Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
76 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

˙·٠•●♥ Wrześniaczki VI ♥●•٠·˙

> 
Gacuszka
pon, 22 lut 2010 - 19:15




Zapraszam do kolejnej odsłony naszych Wrześniowych rozrabiaków icon_wink.gif



































































Gacuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,681
Dołączył: czw, 03 sty 08 - 15:25
Skąd: KRAKÓW
Nr użytkownika: 17,437

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 19:15
Post #1





Zapraszam do kolejnej odsłony naszych Wrześniowych rozrabiaków icon_wink.gif





































































--------------------



Uleńka
pon, 22 lut 2010 - 20:37
06.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post pon, 22 lut 2010 - 20:37
Post #2

06.gif

--------------------



an.tośka
pon, 22 lut 2010 - 21:10
No to się melduję 06.gif
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 21:10
Post #3

No to się melduję 06.gif

--------------------


Inkusia
wto, 23 lut 2010 - 09:05
Bylismy u lekarza wczoraj. na szczescie obedzie sie bez antybiotyku. Mamy teraz wieksze zmartwienie 41.gif Lekarka zauwazyla ze K ma wystające kosci klatki piersiowej i to jest od niedoboru witaminy D3 icon_sad.gif Jaka jestem glupia! Dawalam witamine do mleka a ona zostawala w butelce. Teraz mam podawac do lata witamine d3. jestem zalamana
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post wto, 23 lut 2010 - 09:05
Post #4

Bylismy u lekarza wczoraj. na szczescie obedzie sie bez antybiotyku. Mamy teraz wieksze zmartwienie 41.gif Lekarka zauwazyla ze K ma wystające kosci klatki piersiowej i to jest od niedoboru witaminy D3 icon_sad.gif Jaka jestem glupia! Dawalam witamine do mleka a ona zostawala w butelce. Teraz mam podawac do lata witamine d3. jestem zalamana

--------------------

Julcia_
wto, 23 lut 2010 - 09:36
to i ja się melduje

witam Was pięknie z rana 06.gif

Inkusia myślę ze nie musisz aż sie tak martwić..nie znam ale wiem ze Kornelka jest jeszcze bardzo mała, ciągle sie rozwija i myślę ze szybko nadrobi ten niedobór
jak jej teraz będziesz podawać wit. regularnie to dalej już sie będzie rozwijać prawidłowo i wszytko sie wyrówna
dobrze ze za wczasu lekarka to zauważyła
ja nadal podaję VitaD w kropelkach -mamy zalecenia do lata a potem zobaczymy

pięknie nam sie skończyła 5 cześć to ja postaram sie ładne zacząć 06.gif 29.gif
udało mi sie uchwycić Macka:

chcę "pisi pisi" 29.gif

o tak

zobacz mamo jak pięknie narysowałem 06.gif

a teraz sie pobujam na piesku

Julcia_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,003
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 10:39
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 18,172

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 09:36
Post #5

to i ja się melduje

witam Was pięknie z rana 06.gif

Inkusia myślę ze nie musisz aż sie tak martwić..nie znam ale wiem ze Kornelka jest jeszcze bardzo mała, ciągle sie rozwija i myślę ze szybko nadrobi ten niedobór
jak jej teraz będziesz podawać wit. regularnie to dalej już sie będzie rozwijać prawidłowo i wszytko sie wyrówna
dobrze ze za wczasu lekarka to zauważyła
ja nadal podaję VitaD w kropelkach -mamy zalecenia do lata a potem zobaczymy

pięknie nam sie skończyła 5 cześć to ja postaram sie ładne zacząć 06.gif 29.gif
udało mi sie uchwycić Macka:

chcę "pisi pisi" 29.gif

o tak

zobacz mamo jak pięknie narysowałem 06.gif

a teraz sie pobujam na piesku



--------------------


Martalka
wto, 23 lut 2010 - 09:48
Ale Maciuś fajowy icon_biggrin.gif

Inkusia, Jak to zostawała w butelce? Jak to zauważyłaś? Czy to może domniemanie jakieś?
Poza tym mleko w swoim składzie i tak zawiera d3, chyba, że się mylę?
Nie martw się na zapas!
Syn mojego kuzyna miał nogi jak na beczce formowane (na zewnątrz kolana), nogi wręcz półokrągłe, zaczął bardzo wcześnie stać i chodzić. Też ponoć od niedoboru d mu się pokrzywiły, choć podawali. Ale wszystko się wyrównało.
A mogłaby dać wam skierowanie na badanie wapnia i d3? A może dała?


Ależ u nas dzisiaj ponuro 29.gif Kolejny dołujący dzień.
Idę sobie maseczkę zrobić...
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post wto, 23 lut 2010 - 09:48
Post #6

Ale Maciuś fajowy icon_biggrin.gif

Inkusia, Jak to zostawała w butelce? Jak to zauważyłaś? Czy to może domniemanie jakieś?
Poza tym mleko w swoim składzie i tak zawiera d3, chyba, że się mylę?
Nie martw się na zapas!
Syn mojego kuzyna miał nogi jak na beczce formowane (na zewnątrz kolana), nogi wręcz półokrągłe, zaczął bardzo wcześnie stać i chodzić. Też ponoć od niedoboru d mu się pokrzywiły, choć podawali. Ale wszystko się wyrównało.
A mogłaby dać wam skierowanie na badanie wapnia i d3? A może dała?


Ależ u nas dzisiaj ponuro 29.gif Kolejny dołujący dzień.
Idę sobie maseczkę zrobić...

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Inkusia
wto, 23 lut 2010 - 09:52
Niby witamina osadzala sie na sciankach butleki. Nie dala skierowania, mamy te zalegle badania zrobic, jutro pojdziemy.

U nas tez szaro buro, pada deszcz... wstac mi sie nie chcialo z lozka icon_sad.gif

dziekuje za pocieszenie bo od zmyslow oc=dchodze
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post wto, 23 lut 2010 - 09:52
Post #7

Niby witamina osadzala sie na sciankach butleki. Nie dala skierowania, mamy te zalegle badania zrobic, jutro pojdziemy.

U nas tez szaro buro, pada deszcz... wstac mi sie nie chcialo z lozka icon_sad.gif

dziekuje za pocieszenie bo od zmyslow oc=dchodze

--------------------

an.tośka
wto, 23 lut 2010 - 10:12
Inkusiu przytul.gif i przesyłam trochę słoneczka, które u nas wygląda zza chmurek i ptaszki tak cudnie ćwierkają icon_biggrin.gif
Myśle, że powinniście zbadać poziom wapnia, tak jak pisze Martalka.
Trudno ocenic tak od razu, że dziecko ma niedobór wit d3.
Nie martw się na zapas. Marta ma rację, że wit d3 jest dodawana do kaszek, mleka itp. Bardzo mało prawdopodobne jest aby dziecko miało jej niedobór. Ja na waszym miejscu domagałabym się skierowania zrobienie konkretnych badań (ale ja u*****liwym pacjentem jestem, szczególnie jeśli chodzi o moje dzieci)
Nadmiar d3 też jest szkodliwy.
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 10:12
Post #8

Inkusiu przytul.gif i przesyłam trochę słoneczka, które u nas wygląda zza chmurek i ptaszki tak cudnie ćwierkają icon_biggrin.gif
Myśle, że powinniście zbadać poziom wapnia, tak jak pisze Martalka.
Trudno ocenic tak od razu, że dziecko ma niedobór wit d3.
Nie martw się na zapas. Marta ma rację, że wit d3 jest dodawana do kaszek, mleka itp. Bardzo mało prawdopodobne jest aby dziecko miało jej niedobór. Ja na waszym miejscu domagałabym się skierowania zrobienie konkretnych badań (ale ja u*****liwym pacjentem jestem, szczególnie jeśli chodzi o moje dzieci)
Nadmiar d3 też jest szkodliwy.

--------------------


an.tośka
wto, 23 lut 2010 - 10:15
Zapomniałam napisać jaki to artysta z Maciusia (bo mnie K odciągnął od kompa)
Brawa!!! brawo_bis.gif
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 10:15
Post #9

Zapomniałam napisać jaki to artysta z Maciusia (bo mnie K odciągnął od kompa)
Brawa!!! brawo_bis.gif

--------------------


annana
wto, 23 lut 2010 - 11:53
Inkusia, podpisuje sie pod dziewczynami - zróbcie Kornelce badania na wapń.
Przecież w mleku modyfikowanym jest wit D i generalnie zasada jest taka ze sie dodatkowo nie podaje (tylko karmionym piersią). Oczywiście każdy lekarz ma prawo mieć swoje opinie, ale... wydaje mi się że trochę bezpodstawnie postawiła taką diagnozę - nie robiąc badań.
Inkusia, nawet jak nie da skierowania to może zróbcie prywatnie.
My robiliśmy kilka razy ale na nfz więc nie wiem ile to kosztuje, ale to zwykle proste badanie wiec nie powinno byc drogie.
Robi się z moczu - najlepiej na czczo, ale ze z maluchami nie zawsze sie da to spokojnie 2-3 godz po jedzeniu.
No i ważne - nie sam wapń w moczu bo to podobno nic nie daje, musi być wapń i kreatynina. Bo lekarz porównuje te dwie wartości i dopiero stosunek jednego do drugiego ma zaczenie - nie sam wapń.
A może ona nie dała skierowania bo nie wie o takim badaniu...
Piszę poważnie. Kiedyś odebrałam Ignasia badanie, pokazać pediatrze mogłam dopiero za kilka dni. Była u mnie akurat teściowa, która makoleżankę pediatrę (w naszym mieście rodzinnym - małym miasteczku).
Zadzwoniła do tej pediatry skonsultować ten wynik telefonicznie, a tamta pediatra jej powiedziała że na nie ma pojęcia o co to chodzi, bo w Łasku się takich badań nie robi i nigdy nie robiło. I że ona chciałaby pomóc ale nie ma pojęcia jak ten wynik obliczyć.
Inkusia, zróbcie o badanie i zobaczycie - może Kornelka ma taką urodę icon_smile.gif

Ja mam jedną stronę żeber bardziej wysuniętą do przodu niż drugą. zawsze tak miałam, nigdy krzywicy nie miałam, funkcjonuję nrmalnie, w ubraniach nic nie widać, jedynie troszkę na nagusa.
annana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,041
Dołączył: nie, 26 lis 06 - 17:44
Nr użytkownika: 8,698




post wto, 23 lut 2010 - 11:53
Post #10

Inkusia, podpisuje sie pod dziewczynami - zróbcie Kornelce badania na wapń.
Przecież w mleku modyfikowanym jest wit D i generalnie zasada jest taka ze sie dodatkowo nie podaje (tylko karmionym piersią). Oczywiście każdy lekarz ma prawo mieć swoje opinie, ale... wydaje mi się że trochę bezpodstawnie postawiła taką diagnozę - nie robiąc badań.
Inkusia, nawet jak nie da skierowania to może zróbcie prywatnie.
My robiliśmy kilka razy ale na nfz więc nie wiem ile to kosztuje, ale to zwykle proste badanie wiec nie powinno byc drogie.
Robi się z moczu - najlepiej na czczo, ale ze z maluchami nie zawsze sie da to spokojnie 2-3 godz po jedzeniu.
No i ważne - nie sam wapń w moczu bo to podobno nic nie daje, musi być wapń i kreatynina. Bo lekarz porównuje te dwie wartości i dopiero stosunek jednego do drugiego ma zaczenie - nie sam wapń.
A może ona nie dała skierowania bo nie wie o takim badaniu...
Piszę poważnie. Kiedyś odebrałam Ignasia badanie, pokazać pediatrze mogłam dopiero za kilka dni. Była u mnie akurat teściowa, która makoleżankę pediatrę (w naszym mieście rodzinnym - małym miasteczku).
Zadzwoniła do tej pediatry skonsultować ten wynik telefonicznie, a tamta pediatra jej powiedziała że na nie ma pojęcia o co to chodzi, bo w Łasku się takich badań nie robi i nigdy nie robiło. I że ona chciałaby pomóc ale nie ma pojęcia jak ten wynik obliczyć.
Inkusia, zróbcie o badanie i zobaczycie - może Kornelka ma taką urodę icon_smile.gif

Ja mam jedną stronę żeber bardziej wysuniętą do przodu niż drugą. zawsze tak miałam, nigdy krzywicy nie miałam, funkcjonuję nrmalnie, w ubraniach nic nie widać, jedynie troszkę na nagusa.


--------------------

chaton_ania
wto, 23 lut 2010 - 12:38
Inkusia nie nakrecaj sie za mocno. Szkoda nerwow. Lekarze tez czasami gadaja co im slina na jezyk przyniesie, a potem wprowadzaja rodzicow w blad.

Mala pije mleko, je kaszki, danonki i ma w mleku d3. Ola tak dostaje od urodzenia i nie ma problemu. Nie zawsze sie osadza na butelce witamina.

A badania zrob dla swietego spokoju.
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 12:38
Post #11

Inkusia nie nakrecaj sie za mocno. Szkoda nerwow. Lekarze tez czasami gadaja co im slina na jezyk przyniesie, a potem wprowadzaja rodzicow w blad.

Mala pije mleko, je kaszki, danonki i ma w mleku d3. Ola tak dostaje od urodzenia i nie ma problemu. Nie zawsze sie osadza na butelce witamina.

A badania zrob dla swietego spokoju.

--------------------


(*) 10tc.

Martalka
wto, 23 lut 2010 - 12:59
Ale sprawdzała te ścianki butelki czy jak? Jasnowidzka?
Ehhhhh.. ci lekarze..
Ja mam powoli dość naszego pediatry, chociaż uważam go za dobrego specjalistę.
Nabrał sobie tyle pacjentów (ma 3 specjalności to pewnie dlatego: internista (przyjmuje więc dorosłych też), neonatolog, pediatra 21.gif że dwa razy po szpitalu się do niego nie dostałam (a rejestracji telefonicznej nie prowadzi, trzeba przyjść do rejestracji osobiście- a w naszym przypadku dojechać jakimś cudem) i czekać o ile się "zmieścimy" w czasie.
I wizyta wygląda tak, że ja mam jakimś cudem skupić się na okiełznaniu Damiana (czasem i Bart z nami jest, bo innego wyjścia nie ma), rozbieraniu go a JEDNOCZEŚNIE lekarz zadaje pytania, ja mam powiedzieć z czym przychodzę i jakie mam pytania. I oczywiście połowy rzeczy zapomnę, on też i wychodzę wkurzona jak po 15 min mi się przypomni co jeszcze miałam sie zapytaac 21.gif Czuję się, krótko mówiąc- olana.
No, ale daje skierowania. Wyraża się potrzebę, on daje bez gadania. Tylko właśnie, zwyczajnie czasem się o tym zapomina...
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post wto, 23 lut 2010 - 12:59
Post #12

Ale sprawdzała te ścianki butelki czy jak? Jasnowidzka?
Ehhhhh.. ci lekarze..
Ja mam powoli dość naszego pediatry, chociaż uważam go za dobrego specjalistę.
Nabrał sobie tyle pacjentów (ma 3 specjalności to pewnie dlatego: internista (przyjmuje więc dorosłych też), neonatolog, pediatra 21.gif że dwa razy po szpitalu się do niego nie dostałam (a rejestracji telefonicznej nie prowadzi, trzeba przyjść do rejestracji osobiście- a w naszym przypadku dojechać jakimś cudem) i czekać o ile się "zmieścimy" w czasie.
I wizyta wygląda tak, że ja mam jakimś cudem skupić się na okiełznaniu Damiana (czasem i Bart z nami jest, bo innego wyjścia nie ma), rozbieraniu go a JEDNOCZEŚNIE lekarz zadaje pytania, ja mam powiedzieć z czym przychodzę i jakie mam pytania. I oczywiście połowy rzeczy zapomnę, on też i wychodzę wkurzona jak po 15 min mi się przypomni co jeszcze miałam sie zapytaac 21.gif Czuję się, krótko mówiąc- olana.
No, ale daje skierowania. Wyraża się potrzebę, on daje bez gadania. Tylko właśnie, zwyczajnie czasem się o tym zapomina...


--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Uleńka
wto, 23 lut 2010 - 13:10
ja przestałam dawać vigantol mimo że lekarka dawać kazała, ja uznałam że skoro dostaje mleko z tą witaminą, kaszki i serki to sztuczna mu nie potrzebna, co za dużo to nie zdrowo
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post wto, 23 lut 2010 - 13:10
Post #13

ja przestałam dawać vigantol mimo że lekarka dawać kazała, ja uznałam że skoro dostaje mleko z tą witaminą, kaszki i serki to sztuczna mu nie potrzebna, co za dużo to nie zdrowo

--------------------



chaton_ania
wto, 23 lut 2010 - 13:12
Ja Oli daje.. co dwa trzy dni jak mi sie przypomni...
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 13:12
Post #14

Ja Oli daje.. co dwa trzy dni jak mi sie przypomni...

--------------------


(*) 10tc.

an.tośka
wto, 23 lut 2010 - 13:31
Martalka wkurzające to jak lekarz nie ma czasu dla pacjenta 21.gif
A tego, że nie ma rejestracji telefonicznej to po prostu nie mogę pojąć 23.gif
U nas co prawda z rana nie można się dodzwonic a jak już się człowiek dodzwoni to nie mam miejsc na dany dzień tylko można na następny się zapisać. Ale nasza pediatra jest taka, że zawsze przyjmie dziecko jeśli jest nagła potrzeba nawet jak nie jest zarejestrowane.
I zawsze ma czas dla każdego - najpierw wysłucha, zapyta a potem dopiero bada dziecko, skierowania też chętnie daje. Jedyny minus to to, że pomimo, że rejestrują "na godziny" to zawsze jest poślizg 04.gif (rejestrują co 10 min a przeciętna wizyta trwa 20-25 min)

Wit D nie dajemy. Okresowo dostaje multiwitaminy.
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 13:31
Post #15

Martalka wkurzające to jak lekarz nie ma czasu dla pacjenta 21.gif
A tego, że nie ma rejestracji telefonicznej to po prostu nie mogę pojąć 23.gif
U nas co prawda z rana nie można się dodzwonic a jak już się człowiek dodzwoni to nie mam miejsc na dany dzień tylko można na następny się zapisać. Ale nasza pediatra jest taka, że zawsze przyjmie dziecko jeśli jest nagła potrzeba nawet jak nie jest zarejestrowane.
I zawsze ma czas dla każdego - najpierw wysłucha, zapyta a potem dopiero bada dziecko, skierowania też chętnie daje. Jedyny minus to to, że pomimo, że rejestrują "na godziny" to zawsze jest poślizg 04.gif (rejestrują co 10 min a przeciętna wizyta trwa 20-25 min)

Wit D nie dajemy. Okresowo dostaje multiwitaminy.

--------------------


Inkusia
wto, 23 lut 2010 - 13:51
dzięki icon_smile.gif

Jak się nazywa maść co się smaruje klatkę piersiową jak dziecko kaszle? Martalka pisałaś niedawno ale zapomniałam, a chciałbym kupić.
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post wto, 23 lut 2010 - 13:51
Post #16

dzięki icon_smile.gif

Jak się nazywa maść co się smaruje klatkę piersiową jak dziecko kaszle? Martalka pisałaś niedawno ale zapomniałam, a chciałbym kupić.

--------------------

Gacuszka
wto, 23 lut 2010 - 13:52
Moja Pediatra, zawsze mnie krytykuje jako matkę,że głodzę dziecko, bo taka chuda. Nie wypytuje, zazwyczaj jak wchodzę z Pacią do gabinetu mówię o co chodzi. Skierowanie dała nam raz, gdy miała zapalenie ucha. Gdy Pacia była niemowlakiem, nastraszyła mnie, że ma szmery w serduszku od dawna i zapomniała mi powiedzieć.Poza tym często i gęsto przepisuje antybiotyk

Całe szczęście, że ostatnio u niej nie byłam w październiku na szczepieniu. W marcu dopiero się wybieramy i już się denerwuje, że znowu będzie kiwała głową, i mówiła, że nie karmie Patrycji,bo znowu jej waga nie będzie pasować.
Gacuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,681
Dołączył: czw, 03 sty 08 - 15:25
Skąd: KRAKÓW
Nr użytkownika: 17,437

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 13:52
Post #17

Moja Pediatra, zawsze mnie krytykuje jako matkę,że głodzę dziecko, bo taka chuda. Nie wypytuje, zazwyczaj jak wchodzę z Pacią do gabinetu mówię o co chodzi. Skierowanie dała nam raz, gdy miała zapalenie ucha. Gdy Pacia była niemowlakiem, nastraszyła mnie, że ma szmery w serduszku od dawna i zapomniała mi powiedzieć.Poza tym często i gęsto przepisuje antybiotyk

Całe szczęście, że ostatnio u niej nie byłam w październiku na szczepieniu. W marcu dopiero się wybieramy i już się denerwuje, że znowu będzie kiwała głową, i mówiła, że nie karmie Patrycji,bo znowu jej waga nie będzie pasować.

--------------------



an.tośka
wto, 23 lut 2010 - 13:56
Inkusia - pulmex baby lub depulol
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 13:56
Post #18

Inkusia - pulmex baby lub depulol

--------------------


Martalka
wto, 23 lut 2010 - 14:14
mama.miła, tak jest icon_smile.gif Pulmex my mamy.

Gacuszka, ja już pisałam o tym. Moi chłopcy podobni wagowo i centylowo do Paci. I Bartkowi ped. dał skierowanie do gastrologa (bo taaaakie zabiedzone dziecko chyba miałam)
A Damiana określił: "hmm, jak bym go troszkę podtuczył"... tylko jak podtuczyć odkurzacz jedzeniowy?? Co jeszcze mogę? (co mu powiedziałam zresztą) 03.gif Przykro mi bardzo, że chłopaki mu się nie wpasowali w 50 centyl (albo wyżej może jeszcze??), żeby jemu (lekarzowi) wydawało się wszystko OK 04.gif
A jak masz wątpliwości, spróbuj jak ja: "to ja poproszę na skierowanie na morfologię w związku z tą niską wagą, bo teraz zaczęłam się martwić icon_wink.gif ". Dodam, że Bartek (pomijając słabą morf jak miał 8 mcy) potem miał idealną.
Zresztą- co lekarz to opinia.
Jak B miał 2 lata i miesiąc dalej był szczupły. Przy przyjęciu na chirurgię w szpitalu (miał zabieg) badała go pediatra i określiła: "jaki fajny chłopiec, taki w sam raz".
I bądź tu rodzicu mądry.
Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post wto, 23 lut 2010 - 14:14
Post #19

mama.miła, tak jest icon_smile.gif Pulmex my mamy.

Gacuszka, ja już pisałam o tym. Moi chłopcy podobni wagowo i centylowo do Paci. I Bartkowi ped. dał skierowanie do gastrologa (bo taaaakie zabiedzone dziecko chyba miałam)
A Damiana określił: "hmm, jak bym go troszkę podtuczył"... tylko jak podtuczyć odkurzacz jedzeniowy?? Co jeszcze mogę? (co mu powiedziałam zresztą) 03.gif Przykro mi bardzo, że chłopaki mu się nie wpasowali w 50 centyl (albo wyżej może jeszcze??), żeby jemu (lekarzowi) wydawało się wszystko OK 04.gif
A jak masz wątpliwości, spróbuj jak ja: "to ja poproszę na skierowanie na morfologię w związku z tą niską wagą, bo teraz zaczęłam się martwić icon_wink.gif ". Dodam, że Bartek (pomijając słabą morf jak miał 8 mcy) potem miał idealną.
Zresztą- co lekarz to opinia.
Jak B miał 2 lata i miesiąc dalej był szczupły. Przy przyjęciu na chirurgię w szpitalu (miał zabieg) badała go pediatra i określiła: "jaki fajny chłopiec, taki w sam raz".
I bądź tu rodzicu mądry.

--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
Agnieszka Kamila
wto, 23 lut 2010 - 14:31
mi za to wszyscy wmawiają ze Tomek gruby jest, ale lekarz tego nie komentuje.
Pediatra mówi zeby miec kartkę albo zeszyt w domu w którym rodzice zapisują sobie na bieząco pytania do niego, bo jak dziecko w gabinecie ryczy to i jemu i rodzicom trudno się skupic, a w szczególnosci rodzicom trudno przypomniec sobie o wszystkim o co chcieli zapytac a tak mozna mu podac kartkę a on na bierząco odpowiada podczas gdy mama usiłuje okiełznac malucha icon_smile.gif, no i zawsze mozna do niego zadzwonić na komórkę jakby co
Dzisiaj właśnie do niego dzwoniłam w związku z tym szczepieniem, chciałam iść z nim teraz w piątek bo cały marzec mam kurs, ale tesciowa ma ten półpasiec, no i pediatra zadecydował ze lepiej poczekac i przyjsc po swiętach, wtedy co ma wyjsc to wyjdzie a jak nie wyjdzie to jeszcze lepiej icon_smile.gif a jak kilka tygodni opóźnimy to szczepienie to az takiej tragedii nie będzie
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 14:31
Post #20

mi za to wszyscy wmawiają ze Tomek gruby jest, ale lekarz tego nie komentuje.
Pediatra mówi zeby miec kartkę albo zeszyt w domu w którym rodzice zapisują sobie na bieząco pytania do niego, bo jak dziecko w gabinecie ryczy to i jemu i rodzicom trudno się skupic, a w szczególnosci rodzicom trudno przypomniec sobie o wszystkim o co chcieli zapytac a tak mozna mu podac kartkę a on na bierząco odpowiada podczas gdy mama usiłuje okiełznac malucha icon_smile.gif, no i zawsze mozna do niego zadzwonić na komórkę jakby co
Dzisiaj właśnie do niego dzwoniłam w związku z tym szczepieniem, chciałam iść z nim teraz w piątek bo cały marzec mam kurs, ale tesciowa ma ten półpasiec, no i pediatra zadecydował ze lepiej poczekac i przyjsc po swiętach, wtedy co ma wyjsc to wyjdzie a jak nie wyjdzie to jeszcze lepiej icon_smile.gif a jak kilka tygodni opóźnimy to szczepienie to az takiej tragedii nie będzie
> ˙·٠•●♥ Wrześniaczki VI ♥●•٠·˙
Start new topic
Reply to this topic
76 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 13:43
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama