Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?

, Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?
> , Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?
EwaBella
piÄ…, 11 sty 2019 - 14:13
Czy kawa na czczo bardzo szkodzi? Kto myśli co?
EwaBella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: nie, 30 gru 18 - 13:30
Nr użytkownika: 52,501




post piÄ…, 11 sty 2019 - 14:13
Post #1

Czy kawa na czczo bardzo szkodzi? Kto myśli co?
monkowa
piÄ…, 29 mar 2019 - 13:23
Kawa bez jedzenia obawiam się, że może być szkodliwa, bo może uszkadzać błony żołądka - nie mają one zabezpieczenia. I mogą przyspieszać produkcję kwasów żołądkowych, a te w nadmiarze też mogą być niekorzystne dla naszego organizmu. Lepiej chyba kawę wypić po śniadaniu niż zamiast niego...
monkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 23 sty 19 - 13:59
Nr użytkownika: 52,595




post piÄ…, 29 mar 2019 - 13:23
Post #2

Kawa bez jedzenia obawiam się, że może być szkodliwa, bo może uszkadzać błony żołądka - nie mają one zabezpieczenia. I mogą przyspieszać produkcję kwasów żołądkowych, a te w nadmiarze też mogą być niekorzystne dla naszego organizmu. Lepiej chyba kawę wypić po śniadaniu niż zamiast niego...
Cecyliafit
nie, 26 maj 2019 - 09:40
Ja miałam problemy z żołądkiem jak piłam kawę nad czczo ale znalazłam w Auch... kawę Astra jest łagodna na żołądek dzięki czemuś tam, na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale faktycznie jest łagodna i nie mam już żadnych dolegliwości
Cecyliafit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 26 maj 19 - 09:31
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 53,085




post nie, 26 maj 2019 - 09:40
Post #3

Ja miałam problemy z żołądkiem jak piłam kawę nad czczo ale znalazłam w Auch... kawę Astra jest łagodna na żołądek dzięki czemuś tam, na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale faktycznie jest łagodna i nie mam już żadnych dolegliwości
Mannama
pon, 22 lip 2019 - 14:41
w sumie ciekawe co z tą kawą, bo ja na przykład z rana jeść nie potrafię tylko dopiero późniejszą porą, a że bez kawy chodzę jjak otumaniona to kawa to mus icon_biggrin.gif
Mannama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 27
Dołączył: pon, 22 lip 19 - 14:20
Nr użytkownika: 53,201




post pon, 22 lip 2019 - 14:41
Post #4

w sumie ciekawe co z tą kawą, bo ja na przykład z rana jeść nie potrafię tylko dopiero późniejszą porą, a że bez kawy chodzę jjak otumaniona to kawa to mus icon_biggrin.gif
PatrycjaH
śro, 31 lip 2019 - 11:27
Znalazłam artykuł o samych dobroczynnych skutkach picia kawy: https://kawaazdrowie.sitey.me/ Niemniej jednak, picie jej całkiem na czczo rzeczywiście może trochę podrażniać układ pokarmowy. Ale myślę, że chociażby szklanka czystej wody i niewielki kęs pożywnego śniadanka mogą stanowić dobry podkład do wypicia tego cudownego napoju icon_smile.gif
PatrycjaH


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: pon, 08 lip 19 - 09:32
Nr użytkownika: 53,174




post śro, 31 lip 2019 - 11:27
Post #5

Znalazłam artykuł o samych dobroczynnych skutkach picia kawy: https://kawaazdrowie.sitey.me/ Niemniej jednak, picie jej całkiem na czczo rzeczywiście może trochę podrażniać układ pokarmowy. Ale myślę, że chociażby szklanka czystej wody i niewielki kęs pożywnego śniadanka mogą stanowić dobry podkład do wypicia tego cudownego napoju icon_smile.gif
kylie89
śro, 31 lip 2019 - 14:07
cudowny napój jak to pięknie brzmi icon_biggrin.gif dobrze wiedzieć, bo u mnie śniadanie zaczyna się pierw od kawy a dopiero później śniadania
kylie89


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: wto, 30 lip 19 - 12:41
SkÄ…d: Rybnik
Nr użytkownika: 53,227




post śro, 31 lip 2019 - 14:07
Post #6

cudowny napój jak to pięknie brzmi icon_biggrin.gif dobrze wiedzieć, bo u mnie śniadanie zaczyna się pierw od kawy a dopiero później śniadania

--------------------
:)
muppet
pon, 05 sie 2019 - 08:24
Może nie powinnam się przyznawać, ale od kilku lat piję kawę na czczo. Ale nie mam problemów żołądkowych.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 05 sie 2019 - 08:24
Post #7

Może nie powinnam się przyznawać, ale od kilku lat piję kawę na czczo. Ale nie mam problemów żołądkowych.
agusiak123
śro, 14 sie 2019 - 10:42
Zgadzam się - może powodować uszkodzenie błony żołądka i pewnie też niezbyt dobrze łączy się z żółcią żołądkową, kwasami itd. Ja się bardzo źle czuje jak wypiję kawę przed śniadaniem, chociaż najczęściej śniadania bym nie zjadła w ogóle, a kawę wypiła
agusiak123


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 76
Dołączył: śro, 24 sie 16 - 08:59
Nr użytkownika: 48,058

GG:


post śro, 14 sie 2019 - 10:42
Post #8

Zgadzam się - może powodować uszkodzenie błony żołądka i pewnie też niezbyt dobrze łączy się z żółcią żołądkową, kwasami itd. Ja się bardzo źle czuje jak wypiję kawę przed śniadaniem, chociaż najczęściej śniadania bym nie zjadła w ogóle, a kawę wypiła
Fizjoter
piÄ…, 23 sie 2019 - 12:38
Picie kawy z samego rana zwiększa poziom kwasów żołądkowych i może powodować refluks, podrażnienia żołądka i jelit oraz wrzody. Pamiętaj też, że kawa wypłukuje takie mikroelementy z naszego organizmu jak magnez i wapń. To powoduje, że nasz organizm odwadnia się.

Jeśli już totalnie musicie wypić kawę z rana na czczo, polecam wypić ją ze szklanką wody. Dzieki temu nie odwodnicie się.
Fizjoter


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 23 sie 19 - 09:41
Nr użytkownika: 53,266




post piÄ…, 23 sie 2019 - 12:38
Post #9

Picie kawy z samego rana zwiększa poziom kwasów żołądkowych i może powodować refluks, podrażnienia żołądka i jelit oraz wrzody. Pamiętaj też, że kawa wypłukuje takie mikroelementy z naszego organizmu jak magnez i wapń. To powoduje, że nasz organizm odwadnia się.

Jeśli już totalnie musicie wypić kawę z rana na czczo, polecam wypić ją ze szklanką wody. Dzieki temu nie odwodnicie się.

--------------------
https://fizjoter.pro
Fizjoter Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Aleja 29 Listopada 178A/3
31-236 Kraków
NIP: 9452180910
mail: rejestracja@fizjoter.pro
tel. 530-020-010
> Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?, Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 19:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama