Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
42 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

LISTOPADOWO-GRUDNIOWE ZŁOTKA 2009 CZ. IV

> 
Miki79
nie, 24 cze 2012 - 09:07
LISTOPADOWO - GRUDNIOWE ZŁOTKA






AKTYWNE MAMY:



kajek 10 października 2009 urodziła Beatkę waga 2220 gr długość 48 cm




Alecta 29 października 2009 urodziła Nikolkę waga 2210 gr długość 51 cm




NuUśka 30 października 2009 urodziła Justynkę waga 3400 gr długość 55 cm




Orinoko 4 listopada 2009 urodziła Emilkę waga 4290 gr długość 61 cm





Michalenka 5 listopada 2009 urodziła Julkę waga 3520 gr długość 48 cm




Miki79 9 listopada 2009 urodziła Kamilkę waga 3740 gr długość 56 cm





Megan25 11 listopada 2009 urodziła Laurę waga 4180 gr długość 59 cm





Szczurki2 17 listopada 2009 urodziła Marysię waga 3460 gr długość 54 cm




Sisia1604 24 listopada 2009 urodziła Natalkę waga 3502 gr długość 55 cm



Małgosia41 27 listopada 2009 urodziła Mikołajka waga 2740 gr długość 50 cm





Mlovea 3 grudnia 2009 urodziła Maję waga 2700 gr długość 52 cm





Andzia20 16 grudnia 2009 urodziła Sandrę waga 3140 gr długość 51 cm




Agrafkaa 18 grudnia 2009 urodziła Agatkę waga 3860 gr długość 60 cm



Czekamy na odwiedziny:



_kasiek_ 19 października 2009 urodziła Iwonkę waga 3730 gr długość 56 cm


Alex87 11 listopada 2009 urodziła Nicolasa waga 3100 gr długość 51 cm


Marzka 13 listopada 2009 urodziła Miłoszka waga 3510 gr długość 55 cm


Mariena 19 listopada 2009 urodziła Maciusia waga 2850 gr długość 54 cm


Ancyp 20 listopada 2009 urodziła Tomeczka waga 4000 gr długość 55 cm


Dziunia 21 listopada 2009 urodziła Joasię waga 3860 gr długość 59 cm


Aga_mama 23 listopada 2009 urodziła Hanię waga .......... gr długość ....


Uleczka170 25 listopada 2009 urodziła Gracjanka waga 3850 gr długość 56 cm


eOla 27 listopada 2009 urodziła Patryczka waga 3000 gr długość 54 cm


agapi7 29 listopada 2009 urodziła Dawidka waga 3720 gr długość 55 cm


Pierwsza część Listopadowych pogaduszek
Druga część Listopadowych pogaduszek
Trzecia część Listopadowych pogaduszek

Ten post edytował Miki79 sob, 05 paź 2013 - 13:43
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post nie, 24 cze 2012 - 09:07
Post #1

LISTOPADOWO - GRUDNIOWE ZŁOTKA






AKTYWNE MAMY:



kajek 10 października 2009 urodziła Beatkę waga 2220 gr długość 48 cm




Alecta 29 października 2009 urodziła Nikolkę waga 2210 gr długość 51 cm




NuUśka 30 października 2009 urodziła Justynkę waga 3400 gr długość 55 cm




Orinoko 4 listopada 2009 urodziła Emilkę waga 4290 gr długość 61 cm





Michalenka 5 listopada 2009 urodziła Julkę waga 3520 gr długość 48 cm




Miki79 9 listopada 2009 urodziła Kamilkę waga 3740 gr długość 56 cm





Megan25 11 listopada 2009 urodziła Laurę waga 4180 gr długość 59 cm





Szczurki2 17 listopada 2009 urodziła Marysię waga 3460 gr długość 54 cm




Sisia1604 24 listopada 2009 urodziła Natalkę waga 3502 gr długość 55 cm



Małgosia41 27 listopada 2009 urodziła Mikołajka waga 2740 gr długość 50 cm





Mlovea 3 grudnia 2009 urodziła Maję waga 2700 gr długość 52 cm





Andzia20 16 grudnia 2009 urodziła Sandrę waga 3140 gr długość 51 cm




Agrafkaa 18 grudnia 2009 urodziła Agatkę waga 3860 gr długość 60 cm



Czekamy na odwiedziny:



_kasiek_ 19 października 2009 urodziła Iwonkę waga 3730 gr długość 56 cm


Alex87 11 listopada 2009 urodziła Nicolasa waga 3100 gr długość 51 cm


Marzka 13 listopada 2009 urodziła Miłoszka waga 3510 gr długość 55 cm


Mariena 19 listopada 2009 urodziła Maciusia waga 2850 gr długość 54 cm


Ancyp 20 listopada 2009 urodziła Tomeczka waga 4000 gr długość 55 cm


Dziunia 21 listopada 2009 urodziła Joasię waga 3860 gr długość 59 cm


Aga_mama 23 listopada 2009 urodziła Hanię waga .......... gr długość ....


Uleczka170 25 listopada 2009 urodziła Gracjanka waga 3850 gr długość 56 cm


eOla 27 listopada 2009 urodziła Patryczka waga 3000 gr długość 54 cm


agapi7 29 listopada 2009 urodziła Dawidka waga 3720 gr długość 55 cm


Pierwsza część Listopadowych pogaduszek
Druga część Listopadowych pogaduszek
Trzecia część Listopadowych pogaduszek

--------------------
Iwona - mama:


Miki79
nie, 24 cze 2012 - 09:10
Witam w nowej części icon_wink.gif Już czwartej!

U nas wczoraj pracowity dzień - do południa zakupy, gotowanie, mycie okien a potem na obiad na działkę. Na działce miałąm tyle plewienia, że mam zakwasy dzisiaj w pewnych częściach ciała icon_wink.gif

Ale dziewczynki szczęśliwe, bo się wyszalały na świeżym powietrzu. Dziś chcemy jechać nad wodę, bo zapowiada się ładny dzień.

Kajek, Szczurki i Sisia - proszę o aktualne fotki dziewczynek na pierwszą stronę!

Ten post edytował Miki79 nie, 24 cze 2012 - 09:11
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post nie, 24 cze 2012 - 09:10
Post #2

Witam w nowej części icon_wink.gif Już czwartej!

U nas wczoraj pracowity dzień - do południa zakupy, gotowanie, mycie okien a potem na obiad na działkę. Na działce miałąm tyle plewienia, że mam zakwasy dzisiaj w pewnych częściach ciała icon_wink.gif

Ale dziewczynki szczęśliwe, bo się wyszalały na świeżym powietrzu. Dziś chcemy jechać nad wodę, bo zapowiada się ładny dzień.

Kajek, Szczurki i Sisia - proszę o aktualne fotki dziewczynek na pierwszą stronę!

--------------------
Iwona - mama:


alecta
nie, 24 cze 2012 - 10:19
My wczoraj od rana mieliśmy generalne sprzątanie mieszkania,a później poszliśmy na spacer.
Nikola tak szalała, że później padła w ciągu 5 minut.
Dziś idziemy do parku, bo jest organizowany dzień dla zdrowia, będą robili bezpłatne badania i mają też być atrakcje dla dzieciaków icon_smile.gif

A tu kilka naszych fotek icon_smile.gif





alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post nie, 24 cze 2012 - 10:19
Post #3

My wczoraj od rana mieliśmy generalne sprzątanie mieszkania,a później poszliśmy na spacer.
Nikola tak szalała, że później padła w ciągu 5 minut.
Dziś idziemy do parku, bo jest organizowany dzień dla zdrowia, będą robili bezpłatne badania i mają też być atrakcje dla dzieciaków icon_smile.gif

A tu kilka naszych fotek icon_smile.gif







--------------------
agrafkaa
nie, 24 cze 2012 - 10:50
A czy mogę nieśmiało prosić aby wasz wątek stał się litopadowo-grudniowym.Na naszym pustki.Oczywiście jeśli listopadówki zgodzą się nas adoptować.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post nie, 24 cze 2012 - 10:50
Post #4

A czy mogę nieśmiało prosić aby wasz wątek stał się litopadowo-grudniowym.Na naszym pustki.Oczywiście jeśli listopadówki zgodzą się nas adoptować.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
Orinoko
nie, 24 cze 2012 - 12:29
Asia, ja jestem za, pod warunkiem, że będziecie pisać, bo i u nas czasem pustka i cisza 06.gif
Alecta piękne zdjęcia. Czy Nikolka też ma fazę na torebki? Emilka wiecznie coś ze sobą nosi.

U nas pierwsza noc bez piersi. Tfu tfu oby tak dalej. Było ok. Wczoraj rano zasygnalizowałam Emi, że mleczko się zepsuło, bo ona już jest za duża. Przezornie posmarowałam się żelem przeciwko obgryzaniu paznokci, ale nie chciała próbować. Uwierzyła mi na słowo. Potem cały dzień cisza, ale pomyślałm, że jej przypomnę, żeby nie było afery przed spaniem. Przyjęła wiadomość ze zrozumieniem. Po kąpieli dostała nowy bidonik do picia w nocy wody, przygotowałam też CD z kołysankami, do których zasypia czasem w aucie 37.gif Bidon to był taki hit, że zasnąć z wrażenia nie mogła, nawet jak na chwilkę wyszłam z pokoju, to usiadła i wodę piła, i jeszcze siku trzeba było iść. 04.gif Noc ok, choć trochę się kręciła, postękiwała, ale spała, za to ja jak zając na miedzy. Zasnęła później więc poranną pobudkę zaczęła dopiero po 7 rano, dodrzemała jeszcze mocno się kręcąc i ewidentnie szukając piersi, ale trochę ją głaskałam, trochę śpiewałam i nie płakała. Rano oczywiście na widok bidonu oczka jej się zaświeciły 03.gif Coś potem wspominała, że chce mleczka, ale jej powiedziałam, że dostanie w kuchni ze słomką mleczko w proszku. Tak że nie było źle. Ufff.
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post nie, 24 cze 2012 - 12:29
Post #5

Asia, ja jestem za, pod warunkiem, że będziecie pisać, bo i u nas czasem pustka i cisza 06.gif
Alecta piękne zdjęcia. Czy Nikolka też ma fazę na torebki? Emilka wiecznie coś ze sobą nosi.

U nas pierwsza noc bez piersi. Tfu tfu oby tak dalej. Było ok. Wczoraj rano zasygnalizowałam Emi, że mleczko się zepsuło, bo ona już jest za duża. Przezornie posmarowałam się żelem przeciwko obgryzaniu paznokci, ale nie chciała próbować. Uwierzyła mi na słowo. Potem cały dzień cisza, ale pomyślałm, że jej przypomnę, żeby nie było afery przed spaniem. Przyjęła wiadomość ze zrozumieniem. Po kąpieli dostała nowy bidonik do picia w nocy wody, przygotowałam też CD z kołysankami, do których zasypia czasem w aucie 37.gif Bidon to był taki hit, że zasnąć z wrażenia nie mogła, nawet jak na chwilkę wyszłam z pokoju, to usiadła i wodę piła, i jeszcze siku trzeba było iść. 04.gif Noc ok, choć trochę się kręciła, postękiwała, ale spała, za to ja jak zając na miedzy. Zasnęła później więc poranną pobudkę zaczęła dopiero po 7 rano, dodrzemała jeszcze mocno się kręcąc i ewidentnie szukając piersi, ale trochę ją głaskałam, trochę śpiewałam i nie płakała. Rano oczywiście na widok bidonu oczka jej się zaświeciły 03.gif Coś potem wspominała, że chce mleczka, ale jej powiedziałam, że dostanie w kuchni ze słomką mleczko w proszku. Tak że nie było źle. Ufff.

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
alecta
nie, 24 cze 2012 - 13:50
Asia ja też jestem za icon_cool.gif

Orionko to dobrze, że Emi tak "na lajcie" to przyjęła.
Teraz tylko musicie być konsekwentne icon_wink.gif
Nikolka teraz strojnisia się zrobiła.
Jak się maluję to muszę udawać, że jej też oczy cieniem maluję, bo inaczej spokoju mi się da.
Przychodzi do mnie i pyta się czy dobrze wyglada w tej sukience...nie wiem co to będzie później 37.gif

A ostatnio popsuła mi wątrobe jednym tekstem:

Podchodzi do mnie Nikolka i mówi chodź mamusiu pokażę Ci serduszko.
Idę z nią, a ona pokazuje mi na nocnik.
Zaglądam do środka a tam kupa, która faktycznie ułożyła sie w kształt serca.
Zaczęłam się śmiać a Nikola do mnie to z miłości do Ciebie mamusiu 04.gif
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post nie, 24 cze 2012 - 13:50
Post #6

Asia ja też jestem za icon_cool.gif

Orionko to dobrze, że Emi tak "na lajcie" to przyjęła.
Teraz tylko musicie być konsekwentne icon_wink.gif
Nikolka teraz strojnisia się zrobiła.
Jak się maluję to muszę udawać, że jej też oczy cieniem maluję, bo inaczej spokoju mi się da.
Przychodzi do mnie i pyta się czy dobrze wyglada w tej sukience...nie wiem co to będzie później 37.gif

A ostatnio popsuła mi wątrobe jednym tekstem:

Podchodzi do mnie Nikolka i mówi chodź mamusiu pokażę Ci serduszko.
Idę z nią, a ona pokazuje mi na nocnik.
Zaglądam do środka a tam kupa, która faktycznie ułożyła sie w kształt serca.
Zaczęłam się śmiać a Nikola do mnie to z miłości do Ciebie mamusiu 04.gif

--------------------
sisia1604
nie, 24 cze 2012 - 20:26
Miki79 wysłałam w sobote zdjecie na priv, nie doszło ??
sisia1604


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 714
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 20:50
Nr użytkownika: 26,599

GG:


post nie, 24 cze 2012 - 20:26
Post #7

Miki79 wysłałam w sobote zdjecie na priv, nie doszło ??


--------------------


Miki79
nie, 24 cze 2012 - 21:48
Sisia - doszło, przepraszam, nie zauważyłam icon_wink.gif Już zrobione!

Asia - ja też jesten za, zaraz dokonam niezbędnych zmian, a skoro chcesz do nas dołączyć, to proszę o przesłanie fotek Agatki od urodzenia do teraz co 6 miesięcy - w sumie 6 sztuk, tak aby przygotować wam miejsówę na pierwszej stronie. Do tego waga i wzrost urodzeniowy. icon_wink.gif

Alecta - masz kobieto talent, nie tylko do zdjęć, ale i do dzieci - śliczne ci wyszły 06.gif Moja Kamilka też mnie codziennie w łazience prosi, żeby jej też oczy pomalować, więc mam jeden pędzelek czysty w szafce i udaję, że ją nim maluję icon_wink.gif

Orinoko - gratuluję pierwszej nocki bez cycusia! Brawo dla Emilki, mądra dziewczynka. Widzę, że użyłaś tego samego sposobu co ja - na zepsute cycusie. U nas kilka nocy jeszcze był płacz, ale nie o mleczko, tylko taki przez sen, poprostu rozżalenie. Ale po kilku minutach przytulania, głaskania udawało się jej zasnąć spokojnie. Nadal trzymam za was kciuki.

A my dziś byliśmy pół dnia nad wodą (dziadkowie na weekend wybrali się pod namiot, więc do nich dziś dołączyliśmy). Chłopaki łowili rybki, dziewczynki były zakochane w rybkach, za każdym razem, jak któryś coś złowił. Kamilka jedną niewielką nawet wzięła do ręki i jak rybka otworzyła pyszczek łapiąc powietrze, to Kamilka powiedziała: "Patrz mamo, mówi do mnie!" 04.gif Trochę się pokąpaliśmy, trochę poopalaliśmy, grillek - bardzo przyjemny wypad był.
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post nie, 24 cze 2012 - 21:48
Post #8

Sisia - doszło, przepraszam, nie zauważyłam icon_wink.gif Już zrobione!

Asia - ja też jesten za, zaraz dokonam niezbędnych zmian, a skoro chcesz do nas dołączyć, to proszę o przesłanie fotek Agatki od urodzenia do teraz co 6 miesięcy - w sumie 6 sztuk, tak aby przygotować wam miejsówę na pierwszej stronie. Do tego waga i wzrost urodzeniowy. icon_wink.gif

Alecta - masz kobieto talent, nie tylko do zdjęć, ale i do dzieci - śliczne ci wyszły 06.gif Moja Kamilka też mnie codziennie w łazience prosi, żeby jej też oczy pomalować, więc mam jeden pędzelek czysty w szafce i udaję, że ją nim maluję icon_wink.gif

Orinoko - gratuluję pierwszej nocki bez cycusia! Brawo dla Emilki, mądra dziewczynka. Widzę, że użyłaś tego samego sposobu co ja - na zepsute cycusie. U nas kilka nocy jeszcze był płacz, ale nie o mleczko, tylko taki przez sen, poprostu rozżalenie. Ale po kilku minutach przytulania, głaskania udawało się jej zasnąć spokojnie. Nadal trzymam za was kciuki.

A my dziś byliśmy pół dnia nad wodą (dziadkowie na weekend wybrali się pod namiot, więc do nich dziś dołączyliśmy). Chłopaki łowili rybki, dziewczynki były zakochane w rybkach, za każdym razem, jak któryś coś złowił. Kamilka jedną niewielką nawet wzięła do ręki i jak rybka otworzyła pyszczek łapiąc powietrze, to Kamilka powiedziała: "Patrz mamo, mówi do mnie!" 04.gif Trochę się pokąpaliśmy, trochę poopalaliśmy, grillek - bardzo przyjemny wypad był.


--------------------
Iwona - mama:


Orinoko
nie, 24 cze 2012 - 21:57
Miki, fajnie macie z ta woda. U nas zadnych fajnych miejsc do kapieli nie ma w okolicy, no i w sumie az tak cieplo nie bylo dzisiaj.

Alecta zgadzam sie z Miki, ze i fotki, i dzieci robisz nadzwyczaj udane 04.gif
Nie denerwuj sie na Nikolke, ona przeciez nieswiadoma, ze tekst ciut niestosowny do okolicznosci 29.gif

Patent z pedzelkiem od makijazu dobry! Musze zastosowac, choc na razie Emi sie nie domaga makijazu oczu, ale to pewnie kwestia czasu 03.gif

Szczurki na razie w przerwie miedzy wyjazdami zarzucilam sianie, ale zamowilam kielki kapusty czerwonej, juz mam, trzeba bedzie kielkownice wyciagnac. 06.gif

Trzymajcie kciukasy, kochane, dalej!
Dzis juz Emi dluzej zasypiala, ale zdrzemnela sie nam w aucie z 15 minut... Wieczorem wprawdzie byla zmeczona, ale po krotkim prysznicu odzyskala forme. 45 minut usypiania - cala CD przesluchana, wstawala, siadala, pila 3x z ukochanego bidonu (dostala jeszcze drugi na spacery, ale ten jest nr 1),
przytulala sie, szukala miejsca z 50x, w koncu pekla - powiedziala, ze chce mleczko, wiec ja jak zdarta plyta, ze juz sie zepsulo, bo jest za duza, niby ok, ale po chwili znowu, ze chcialaby, ze nie moze sie doczekac, kiedy znow dostanie 37.gif . Sprostowalam, ze juz nie ma.
Na szczescie nie atakuje mnie w zaden sposob i nie domaga sie dowodow. Ale cos czuje, ze jutro wieczorem moze byc kryzys z placzem z
tesknoty : (((
A wtorku juz w ogole sie boje, bo maz ma wyjazd do Zywca z noclegiem, a jakby w nocy cos sie dzialo (ze mna, tj. zapalenie tfu tfu), to kicha, nie
pojade ani na izbe przyjec ani nawet do apteki. Usypianie dwojga to tez bedzie wyzwanie - Kuba bedzie chcial z nami spac, bo sam sie boi (tzn. bez czytania i pogaduszek, a jak cisza w domu, to nawet sam w pokoju sie boi siedziec, jak Emi usypiam), albo bedzie czekal przed tv az Emi usnie, a z nia to teraz nie wiadomo ile potrwa (przy piersi 5-10 minut i bylo po sprawie).
Ech.
No ale damy rade, nie ma wyjscia, ja z tych upartych (czytaj: konsekwentnych 04.gif ). Oby tylko nic sie juz nie dzialo na froncie cyckowym - nie mam nawet kapusty w domu, bo maz niedomyslny po co mi kapusta, choc kazalam dzis kupic!!!!
Mam nadzieje, ze jutro o 5 nie bedzie pobudki, bo dzis po takiej nocce czuwajacej musialam dospac z godzine.
PS. Za to jak dobrze smakuje czekolada po takiej dlugiej przerwie : )))))

Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post nie, 24 cze 2012 - 21:57
Post #9

Miki, fajnie macie z ta woda. U nas zadnych fajnych miejsc do kapieli nie ma w okolicy, no i w sumie az tak cieplo nie bylo dzisiaj.

Alecta zgadzam sie z Miki, ze i fotki, i dzieci robisz nadzwyczaj udane 04.gif
Nie denerwuj sie na Nikolke, ona przeciez nieswiadoma, ze tekst ciut niestosowny do okolicznosci 29.gif

Patent z pedzelkiem od makijazu dobry! Musze zastosowac, choc na razie Emi sie nie domaga makijazu oczu, ale to pewnie kwestia czasu 03.gif

Szczurki na razie w przerwie miedzy wyjazdami zarzucilam sianie, ale zamowilam kielki kapusty czerwonej, juz mam, trzeba bedzie kielkownice wyciagnac. 06.gif

Trzymajcie kciukasy, kochane, dalej!
Dzis juz Emi dluzej zasypiala, ale zdrzemnela sie nam w aucie z 15 minut... Wieczorem wprawdzie byla zmeczona, ale po krotkim prysznicu odzyskala forme. 45 minut usypiania - cala CD przesluchana, wstawala, siadala, pila 3x z ukochanego bidonu (dostala jeszcze drugi na spacery, ale ten jest nr 1),
przytulala sie, szukala miejsca z 50x, w koncu pekla - powiedziala, ze chce mleczko, wiec ja jak zdarta plyta, ze juz sie zepsulo, bo jest za duza, niby ok, ale po chwili znowu, ze chcialaby, ze nie moze sie doczekac, kiedy znow dostanie 37.gif . Sprostowalam, ze juz nie ma.
Na szczescie nie atakuje mnie w zaden sposob i nie domaga sie dowodow. Ale cos czuje, ze jutro wieczorem moze byc kryzys z placzem z
tesknoty : (((
A wtorku juz w ogole sie boje, bo maz ma wyjazd do Zywca z noclegiem, a jakby w nocy cos sie dzialo (ze mna, tj. zapalenie tfu tfu), to kicha, nie
pojade ani na izbe przyjec ani nawet do apteki. Usypianie dwojga to tez bedzie wyzwanie - Kuba bedzie chcial z nami spac, bo sam sie boi (tzn. bez czytania i pogaduszek, a jak cisza w domu, to nawet sam w pokoju sie boi siedziec, jak Emi usypiam), albo bedzie czekal przed tv az Emi usnie, a z nia to teraz nie wiadomo ile potrwa (przy piersi 5-10 minut i bylo po sprawie).
Ech.
No ale damy rade, nie ma wyjscia, ja z tych upartych (czytaj: konsekwentnych 04.gif ). Oby tylko nic sie juz nie dzialo na froncie cyckowym - nie mam nawet kapusty w domu, bo maz niedomyslny po co mi kapusta, choc kazalam dzis kupic!!!!
Mam nadzieje, ze jutro o 5 nie bedzie pobudki, bo dzis po takiej nocce czuwajacej musialam dospac z godzine.
PS. Za to jak dobrze smakuje czekolada po takiej dlugiej przerwie : )))))



--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
Miki79
nie, 24 cze 2012 - 22:02
Orinoko - no ja pamiętam, że jedyny minus po odstawieniu, to było wydłużone kładzenie spać Kamilki. POtrafiła czasem do 23.00 biegać! Ja już spałam a ona się bawiła (dobrze, że tatuś nie chodzi spać przed 1.00). Oby u was szło lepiej icon_wink.gif
Miki79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,364
Dołączył: nie, 26 mar 06 - 10:10
Skąd: Opole
Nr użytkownika: 5,363




post nie, 24 cze 2012 - 22:02
Post #10

Orinoko - no ja pamiętam, że jedyny minus po odstawieniu, to było wydłużone kładzenie spać Kamilki. POtrafiła czasem do 23.00 biegać! Ja już spałam a ona się bawiła (dobrze, że tatuś nie chodzi spać przed 1.00). Oby u was szło lepiej icon_wink.gif

--------------------
Iwona - mama:


mlovea
nie, 24 cze 2012 - 22:46
CYTAT(Asia... @ Sun, 24 Jun 2012 - 11:50) *
A czy mogę nieśmiało prosić aby wasz wątek stał się litopadowo-grudniowym.Na naszym pustki.Oczywiście jeśli listopadówki zgodzą się nas adoptować.

Ja też chcę, ja też! Obiecuję pisać regularnie! Zdjęcia przyślę jutro. Miki, na twojego maila? Podaj adres, pls.

Orinoko, ładnie wam poszło z odcycusiowaniem. Też myślę, że jutro może był mały kryzys, ale jak go przetrwacie, to będzie tylko lepiej. Fajny pomysł z bidonem.
Usypianie Majki czasami tak się wydłuża, że nerwy mnie biorą. Dziś dopiero co zasnęła, 1,5 godz. leżała w łóżku i co 5 min. wołała mnie lub tatę. W końcu kazałam jej wstać i się bawić caą noc, wymiękła icon_wink.gif

Alecta, czego te dzieci z miłości nie wymyślą icon_biggrin.gif Uśmiałam się serdecznie 04.gif
Co do makijażu, to zaczęłam się ukrywać przed Majką. Nie da się już oszukać suchym pędzelkiem czy zamkniętą pomadką. Powiedziałam jej kiedyś, że nie musi się malować, bo jest ładna - to teraz jeśli chce, mówi na przykład: Zobacz, jakie mam brzydkie usta. Muszę się malować.

Mieliśmy dziś gości. A wczoraj my byliśmy na gościnie. Niedawno narzekaliśmy, że nikt nas nie odwiedza, a ostatnio w weekendy non stop ktoś przyjeżdża. No super, ale zaczynamy tęsknić do spokojnych niedziel w ogrodzie. Wokół same lasy i jeziora, a my w tym sezonie zaliczyliśmy dopiero jeden spacer! Za tydzień A. zaczyna urlop, to nadrobimy.

mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post nie, 24 cze 2012 - 22:46
Post #11

CYTAT(Asia... @ Sun, 24 Jun 2012 - 11:50) *
A czy mogę nieśmiało prosić aby wasz wątek stał się litopadowo-grudniowym.Na naszym pustki.Oczywiście jeśli listopadówki zgodzą się nas adoptować.

Ja też chcę, ja też! Obiecuję pisać regularnie! Zdjęcia przyślę jutro. Miki, na twojego maila? Podaj adres, pls.

Orinoko, ładnie wam poszło z odcycusiowaniem. Też myślę, że jutro może był mały kryzys, ale jak go przetrwacie, to będzie tylko lepiej. Fajny pomysł z bidonem.
Usypianie Majki czasami tak się wydłuża, że nerwy mnie biorą. Dziś dopiero co zasnęła, 1,5 godz. leżała w łóżku i co 5 min. wołała mnie lub tatę. W końcu kazałam jej wstać i się bawić caą noc, wymiękła icon_wink.gif

Alecta, czego te dzieci z miłości nie wymyślą icon_biggrin.gif Uśmiałam się serdecznie 04.gif
Co do makijażu, to zaczęłam się ukrywać przed Majką. Nie da się już oszukać suchym pędzelkiem czy zamkniętą pomadką. Powiedziałam jej kiedyś, że nie musi się malować, bo jest ładna - to teraz jeśli chce, mówi na przykład: Zobacz, jakie mam brzydkie usta. Muszę się malować.

Mieliśmy dziś gości. A wczoraj my byliśmy na gościnie. Niedawno narzekaliśmy, że nikt nas nie odwiedza, a ostatnio w weekendy non stop ktoś przyjeżdża. No super, ale zaczynamy tęsknić do spokojnych niedziel w ogrodzie. Wokół same lasy i jeziora, a my w tym sezonie zaliczyliśmy dopiero jeden spacer! Za tydzień A. zaczyna urlop, to nadrobimy.



--------------------


sisia1604
nie, 24 cze 2012 - 23:05
CYTAT(Miki79 @ Sun, 24 Jun 2012 - 22:48) *
Sisia - doszło, przepraszam, nie zauważyłam icon_wink.gif Już zrobione!


dziękuje
sisia1604


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 714
Dołączył: śro, 08 kwi 09 - 20:50
Nr użytkownika: 26,599

GG:


post nie, 24 cze 2012 - 23:05
Post #12

CYTAT(Miki79 @ Sun, 24 Jun 2012 - 22:48) *
Sisia - doszło, przepraszam, nie zauważyłam icon_wink.gif Już zrobione!


dziękuje

--------------------


alecta
pon, 25 cze 2012 - 08:08
Nikola na szczęście daje się oszukać.
Udaję, że nakładam cień na pędzelek i jej maluje, a usta maluje jej pomadką nivea bezbarwną.
A w ogóle to ona ma te powieki takie, że jak zamknie oczy to wyglądają jakby były pomalowane na fioletowo 10.gif
Tylko z paznokciami nie da się oszukać 29.gif

edit: literówka

Ten post edytował alecta pon, 25 cze 2012 - 08:09
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post pon, 25 cze 2012 - 08:08
Post #13

Nikola na szczęście daje się oszukać.
Udaję, że nakładam cień na pędzelek i jej maluje, a usta maluje jej pomadką nivea bezbarwną.
A w ogóle to ona ma te powieki takie, że jak zamknie oczy to wyglądają jakby były pomalowane na fioletowo 10.gif
Tylko z paznokciami nie da się oszukać 29.gif

edit: literówka

--------------------
megan25
pon, 25 cze 2012 - 10:36
witam w nowej odsłonie icon_smile.gif

witam również nowe koleżanki:)

co do malowania to Laura lubi jak jej usta maluję, oczy na razie ją nie kręcą icon_smile.gif

Orinoko
gratuluje odcycusiowania icon_smile.gif

ja dzis znow sama z pannami ...potem napiszę więcej...bo już marudzą
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post pon, 25 cze 2012 - 10:36
Post #14

witam w nowej odsłonie icon_smile.gif

witam również nowe koleżanki:)

co do malowania to Laura lubi jak jej usta maluję, oczy na razie ją nie kręcą icon_smile.gif

Orinoko
gratuluje odcycusiowania icon_smile.gif

ja dzis znow sama z pannami ...potem napiszę więcej...bo już marudzą

--------------------



alecta
pon, 25 cze 2012 - 12:17
Dzisiaj od rana u nas pada.
Szkoda, bo musimy w domu siedzieć.

Naszło mnie dziś na sałatkę z tuńczyka.
Właśnie "przegryza" się w lodówce hehe.
Obiad też juz zrobiony, Tymko śpi więc mam trochę luzu dopóki Nikson sobie o mnie nie przypomni icon_razz.gif
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post pon, 25 cze 2012 - 12:17
Post #15

Dzisiaj od rana u nas pada.
Szkoda, bo musimy w domu siedzieć.

Naszło mnie dziś na sałatkę z tuńczyka.
Właśnie "przegryza" się w lodówce hehe.
Obiad też juz zrobiony, Tymko śpi więc mam trochę luzu dopóki Nikson sobie o mnie nie przypomni icon_razz.gif

--------------------
malgosia1968
pon, 25 cze 2012 - 15:11
i ja, i ja witam w nowej odsłonie
jak miło jest poczytać tyle postów
witam grudniówki serdecznie, rozgośćcie się 06.gif
a ja mam już rower, zreperowany, fotelik dla Mikołaja przypięty i jeździmy
w piątek byłam u mamy w sobotę też
po tym wypadku co miałam kiedyś to trochę się obawiałam jazdy ale poszło całkiem sprawnie
Mikołaj też się cieszy
wczoraj byliśmy na wycieczce rowerowej (pożyczyliśmy drugi rower) w lesie i na dwóch placach zabaw
w lesie komary gryzły jak oszalałe, dobrze, że psikadło wzięłam
zdjęcia wstawię dziś wieczorkiem
ja już za trzy tygodnie wracam do pracy 43.gif 37.gif
boję się jak nie wiem co
malgosia1968


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,471
Dołączył: pią, 04 wrz 09 - 21:23
Skąd: P.T.
Nr użytkownika: 28,966

GG:


post pon, 25 cze 2012 - 15:11
Post #16

i ja, i ja witam w nowej odsłonie
jak miło jest poczytać tyle postów
witam grudniówki serdecznie, rozgośćcie się 06.gif
a ja mam już rower, zreperowany, fotelik dla Mikołaja przypięty i jeździmy
w piątek byłam u mamy w sobotę też
po tym wypadku co miałam kiedyś to trochę się obawiałam jazdy ale poszło całkiem sprawnie
Mikołaj też się cieszy
wczoraj byliśmy na wycieczce rowerowej (pożyczyliśmy drugi rower) w lesie i na dwóch placach zabaw
w lesie komary gryzły jak oszalałe, dobrze, że psikadło wzięłam
zdjęcia wstawię dziś wieczorkiem
ja już za trzy tygodnie wracam do pracy 43.gif 37.gif
boję się jak nie wiem co


--------------------
Marek urodzony 02.06.1990 3300g 53cm
Mateusz urodzony 23.05.1991 4150g 59cm
Iza urodzona 04.04.1992 3100g 51cm

Mikołaj urodzony 27.11.2009 2740g 50cm

Franek mój pierwszy wnuczek urodzony 29.09.2011 4100g 58cm
Julek mój drugi wnuczek urodzony 05.08.2015 3900 g 55 cm

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.. "
tato tak bardzo tęsknię za Tobą [*] 23.09. minie 11 lat :(

"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake
megan25
pon, 25 cze 2012 - 19:22
my rano byłyśmy na ogródku, po południu nas deszyk wygonił a teraz piekne słoneczko świeci icon_smile.gif

panny udało się już uspić - ciekawe na jak długo (młoda lubi się budzić około 19.30 i potem bryka do 21 ) - mam nadzieję że dziś będzie spała, bo na mnie prasowanie czeka

u nas nuda, nic sie nie dzieje - Laura gada i psoci jak szalona, Amanda sama siada , pełza, dziś zaczęła raczkować- jest słodka, gada sobie po swojemu, cudnie sie śmieje - muszę się nią nacieszyć , bo za chwile i ona zacznie pyskować 29.gif

ostatni tekst Laury- ja leże w łózku rano, nie chce mi się wstawać, przeciągam się a Laura do mnie " mama zaciskaj pachy i wstawaj " 03.gif

idę prasować
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post pon, 25 cze 2012 - 19:22
Post #17

my rano byłyśmy na ogródku, po południu nas deszyk wygonił a teraz piekne słoneczko świeci icon_smile.gif

panny udało się już uspić - ciekawe na jak długo (młoda lubi się budzić około 19.30 i potem bryka do 21 ) - mam nadzieję że dziś będzie spała, bo na mnie prasowanie czeka

u nas nuda, nic sie nie dzieje - Laura gada i psoci jak szalona, Amanda sama siada , pełza, dziś zaczęła raczkować- jest słodka, gada sobie po swojemu, cudnie sie śmieje - muszę się nią nacieszyć , bo za chwile i ona zacznie pyskować 29.gif

ostatni tekst Laury- ja leże w łózku rano, nie chce mi się wstawać, przeciągam się a Laura do mnie " mama zaciskaj pachy i wstawaj " 03.gif

idę prasować

--------------------



megan25
wto, 26 cze 2012 - 20:32
gdzie wszyscy?

by dziś pojechałyśmy do mojej mamy, bo musiałam odebrać wyniki cytologii - wiec dziewczyny miały wycieczkę autobusową icon_smile.gif babcię przywiozłyśmy do nas i do jutra zostaje

Laura śpi, a ja właśnie walcze z Amandą która jeszcze się chce bawić icon_razz.gif a prasowanie leży i sie kisi icon_razz.gif
megan25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,095
Dołączył: pon, 17 lis 08 - 18:59
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 23,649

GG:


post wto, 26 cze 2012 - 20:32
Post #18

gdzie wszyscy?

by dziś pojechałyśmy do mojej mamy, bo musiałam odebrać wyniki cytologii - wiec dziewczyny miały wycieczkę autobusową icon_smile.gif babcię przywiozłyśmy do nas i do jutra zostaje

Laura śpi, a ja właśnie walcze z Amandą która jeszcze się chce bawić icon_razz.gif a prasowanie leży i sie kisi icon_razz.gif

--------------------



mlovea
wto, 26 cze 2012 - 21:08
Uff, Maja śpi. Ale Kamil nie ma zamiaru icon_sad.gif

Czy dajecie jeszcze swoim 2,5-latkom mleko w proszku? Ja daję, ostatnio na zmianę z normalnym mlekiem. Jestem kiepską kucharką, nie mam pomysłów na dania, wydaje mi się, że bez mleka w proszku Majce brakowałoby wartościowych składników. Pije mleko 3-4 razy dziennie, po ok. 250 ml. Zresztą na polu jedzenia poległam - moja córka nie potrafi normalnie usiąść i zjeść śniadania czy obiadu. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdzie do przedszkola - tam przynajmniej dostanie porządny, regularny obiad. U mnie panuje monotonia. Rzućcie jakieś pomysły na posiłki.

Małgosiu, a gdzie obiecane zdjęcia? icon_wink.gif
Do pracy wracasz na pełen etat? Ja wracam za 2 mies., jestem w domu od grudnia. Ogólnie lubię pracować i męczy mnie siedzenie w domu, ale oczywiście czuję żal, że większość dnia nie będzie mnie przy dzieciach. Na pewno przez rok wykorzystam możliwość skrócenia pracy "na karmienie".

Pogoda u nas paskudna. Wyszłam z dzieciakami na chwilę, ale chowały się przed wiatrem.

Megan, prasowanie poczeka icon_wink.gif
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
Skąd: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post wto, 26 cze 2012 - 21:08
Post #19

Uff, Maja śpi. Ale Kamil nie ma zamiaru icon_sad.gif

Czy dajecie jeszcze swoim 2,5-latkom mleko w proszku? Ja daję, ostatnio na zmianę z normalnym mlekiem. Jestem kiepską kucharką, nie mam pomysłów na dania, wydaje mi się, że bez mleka w proszku Majce brakowałoby wartościowych składników. Pije mleko 3-4 razy dziennie, po ok. 250 ml. Zresztą na polu jedzenia poległam - moja córka nie potrafi normalnie usiąść i zjeść śniadania czy obiadu. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdzie do przedszkola - tam przynajmniej dostanie porządny, regularny obiad. U mnie panuje monotonia. Rzućcie jakieś pomysły na posiłki.

Małgosiu, a gdzie obiecane zdjęcia? icon_wink.gif
Do pracy wracasz na pełen etat? Ja wracam za 2 mies., jestem w domu od grudnia. Ogólnie lubię pracować i męczy mnie siedzenie w domu, ale oczywiście czuję żal, że większość dnia nie będzie mnie przy dzieciach. Na pewno przez rok wykorzystam możliwość skrócenia pracy "na karmienie".

Pogoda u nas paskudna. Wyszłam z dzieciakami na chwilę, ale chowały się przed wiatrem.

Megan, prasowanie poczeka icon_wink.gif

--------------------


alecta
wto, 26 cze 2012 - 21:21
Ja Nikoli już od dawna mleka w proszku nie daje.
A co do jedzenia to ja bardzo lubię gotować i staram się żeby te obiady były urozmaicone.
Tylko na śniadanie młoda zawsze dostaje płatki z mlekiem, bo wszystko inne jest beeee.

Nikson bardzo lubi zupe kalafiorową z koperkiem.
Kupuje zawsze gotową mrożonkę w biedronce i gotuję jej na skrzydełku albo na piersi.
Staram się żeby jadła w miare regularnie.
Zazwyczaj śniadanie dostaje około 8:00, obiad o 13:00, a kolację po 18:00.
W między czasie daję jej banana albo jakiś deserek.
Oczywiście nigdy nic nie jest zjedzone do końca no bo po co.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
Skąd: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post wto, 26 cze 2012 - 21:21
Post #20

Ja Nikoli już od dawna mleka w proszku nie daje.
A co do jedzenia to ja bardzo lubię gotować i staram się żeby te obiady były urozmaicone.
Tylko na śniadanie młoda zawsze dostaje płatki z mlekiem, bo wszystko inne jest beeee.

Nikson bardzo lubi zupe kalafiorową z koperkiem.
Kupuje zawsze gotową mrożonkę w biedronce i gotuję jej na skrzydełku albo na piersi.
Staram się żeby jadła w miare regularnie.
Zazwyczaj śniadanie dostaje około 8:00, obiad o 13:00, a kolację po 18:00.
W między czasie daję jej banana albo jakiś deserek.
Oczywiście nigdy nic nie jest zjedzone do końca no bo po co.

--------------------
> LISTOPADOWO-GRUDNIOWE ZŁOTKA 2009 CZ. IV
Start new topic
Reply to this topic
42 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 04:36
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama