastać stałe, wtedy zrobimy aparat na dolne ząbki. Według jej prognozy wink.gif do końca jesieni powinny 2 wypaść, rzeczywiście jedna jakby leciutko zaczęła się ruszać. Wszystkie "szóstki" mamy już na wierzchu i zalakowane icon_biggrin.gif .
Dorka
czw, 05 maj 2005 - 13:46
Ostatnio myjąc synowi zęby zuważyłam, że za górną, mleczną jedynką wyżyna mu się stały ząb, tak jakby w drugim rzędzie icon_confused.gif . Pobiegliśmy do dentysty i okazało się, że trzeba rwać obie górne jedynki, bo nie chcą zwolnić miejsca zębom stałym, które już wychodzą. Tego samego dnia młodemu sama wypadła dolna dwójka (czyli 3 zęby jednego dnia!), a za kilka dni nastepna dwójka. Teraz nie ma 4 zębów i wyglada trochę śmiesznie, ale nic nie sepleni, trochę ma trudności z jedzeniem icon_lol.gif .

Mam tylko nadzieję, że do września jak rozpocznie się I klasa nowe zdążą wyrosnąć.

Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 05 maj 2005 - 13:46
Post #13

Ostatnio myjąc synowi zęby zuważyłam, że za górną, mleczną jedynką wyżyna mu się stały ząb, tak jakby w drugim rzędzie icon_confused.gif . Pobiegliśmy do dentysty i okazało się, że trzeba rwać obie górne jedynki, bo nie chcą zwolnić miejsca zębom stałym, które już wychodzą. Tego samego dnia młodemu sama wypadła dolna dwójka (czyli 3 zęby jednego dnia!), a za kilka dni nastepna dwójka. Teraz nie ma 4 zębów i wyglada trochę śmiesznie, ale nic nie sepleni, trochę ma trudności z jedzeniem icon_lol.gif .

Mam tylko nadzieję, że do września jak rozpocznie się I klasa nowe zdążą wyrosnąć.

Mika
czw, 05 maj 2005 - 13:56
suuuper icon_lol.gif

kocham takie szczerbate dzieciaki-tak słodko wyglądają icon_biggrin.gif

u nas wypadły i odrosły już jedynki i dwójki -ruszają się trójki icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 05 maj 2005 - 13:56
Post #14

suuuper icon_lol.gif

kocham takie szczerbate dzieciaki-tak słodko wyglądają icon_biggrin.gif

u nas wypadły i odrosły już jedynki i dwójki -ruszają się trójki icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
eDorka
czw, 05 maj 2005 - 16:19
My 2 razy rwalismy zeby z powodu uporu mleczakow icon_wink.gif . Raz dolna jedynke zlana z dwojka (mleczne zabki mial jakby zrosniete ze soba) i ostatnio gorna jedynke.
Tez mam juz tel. do ortodonty, bo krzywe te zeby, jak nie wiem co. Tylko zadzwonic jakos ciagle zapominam icon_rolleyes.gif ...
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post czw, 05 maj 2005 - 16:19
Post #15

My 2 razy rwalismy zeby z powodu uporu mleczakow icon_wink.gif . Raz dolna jedynke zlana z dwojka (mleczne zabki mial jakby zrosniete ze soba) i ostatnio gorna jedynke.
Tez mam juz tel. do ortodonty, bo krzywe te zeby, jak nie wiem co. Tylko zadzwonic jakos ciagle zapominam icon_rolleyes.gif ...

--------------------
Mika
czw, 05 maj 2005 - 16:31
Dorka-bez stałych trzonowców aparatu nie założą -przynajmniej u nas

mniej więcej 9-10latek się kwalifikuje
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 05 maj 2005 - 16:31
Post #16

Dorka-bez stałych trzonowców aparatu nie założą -przynajmniej u nas

mniej więcej 9-10latek się kwalifikuje

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Dorka - gość

Go??







post czw, 05 maj 2005 - 16:48
Post #17

To nie wiem, ortodonta twierdziła, że jak wyrosną stałe dwójki, to przyjść do kontroli i jak trzeba będzie, można pomysleć, o takim aparacie zakładanym dziecku na noc. Ze stałych trzonowców ma wszystkie "szóstki", może one wystarczą icon_rolleyes.gif .
Mika
czw, 05 maj 2005 - 16:59
aaa jak tylko taki na noc to co innego -ja mówiłam o tym na stałe icon_wink.gif ,nie wiem jak jest w przypadku tych zdejmowanych
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 05 maj 2005 - 16:59
Post #18

aaa jak tylko taki na noc to co innego -ja mówiłam o tym na stałe icon_wink.gif ,nie wiem jak jest w przypadku tych zdejmowanych

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
iff
czw, 12 maj 2005 - 09:36
dziewczyny kiedy panikowac przy zebach stalych ? jak krzywo rosna ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post czw, 12 maj 2005 - 09:36
Post #19

dziewczyny kiedy panikowac przy zebach stalych ? jak krzywo rosna ?
eDorka
czw, 12 maj 2005 - 12:24
Iff, to, ze krzywo rosna to normalka, chyba, ze rosna krzywo z powodu niewypadnietego zeba mlecznego. wtedy na spokojnie, bez paniki idziemy do stomatologa pomoc wyjsc temu mlecznemu. stomatolog wrecza dziecku zabek i ono juz wie, co dalej robic icon_wink.gif . No i twedy mozna stomatologa podpytac, czy juz szukac ortodonty, czy za chwile.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post czw, 12 maj 2005 - 12:24
Post #20

Iff, to, ze krzywo rosna to normalka, chyba, ze rosna krzywo z powodu niewypadnietego zeba mlecznego. wtedy na spokojnie, bez paniki idziemy do stomatologa pomoc wyjsc temu mlecznemu. stomatolog wrecza dziecku zabek i ono juz wie, co dalej robic icon_wink.gif . No i twedy mozna stomatologa podpytac, czy juz szukac ortodonty, czy za chwile.

--------------------
> zÄ™by
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:01
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama