Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

MarcusiÄ…tka i KwietniusiÄ…tka 2012

, roczek tuż tuż
> , roczek tuż tuż
antenka
wto, 17 kwi 2012 - 12:10
Ale fajna Milenka!

A my dzisiaj byliśmy na usg bioderek - wszystko niby ok, ale kazał nam lekarz robić kółeczka kolankami, czyli takie rozciąganie i kłaść na brzuszku na "żabkę".

Powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje jak najem się czegoś co uczula, np. orzechy. Znaczy ja już się najadłam icon_redface.gif lodów z orzechami, młodego wypryszczyło, już mu trochę schodzą te krostki. Ale co dalej? Czy mogą być jakieś tego konsekwencje?

ModlÄ…cy siÄ™ Tymek.


Dumna starsza siostra.



Ten post edytował antenka wto, 17 kwi 2012 - 20:27
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 12:10
Post #41

Ale fajna Milenka!

A my dzisiaj byliśmy na usg bioderek - wszystko niby ok, ale kazał nam lekarz robić kółeczka kolankami, czyli takie rozciąganie i kłaść na brzuszku na "żabkę".

Powiedzcie mi jakie mogą być konsekwencje jak najem się czegoś co uczula, np. orzechy. Znaczy ja już się najadłam icon_redface.gif lodów z orzechami, młodego wypryszczyło, już mu trochę schodzą te krostki. Ale co dalej? Czy mogą być jakieś tego konsekwencje?

ModlÄ…cy siÄ™ Tymek.


Dumna starsza siostra.



--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
monikagcm
wto, 17 kwi 2012 - 19:23
Anetka pryszczyki to może być trądzik niemowlęcy charakterystyczne znika jak buźka zmarznie np. na spacerku ,a zaostrza się w cieple Karol miał pryszcze przez 2 tygodnie nic się z tym nie robi tylko przemywa wodą przegotowaną ja smarowałam kremem do twarzy, oliatum
My mamy szerokie pieluchowanie prawy staw młody ma krótszy
Jaki rozmiar mają główki waszych dzieci ? Mam stresa Karol przy urodzeniu 32 ,a w sobotę jak byliśmy u neurologa to 37 przez miesiąc główka urosła 5cm 13.gif dużo w czwartek mamy usg mam nadzieje, że to taka uroda młodego
Kobiety skończyłam się czyścić 2 tygodnie temu , a w sobotę krwawienie wróciło dość intensywne może to być okres ??Przepraszam że tak chaotycznie ale mam dużo pytań a pisać mogę rzadko
monikagcm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: sob, 20 mar 04 - 13:37
SkÄ…d: katowice
Nr użytkownika: 1,556

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 19:23
Post #42

Anetka pryszczyki to może być trądzik niemowlęcy charakterystyczne znika jak buźka zmarznie np. na spacerku ,a zaostrza się w cieple Karol miał pryszcze przez 2 tygodnie nic się z tym nie robi tylko przemywa wodą przegotowaną ja smarowałam kremem do twarzy, oliatum
My mamy szerokie pieluchowanie prawy staw młody ma krótszy
Jaki rozmiar mają główki waszych dzieci ? Mam stresa Karol przy urodzeniu 32 ,a w sobotę jak byliśmy u neurologa to 37 przez miesiąc główka urosła 5cm 13.gif dużo w czwartek mamy usg mam nadzieje, że to taka uroda młodego
Kobiety skończyłam się czyścić 2 tygodnie temu , a w sobotę krwawienie wróciło dość intensywne może to być okres ??Przepraszam że tak chaotycznie ale mam dużo pytań a pisać mogę rzadko

--------------------

cath
wto, 17 kwi 2012 - 19:52
antenka- widzę, ze Twój synuś smoczkowy. Mola Lena nie umie zassać smoka, podobnie było z Emilką więc moze i tym razem będziemy bezsmoczkowi. A pozycja do spania rewelacja!
monikagacm- co do krwawienia to nie pomogę, bo nie wiem. A karmisz piersią? Moze zadzwoń do swojego gina i skonsultuj się.
A dlaczego byliście u neurologa? Mieliście jakieś zalecenia?
My musimy zarejestrować się do Poradni Patologii Noworodka, do neurologa, bo młoda ma asymetryczne komory w glówce i trzeba to kontrolować czy wyrówna się za parę m-cy czy nie.
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 19:52
Post #43

antenka- widzę, ze Twój synuś smoczkowy. Mola Lena nie umie zassać smoka, podobnie było z Emilką więc moze i tym razem będziemy bezsmoczkowi. A pozycja do spania rewelacja!
monikagacm- co do krwawienia to nie pomogę, bo nie wiem. A karmisz piersią? Moze zadzwoń do swojego gina i skonsultuj się.
A dlaczego byliście u neurologa? Mieliście jakieś zalecenia?
My musimy zarejestrować się do Poradni Patologii Noworodka, do neurologa, bo młoda ma asymetryczne komory w glówce i trzeba to kontrolować czy wyrówna się za parę m-cy czy nie.

--------------------




alecta
wto, 17 kwi 2012 - 20:44
Wiadomość od Solveig:
CYTAT
Jestesmy z Olafem w szpitalu. Ma zapalenie pluc i jakies szmery na sercu. Wyc mi sie chce normalnie. kciuki potrzebne zeby szybko wyzdrowial, bo ja musze do starszych chlopakow.


Biedny Olaf taki malutki,a już takie choróbsko się przyplątało.
Trzymamy mocno kciuki &&&&
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post wto, 17 kwi 2012 - 20:44
Post #44

Wiadomość od Solveig:
CYTAT
Jestesmy z Olafem w szpitalu. Ma zapalenie pluc i jakies szmery na sercu. Wyc mi sie chce normalnie. kciuki potrzebne zeby szybko wyzdrowial, bo ja musze do starszych chlopakow.


Biedny Olaf taki malutki,a już takie choróbsko się przyplątało.
Trzymamy mocno kciuki &&&&

--------------------
monikagcm
wto, 17 kwi 2012 - 22:52
Mocno zaciskamy &&&& za Olafka szybko zdrowiejcie i wracajcie do domu
Cath Karol ma drżenia rączek i nóżek dlatego musimy być pod kontrolą neurologa
monikagcm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: sob, 20 mar 04 - 13:37
SkÄ…d: katowice
Nr użytkownika: 1,556

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 22:52
Post #45

Mocno zaciskamy &&&& za Olafka szybko zdrowiejcie i wracajcie do domu
Cath Karol ma drżenia rączek i nóżek dlatego musimy być pod kontrolą neurologa

--------------------

mlovea
wto, 17 kwi 2012 - 23:17
Jesteśmy po szczepienu. Kamil darł sie jak opetany, biedaczek (trzy kucia). Waży 5140 g - a ja myślałam, że on źle śsie piersi i niedojada 37.gif

Cath, właśnie dziś dowiozłam akt urodzenia do MOPSu, bo jak składałm w czwartek wniosek o becikowe, to aktu zapomniałam.
Ja małego do łóżka nie biorę w nocy. Wolę wstać do karmienia. Dopiero rano go biorę. Po pierwsze nie chcę go przyzwyczajać, po drugie nie chcę, aby Majce było przykro (bo ją odzwyczaiłam od nocnego przychodzenia do nas), po trzecie nie lubię karmić "na śpiocha".
Córcię masz prześliczną! Jeszcze chwila i spineczki jej zapniesz icon_smile.gif Majeczka też była owłosiona na pleckach, ramionach i uszkach, też była taki kudłaczek czarny.

Alecta, muszę wziąć z ciebie przykłąd i jechać do gina, bo anty będą niezbędne. Mój mąż już się doczekał... 02.gif

Antenka, pobożny Tymon jest icon_biggrin.gif Śliczną masz córkę.

Solveig &&&&&&&&&&& Zdrówka dla Olafka i syzbkiego powrotu do wesołęj gromadki.

Kamil spał wczoraj bez przerwy 5 godzin w nocy!!! Dziś liczę na to samo.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post wto, 17 kwi 2012 - 23:17
Post #46

Jesteśmy po szczepienu. Kamil darł sie jak opetany, biedaczek (trzy kucia). Waży 5140 g - a ja myślałam, że on źle śsie piersi i niedojada 37.gif

Cath, właśnie dziś dowiozłam akt urodzenia do MOPSu, bo jak składałm w czwartek wniosek o becikowe, to aktu zapomniałam.
Ja małego do łóżka nie biorę w nocy. Wolę wstać do karmienia. Dopiero rano go biorę. Po pierwsze nie chcę go przyzwyczajać, po drugie nie chcę, aby Majce było przykro (bo ją odzwyczaiłam od nocnego przychodzenia do nas), po trzecie nie lubię karmić "na śpiocha".
Córcię masz prześliczną! Jeszcze chwila i spineczki jej zapniesz icon_smile.gif Majeczka też była owłosiona na pleckach, ramionach i uszkach, też była taki kudłaczek czarny.

Alecta, muszę wziąć z ciebie przykłąd i jechać do gina, bo anty będą niezbędne. Mój mąż już się doczekał... 02.gif

Antenka, pobożny Tymon jest icon_biggrin.gif Śliczną masz córkę.

Solveig &&&&&&&&&&& Zdrówka dla Olafka i syzbkiego powrotu do wesołęj gromadki.

Kamil spał wczoraj bez przerwy 5 godzin w nocy!!! Dziś liczę na to samo.

--------------------


antenka
śro, 18 kwi 2012 - 11:02
CYTAT(monikagcm @ Tue, 17 Apr 2012 - 20:23) *
Anetka pryszczyki to może być trądzik niemowlęcy

Na uszach też?
No bo on miał te pryszczyki nawet na uszach, na głowie we włosach...
Powiedzmy, że to reakcja na te orzechy - to co to oznacza, że one uczulają? To znaczy, że w przyszłości będzie uczulony? Dlaczego nie można jeść tych "uczulających" produktów? Bo dostaje dziecko krostek, czy dlatego, że w przyszłości się to jakoś "odbije"na dziecku? Wytłumaczcie mi proszę.

solveig - trzymam kciuki aby Olaf jak najszybciej wyzdrowiał. &&&&&

mlovea - 5 godzin snu, no to nieźle. Tylko pozazdrościć. icon_wink.gif

cath - tak, mój synuś smoczkowy, byłam bardzo zdziwiona jak szybko złapał smoka i ciągnął. Praktycznie od razu. Zastanawiałam się, czy to na pewno dobry pomysł, ale co tu dużo kryć, smoczek ułatwia mi życie. Martynka też ciągała smoka, niestety być może od tego ma teraz krzywy zgryz. Mam nadzieję, że jak wyjdą zęby stałe to będzie lepiej.

monikagcm - bardzo malutką główkę miał Karol przy narodzinach. Może dlatego teraz "nadrabia". Tymek miał 35,5 cm, teraz mu zmierzyłam i wyszło mi 37 cm, czyli tyle samo co u Was.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post śro, 18 kwi 2012 - 11:02
Post #47

CYTAT(monikagcm @ Tue, 17 Apr 2012 - 20:23) *
Anetka pryszczyki to może być trądzik niemowlęcy

Na uszach też?
No bo on miał te pryszczyki nawet na uszach, na głowie we włosach...
Powiedzmy, że to reakcja na te orzechy - to co to oznacza, że one uczulają? To znaczy, że w przyszłości będzie uczulony? Dlaczego nie można jeść tych "uczulających" produktów? Bo dostaje dziecko krostek, czy dlatego, że w przyszłości się to jakoś "odbije"na dziecku? Wytłumaczcie mi proszę.

solveig - trzymam kciuki aby Olaf jak najszybciej wyzdrowiał. &&&&&

mlovea - 5 godzin snu, no to nieźle. Tylko pozazdrościć. icon_wink.gif

cath - tak, mój synuś smoczkowy, byłam bardzo zdziwiona jak szybko złapał smoka i ciągnął. Praktycznie od razu. Zastanawiałam się, czy to na pewno dobry pomysł, ale co tu dużo kryć, smoczek ułatwia mi życie. Martynka też ciągała smoka, niestety być może od tego ma teraz krzywy zgryz. Mam nadzieję, że jak wyjdą zęby stałe to będzie lepiej.

monikagcm - bardzo malutką główkę miał Karol przy narodzinach. Może dlatego teraz "nadrabia". Tymek miał 35,5 cm, teraz mu zmierzyłam i wyszło mi 37 cm, czyli tyle samo co u Was.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
alecta
śro, 18 kwi 2012 - 17:19
CYTAT(antenka @ Wed, 18 Apr 2012 - 12:02) *
Martynka też ciągała smoka, niestety być może od tego ma teraz krzywy zgryz. Mam nadzieję, że jak wyjdą zęby stałe to będzie lepiej.


Nikolka też ciągnęła smoka.
Odzwyczailiśmy ją dopiero w listopadzie i ząbki ma proste.
antenka nasze Tymony maja takie same smoczki 02.gif

Zaliczyliśmy dziś szczepienie.
Tymcio tak się spłakał, tak mi go szkoda było icon_sad.gif
Jeszcze nigdy tak nie płakał jak dziś, aż czerwony był biedaczek.
No, ale nie dziwię mu się, bo 3 razy był kuty.
Później poszliśmy w odwiedziny do ciotek i dziadka, nakarmiłam młodego i poszliśmy na spacer.
Jak wyszliśmy z domu po 11:00 to dopiero niedawno wróciliśmy.
Teraz śpi mój maluszek.

Na piątek jestem umówiona w przychodni żeby zabrać nasze karty zdrowia.
Jeny to moje ostatnie dni we Włocławku 10.gif
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post śro, 18 kwi 2012 - 17:19
Post #48

CYTAT(antenka @ Wed, 18 Apr 2012 - 12:02) *
Martynka też ciągała smoka, niestety być może od tego ma teraz krzywy zgryz. Mam nadzieję, że jak wyjdą zęby stałe to będzie lepiej.


Nikolka też ciągnęła smoka.
Odzwyczailiśmy ją dopiero w listopadzie i ząbki ma proste.
antenka nasze Tymony maja takie same smoczki 02.gif

Zaliczyliśmy dziś szczepienie.
Tymcio tak się spłakał, tak mi go szkoda było icon_sad.gif
Jeszcze nigdy tak nie płakał jak dziś, aż czerwony był biedaczek.
No, ale nie dziwię mu się, bo 3 razy był kuty.
Później poszliśmy w odwiedziny do ciotek i dziadka, nakarmiłam młodego i poszliśmy na spacer.
Jak wyszliśmy z domu po 11:00 to dopiero niedawno wróciliśmy.
Teraz śpi mój maluszek.

Na piątek jestem umówiona w przychodni żeby zabrać nasze karty zdrowia.
Jeny to moje ostatnie dni we Włocławku 10.gif

--------------------
cath
śro, 18 kwi 2012 - 20:09
alecta- a gdzie teraz będziecie mieszkać?

Szczepicie swoje dzieci na rotawirusy?
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post śro, 18 kwi 2012 - 20:09
Post #49

alecta- a gdzie teraz będziecie mieszkać?

Szczepicie swoje dzieci na rotawirusy?

--------------------




alecta
śro, 18 kwi 2012 - 21:37
W Przeworsku na podkarpaciu icon_smile.gif

Ja na rotawirusy i te inne gady nie szczepiÄ™.
Nie będę dopłacać firmom farmaceutycznym.
Z resztą nawet nasza położna powiedziała, że szczepić trzeba, ale bez przesady, bo szczepionki też nie są zdrowe.

Tymkowi po tych zastrzykach coś się przestawiło i zamiast spać jak zawsze to leży i gada do siebie 37.gif
Dobrze, że nie płacze ani nie marudzi.
Rozkoszny z niego dzieciok icon_smile.gif


A tu kilka naszych fotek icon_smile.gif





alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post śro, 18 kwi 2012 - 21:37
Post #50

W Przeworsku na podkarpaciu icon_smile.gif

Ja na rotawirusy i te inne gady nie szczepiÄ™.
Nie będę dopłacać firmom farmaceutycznym.
Z resztą nawet nasza położna powiedziała, że szczepić trzeba, ale bez przesady, bo szczepionki też nie są zdrowe.

Tymkowi po tych zastrzykach coś się przestawiło i zamiast spać jak zawsze to leży i gada do siebie 37.gif
Dobrze, że nie płacze ani nie marudzi.
Rozkoszny z niego dzieciok icon_smile.gif


A tu kilka naszych fotek icon_smile.gif







--------------------
monikagcm
czw, 19 kwi 2012 - 12:58
Ja szczepie Kamil załapał rota jak miał 3 miesiące szpital i leczenie u gastrologa przez 1,5 roku po infekcji nie przybierał na wadze jak miał roczek ważył 8700 41.gif ciągle robił kupy z krwią i śluzem nie tolerował żadnego jedzenia tylko cyc musiałam przez to zrezygnować z pracy nie chce jeszcze raz przez to przechodzić
My po usg kamień z serca wszystko oki czekamy tylko na wizytę u neurologa czy pozwoli szczepić ?
Moja dojara waży 4500 43.gif 43.gif 2 kg w ciągu 5 tygodni 37.gif 37.gif
Wszystkie dzieciaczki słodziutkie
Anetka alergia pokarmowa to zazwyczaj szorstka sucha czerwona skóra na policzkach , zgięciach może być kupka zielona ze śluzem Co do potraw uczulających należy obserwować czy dziecku coś jest jeżeli zjesz kawałek czekolady a małemu nic nie jest to spokojnie można jeść w granicach rozsądku to samo dotyczy innych potraw pamiętać należy że wprowadzamy pojedynczo . Nie stresuj się jeżeli zjadłaś orzechy krostki na pewno znikną nie powinno to dać żadnych konsekwencji
monikagcm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: sob, 20 mar 04 - 13:37
SkÄ…d: katowice
Nr użytkownika: 1,556

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 12:58
Post #51

Ja szczepie Kamil załapał rota jak miał 3 miesiące szpital i leczenie u gastrologa przez 1,5 roku po infekcji nie przybierał na wadze jak miał roczek ważył 8700 41.gif ciągle robił kupy z krwią i śluzem nie tolerował żadnego jedzenia tylko cyc musiałam przez to zrezygnować z pracy nie chce jeszcze raz przez to przechodzić
My po usg kamień z serca wszystko oki czekamy tylko na wizytę u neurologa czy pozwoli szczepić ?
Moja dojara waży 4500 43.gif 43.gif 2 kg w ciągu 5 tygodni 37.gif 37.gif
Wszystkie dzieciaczki słodziutkie
Anetka alergia pokarmowa to zazwyczaj szorstka sucha czerwona skóra na policzkach , zgięciach może być kupka zielona ze śluzem Co do potraw uczulających należy obserwować czy dziecku coś jest jeżeli zjesz kawałek czekolady a małemu nic nie jest to spokojnie można jeść w granicach rozsądku to samo dotyczy innych potraw pamiętać należy że wprowadzamy pojedynczo . Nie stresuj się jeżeli zjadłaś orzechy krostki na pewno znikną nie powinno to dać żadnych konsekwencji

--------------------

cath
czw, 19 kwi 2012 - 15:40
alecta- no to niezła przeprowadzka Was czeka.
Zdjęcia fajne, a Ty taka mlodziutka icon_smile.gif
CYTAT
Ja szczepie Kamil załapał rota jak miał 3 miesiące szpital i leczenie u gastrologa przez 1,5 roku po infekcji nie przybierał na wadze jak miał roczek ważył 8700 41.gif ciągle robił kupy z krwią i śluzem nie tolerował żadnego jedzenia tylko cyc musiałam przez to zrezygnować z pracy nie chce jeszcze raz przez to przechodzić
o Matko, wspołczuję Ci!!!
No ja własnie rozmyślam nad tym rota. staszej nie szczepiłam, nie mieliśmy żadnych przygód, ale teraz boję się że Emilka przyniesie mi coś z przedszkola i zarazi młodą.

Dziś odpadł Milence pępek.
cath


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: śro, 21 maj 08 - 13:22
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 19,946

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 15:40
Post #52

alecta- no to niezła przeprowadzka Was czeka.
Zdjęcia fajne, a Ty taka mlodziutka icon_smile.gif
CYTAT
Ja szczepie Kamil załapał rota jak miał 3 miesiące szpital i leczenie u gastrologa przez 1,5 roku po infekcji nie przybierał na wadze jak miał roczek ważył 8700 41.gif ciągle robił kupy z krwią i śluzem nie tolerował żadnego jedzenia tylko cyc musiałam przez to zrezygnować z pracy nie chce jeszcze raz przez to przechodzić
o Matko, wspołczuję Ci!!!
No ja własnie rozmyślam nad tym rota. staszej nie szczepiłam, nie mieliśmy żadnych przygód, ale teraz boję się że Emilka przyniesie mi coś z przedszkola i zarazi młodą.

Dziś odpadł Milence pępek.

--------------------




antenka
czw, 19 kwi 2012 - 16:07
CYTAT(cath @ Thu, 19 Apr 2012 - 16:40) *
Dziś odpadł Milence pępek.

No ja nie mogÄ™, a Tymkowi jeszcze siÄ™ trzyma, ledwo, ledwo, ale siÄ™ trzyma. 21.gif

A propo szczepień, to też się boję, że Martyna przyniesie coś z przedszkola, a dodatkowo mam zamiar około półrocznego Tymka dać do żłobka. 37.gif Nie wiem jak to będzie, trochę się boję tych wszystkich chorób... Ale na ten moment nie planowaliśmy szczepić dodatkowo, poza szczepieniem, o którym już wspominałam, że będzie miał za darmo na pneumokoki, a to z tego względu, że wcześniak.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 16:07
Post #53

CYTAT(cath @ Thu, 19 Apr 2012 - 16:40) *
Dziś odpadł Milence pępek.

No ja nie mogÄ™, a Tymkowi jeszcze siÄ™ trzyma, ledwo, ledwo, ale siÄ™ trzyma. 21.gif

A propo szczepień, to też się boję, że Martyna przyniesie coś z przedszkola, a dodatkowo mam zamiar około półrocznego Tymka dać do żłobka. 37.gif Nie wiem jak to będzie, trochę się boję tych wszystkich chorób... Ale na ten moment nie planowaliśmy szczepić dodatkowo, poza szczepieniem, o którym już wspominałam, że będzie miał za darmo na pneumokoki, a to z tego względu, że wcześniak.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
antenka
czw, 19 kwi 2012 - 16:08
alecta - zdjęcia super, jak z bliska robisz tak dokładne zdjęcia? Czyżby z lampą?
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 16:08
Post #54

alecta - zdjęcia super, jak z bliska robisz tak dokładne zdjęcia? Czyżby z lampą?

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
alecta
czw, 19 kwi 2012 - 17:27
Antenka tak robiÄ™ z lampÄ…, bo wtedy jest lepszy efekt.
Zdjęcia są wyraźniejsze i lepiej uchwycić każdy szczegół.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 19 kwi 2012 - 17:27
Post #55

Antenka tak robiÄ™ z lampÄ…, bo wtedy jest lepszy efekt.
Zdjęcia są wyraźniejsze i lepiej uchwycić każdy szczegół.

--------------------
antenka
czw, 19 kwi 2012 - 18:54
A mi trochę szkoda Tymka jak mu błyska po oczach, nawet jak śpi, to mruży oczy.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 18:54
Post #56

A mi trochę szkoda Tymka jak mu błyska po oczach, nawet jak śpi, to mruży oczy.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
alecta
czw, 19 kwi 2012 - 21:24
Antenka wystarczy odejść dalej i dać zooma.
Ja te zdjecia robilam z odleglosci okolo 4-5 metrów.
alecta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,120
Dołączył: sob, 13 cze 09 - 15:42
SkÄ…d: Przeworsk
Nr użytkownika: 27,763




post czw, 19 kwi 2012 - 21:24
Post #57

Antenka wystarczy odejść dalej i dać zooma.
Ja te zdjecia robilam z odleglosci okolo 4-5 metrów.

--------------------
mlovea
czw, 19 kwi 2012 - 22:26
Alecta, piękne zdjęcia - jak zawsze icon_biggrin.gif
Mam takie samo podejście do dodatkowych szczepień jak ty.

A to moje dzieciaki:


Majka ważyła w 18 tyg. tyle, co Kamilek teraz 23.gif Klocuś ten mój syn. Dziś wieczorem stale chciał jeść.

Wybrałam sie na zakupy ciuchowe, w końcu mam w szafie modne kolory. I kupiłam sandały.

mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 19 kwi 2012 - 22:26
Post #58

Alecta, piękne zdjęcia - jak zawsze icon_biggrin.gif
Mam takie samo podejście do dodatkowych szczepień jak ty.

A to moje dzieciaki:


Majka ważyła w 18 tyg. tyle, co Kamilek teraz 23.gif Klocuś ten mój syn. Dziś wieczorem stale chciał jeść.

Wybrałam sie na zakupy ciuchowe, w końcu mam w szafie modne kolory. I kupiłam sandały.



--------------------


Naz
piÄ…, 20 kwi 2012 - 07:59
Hejka. Małż doniósł mi lapka, zlitował się nade mną.
Olaf ma się dobrze, antybiotyk zadziałał na niego ładnie i nawet nie trzeba mu robić nebulizacji. Nadzieja, że we wtorek wyjdziemy do domu. O ile wyleczy się z kataru, bo zaraz znowu na płuca mu wejdzie. Jak już będzie z nim ok, a nadal utrzymają się szmery w sercu, będzie nam potrzebna konsultacja kardiologa (ale p. doktor prowadząca powiedziała, że u takich maluchów, zapalenie zazwyczaj przejawia się razem ze szmerami i powinno mu przejść.
Dzięki za kciuki.
Moja siostra wzięła pod opiekę pozostałych czterech, pierwszy dzień myślała, że nie wytrzyma, a teraz już jest ok. Jeden minus, że gromade musiała zabrać do siebie, do naszej babci i Joachim do szkoły nie chodzi.

Zdjęcia maluchów super, duże te wasze bąble. I już po badaniach bioderek, a my zarejestrowani jesteśmy na czerwiec.

Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post piÄ…, 20 kwi 2012 - 07:59
Post #59

Hejka. Małż doniósł mi lapka, zlitował się nade mną.
Olaf ma się dobrze, antybiotyk zadziałał na niego ładnie i nawet nie trzeba mu robić nebulizacji. Nadzieja, że we wtorek wyjdziemy do domu. O ile wyleczy się z kataru, bo zaraz znowu na płuca mu wejdzie. Jak już będzie z nim ok, a nadal utrzymają się szmery w sercu, będzie nam potrzebna konsultacja kardiologa (ale p. doktor prowadząca powiedziała, że u takich maluchów, zapalenie zazwyczaj przejawia się razem ze szmerami i powinno mu przejść.
Dzięki za kciuki.
Moja siostra wzięła pod opiekę pozostałych czterech, pierwszy dzień myślała, że nie wytrzyma, a teraz już jest ok. Jeden minus, że gromade musiała zabrać do siebie, do naszej babci i Joachim do szkoły nie chodzi.

Zdjęcia maluchów super, duże te wasze bąble. I już po badaniach bioderek, a my zarejestrowani jesteśmy na czerwiec.



--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
antenka
piÄ…, 20 kwi 2012 - 09:44
Cieszę się, że z Olafem lepiej.
My po badaniu bioderek jesteśmy dlatego, że poszliśmy prywatnie, na służbę zdrowia pierwszy wolny termin był w październiku. 37.gif
A co do szmerów w sercu to też coś takiego kiedyś usłyszałam od lekarza jak Martynka była malutka. Też jak była chora to zdarzały się szmery.
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post piÄ…, 20 kwi 2012 - 09:44
Post #60

Cieszę się, że z Olafem lepiej.
My po badaniu bioderek jesteśmy dlatego, że poszliśmy prywatnie, na służbę zdrowia pierwszy wolny termin był w październiku. 37.gif
A co do szmerów w sercu to też coś takiego kiedyś usłyszałam od lekarza jak Martynka była malutka. Też jak była chora to zdarzały się szmery.

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
> MarcusiÄ…tka i KwietniusiÄ…tka 2012, roczek tuż tuż
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 22:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama