Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
15 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Nasze siedmiolatki ;)

> 
anonimowy

Go??







post wto, 23 lis 2004 - 08:58
Post #21

No , mogą zgłodnieć przez te parę godzin, choć z drugiej strony pewnie będą jechać do domów prosto na obiad, jak pogryzą jakieś paluszki czy chipsy, może skubną ciasta, to może nie warto nic szykować.
U mnie oni po prostu nie mieli czasu na jedzenie.
Sałatkę owocową i galaretkę z owocami jedynie Wojtek jadł bo uwiebia te rzeczy.

Mój Wojtuś jest cały mamy i najlepiej żebym po południu była obok a przynajmniej w zasięgu wzroku i głosu. Właściwie gdzie mogę , to zabieram go ze sobą. Między starszymi mam tylko 15 miesięcy różnicy i wtedy musiałam podzielić się na dwoje.
To późne macierzyństwo jest dla mnie zupełnie inne- spokojniejsze, jakby pełniejsze. Jakbym dopiero teraz wiedziała co znaczy taka miłość dziecka , które kocha mnie tylko za to ,że jestem. Starsze , zwłaszcza syn nie umiały tak okazywać wojej miłości. A może to jest tak ,że tyle dostaniesz ile dałaś?Może to ja nie umiałam tak tego okazać jak teraz?

Irmina
irminka2
wto, 23 lis 2004 - 08:59
Nawet nie zauważyłam ,że mnie wylogowało.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post wto, 23 lis 2004 - 08:59
Post #22

Nawet nie zauważyłam ,że mnie wylogowało.

Irmina
eDorka
wto, 23 lis 2004 - 09:19
Ja sie zastanawiam nad czyms w rodzaju chrupadel, moze niby koreczki, moze jakas kielbaske na goraco im zrobic i dokladnie na obiad do domu wystawic icon_wink.gif . Nie sadze, zeby zjedli duzo tortu, juz raczej pierniczki beda wsuwac, albo jakies wafelki.

Irminko, nie wiem jak to jest. Mnie po prostu czasami meczy juz bycie ciagle w pogotowiu, chociaz z drugiej strony wiem, ze to juz sa ostatnie takie chwile. Wkrotce Wojtek podrosnie i najwazniejsi beda koledzy, a ja pojde w odstawke icon_eek.gif .
Ja akurat strasznie duzo siebie dalam Wojtkowi, wiec moze rzeczywiscie cos w tym jest...?
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post wto, 23 lis 2004 - 09:19
Post #23

Ja sie zastanawiam nad czyms w rodzaju chrupadel, moze niby koreczki, moze jakas kielbaske na goraco im zrobic i dokladnie na obiad do domu wystawic icon_wink.gif . Nie sadze, zeby zjedli duzo tortu, juz raczej pierniczki beda wsuwac, albo jakies wafelki.

Irminko, nie wiem jak to jest. Mnie po prostu czasami meczy juz bycie ciagle w pogotowiu, chociaz z drugiej strony wiem, ze to juz sa ostatnie takie chwile. Wkrotce Wojtek podrosnie i najwazniejsi beda koledzy, a ja pojde w odstawke icon_eek.gif .
Ja akurat strasznie duzo siebie dalam Wojtkowi, wiec moze rzeczywiscie cos w tym jest...?

--------------------
irminka2
wto, 23 lis 2004 - 13:08
Widzisz , a mnie teraz przy Wojtku nic nie męczy.Czasem mi się nie chce, ale jak zobaczę te oczka , mamusia , ja proszę...
Właśnie Wojtkowi tez daję z siebie dużo i to procentuje , przynajmniej narazie.
Moje starsze to już naprawdę stare konie córka 19, syn 18 lat.Mają swoje zdanie i swój pogląd na świat .
A mi może po prostu trudno zaakceptować ich dorosłość.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post wto, 23 lis 2004 - 13:08
Post #24

Widzisz , a mnie teraz przy Wojtku nic nie męczy.Czasem mi się nie chce, ale jak zobaczę te oczka , mamusia , ja proszę...
Właśnie Wojtkowi tez daję z siebie dużo i to procentuje , przynajmniej narazie.
Moje starsze to już naprawdę stare konie córka 19, syn 18 lat.Mają swoje zdanie i swój pogląd na świat .
A mi może po prostu trudno zaakceptować ich dorosłość.

Irmina
irminka2
wto, 23 lis 2004 - 13:14
A teraz z innej beczki.

Mój Wojtuś ma problemy z poskładaniem literek do kupy.
To znaczy - przeliteruj słowo kot.Literuje bez błędu.
Jakie słówko mówię? K..o..t - nie jest w stanie złożyć tego razem.
Ćwiczymy w domu i zobaczymy.
Może jednak to o czym pisałam w wątku o problemach ze słuchem ma wpływ? Sama nie wiem.Może mu potrzeba więcej czasu.W końcu między dzieckiem ze stycznia a z końcówki roku to 11 miesięcy różnicy.
To czasem dużo.

A Wasze sześciolatki?Mają jakieś problemy?

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post wto, 23 lis 2004 - 13:14
Post #25

A teraz z innej beczki.

Mój Wojtuś ma problemy z poskładaniem literek do kupy.
To znaczy - przeliteruj słowo kot.Literuje bez błędu.
Jakie słówko mówię? K..o..t - nie jest w stanie złożyć tego razem.
Ćwiczymy w domu i zobaczymy.
Może jednak to o czym pisałam w wątku o problemach ze słuchem ma wpływ? Sama nie wiem.Może mu potrzeba więcej czasu.W końcu między dzieckiem ze stycznia a z końcówki roku to 11 miesięcy różnicy.
To czasem dużo.

A Wasze sześciolatki?Mają jakieś problemy?

Irmina
eDorka
wto, 23 lis 2004 - 13:41
Moj sam sie nauczyl skladac literki poltora roku temu i czyta juz swobodnie. Wiec moze nie do konca potrafie doradzic, ale... tego co wiem 6-latek nie musi czytac. Tak samo nie musi znac dwuznakow (rz, cz, sz itd). Powinno natomiast rozpoznawac literki. a z tego co piszesz rozpoznaje, bo potrafi przeliterowac, wiec wedlug mnie nie masz sie co martwic. Przyjdzie czas i zacznie rozumiec slowo pisane icon_wink.gif .

A te starsze dzieci to juz rzeczywiscie sa juz dorosle, hihi. Wlasnie sobie pomyslalam, ze ja tez czasami nie potrafiew zaakceptowac tego, ze Wojtek dorasta i ma wlasne zdanie icon_rolleyes.gif . No ale co to za zdanie i co to za problemy w porownaniu z toba, gdzie ty juz maturzystow masz, doroslych ludzi rozpoczynajacych wlasne zycie.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post wto, 23 lis 2004 - 13:41
Post #26

Moj sam sie nauczyl skladac literki poltora roku temu i czyta juz swobodnie. Wiec moze nie do konca potrafie doradzic, ale... tego co wiem 6-latek nie musi czytac. Tak samo nie musi znac dwuznakow (rz, cz, sz itd). Powinno natomiast rozpoznawac literki. a z tego co piszesz rozpoznaje, bo potrafi przeliterowac, wiec wedlug mnie nie masz sie co martwic. Przyjdzie czas i zacznie rozumiec slowo pisane icon_wink.gif .

A te starsze dzieci to juz rzeczywiscie sa juz dorosle, hihi. Wlasnie sobie pomyslalam, ze ja tez czasami nie potrafiew zaakceptowac tego, ze Wojtek dorasta i ma wlasne zdanie icon_rolleyes.gif . No ale co to za zdanie i co to za problemy w porownaniu z toba, gdzie ty juz maturzystow masz, doroslych ludzi rozpoczynajacych wlasne zycie.

--------------------
eDorka
wto, 23 lis 2004 - 13:43
A to co piszesz, ze cie nie meczy... To chyba jest wlasnie plus tego, ze masz juz doswiadczenie, wychowalas dwoje dzieci i inaczej podchodzisz do pewnych spraw.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post wto, 23 lis 2004 - 13:43
Post #27

A to co piszesz, ze cie nie meczy... To chyba jest wlasnie plus tego, ze masz juz doswiadczenie, wychowalas dwoje dzieci i inaczej podchodzisz do pewnych spraw.

--------------------
Mika
wto, 23 lis 2004 - 17:25
Irmina -u nas jakoś to poszło,Olce łatwiej składać te wyrazy które łatwo sylabizować (czasem pomaga sobie klaskaniem)
Dopiero teraz jakoś ruszyła nagle z tym czytaniem-wcześniej też ni w ząb połączeć choć przeliterować potrafiła.
Cierpliwości-nauczy cię wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 23 lis 2004 - 17:25
Post #28

Irmina -u nas jakoś to poszło,Olce łatwiej składać te wyrazy które łatwo sylabizować (czasem pomaga sobie klaskaniem)
Dopiero teraz jakoś ruszyła nagle z tym czytaniem-wcześniej też ni w ząb połączeć choć przeliterować potrafiła.
Cierpliwości-nauczy cię wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
irminka2
wto, 23 lis 2004 - 20:19
Dziś pomagał nam komputer.
Ja pisałam słówka a Wojtuś najpierw przeliterował, potem sylaby , potem całe słówka.
Nawet mu się podobało i dobrze szło.

Jak nas zasypie całkiem na tym moim zadupiu, to może do pracy nie będe musiała jechać i będziemy sie bawić cały dzień icon_smile.gif w literki.
A już na 13 lat mojego mieszkania za trójmiejską obwodnicą dwa razy nie dało się stąd wyjechać, więc może się uda icon_smile.gif.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post wto, 23 lis 2004 - 20:19
Post #29

Dziś pomagał nam komputer.
Ja pisałam słówka a Wojtuś najpierw przeliterował, potem sylaby , potem całe słówka.
Nawet mu się podobało i dobrze szło.

Jak nas zasypie całkiem na tym moim zadupiu, to może do pracy nie będe musiała jechać i będziemy sie bawić cały dzień icon_smile.gif w literki.
A już na 13 lat mojego mieszkania za trójmiejską obwodnicą dwa razy nie dało się stąd wyjechać, więc może się uda icon_smile.gif.

Irmina
eDorka
śro, 24 lis 2004 - 13:05
Irminko, a moze sprobuj jeszcze inaczej - w zabawie mowcie do siebie, ale nie wyrazami, tylko sy-la-ba-mi lub l-i-t-e-r-a-m-i. Rozumiesz o co mi chodzi? Nasz Wojtek uwielbial takie zabawy slowne icon_smile.gif .
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post śro, 24 lis 2004 - 13:05
Post #30

Irminko, a moze sprobuj jeszcze inaczej - w zabawie mowcie do siebie, ale nie wyrazami, tylko sy-la-ba-mi lub l-i-t-e-r-a-m-i. Rozumiesz o co mi chodzi? Nasz Wojtek uwielbial takie zabawy slowne icon_smile.gif .

--------------------
anonimowy

Go??







post śro, 24 lis 2004 - 14:26
Post #31

Wojtuś bez problemu dzieli na sylaby i literuje.Problem zaczyna się gdy ja literuję , a on ma złożyć słówko w całość.
Pomału będziemy wszystkiego próbować.

Irmina
eDorka
śro, 24 lis 2004 - 19:12
Irminko, to w takim razie nie przejmuj sie za bardzo - przyjdzie czas, ze posklada te litery i powstanie wyraz. On ma naprawde jeszcze czas na nauke czytania.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post śro, 24 lis 2004 - 19:12
Post #32

Irminko, to w takim razie nie przejmuj sie za bardzo - przyjdzie czas, ze posklada te litery i powstanie wyraz. On ma naprawde jeszcze czas na nauke czytania.

--------------------
irminka2
pon, 06 gru 2004 - 14:21
Jak tam św. Mikołaj u 6-ciolatków?

Mój jeszcze święcie wierzy w św. Mikołaja i cieszył sie bardzo z prezentu.
W szkole pewnie go wyprostujÄ…, a szkoda , bo cudna jest ta wiara dziecka.

irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post pon, 06 gru 2004 - 14:21
Post #33

Jak tam św. Mikołaj u 6-ciolatków?

Mój jeszcze święcie wierzy w św. Mikołaja i cieszył sie bardzo z prezentu.
W szkole pewnie go wyprostujÄ…, a szkoda , bo cudna jest ta wiara dziecka.

irmina
sdw
pon, 06 gru 2004 - 14:42
Kinga jescze w przedszkolu i relacji mi wobec tego nie zdała wink.gif W kazdym razie Mikołaj będzie na 99% w czapce, brodzie i włosach przez matkę - mnie wykonanych icon_mrgreen.gif

Jak wróci to sie wypytam choć pewnie dzika radośc bedzie icon_biggrin.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 06 gru 2004 - 14:42
Post #34

Kinga jescze w przedszkolu i relacji mi wobec tego nie zdała wink.gif W kazdym razie Mikołaj będzie na 99% w czapce, brodzie i włosach przez matkę - mnie wykonanych icon_mrgreen.gif

Jak wróci to sie wypytam choć pewnie dzika radośc bedzie icon_biggrin.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
Mika
pon, 06 gru 2004 - 14:42
u nas o dziwo szkoła jest za Mikołajem -dzis PANI Mikołajowa rozdawała lizaki i czekoladowe Mikołaje wink.gif moja córa wierzy,a ja musialam o 2 w nocy lecieć i chować prezenty pod poduszki bo zapomniałam icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 06 gru 2004 - 14:42
Post #35

u nas o dziwo szkoła jest za Mikołajem -dzis PANI Mikołajowa rozdawała lizaki i czekoladowe Mikołaje wink.gif moja córa wierzy,a ja musialam o 2 w nocy lecieć i chować prezenty pod poduszki bo zapomniałam icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
irminka2
pon, 06 gru 2004 - 14:50
Zapomniałam napisać ,że dziś raniutko św.Mikołaj witał dzieci w przedszkolu cukierkami.
Wojtuś wie ,że te Mikołaje na ulicy to przebrani , a ten prawdziwy , copod poduchę daje prezent , to go nie można zobaczyć.

Irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post pon, 06 gru 2004 - 14:50
Post #36

Zapomniałam napisać ,że dziś raniutko św.Mikołaj witał dzieci w przedszkolu cukierkami.
Wojtuś wie ,że te Mikołaje na ulicy to przebrani , a ten prawdziwy , copod poduchę daje prezent , to go nie można zobaczyć.

Irmina
moko.
pon, 06 gru 2004 - 19:22
Mikołaj był w przedszklu icon_smile.gif były cukierki i to ogromna ilosć, bo młody dziś obchodzi urodziny, więc z Mikołajem dziś rzadził icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 06 gru 2004 - 19:22
Post #37

Mikołaj był w przedszklu icon_smile.gif były cukierki i to ogromna ilosć, bo młody dziś obchodzi urodziny, więc z Mikołajem dziś rzadził icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
eDorka
wto, 07 gru 2004 - 19:12
Fajnie miec razem swieto icon_smile.gif .
My przygotowujemy sie powoli, bo Wojtek chory icon_rolleyes.gif , na sobotnia imprezke.
eDorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 155
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 16:39
Nr użytkownika: 624




post wto, 07 gru 2004 - 19:12
Post #38

Fajnie miec razem swieto icon_smile.gif .
My przygotowujemy sie powoli, bo Wojtek chory icon_rolleyes.gif , na sobotnia imprezke.

--------------------
Monika ww
śro, 02 lut 2005 - 14:37
Tytuł już się trochę zdezaktualizował... icon_biggrin.gif Nasze dzieci w tym roku skończą już 7 lat.

Mój synek właśnie dzisiaj icon_biggrin.gif

A oto mój syn:



I jeszcze Alek z siostrami




Później wkleję zdjęcia z dzisiejszej imprezy urodzinowej.
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post śro, 02 lut 2005 - 14:37
Post #39

Tytuł już się trochę zdezaktualizował... icon_biggrin.gif Nasze dzieci w tym roku skończą już 7 lat.

Mój synek właśnie dzisiaj icon_biggrin.gif

A oto mój syn:



I jeszcze Alek z siostrami




Później wkleję zdjęcia z dzisiejszej imprezy urodzinowej.
Mika
śro, 02 lut 2005 - 15:15
Tytuł poprawiony wink.gif

p.s
jaka ja jestem stara wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 02 lut 2005 - 15:15
Post #40

Tytuł poprawiony wink.gif

p.s
jaka ja jestem stara wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
> Nasze siedmiolatki ;)
Start new topic
Reply to this topic
15 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 21:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama