Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
23 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Pierwszaki :)

> 
moko.
piÄ…, 09 wrz 2005 - 21:30
no iffka młody chce dalej chodzić na judo ufff.....zobaczymy na kolejnej lekcji ( we wtorek) ma być juz grupa maluchów. Oskar też ma przerobione kilka rodzicałów z wesołej szkoły + napisane szlaczki w zeszycie w 3 linie. czytać to czytają ale mało, dużo manulanych rzeczy robią.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 09 wrz 2005 - 21:30
Post #21

no iffka młody chce dalej chodzić na judo ufff.....zobaczymy na kolejnej lekcji ( we wtorek) ma być juz grupa maluchów. Oskar też ma przerobione kilka rodzicałów z wesołej szkoły + napisane szlaczki w zeszycie w 3 linie. czytać to czytają ale mało, dużo manulanych rzeczy robią.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
sdw
piÄ…, 09 wrz 2005 - 21:50
U nas natomiast codziennie ćwiczenia na spostrzegawczosc icon_lol.gif Dzis dzieci "poznały" pierwszą literę icon_eek.gif O icon_wink.gif Trochę wycinają, kolorują, trochę szlaczków, sporo natomiast opowiadają. Pani zrobiła test, które dzieci umieja czytać. Połowa klasy ma problemy, głownie z "trudnymi" wyrazami typu matematyka i została zakwalifikowana na zajęcia wyrównawcze icon_eek.gif Kinga w dalszym ciągu wesoła i zadowolona icon_lol.gif

Słuchajcie, ale były numery na zebraniu podcza wybierania trójki klasowej. Pani nieśmiało, wiedzac czego się spodziewać moze, prosi chętnych o zgłaszanie się. Oczywiscie wszyscy nosy w ławki icon_wink.gif Mnie wytypowały znajome, zgpodziłam sie więc. Pani ponawia prośbę. Nikt sie nie zgłasza icon_lol.gif Prosi wiec mnie bym zaproponowała czyjąś kandyaturę. Zglłosiłam dwie osoby. Po chwili zgłasza sie jescze jedna mam. Na drugi dzien kolejna. Dzis dwie następne icon_eek.gif Trójka klasowa lioczy wiec na dzień dzisiejszy 6 osób icon_lol.gif Trzy prawne i trzy w zapasie. A dochodzą do mnie głosy, iz chętne są jescze co najmniej 4 osoby icon_lol.gif Aha, w klasie 23 osoby icon_wink.gif Jak sie zgłoszą chetne, to juz niemal połowa w "trójce" będzie icon_razz.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post piÄ…, 09 wrz 2005 - 21:50
Post #22

U nas natomiast codziennie ćwiczenia na spostrzegawczosc icon_lol.gif Dzis dzieci "poznały" pierwszą literę icon_eek.gif O icon_wink.gif Trochę wycinają, kolorują, trochę szlaczków, sporo natomiast opowiadają. Pani zrobiła test, które dzieci umieja czytać. Połowa klasy ma problemy, głownie z "trudnymi" wyrazami typu matematyka i została zakwalifikowana na zajęcia wyrównawcze icon_eek.gif Kinga w dalszym ciągu wesoła i zadowolona icon_lol.gif

Słuchajcie, ale były numery na zebraniu podcza wybierania trójki klasowej. Pani nieśmiało, wiedzac czego się spodziewać moze, prosi chętnych o zgłaszanie się. Oczywiscie wszyscy nosy w ławki icon_wink.gif Mnie wytypowały znajome, zgpodziłam sie więc. Pani ponawia prośbę. Nikt sie nie zgłasza icon_lol.gif Prosi wiec mnie bym zaproponowała czyjąś kandyaturę. Zglłosiłam dwie osoby. Po chwili zgłasza sie jescze jedna mam. Na drugi dzien kolejna. Dzis dwie następne icon_eek.gif Trójka klasowa lioczy wiec na dzień dzisiejszy 6 osób icon_lol.gif Trzy prawne i trzy w zapasie. A dochodzą do mnie głosy, iz chętne są jescze co najmniej 4 osoby icon_lol.gif Aha, w klasie 23 osoby icon_wink.gif Jak sie zgłoszą chetne, to juz niemal połowa w "trójce" będzie icon_razz.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
moko.
sob, 10 wrz 2005 - 10:33
Wiola heeeee no zapowiada się że trójka klasowa będzie miała swoich "asystentów" wink.gif
Wiola mój Oskar tez ma problem z przeczytaniem trudnych wyrazów icon_confused.gif
ale póki co nie ma przewidzianych zajęć wyrównawczych - nauczycielka mówiła że takie zajęcia będą prowadzone po pierwszym półroczu, teraz nie ma takiej potrzeby, w końcu w pierwszej klasie dziecko ma się nauczyć czytać. . . .
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 10 wrz 2005 - 10:33
Post #23

Wiola heeeee no zapowiada się że trójka klasowa będzie miała swoich "asystentów" wink.gif
Wiola mój Oskar tez ma problem z przeczytaniem trudnych wyrazów icon_confused.gif
ale póki co nie ma przewidzianych zajęć wyrównawczych - nauczycielka mówiła że takie zajęcia będą prowadzone po pierwszym półroczu, teraz nie ma takiej potrzeby, w końcu w pierwszej klasie dziecko ma się nauczyć czytać. . . .

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
sob, 10 wrz 2005 - 10:40
hmm a u nas juz sie wymaga czytania, do konca wrzesnia chca przerobic program zerowki, a poetm juz tylko pisane literki o ile nie wczesniej
Piotrek potrafi czytac trudne wyrazy (Wiola pamietasz icon_wink.gif - nieupowaznionym wstep wzbroniony icon_wink.gif ) ,
moko a Oskar zgloskuje czy czyta sylabami ? jesli zgloskuje to bedzie mial problemy z trudniejszymi wyrazami, ale sama piszesz ze nie ma co sie martwic, wiec sie nie martw icon_smile.gif
Wiola a ta trojka hehe to jakas smietanka towarzyska czy co ? icon_wink.gif powod do dumy ? icon_wink.gif nie wiem czemu tacy niesmiali na zebraniu a pozniej co chwile ktos sie zglasza icon_wink.gif pewnie uswiadomienie w rodzinie ;P
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post sob, 10 wrz 2005 - 10:40
Post #24

hmm a u nas juz sie wymaga czytania, do konca wrzesnia chca przerobic program zerowki, a poetm juz tylko pisane literki o ile nie wczesniej
Piotrek potrafi czytac trudne wyrazy (Wiola pamietasz icon_wink.gif - nieupowaznionym wstep wzbroniony icon_wink.gif ) ,
moko a Oskar zgloskuje czy czyta sylabami ? jesli zgloskuje to bedzie mial problemy z trudniejszymi wyrazami, ale sama piszesz ze nie ma co sie martwic, wiec sie nie martw icon_smile.gif
Wiola a ta trojka hehe to jakas smietanka towarzyska czy co ? icon_wink.gif powod do dumy ? icon_wink.gif nie wiem czemu tacy niesmiali na zebraniu a pozniej co chwile ktos sie zglasza icon_wink.gif pewnie uswiadomienie w rodzinie ;P
moko.
sob, 10 wrz 2005 - 11:09
Iffka mój Oskar to w ogóle dziwnie czyta icon_biggrin.gif
potrafi od razu przeczytać np. szkolny (nie głoskuje, sylabizuje) nic od razu mówi, natomiast wyraz kajakarz czyta (k a j - kaj, a k a rz akarz i czyta ostatecznie akarz icon_wink.gif Nie potrafi czasem zlepić tego w całość.
Ogólnie uczymy się czytac sylabami i wtedy jest ok icon_biggrin.gif ale najwieksza trudnosc jest wtedy gdy w wyrazie jest dużo takich samych głosek np, kajakarz ma 3 a, 2 k(obok siebie sa te literki) i młody pląta się.
a wstęp wzbroniony to pikus bo nie powtarzają się aż tak te same głoski.
Nie wiem gdzie polega nasz błąd ?
Oskar potrafi czytac długie wyrazy np autostrada, wakacyjny, przeliteruj, pokoloruj ......
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 10 wrz 2005 - 11:09
Post #25

Iffka mój Oskar to w ogóle dziwnie czyta icon_biggrin.gif
potrafi od razu przeczytać np. szkolny (nie głoskuje, sylabizuje) nic od razu mówi, natomiast wyraz kajakarz czyta (k a j - kaj, a k a rz akarz i czyta ostatecznie akarz icon_wink.gif Nie potrafi czasem zlepić tego w całość.
Ogólnie uczymy się czytac sylabami i wtedy jest ok icon_biggrin.gif ale najwieksza trudnosc jest wtedy gdy w wyrazie jest dużo takich samych głosek np, kajakarz ma 3 a, 2 k(obok siebie sa te literki) i młody pląta się.
a wstęp wzbroniony to pikus bo nie powtarzają się aż tak te same głoski.
Nie wiem gdzie polega nasz błąd ?
Oskar potrafi czytac długie wyrazy np autostrada, wakacyjny, przeliteruj, pokoloruj ......

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
sob, 10 wrz 2005 - 11:17
hmmm to faktycznie dziwnie, no ale od tegp jest pani aby wiedze usystematyzowac
moko a jak ten francuski u Was wyglada i angielski ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post sob, 10 wrz 2005 - 11:17
Post #26

hmmm to faktycznie dziwnie, no ale od tegp jest pani aby wiedze usystematyzowac
moko a jak ten francuski u Was wyglada i angielski ?
moko.
sob, 10 wrz 2005 - 11:35
Iff w I klasie nie ma jęz.obcego niestety a w II klasie będą oba- jeden obowiązkowy drugi nie ! ale nei wiem który z tych dwóch będzie tym obowiązkowym.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 10 wrz 2005 - 11:35
Post #27

Iff w I klasie nie ma jęz.obcego niestety a w II klasie będą oba- jeden obowiązkowy drugi nie ! ale nei wiem który z tych dwóch będzie tym obowiązkowym.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
sob, 10 wrz 2005 - 11:37
aha a z jakich podrecznikow korzystacie ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post sob, 10 wrz 2005 - 11:37
Post #28

aha a z jakich podrecznikow korzystacie ?
moko.
sob, 10 wrz 2005 - 11:49
Wesoła szkoła icon_biggrin.gif w zerówce i 5 -latkach też uczył sie z tego wydawnictwa. Wiec znajoma oprawa, styl itp.
Tak w ogóle to w wakacje uczyliśmy się pisac literek szło nam nieźle icon_biggrin.gif zdjęcie pokazę później, bo mi chłop zwinął aparat.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post sob, 10 wrz 2005 - 11:49
Post #29

Wesoła szkoła icon_biggrin.gif w zerówce i 5 -latkach też uczył sie z tego wydawnictwa. Wiec znajoma oprawa, styl itp.
Tak w ogóle to w wakacje uczyliśmy się pisac literek szło nam nieźle icon_biggrin.gif zdjęcie pokazę później, bo mi chłop zwinął aparat.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
iff
pon, 12 wrz 2005 - 09:28
dziewczyny jak wyglada plan Waszych pierwszakow ?
juz na innym forum przyjrzalam sie planowi Moniki i nie wiem skad wynikaja roznice w ilosci godzin zajec zintegrowanych, Monika bodajze pisala o 18 godzinach
a u mnie 21 godzin zajec zintegrowanych
1 basen
2 godziny wyrownawczo-wychowawcze (jak ktos jest chory)
2 religie
5 angielskich
2 korekcyjne i dojdzie jeszcze sks - 45 minut, juz w zeszlym roku Piotrek chodzil
za to nie mamy wyszczegolnionej muzyki czy tez plastyki a widzialam ze u innych tak jest a jak u Was ?

Moj dzis juz poszedl do szkoly, mam nadzieje, ze zacznie juz chodzic pelnymi tygodniami icon_rolleyes.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 12 wrz 2005 - 09:28
Post #30

dziewczyny jak wyglada plan Waszych pierwszakow ?
juz na innym forum przyjrzalam sie planowi Moniki i nie wiem skad wynikaja roznice w ilosci godzin zajec zintegrowanych, Monika bodajze pisala o 18 godzinach
a u mnie 21 godzin zajec zintegrowanych
1 basen
2 godziny wyrownawczo-wychowawcze (jak ktos jest chory)
2 religie
5 angielskich
2 korekcyjne i dojdzie jeszcze sks - 45 minut, juz w zeszlym roku Piotrek chodzil
za to nie mamy wyszczegolnionej muzyki czy tez plastyki a widzialam ze u innych tak jest a jak u Was ?

Moj dzis juz poszedl do szkoly, mam nadzieje, ze zacznie juz chodzic pelnymi tygodniami icon_rolleyes.gif
sdw
pon, 12 wrz 2005 - 09:49
U nas plan wyglÄ…da nastepujÄ…co:

1 basen
1 wyrównawcze
2 religie
2 angielskie
18 nauczanie zintegrowane
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 12 wrz 2005 - 09:49
Post #31

U nas plan wyglÄ…da nastepujÄ…co:

1 basen
1 wyrównawcze
2 religie
2 angielskie
18 nauczanie zintegrowane

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
iff
pon, 12 wrz 2005 - 09:55
hmm czemu u mnie jest 21 ?
podpytam sie na zebraniu, bo mam kolomyje, chyba ze w tym plastyka muzyka, cos mi chodzi po glowie z informatyka, moze oni w tym to maja , sama nie wiem
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 12 wrz 2005 - 09:55
Post #32

hmm czemu u mnie jest 21 ?
podpytam sie na zebraniu, bo mam kolomyje, chyba ze w tym plastyka muzyka, cos mi chodzi po glowie z informatyka, moze oni w tym to maja , sama nie wiem
sdw
pon, 12 wrz 2005 - 09:57
W zintegrowanym jest i plastyka i muzyka wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 12 wrz 2005 - 09:57
Post #33

W zintegrowanym jest i plastyka i muzyka wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
iff
pon, 12 wrz 2005 - 10:00
Wiolcia to po kiego grzyba my mamy 21 h ?
gdzies jeszcze wyczytalam ze jedno dziecie ma 14 tych godzin ale dodatkowo wymieniona zostala plastyka, muzyka, wiec pewnie do tego trzeba doliczyc i cos na ksztalt tego 18 jest ale 21 ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 12 wrz 2005 - 10:00
Post #34

Wiolcia to po kiego grzyba my mamy 21 h ?
gdzies jeszcze wyczytalam ze jedno dziecie ma 14 tych godzin ale dodatkowo wymieniona zostala plastyka, muzyka, wiec pewnie do tego trzeba doliczyc i cos na ksztalt tego 18 jest ale 21 ?
Mika
pon, 12 wrz 2005 - 10:06
u nas :

18 godzin n. zintegorwanego
2 religie
1 angielski
1 rytmika
1 ruch rozwijajÄ…cy

w środę mam zebranie wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 12 wrz 2005 - 10:06
Post #35

u nas :

18 godzin n. zintegorwanego
2 religie
1 angielski
1 rytmika
1 ruch rozwijajÄ…cy

w środę mam zebranie wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
iff
pon, 12 wrz 2005 - 10:11
Mika Jasko w przedszkolu ?
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 12 wrz 2005 - 10:11
Post #36

Mika Jasko w przedszkolu ?
Mika
pon, 12 wrz 2005 - 10:20
CYTAT(iff)
Mika Jasko w przedszkolu ?


spietrałam icon_confused.gif
chyba,że do wtorku mi minie -w co wątpię
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 12 wrz 2005 - 10:20
Post #37

CYTAT(iff)
Mika Jasko w przedszkolu ?


spietrałam icon_confused.gif
chyba,że do wtorku mi minie -w co wątpię

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
moko.
pon, 12 wrz 2005 - 11:04
oskar ma :
18 z.zintegrowanych
1 h ruch rozwijajÄ…cy
2 h religii
i dodatkowo- nieobowiÄ…zkowo:
zaj. z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej. ( niepłatne jeśli ma się skierowanie od specjalisty w innym przypadku płatne)
angielski- płatny.

W II klasie Oskar będzie miał 2 jęz.obce obowiązkowe. icon_confused.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 12 wrz 2005 - 11:04
Post #38

oskar ma :
18 z.zintegrowanych
1 h ruch rozwijajÄ…cy
2 h religii
i dodatkowo- nieobowiÄ…zkowo:
zaj. z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej. ( niepłatne jeśli ma się skierowanie od specjalisty w innym przypadku płatne)
angielski- płatny.

W II klasie Oskar będzie miał 2 jęz.obce obowiązkowe. icon_confused.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Monika ww
pon, 12 wrz 2005 - 11:23
U nas:

18 godzin zintegrowanego
1 niemiecki
1 w-f
1 gimnastyka korekcyjna
2 religie

Od przyszłego tygodnia będą jeszcze szachy.

Dodatkowo od października będzie chodził na angielski 2 lub 3 razy w tygodniu ( jutro się dowiem ) i na tenis.
Chce też chodzić na piłkę nożną, ale zobaczymy jak to nam wyjdzie organizacyjnie.

Jutro mamy pierwsze zebranie i dopiero jutro będzie mowa o różnych dodatkowych zajęciach płatnych.

U nas też jest basen, ale od drugiego półrocza.
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post pon, 12 wrz 2005 - 11:23
Post #39

U nas:

18 godzin zintegrowanego
1 niemiecki
1 w-f
1 gimnastyka korekcyjna
2 religie

Od przyszłego tygodnia będą jeszcze szachy.

Dodatkowo od października będzie chodził na angielski 2 lub 3 razy w tygodniu ( jutro się dowiem ) i na tenis.
Chce też chodzić na piłkę nożną, ale zobaczymy jak to nam wyjdzie organizacyjnie.

Jutro mamy pierwsze zebranie i dopiero jutro będzie mowa o różnych dodatkowych zajęciach płatnych.

U nas też jest basen, ale od drugiego półrocza.
moko.
pon, 12 wrz 2005 - 11:30
My mamy zebranie 14-tego, więc wtedy się dowiem coś więcej na temat dod.zajęć. Aha szachy mój mały ma w ramach godzin świetlicowych.
Dodatkowo chodzimy na judo i zapisujemy się na basen (ale to w ramach prywatnych zajęć)
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 12 wrz 2005 - 11:30
Post #40

My mamy zebranie 14-tego, więc wtedy się dowiem coś więcej na temat dod.zajęć. Aha szachy mój mały ma w ramach godzin świetlicowych.
Dodatkowo chodzimy na judo i zapisujemy się na basen (ale to w ramach prywatnych zajęć)

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> Pierwszaki :)
Start new topic
Reply to this topic
23 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 23:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama