Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

plecak-tornister

, dla ucznia 1-3
> , dla ucznia 1-3
Ciocia Magda
nie, 05 sie 2012 - 14:59
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 05 Aug 2012 - 15:28) *
Nasze Topgale mają takie zapięcie:

https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/mlodz...i-134/?h---pink

dzięki mama za zwrócenie uwagi - do tej pory zawsze kupowałam plecaki "na żywca" żeby przymierzyć i "pomacać" (np. plecaki Paso bardzo mi się podobały w necie, ale w realu okazało się, że są brzydko wykończone od środka, czego żadne zdjęcie nie pokazuje) a topgali po prostu nie spotkałam w sklepach. Ale zachwalacie je tak masowo (na pewno topgal nie zamówił reklamy na maluchach? icon_wink.gif ), że chyba złamię swoje zasady.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 05 sie 2012 - 14:59
Post #41

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sun, 05 Aug 2012 - 15:28) *
Nasze Topgale mają takie zapięcie:

https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/mlodz...i-134/?h---pink

dzięki mama za zwrócenie uwagi - do tej pory zawsze kupowałam plecaki "na żywca" żeby przymierzyć i "pomacać" (np. plecaki Paso bardzo mi się podobały w necie, ale w realu okazało się, że są brzydko wykończone od środka, czego żadne zdjęcie nie pokazuje) a topgali po prostu nie spotkałam w sklepach. Ale zachwalacie je tak masowo (na pewno topgal nie zamówił reklamy na maluchach? icon_wink.gif ), że chyba złamię swoje zasady.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Ika
nie, 05 sie 2012 - 15:04
CYTAT(Magda EZ @ Sun, 05 Aug 2012 - 13:59) *
(na pewno topgal nie zamówił reklamy na maluchach? icon_wink.gif ),

Na pewno 03.gif

Ja kupiłam Topgala pierwszy raz teraz, pod wpływem postów Cydorki. Jestem bardzo zadowolona, porządny plecak. Oczywiście jeszcze nie został przetestowany w warunkach szkolnych, ale nie wydaje mi się, żeby coś mogło być nie tak.
Oskar też zachwycony.
Topgali chyba nie ma w sklepach...? Ja też via net.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 05 sie 2012 - 15:04
Post #42

CYTAT(Magda EZ @ Sun, 05 Aug 2012 - 13:59) *
(na pewno topgal nie zamówił reklamy na maluchach? icon_wink.gif ),

Na pewno 03.gif

Ja kupiłam Topgala pierwszy raz teraz, pod wpływem postów Cydorki. Jestem bardzo zadowolona, porządny plecak. Oczywiście jeszcze nie został przetestowany w warunkach szkolnych, ale nie wydaje mi się, żeby coś mogło być nie tak.
Oskar też zachwycony.
Topgali chyba nie ma w sklepach...? Ja też via net.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
agrafkaa
nie, 05 sie 2012 - 15:38
Ja też nie jestem za plecakami na kółkach.

Ten post edytował agrafkaa nie, 05 sie 2012 - 15:40
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post nie, 05 sie 2012 - 15:38
Post #43

Ja też nie jestem za plecakami na kółkach.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
anetadr
nie, 05 sie 2012 - 16:02
Topgal Karoliny po 2 latach użytkowania był w stanie idealnym (oczywiście poza tym, że brudny, ale to już pralka załatwiała).

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post nie, 05 sie 2012 - 16:02
Post #44

Topgal Karoliny po 2 latach użytkowania był w stanie idealnym (oczywiście poza tym, że brudny, ale to już pralka załatwiała).

Aneta


--------------------
~Luna~
pon, 06 sie 2012 - 10:49
Pod koniec czerwca, w naszej szkole , odbyło się zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.
Na tym zebraniu, Dyrektor szkoły, wystosowała apel do rodziców, by nie kupowali plecaków na kółkach i ze stelażami .

My kupiliśmy TAKI plecak.
Czy będzie dobry, czas pokaże, doświadczenia w kupowaniu takich rzeczy nie mam, to nasz pierwszy plecak, do pierwszej klasy.
Na oko plecak wygląda porządnie, wydaje się być dobrze wykonany, z dobrego materiału.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 06 sie 2012 - 10:49
Post #45

Pod koniec czerwca, w naszej szkole , odbyło się zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów.
Na tym zebraniu, Dyrektor szkoły, wystosowała apel do rodziców, by nie kupowali plecaków na kółkach i ze stelażami .

My kupiliśmy TAKI plecak.
Czy będzie dobry, czas pokaże, doświadczenia w kupowaniu takich rzeczy nie mam, to nasz pierwszy plecak, do pierwszej klasy.
Na oko plecak wygląda porządnie, wydaje się być dobrze wykonany, z dobrego materiału.


--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Ciocia Magda
pon, 06 sie 2012 - 11:01
no i stało się, zamówiłam topgale 06.gif . dziewczyny, jeśli będziecie jeszcze zamawiać, to nie zapomnijcie zapytać o rabat icon_smile.gif

ale nadal nie rozumiem na czym polega problem z plecakami na kółkach, zapytam u ortopedy.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 06 sie 2012 - 11:01
Post #46

no i stało się, zamówiłam topgale 06.gif . dziewczyny, jeśli będziecie jeszcze zamawiać, to nie zapomnijcie zapytać o rabat icon_smile.gif

ale nadal nie rozumiem na czym polega problem z plecakami na kółkach, zapytam u ortopedy.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Mafia
pon, 06 sie 2012 - 11:04
No to mnie mój pierwszoklasista urządził. Chce plecak czerwony. icon_smile.gif Innych wymagań nie ma, ale ja nie mogę znaleźć czerwonego.

Magda EZ, nam też odradzano te na kółkach, bo stelaże są cieżkie, dzieci sie jednak przemiszczają z nimi i mają problem z wtarganiem np. na piętro. Ponadto ciągnie się jedną ręką, a to powoduje krzywienie kregosłupa.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pon, 06 sie 2012 - 11:04
Post #47

No to mnie mój pierwszoklasista urządził. Chce plecak czerwony. icon_smile.gif Innych wymagań nie ma, ale ja nie mogę znaleźć czerwonego.

Magda EZ, nam też odradzano te na kółkach, bo stelaże są cieżkie, dzieci sie jednak przemiszczają z nimi i mają problem z wtarganiem np. na piętro. Ponadto ciągnie się jedną ręką, a to powoduje krzywienie kregosłupa.

--------------------
Mafia
lena77
pon, 06 sie 2012 - 16:12
ja rowniez kupilam topgala icon_biggrin.gif


https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...-200/?r---khaki
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post pon, 06 sie 2012 - 16:12
Post #48

ja rowniez kupilam topgala icon_biggrin.gif


https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...-200/?r---khaki

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Litka
pon, 06 sie 2012 - 16:16
Ja jestem fanką Topgala od 6 lat, odkąd Piter poszedl do szkoły. Pierwszy wytrzymał 3 lata ze spokojem, tylko pranie mu sie nalezalo. Teraz go będzie nosił brat. No bo brat starszy wybrał sobie juz cos doroslejszego w campusie...też niezniszczalny...bedzie 3 rok za chwilę uzywany.
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pon, 06 sie 2012 - 16:16
Post #49

Ja jestem fanką Topgala od 6 lat, odkąd Piter poszedl do szkoły. Pierwszy wytrzymał 3 lata ze spokojem, tylko pranie mu sie nalezalo. Teraz go będzie nosił brat. No bo brat starszy wybrał sobie juz cos doroslejszego w campusie...też niezniszczalny...bedzie 3 rok za chwilę uzywany.
Ika
pon, 06 sie 2012 - 16:17
CYTAT(lena77 @ Mon, 06 Aug 2012 - 15:12) *


Taki jak nasz, tylko my mamy wersjÄ™ szarÄ… icon_smile.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 06 sie 2012 - 16:17
Post #50

CYTAT(lena77 @ Mon, 06 Aug 2012 - 15:12) *


Taki jak nasz, tylko my mamy wersjÄ™ szarÄ… icon_smile.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
~Luna~
wto, 07 sie 2012 - 10:51
CYTAT(Magda EZ @ Mon, 06 Aug 2012 - 11:01) *
...ale nadal nie rozumiem na czym polega problem z plecakami na kółkach, zapytam u ortopedy.

Nam tłumaczono to tym, że taki plecak prowadzi do większych skrzywień kręgosłupa niż plecak bez kół.
Poza tym, dzieci w szkole się śpieszą, zamiast rozkładać rączkę do ciągnięcia plecaka, i tak wolą zarzucić plecak na ramię , bo tak szybciej.
Tłumaczono też tym, że w tłumie uczniów nie ma miejsca na ciągnięcie plecaków, do tego dochodzą jeszcze schody ( nasza szkoła posiada dwa piętra ), a talki plecak ze stelażem sam w sobie lekki nie jest, należy doliczyć jeszcze jego zawartość.
Tak czy owak, wyszło na to , że zwykłe (bez kół) plecaki są praktyczniejsze i lepsze dla kręgosłupa.

~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 07 sie 2012 - 10:51
Post #51

CYTAT(Magda EZ @ Mon, 06 Aug 2012 - 11:01) *
...ale nadal nie rozumiem na czym polega problem z plecakami na kółkach, zapytam u ortopedy.

Nam tłumaczono to tym, że taki plecak prowadzi do większych skrzywień kręgosłupa niż plecak bez kół.
Poza tym, dzieci w szkole się śpieszą, zamiast rozkładać rączkę do ciągnięcia plecaka, i tak wolą zarzucić plecak na ramię , bo tak szybciej.
Tłumaczono też tym, że w tłumie uczniów nie ma miejsca na ciągnięcie plecaków, do tego dochodzą jeszcze schody ( nasza szkoła posiada dwa piętra ), a talki plecak ze stelażem sam w sobie lekki nie jest, należy doliczyć jeszcze jego zawartość.
Tak czy owak, wyszło na to , że zwykłe (bez kół) plecaki są praktyczniejsze i lepsze dla kręgosłupa.



--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Magawit
wto, 07 sie 2012 - 11:23
Do wszystkich zarzutów dodać można, że plecaki na kółkach uderzają koleżanki/kolegów w tłumie po nogach. Szczególnie dokuczliwe w ciepłe dni, kiedy to sandały nie chronią nogi. Pielęgniarka szkolna zgłosiła kilkanaście przypadków bolesnych otarć stóp, bo dzieci w tłumie najeżdzają sobie wzajemnie kólkami plecaków na stopy, ocierają stelażami.
No i jeszcze jedno-terkoczące kółka robią okropny hałas, zwłaszcza na schodach, bo dzieci nie zawsze zarzucają plecaki na plecy, schodząc po schodach-często ciągną je za sobą. A już nikogo nie trzeba przekonywać, że hałas jest szkodliwy.
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
SkÄ…d: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post wto, 07 sie 2012 - 11:23
Post #52

Do wszystkich zarzutów dodać można, że plecaki na kółkach uderzają koleżanki/kolegów w tłumie po nogach. Szczególnie dokuczliwe w ciepłe dni, kiedy to sandały nie chronią nogi. Pielęgniarka szkolna zgłosiła kilkanaście przypadków bolesnych otarć stóp, bo dzieci w tłumie najeżdzają sobie wzajemnie kólkami plecaków na stopy, ocierają stelażami.
No i jeszcze jedno-terkoczące kółka robią okropny hałas, zwłaszcza na schodach, bo dzieci nie zawsze zarzucają plecaki na plecy, schodząc po schodach-często ciągną je za sobą. A już nikogo nie trzeba przekonywać, że hałas jest szkodliwy.

--------------------

Dorott
wto, 07 sie 2012 - 11:27
CYTAT(Mafia @ Mon, 06 Aug 2012 - 11:04) *
No to mnie mój pierwszoklasista urządził. Chce plecak czerwony. icon_smile.gif Innych wymagań nie ma, ale ja nie mogę znaleźć czerwonego.

Macia na allegro patrzyłaś?

plecak

Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 07 sie 2012 - 11:27
Post #53

CYTAT(Mafia @ Mon, 06 Aug 2012 - 11:04) *
No to mnie mój pierwszoklasista urządził. Chce plecak czerwony. icon_smile.gif Innych wymagań nie ma, ale ja nie mogę znaleźć czerwonego.

Macia na allegro patrzyłaś?

plecak



--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Mafia
wto, 07 sie 2012 - 12:06
Dorott, patrzyłam. Ten sprzedawca nie ma nawet 10 komentarzy. W sklepie firmowym nie ma takiego modelu. Nie wiem czy ryzyko nie jest zbyt duże. icon_sad.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 07 sie 2012 - 12:06
Post #54

Dorott, patrzyłam. Ten sprzedawca nie ma nawet 10 komentarzy. W sklepie firmowym nie ma takiego modelu. Nie wiem czy ryzyko nie jest zbyt duże. icon_sad.gif

--------------------
Mafia
Mafia
wto, 07 sie 2012 - 12:11
Dorott, cofam! Jest!!! Rany, bardzo Ci dziekuję. W sklepie jest znacznie tańszy icon_wink.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 07 sie 2012 - 12:11
Post #55

Dorott, cofam! Jest!!! Rany, bardzo Ci dziekuję. W sklepie jest znacznie tańszy icon_wink.gif

--------------------
Mafia
Dorott
wto, 07 sie 2012 - 13:00
CYTAT(Mafia @ Tue, 07 Aug 2012 - 12:11) *
Dorott, cofam! Jest!!! Rany, bardzo Ci dziekuję. W sklepie jest znacznie tańszy icon_wink.gif

icon_smile.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 07 sie 2012 - 13:00
Post #56

CYTAT(Mafia @ Tue, 07 Aug 2012 - 12:11) *
Dorott, cofam! Jest!!! Rany, bardzo Ci dziekuję. W sklepie jest znacznie tańszy icon_wink.gif

icon_smile.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
agniesha
sob, 11 sie 2012 - 00:25
Myśmy też poszli w Topgal'a, córa wybrała sobie taki O dziwo w sklepie na mieście zapłaciłam mniej niż widnieje cena na ich stronie.
agniesha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 573
Dołączył: nie, 17 paź 04 - 01:00
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 2,212

GG:


post sob, 11 sie 2012 - 00:25
Post #57

Myśmy też poszli w Topgal'a, córa wybrała sobie taki O dziwo w sklepie na mieście zapłaciłam mniej niż widnieje cena na ich stronie.
Mafia
sob, 11 sie 2012 - 17:21
agniesha, "nasz" był wyprzedawany i w sklepie firmowym kosztował 99 zł (na all 170!), ale na stronie sklepu jest info, że po kody rabatowe należy zadzwonić. icon_smile.gif Co też uczyniłam i plecak kupiłam jeszcze taniej. Mamy juz go w domu. Spełnia podstawowe kryterium, bo jest czerwony 06.gif Jest dość duży, ale syn jest wysoki, więc jakieś tam proporcje są.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post sob, 11 sie 2012 - 17:21
Post #58

agniesha, "nasz" był wyprzedawany i w sklepie firmowym kosztował 99 zł (na all 170!), ale na stronie sklepu jest info, że po kody rabatowe należy zadzwonić. icon_smile.gif Co też uczyniłam i plecak kupiłam jeszcze taniej. Mamy juz go w domu. Spełnia podstawowe kryterium, bo jest czerwony 06.gif Jest dość duży, ale syn jest wysoki, więc jakieś tam proporcje są.

--------------------
Mafia
Agnes-3
nie, 12 sie 2012 - 22:37
Kupuje dzieciakom zawsze tornistry z doczepiana torba na gimnastyke.Inaczej stroj i recznik nie dotarlyby do domu, zapomniane w szkole/autobusie/na przestanku 37.gif
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post nie, 12 sie 2012 - 22:37
Post #59

Kupuje dzieciakom zawsze tornistry z doczepiana torba na gimnastyke.Inaczej stroj i recznik nie dotarlyby do domu, zapomniane w szkole/autobusie/na przestanku 37.gif

--------------------








Agnieszka
Magawit
pon, 13 sie 2012 - 14:42
CYTAT(Agnes-3 @ Sun, 12 Aug 2012 - 23:37) *
Kupuje dzieciakom zawsze tornistry z doczepiana torba na gimnastyke.Inaczej stroj i recznik nie dotarlyby do domu, zapomniane w szkole/autobusie/na przestanku 37.gif


Pociągnę reklamę topgala icon_wink.gif One mają gratis (nie wiem,czy wszystkie) worek na kapcie/gimnastykę/ręcznik doczepiony do kieszonki plecaka.
Magawit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,714
Dołączył: śro, 09 lut 05 - 11:38
SkÄ…d: spod Poznania
Nr użytkownika: 2,661




post pon, 13 sie 2012 - 14:42
Post #60

CYTAT(Agnes-3 @ Sun, 12 Aug 2012 - 23:37) *
Kupuje dzieciakom zawsze tornistry z doczepiana torba na gimnastyke.Inaczej stroj i recznik nie dotarlyby do domu, zapomniane w szkole/autobusie/na przestanku 37.gif


Pociągnę reklamę topgala icon_wink.gif One mają gratis (nie wiem,czy wszystkie) worek na kapcie/gimnastykę/ręcznik doczepiony do kieszonki plecaka.

--------------------

> plecak-tornister, dla ucznia 1-3
Start new topic
Reply to this topic
8 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 16:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama