Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Czerwiec 2003

> 
KM
piÄ…, 30 sty 2004 - 11:37
Monisiu Kacperek siada sam podciągając się jedną rączką do czegoś (zawsze lewą, nie wiem czy nie jest mańkutem) lub leżąc na plecach podnosi główkę i podpierając się na lewym boku siada. Aby stanąć musi podciągnąć się do szczebelków łóżeczka trzymając je obydwoma rączkami. Jak nie ma się do czego podciągnąć to nie stanie.
Staram się nie pozwalać mu stawać z obawy o kręgosłup. Próbuje raczkować.
Z mową troszeczkę gorzej. Nie mówi dwusylabowych wyrazów. Na słowo mama jeszcze pewnie troszkę poczekam.
A co potrafi Jula? Mówi już mama, tata albo baba, dada? Ile ma ząbków (Kacpercio od Sylwestra dwa)?


Pozdrawiam czerwcówki icon_lol.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post piÄ…, 30 sty 2004 - 11:37
Post #41

Monisiu Kacperek siada sam podciągając się jedną rączką do czegoś (zawsze lewą, nie wiem czy nie jest mańkutem) lub leżąc na plecach podnosi główkę i podpierając się na lewym boku siada. Aby stanąć musi podciągnąć się do szczebelków łóżeczka trzymając je obydwoma rączkami. Jak nie ma się do czego podciągnąć to nie stanie.
Staram się nie pozwalać mu stawać z obawy o kręgosłup. Próbuje raczkować.
Z mową troszeczkę gorzej. Nie mówi dwusylabowych wyrazów. Na słowo mama jeszcze pewnie troszkę poczekam.
A co potrafi Jula? Mówi już mama, tata albo baba, dada? Ile ma ząbków (Kacpercio od Sylwestra dwa)?


Pozdrawiam czerwcówki icon_lol.gif
Monisia
piÄ…, 30 sty 2004 - 15:35
To bardzo dużo umie.
Jula nie siada sama, nie raczkuje....
Jak się posadzi Ją z oparciem to siedzi, podnoszona za rączki też siada ale sama nie próbuje.Nie lubi leżeć na brzuszku icon_sad.gif Zabawki sama sobie bierze w rączki, przekłada i się nimi bawi, ostatnio całą karuzelkę na siebie ściągneła i była z tego straszne dumna wink.gif
Śmieje się jak stara, hi hi...głośno i pięknie.
Nie mówi jeszcze nic, tylko gaworzy, pojedyńcze sylaby mówi.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post piÄ…, 30 sty 2004 - 15:35
Post #42

To bardzo dużo umie.
Jula nie siada sama, nie raczkuje....
Jak się posadzi Ją z oparciem to siedzi, podnoszona za rączki też siada ale sama nie próbuje.Nie lubi leżeć na brzuszku icon_sad.gif Zabawki sama sobie bierze w rączki, przekłada i się nimi bawi, ostatnio całą karuzelkę na siebie ściągneła i była z tego straszne dumna wink.gif
Śmieje się jak stara, hi hi...głośno i pięknie.
Nie mówi jeszcze nic, tylko gaworzy, pojedyńcze sylaby mówi.
Monisia
piÄ…, 30 sty 2004 - 15:37
A ząbków ma sztuk 2 icon_wink.gif icon_lol.gif
Na dole oba piękne icon_wink.gif
Teraz dwa górne się przebijają , już je widać...
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post piÄ…, 30 sty 2004 - 15:37
Post #43

A ząbków ma sztuk 2 icon_wink.gif icon_lol.gif
Na dole oba piękne icon_wink.gif
Teraz dwa górne się przebijają , już je widać...
gwiazdeczka2
czw, 12 lut 2004 - 10:06
Hhiiihi...witamy mamy czerwcowe icon_smile.gif Tu Ewcia z Majeczka, ktora przyszla na swiat 3.06.2003 o 12:34 icon_smile.gif Pozdrawiamy icon_smile.gif
gwiazdeczka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 lut 04 - 23:26
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,439

GG:


post czw, 12 lut 2004 - 10:06
Post #44

Hhiiihi...witamy mamy czerwcowe icon_smile.gif Tu Ewcia z Majeczka, ktora przyszla na swiat 3.06.2003 o 12:34 icon_smile.gif Pozdrawiamy icon_smile.gif
KM
czw, 12 lut 2004 - 20:28
Witamy gwiazdeczkę i małą Majeczkę icon_lol.gif Napisz Ewa jak rowija się Twoja córeczka. icon_biggrin.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 12 lut 2004 - 20:28
Post #45

Witamy gwiazdeczkę i małą Majeczkę icon_lol.gif Napisz Ewa jak rowija się Twoja córeczka. icon_biggrin.gif
gwiazdeczka2
czw, 12 lut 2004 - 22:54
Ostatnio mielismy wysyp zabkow icon_smile.gif W listopadzie wyszly dwie dolne jedynki, a w ciagu ostatniego tygodnia dwie gorne dwojki i gorna jedynka i chyba druga jedynka sie szykuje do wyjscia. A ja sie dziwilam dlaczego Majka zaczela tak strasznie marudzic icon_smile.gif Majka pelza po calym domu z zawrotna predkoscia i ostatnio zaczela wstawac przy wszystkim, teraz trzeba ja caly czas pilnowac. Juz nie karmie piersia, poniewaz od kiedy Majka zaczela mnei gryzc po piersiach, karmilam ja coraz mniej, a ona sama juz tracila zainteresowanie piersia. Poza tym trudno mi bylo wysiedziec na zajeciach z pelnymi piersiami icon_smile.gif To chyba tyle jak na razie, ale teraz MAjka bardzo szybko sie uczy nowych rzeczy. Np. przez 2 dni umiala robic bardzo ladnie "pa-pa", ale juz sie oduczyla icon_smile.gif Hihihih...icon_smile.gif Pozdrawiamy
gwiazdeczka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 lut 04 - 23:26
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,439

GG:


post czw, 12 lut 2004 - 22:54
Post #46

Ostatnio mielismy wysyp zabkow icon_smile.gif W listopadzie wyszly dwie dolne jedynki, a w ciagu ostatniego tygodnia dwie gorne dwojki i gorna jedynka i chyba druga jedynka sie szykuje do wyjscia. A ja sie dziwilam dlaczego Majka zaczela tak strasznie marudzic icon_smile.gif Majka pelza po calym domu z zawrotna predkoscia i ostatnio zaczela wstawac przy wszystkim, teraz trzeba ja caly czas pilnowac. Juz nie karmie piersia, poniewaz od kiedy Majka zaczela mnei gryzc po piersiach, karmilam ja coraz mniej, a ona sama juz tracila zainteresowanie piersia. Poza tym trudno mi bylo wysiedziec na zajeciach z pelnymi piersiami icon_smile.gif To chyba tyle jak na razie, ale teraz MAjka bardzo szybko sie uczy nowych rzeczy. Np. przez 2 dni umiala robic bardzo ladnie "pa-pa", ale juz sie oduczyla icon_smile.gif Hihihih...icon_smile.gif Pozdrawiamy
jagoda1976
sob, 28 lut 2004 - 23:54
Dziewczyny co tam słychać u Waszych pociech?
Mój Konradek w tym tygodniu nauczył się wstawać w łóżeczku (tam mu najłatwiej, chwytając się szczebelek) i raczkować do przodu (do tej pory przemieszczał się do tyłu). I to wszystko jednego dnia icon_exclaim.gif
Co do jedzenia to nie wiele się zmienił repertuar jedynie co to dodałam Danonki.

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post sob, 28 lut 2004 - 23:54
Post #47

Dziewczyny co tam słychać u Waszych pociech?
Mój Konradek w tym tygodniu nauczył się wstawać w łóżeczku (tam mu najłatwiej, chwytając się szczebelek) i raczkować do przodu (do tej pory przemieszczał się do tyłu). I to wszystko jednego dnia icon_exclaim.gif
Co do jedzenia to nie wiele się zmienił repertuar jedynie co to dodałam Danonki.

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
Monisia
pon, 01 mar 2004 - 23:12
A u nas jest żle.
Zaczełyśmy chodzić na rehabilitację.
Nie mam się czym chwalić icon_sad.gif
Jula nie siada ,nie odbija się nóżkami a nawet się nie przewraca icon_cry.gif
Mam nadzieję , że ćwiczenia pomogą.
Ostatnio ciÄ…gle chodzimy po lekarzach....
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post pon, 01 mar 2004 - 23:12
Post #48

A u nas jest żle.
Zaczełyśmy chodzić na rehabilitację.
Nie mam się czym chwalić icon_sad.gif
Jula nie siada ,nie odbija się nóżkami a nawet się nie przewraca icon_cry.gif
Mam nadzieję , że ćwiczenia pomogą.
Ostatnio ciÄ…gle chodzimy po lekarzach....
jagoda1976
wto, 02 mar 2004 - 09:34
trzymam za Was kciuki, wierzę, że ćwiczenia pomogą icon_exclaim.gif
Wiem, że jest Ci ciężko ale troszkę pracy a zobaczysz że efekty będą i to szybko.

Pozdr.Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post wto, 02 mar 2004 - 09:34
Post #49

trzymam za Was kciuki, wierzę, że ćwiczenia pomogą icon_exclaim.gif
Wiem, że jest Ci ciężko ale troszkę pracy a zobaczysz że efekty będą i to szybko.

Pozdr.Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
Monisia
wto, 02 mar 2004 - 16:28
To jest tak , że mam wozić Julę 3 razy w tyg na 30 minutowe ćwiczenia.
A ja nie moge być wśrodku icon_confused.gif Nie pozwalają.
Mam czekać pod drzwiami.Ćwiczeń w domu też nie mam żadnych robić tylko to co tam rehabilitancie zrobią.
icon_rolleyes.gif
Nie rozumiem tego ale nie mam wyjścia icon_sad.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post wto, 02 mar 2004 - 16:28
Post #50

To jest tak , że mam wozić Julę 3 razy w tyg na 30 minutowe ćwiczenia.
A ja nie moge być wśrodku icon_confused.gif Nie pozwalają.
Mam czekać pod drzwiami.Ćwiczeń w domu też nie mam żadnych robić tylko to co tam rehabilitancie zrobią.
icon_rolleyes.gif
Nie rozumiem tego ale nie mam wyjścia icon_sad.gif
jagoda1976
wto, 02 mar 2004 - 20:15
Nie wiem ja się na tym nie znam, ale to dość dziwne, że nie możesz przyglądać się ćwiczeniom i nie masz ćwiczyć w domku. Może powinnaś to jeszcze z kimś skonsultować może z inną rehabilitanką, no nie wiem. Ja bym tak zrobiła.
Trzymam kciuki.

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post wto, 02 mar 2004 - 20:15
Post #51

Nie wiem ja się na tym nie znam, ale to dość dziwne, że nie możesz przyglądać się ćwiczeniom i nie masz ćwiczyć w domku. Może powinnaś to jeszcze z kimś skonsultować może z inną rehabilitanką, no nie wiem. Ja bym tak zrobiła.
Trzymam kciuki.

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
Monisia
wto, 02 mar 2004 - 22:12
Jagodo byłam u 4 lekarzy.
Nie ma innej możliwości - tylko rehabilitacja.
We Wrocławiu są 2 ośrodki takie.W jednym nie ma już miejsc na ten rok i tylko drugi nam został.A w nim właśnie tak jest , że rodzice musza czekac za drzwiami co mnie bardzo przeraża.
W środę za tydz idziemy na pierwsze ćwiczenia, porozmawiam jeszcze z rehabilitantem.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post wto, 02 mar 2004 - 22:12
Post #52

Jagodo byłam u 4 lekarzy.
Nie ma innej możliwości - tylko rehabilitacja.
We Wrocławiu są 2 ośrodki takie.W jednym nie ma już miejsc na ten rok i tylko drugi nam został.A w nim właśnie tak jest , że rodzice musza czekac za drzwiami co mnie bardzo przeraża.
W środę za tydz idziemy na pierwsze ćwiczenia, porozmawiam jeszcze z rehabilitantem.
KM
śro, 10 mar 2004 - 16:45
Monisiu, Kacperek też był skierowany na rehabilitację ze wzgledu na asymetryczną budowę ciała (przekrzywiał główkę na jedną stronę). Był 2 razy na zajęciach, potem codziennie ćwiczyliśmy w domu. Efekty pojawiły się bardzo szybko. Życzę i Wam jak najszybciej pozytywnych wyników ćwiczeń.
icon_smile.gif
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post śro, 10 mar 2004 - 16:45
Post #53

Monisiu, Kacperek też był skierowany na rehabilitację ze wzgledu na asymetryczną budowę ciała (przekrzywiał główkę na jedną stronę). Był 2 razy na zajęciach, potem codziennie ćwiczyliśmy w domu. Efekty pojawiły się bardzo szybko. Życzę i Wam jak najszybciej pozytywnych wyników ćwiczeń.
icon_smile.gif
KM
czw, 25 mar 2004 - 23:37
Co u Waszych maluchów, jakie postępy? Monisia, jakie efekty ćwiczeń?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 25 mar 2004 - 23:37
Post #54

Co u Waszych maluchów, jakie postępy? Monisia, jakie efekty ćwiczeń?
Monisia
czw, 01 kwi 2004 - 11:40
CYTAT(KacperkaMama)
Monisia, jakie efekty ćwiczeń?

Opisuję postępny Julki w poście o rehabilitacji.
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post czw, 01 kwi 2004 - 11:40
Post #55

CYTAT(KacperkaMama)
Monisia, jakie efekty ćwiczeń?

Opisuję postępny Julki w poście o rehabilitacji.
KM
czw, 08 kwi 2004 - 00:08
Co słychać u czerwcowych maluszków? O Julii czytałam, a co u pozostałych maluszków? Kacper ma już 6 ząbków, raczkuje i chodzi przy meblach. Cały czas coś "mówi". Poprawił mu się apetyt. Je bułki, chlebek, banany. W poradniku żywieniowym nestle wyczytałam, że od 10 m-ca można dzieciom podawać pomidory, jogurty, kefir, kasze, makarony, chleb, bułki, ser biały, homogenizowany, całe jajko już od dziewiątego m-ca. Co Wy na to?
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post czw, 08 kwi 2004 - 00:08
Post #56

Co słychać u czerwcowych maluszków? O Julii czytałam, a co u pozostałych maluszków? Kacper ma już 6 ząbków, raczkuje i chodzi przy meblach. Cały czas coś "mówi". Poprawił mu się apetyt. Je bułki, chlebek, banany. W poradniku żywieniowym nestle wyczytałam, że od 10 m-ca można dzieciom podawać pomidory, jogurty, kefir, kasze, makarony, chleb, bułki, ser biały, homogenizowany, całe jajko już od dziewiątego m-ca. Co Wy na to?
jagoda1976
śro, 21 kwi 2004 - 21:04
Witam
Mój Mały (już nie taki Mały) również raczkuje, wstaje przy mebelkach i próbuje dreptać wzdłuż mebli. W tym tyg. powiedział "ma-ma" z czego jestem bardzo dumna (chociaż to jeszcze nie było takie świadome, ale było, liczy się).
Włączylismy do diety: chlebek z wędlinką, parówki, kaszki (wcześniej nie jadł), banany.

Obednie mamy katarek i leczymy się. Mama nadzieję, że szybko minie.

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post śro, 21 kwi 2004 - 21:04
Post #57

Witam
Mój Mały (już nie taki Mały) również raczkuje, wstaje przy mebelkach i próbuje dreptać wzdłuż mebli. W tym tyg. powiedział "ma-ma" z czego jestem bardzo dumna (chociaż to jeszcze nie było takie świadome, ale było, liczy się).
Włączylismy do diety: chlebek z wędlinką, parówki, kaszki (wcześniej nie jadł), banany.

Obednie mamy katarek i leczymy się. Mama nadzieję, że szybko minie.

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
KM
sob, 15 maj 2004 - 19:57
Kacper stoi już sam, na dzieci woła: didi. Niestety nie robi jeszcze pa pa jak się go o to poprosi nie machając równocześnie. Prawie pozbył się już lęku przed obcymi (wcześniej na bliski kontakt z nieznajomą osobą reagował płaczem).
Co słychać u Waszych maluchów? Czy już ktoś samodzielnie chodzi? Ciekawi mnie czy ktoś karmi jeszcze piersią czerwcowego malucha? Ja karmię.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post sob, 15 maj 2004 - 19:57
Post #58

Kacper stoi już sam, na dzieci woła: didi. Niestety nie robi jeszcze pa pa jak się go o to poprosi nie machając równocześnie. Prawie pozbył się już lęku przed obcymi (wcześniej na bliski kontakt z nieznajomą osobą reagował płaczem).
Co słychać u Waszych maluchów? Czy już ktoś samodzielnie chodzi? Ciekawi mnie czy ktoś karmi jeszcze piersią czerwcowego malucha? Ja karmię.
jagoda1976
nie, 16 maj 2004 - 11:12
Mój Konradek chodzi przy mebelkach, robi papa i daje buzi. Nasladuje zwierzątka: kurka robi "koko" a piesek "hau".
Co do karmienia piersią, to dwa tyg. temu zachorowałam na grypę żołądkową i nic nie jadłam przez dwa dni i skończył mi się pokarm... Co prawda chciałam karmić do roku, skończylismy troszkę wcześniej. Mały nawet szybko zapomniał, gorzej ze mną icon_cry.gif

Już niedługo nasze maluchy bedą miały urodzinki. Czy robicie jakieś imprezy rodzinne? Aha czy robicie jakiś placek/tort, który może już zjeść Maluch, bo nie wiem co zrobić.

Pozdr. Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post nie, 16 maj 2004 - 11:12
Post #59

Mój Konradek chodzi przy mebelkach, robi papa i daje buzi. Nasladuje zwierzątka: kurka robi "koko" a piesek "hau".
Co do karmienia piersią, to dwa tyg. temu zachorowałam na grypę żołądkową i nic nie jadłam przez dwa dni i skończył mi się pokarm... Co prawda chciałam karmić do roku, skończylismy troszkę wcześniej. Mały nawet szybko zapomniał, gorzej ze mną icon_cry.gif

Już niedługo nasze maluchy bedą miały urodzinki. Czy robicie jakieś imprezy rodzinne? Aha czy robicie jakiś placek/tort, który może już zjeść Maluch, bo nie wiem co zrobić.

Pozdr. Jagoda

--------------------
Jagoda mama Konradka (09.06.03)
user posted image
zobacz naszÄ… stronÄ™
Monisia
wto, 18 maj 2004 - 11:32
Jula roczek będzie akurat w Helu obchodzić.
Z pomocÄ… Moni zrobimy imprezkÄ™ w ogrodzie icon_biggrin.gif
Monisia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,142
Dołączył: nie, 22 cze 03 - 12:40
Nr użytkownika: 847




post wto, 18 maj 2004 - 11:32
Post #60

Jula roczek będzie akurat w Helu obchodzić.
Z pomocÄ… Moni zrobimy imprezkÄ™ w ogrodzie icon_biggrin.gif
> Czerwiec 2003
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 12:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama