Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

gry planszowe itp dla 4 latka

> 
Julcia_
śro, 16 maj 2012 - 08:18
jak w temacie
mój syn ma 4 latka nie chce grać w żadne gry plaszowe (układa tylko puzzle)
umnie już liczyć do 10 ale rzuty kostką jakos go nie pocigają tzn trochę raz sie pobawił w zwykłego chińczyka i teraz już nie chce 21.gif

mozecie polecić mi jakieś fajne gry, niekoniecznie palnoszowe?
wiem jest lato, sporo spedzamy na podwórku, weekendy na działce ale w deszczowe dni oprócz lego duplo i puzzli nie mam go czym zająć

ps. ze wzgledu na młodszą córkę wolałabym zeby to nei byłą graz z duża ilością małych elementów jak monopol
Julcia_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,003
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 10:39
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 18,172

GG:


post śro, 16 maj 2012 - 08:18
Post #1

jak w temacie
mój syn ma 4 latka nie chce grać w żadne gry plaszowe (układa tylko puzzle)
umnie już liczyć do 10 ale rzuty kostką jakos go nie pocigają tzn trochę raz sie pobawił w zwykłego chińczyka i teraz już nie chce 21.gif

mozecie polecić mi jakieś fajne gry, niekoniecznie palnoszowe?
wiem jest lato, sporo spedzamy na podwórku, weekendy na działce ale w deszczowe dni oprócz lego duplo i puzzli nie mam go czym zająć

ps. ze wzgledu na młodszą córkę wolałabym zeby to nei byłą graz z duża ilością małych elementów jak monopol

--------------------


an.tośka
śro, 16 maj 2012 - 09:05
Julcia u nas z planszówek sprawdzają się:
- "sierotka Marysia", "ucieczka dalmatyńczyków" - takie proste - rzut kostką, potem ruch po polach, niektóre pola z zadaniami typu "cofnij pionek, idź do przodu...."
- "Klątwa faraona" Disneya - trochę trudniejsza, plansza trójwymiarowa, zadania do wykonania - typu wymień, wymyśl, pokaż itp.
- Potwór z Loch Ness
Minus tych gier to małe elementy - zagrożenie dla Uli, niestety. K nie zawsze gra "do końca" bo się znudzi ale uważam, że to nie problem. Po prostu jak ma dość to przerywamy.
A z takich prostych mamy jeszcze "wiewiórka spryciulka", tu nie ma pionków i malutkich elementów.
Poza tym różne memory, znajdź parę, domino, "zgaduj zgadula"granny itp.
W tej chwili nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post śro, 16 maj 2012 - 09:05
Post #2

Julcia u nas z planszówek sprawdzają się:
- "sierotka Marysia", "ucieczka dalmatyńczyków" - takie proste - rzut kostką, potem ruch po polach, niektóre pola z zadaniami typu "cofnij pionek, idź do przodu...."
- "Klątwa faraona" Disneya - trochę trudniejsza, plansza trójwymiarowa, zadania do wykonania - typu wymień, wymyśl, pokaż itp.
- Potwór z Loch Ness
Minus tych gier to małe elementy - zagrożenie dla Uli, niestety. K nie zawsze gra "do końca" bo się znudzi ale uważam, że to nie problem. Po prostu jak ma dość to przerywamy.
A z takich prostych mamy jeszcze "wiewiórka spryciulka", tu nie ma pionków i malutkich elementów.
Poza tym różne memory, znajdź parę, domino, "zgaduj zgadula"granny itp.
W tej chwili nic więcej nie przychodzi mi do głowy.



--------------------


Artola
czw, 17 maj 2012 - 11:43
Polecam: wszelkie gry zręcznościowe typu Małpki, Piggy pop - mnóstwo zabawy i śmiechu 04.gif Jeszcze z kurami coś jest, ale nie mamy, mamy za to Piranie i też są ok. Farmer. Sznurki i dziurki.
Z klasycznych: domino, memory w najróżniejszych wersjach, Grzybobranie (małe elementy ma 29.gif )
I jeszcze gry elektroniczne, czyli wszelkiego typu plansze: co nie pasuje, połącz w pary, co je zwierzątko itd.
To tak na szybko. W domu podejrzę w szafie, bo mogłam coś przeoczyć.
Jeszcze mi się przypomniało: Kot w worku z Granny - nie mamy, ale podobno fajna.
A jeśli już się interesuje literkami, polecam Literki.
Może Sudoku dla dzieci?

Ten post edytował Artola czw, 17 maj 2012 - 11:45
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post czw, 17 maj 2012 - 11:43
Post #3

Polecam: wszelkie gry zręcznościowe typu Małpki, Piggy pop - mnóstwo zabawy i śmiechu 04.gif Jeszcze z kurami coś jest, ale nie mamy, mamy za to Piranie i też są ok. Farmer. Sznurki i dziurki.
Z klasycznych: domino, memory w najróżniejszych wersjach, Grzybobranie (małe elementy ma 29.gif )
I jeszcze gry elektroniczne, czyli wszelkiego typu plansze: co nie pasuje, połącz w pary, co je zwierzątko itd.
To tak na szybko. W domu podejrzę w szafie, bo mogłam coś przeoczyć.
Jeszcze mi się przypomniało: Kot w worku z Granny - nie mamy, ale podobno fajna.
A jeśli już się interesuje literkami, polecam Literki.
Może Sudoku dla dzieci?

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
Julcia_
czw, 17 maj 2012 - 12:11
Domino memo Sznurki i dziurki ammy już dawno ale średnio go to zajmuje już
zręcznosciowe (Małpki, motlyki i słoń)bardziej Ulę bawią ze coś sie rusza, Maciek popatrzy i idzie dalej
chodziło mi o takie które razem mozemy pograc dłuzej takei palnszowe chyba..
popatrze na wasze propozyjce dzieki dziewczyny
Julcia_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,003
Dołączył: śro, 13 lut 08 - 10:39
Skąd: łódzkie
Nr użytkownika: 18,172

GG:


post czw, 17 maj 2012 - 12:11
Post #4

Domino memo Sznurki i dziurki ammy już dawno ale średnio go to zajmuje już
zręcznosciowe (Małpki, motlyki i słoń)bardziej Ulę bawią ze coś sie rusza, Maciek popatrzy i idzie dalej
chodziło mi o takie które razem mozemy pograc dłuzej takei palnszowe chyba..
popatrze na wasze propozyjce dzieki dziewczyny

--------------------


cybermama
czw, 17 maj 2012 - 18:51
a moze jeszcze nie dorosl do gier skoro go to nie kreci ...
moze inne wspolne zajecia, np. lepienie ludzikow z plasteliny, pieczenie kruchych ciasteczek,

sory za brak polskich znakow
cybermama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: sob, 18 lut 12 - 23:16
Nr użytkownika: 39,465




post czw, 17 maj 2012 - 18:51
Post #5

a moze jeszcze nie dorosl do gier skoro go to nie kreci ...
moze inne wspolne zajecia, np. lepienie ludzikow z plasteliny, pieczenie kruchych ciasteczek,

sory za brak polskich znakow


--------------------
an.tośka
czw, 17 maj 2012 - 21:41
O, właśnie zapomniałam o spadających małpkach i krokodylu u dentysty - K gra nawet sam ze sobą i śmieje się przy tym do rozpuku 04.gif
Z innych zabaw hitem jest też odbijanie balona i bańki - myślę, że i Ula by dała radę.
an.tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,547
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 13:07
Skąd: dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,803

GG:


post czw, 17 maj 2012 - 21:41
Post #6

O, właśnie zapomniałam o spadających małpkach i krokodylu u dentysty - K gra nawet sam ze sobą i śmieje się przy tym do rozpuku 04.gif
Z innych zabaw hitem jest też odbijanie balona i bańki - myślę, że i Ula by dała radę.

--------------------


elfijka
piÄ…, 18 maj 2012 - 22:54
Zuzi ulubione to:
GRZYBOBRANIE ale tu są małe elementy-grzybki idealne do połknięcia przez młodsze rodzeństwo
KOT W WORKU i CIUCIUBABKA
POZNAJEMY ZAWODY
CUDOWNA PODRÓŻ -na każdym polu jest jakieś zadanie do wykonania, czasem ruchowe typu przysiady, udawanie kaczki itd. Niezła zabawa pod warunkiem że rodzice też np. udają klauna icon_smile.gif
RAJD
mnóstwo gier z gazetek dla dzieci

ale najlepsze są gry robione przez nas w domu icon_smile.gif na dużym kartonie (lub kilku posklejanych kartkach z bloku technicznego) można wyczarować planszówkę w temacie ulubionym przez dziecko. My mamy przygody Scooby Doo, wycieczkę po ZOO i własną wersję cudownej podróży. Można zrobic samemu: narysować drogę podzieloną na pola i wymyślać pola z bonusami typu dodatkowy rzut/kilka kroków do przodu lub do tyłu/czekasz kolejkę, ale jeszcze większa frajda to rysowanie razem i wymyślanie "przygód" w grze icon_smile.gif
Można zrobić duże pola dla dużych pionków (samochodzików/figurek/korków od mleka) takich żeby nikt się nie udławił icon_smile.gif


Zuza lubi tez grac w KARTY Scooby Doo (zasady podobne jak w grze w makao)

FRAMER wciągną całą naszą rodzinę i przez długi czas gralismy nałogowo kilka razy dziennie, ale to raczej tak dla 5-latków chyba. Przynajmniej młoda dopiero wtedy zaczęła grać mimo że grę miała już wczesniej.
elfijka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 49
Dołączył: pon, 03 paź 11 - 21:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 37,919




post piÄ…, 18 maj 2012 - 22:54
Post #7

Zuzi ulubione to:
GRZYBOBRANIE ale tu są małe elementy-grzybki idealne do połknięcia przez młodsze rodzeństwo
KOT W WORKU i CIUCIUBABKA
POZNAJEMY ZAWODY
CUDOWNA PODRÓŻ -na każdym polu jest jakieś zadanie do wykonania, czasem ruchowe typu przysiady, udawanie kaczki itd. Niezła zabawa pod warunkiem że rodzice też np. udają klauna icon_smile.gif
RAJD
mnóstwo gier z gazetek dla dzieci

ale najlepsze są gry robione przez nas w domu icon_smile.gif na dużym kartonie (lub kilku posklejanych kartkach z bloku technicznego) można wyczarować planszówkę w temacie ulubionym przez dziecko. My mamy przygody Scooby Doo, wycieczkę po ZOO i własną wersję cudownej podróży. Można zrobic samemu: narysować drogę podzieloną na pola i wymyślać pola z bonusami typu dodatkowy rzut/kilka kroków do przodu lub do tyłu/czekasz kolejkę, ale jeszcze większa frajda to rysowanie razem i wymyślanie "przygód" w grze icon_smile.gif
Można zrobić duże pola dla dużych pionków (samochodzików/figurek/korków od mleka) takich żeby nikt się nie udławił icon_smile.gif


Zuza lubi tez grac w KARTY Scooby Doo (zasady podobne jak w grze w makao)

FRAMER wciągną całą naszą rodzinę i przez długi czas gralismy nałogowo kilka razy dziennie, ale to raczej tak dla 5-latków chyba. Przynajmniej młoda dopiero wtedy zaczęła grać mimo że grę miała już wczesniej.

--------------------
aga

chaton_ania
wto, 22 maj 2012 - 19:09
Julcia Olka tez malo czym sie interesuje oprocz puzlli.

Za to teraz lubi sie bawic w pkole i fryzjera. No i rysuje.

A do gier moze dorosnie za jakis czas icon_smile.gif
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 22 maj 2012 - 19:09
Post #8

Julcia Olka tez malo czym sie interesuje oprocz puzlli.

Za to teraz lubi sie bawic w pkole i fryzjera. No i rysuje.

A do gier moze dorosnie za jakis czas icon_smile.gif

--------------------


(*) 10tc.

Olcia_2
wto, 22 maj 2012 - 23:24
CYTAT(elfijka @ Fri, 18 May 2012 - 23:54) *
ale najlepsze są gry robione przez nas w domu icon_smile.gif na dużym kartonie (lub kilku posklejanych kartkach z bloku technicznego) można wyczarować planszówkę w temacie ulubionym przez dziecko. My mamy przygody Scooby Doo, wycieczkę po ZOO i własną wersję cudownej podróży. Można zrobic samemu: narysować drogę podzieloną na pola i wymyślać pola z bonusami typu dodatkowy rzut/kilka kroków do przodu lub do tyłu/czekasz kolejkę, ale jeszcze większa frajda to rysowanie razem i wymyślanie "przygód" w grze icon_smile.gif
Można zrobić duże pola dla dużych pionków (samochodzików/figurek/korków od mleka) takich żeby nikt się nie udławił icon_smile.gif


O, u mnie takie też się sprawdzają. Najpierw frajda przy wspólnum rysowaniu, kolorowaniu planszy i wymuślaniu zadań a potem super się gra. No i co tydzień ( my mamy zawsze niedziele gier bo w tygodniu brak czasu) może być nowa gra więc się nie znudzi.
Olcia_2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: czw, 15 lut 07 - 11:06
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 11,073

GG:


post wto, 22 maj 2012 - 23:24
Post #9

CYTAT(elfijka @ Fri, 18 May 2012 - 23:54) *
ale najlepsze są gry robione przez nas w domu icon_smile.gif na dużym kartonie (lub kilku posklejanych kartkach z bloku technicznego) można wyczarować planszówkę w temacie ulubionym przez dziecko. My mamy przygody Scooby Doo, wycieczkę po ZOO i własną wersję cudownej podróży. Można zrobic samemu: narysować drogę podzieloną na pola i wymyślać pola z bonusami typu dodatkowy rzut/kilka kroków do przodu lub do tyłu/czekasz kolejkę, ale jeszcze większa frajda to rysowanie razem i wymyślanie "przygód" w grze icon_smile.gif
Można zrobić duże pola dla dużych pionków (samochodzików/figurek/korków od mleka) takich żeby nikt się nie udławił icon_smile.gif


O, u mnie takie też się sprawdzają. Najpierw frajda przy wspólnum rysowaniu, kolorowaniu planszy i wymuślaniu zadań a potem super się gra. No i co tydzień ( my mamy zawsze niedziele gier bo w tygodniu brak czasu) może być nowa gra więc się nie znudzi.

--------------------


chaton_ania
śro, 23 maj 2012 - 15:50
Ja jeszcze nie probowalam gier samorobek, ale nie widze zainteresowania wiekszego planszowkami, wiec sporobuje za jakis czas.
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post śro, 23 maj 2012 - 15:50
Post #10

Ja jeszcze nie probowalam gier samorobek, ale nie widze zainteresowania wiekszego planszowkami, wiec sporobuje za jakis czas.

--------------------


(*) 10tc.

rozan
piÄ…, 15 cze 2012 - 21:32
U nas ze zględu na to, że chłopaki uwielbiają samochody, mamy głównie gry o tej tematyce czyli "znaki drogowe", "rajd", "wyścig motorów". Polecam również grę "Kolory". mamy też kilak gier zrobionych własnoręcznie, a ulubioną jest ta
Poza tym lubią również "Grzybobranie", domino, "Pchełki", "Piotrusia", memory
Tak jak pisały dziewczyny polecam zrobienie własnoręcznych gier icon_smile.gif
rozan


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,024
Dołączył: śro, 08 lut 06 - 19:28
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 4,867

GG:


post piÄ…, 15 cze 2012 - 21:32
Post #11

U nas ze zględu na to, że chłopaki uwielbiają samochody, mamy głównie gry o tej tematyce czyli "znaki drogowe", "rajd", "wyścig motorów". Polecam również grę "Kolory". mamy też kilak gier zrobionych własnoręcznie, a ulubioną jest ta
Poza tym lubią również "Grzybobranie", domino, "Pchełki", "Piotrusia", memory
Tak jak pisały dziewczyny polecam zrobienie własnoręcznych gier icon_smile.gif

--------------------
Szymonek 04.06.2007
Mati 08.02.2010
moni5
sob, 16 cze 2012 - 19:09
Ja polecam warcaby dla dzieci, dokładnie takie https://allegro.pl/warcaby-kotek-i-myszka-o...2420986510.html
Z dzieciństwa pamiętam taką grę https://allegro.pl/pilka-nozna-pilkarzyki-g...2415770770.html Bardzo fajna icon_smile.gif Będe musiała ją kupić dla mojego synka...

Ten post edytował moni5 sob, 16 cze 2012 - 19:41
moni5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 501
Dołączył: pią, 05 wrz 08 - 18:42
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 21,565




post sob, 16 cze 2012 - 19:09
Post #12

Ja polecam warcaby dla dzieci, dokładnie takie https://allegro.pl/warcaby-kotek-i-myszka-o...2420986510.html
Z dzieciństwa pamiętam taką grę https://allegro.pl/pilka-nozna-pilkarzyki-g...2415770770.html Bardzo fajna icon_smile.gif Będe musiała ją kupić dla mojego synka...

--------------------
rozan
nie, 17 cze 2012 - 18:54
super te warcaby icon_smile.gif
Chyba też się skuszę icon_smile.gif
rozan


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,024
Dołączył: śro, 08 lut 06 - 19:28
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 4,867

GG:


post nie, 17 cze 2012 - 18:54
Post #13

super te warcaby icon_smile.gif
Chyba też się skuszę icon_smile.gif

--------------------
Szymonek 04.06.2007
Mati 08.02.2010
Ammm
nie, 17 cze 2012 - 22:03
Bartek uwielbia grÄ™ Grand Prix na bazie filmu Auta 2: https://www.ceneo.pl/13327220?se=Ipkii3msId...CFQpd3wodTk7W2w

Gra jest naprawdę fajna i dość ciekawa - w trakcie gry zbiera się karty o specjalnym znaczeniu, np. odebranie ruchu przeciwnikowi, zamiana miejsc, obrona przed wcześniej wspomnianymi itp.. Nie wiem tylko, czy nie będzie zbyt skomplikowana i zniechęcająca dla początkującego gracza.

Lubią też grać w domino, spadające małpki, Bóbr Billy, kiky ricky, Kot w worku, w karty - wojna i Piotruś.

Jak byli młodsi to hitem było Bingo firmy Djeco

Edit: zapomniałam o Mądrym Zamku - Bartek uwielbia od dawna

Ten post edytował Ammm nie, 17 cze 2012 - 22:09
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post nie, 17 cze 2012 - 22:03
Post #14

Bartek uwielbia grÄ™ Grand Prix na bazie filmu Auta 2: https://www.ceneo.pl/13327220?se=Ipkii3msId...CFQpd3wodTk7W2w

Gra jest naprawdę fajna i dość ciekawa - w trakcie gry zbiera się karty o specjalnym znaczeniu, np. odebranie ruchu przeciwnikowi, zamiana miejsc, obrona przed wcześniej wspomnianymi itp.. Nie wiem tylko, czy nie będzie zbyt skomplikowana i zniechęcająca dla początkującego gracza.

Lubią też grać w domino, spadające małpki, Bóbr Billy, kiky ricky, Kot w worku, w karty - wojna i Piotruś.

Jak byli młodsi to hitem było Bingo firmy Djeco

Edit: zapomniałam o Mądrym Zamku - Bartek uwielbia od dawna

--------------------

agnese
pon, 18 cze 2012 - 10:24
moj akurat na szczescie uwielbia wszelkie gry, ale nie kazde dziecko musi lubić
moze shark chase by zainteresował ?
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pon, 18 cze 2012 - 10:24
Post #15

moj akurat na szczescie uwielbia wszelkie gry, ale nie kazde dziecko musi lubić
moze shark chase by zainteresował ?

--------------------
F. 2008
A. 2011
moni5
pon, 18 cze 2012 - 13:01
Polecam jeszcze mozaike. Dodatkowo u nas spraddzają się wszelkie gry z literkami np. Literka do literki, Już czytam oraz gry skojarzeniowe - co do czego pasuje.
moni5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 501
Dołączył: pią, 05 wrz 08 - 18:42
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 21,565




post pon, 18 cze 2012 - 13:01
Post #16

Polecam jeszcze mozaike. Dodatkowo u nas spraddzają się wszelkie gry z literkami np. Literka do literki, Już czytam oraz gry skojarzeniowe - co do czego pasuje.

--------------------
cerruti
pon, 18 cze 2012 - 14:19
Polecam Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty. prod. Egmont. Ponadto grywamy w Chińczyka i Barykady, Spadające małpki, karty, np. w wojnę. Hitem jest też wspomniana już gra logiczna Mądry zamek prod. Granna.
cerruti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 493
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 12:44
Nr użytkownika: 14,148




post pon, 18 cze 2012 - 14:19
Post #17

Polecam Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty. prod. Egmont. Ponadto grywamy w Chińczyka i Barykady, Spadające małpki, karty, np. w wojnę. Hitem jest też wspomniana już gra logiczna Mądry zamek prod. Granna.

--------------------
Agnieszka Kamila
pon, 18 cze 2012 - 14:24
a czy mÄ…rdy zamek i kamelot to to samo ?
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post pon, 18 cze 2012 - 14:24
Post #18

a czy mÄ…rdy zamek i kamelot to to samo ?
cerruti
pon, 18 cze 2012 - 19:08
Widziałam obie gry, znajomi mają Kamelota. Zasada mniej więcej ta sama, Kamelot wydaje się bardziej dla dziewczynek, występuje tam po prostu dodatkowo postac rycerza, który ma na celu dotrzec do księżniczki i trzeba mu to ułatwic budując odpowiednią drogę, natomiast w Mądrym zamku są konkretne modele do ułożenia na różnym poziomie trudności.
Sama nie robię rozróżnień na gry dla dziewczynek i chłopców, ale mój Michał przy wyborze opowiedział się jednoznacznie za Mądrym zamkiem ostentacyjnie ("dla dziewczyn") podsumowując Kamelota icon_wink.gif

Dla małych konstruktorów polecam również klocki Marble robot.
cerruti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 493
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 12:44
Nr użytkownika: 14,148




post pon, 18 cze 2012 - 19:08
Post #19

Widziałam obie gry, znajomi mają Kamelota. Zasada mniej więcej ta sama, Kamelot wydaje się bardziej dla dziewczynek, występuje tam po prostu dodatkowo postac rycerza, który ma na celu dotrzec do księżniczki i trzeba mu to ułatwic budując odpowiednią drogę, natomiast w Mądrym zamku są konkretne modele do ułożenia na różnym poziomie trudności.
Sama nie robię rozróżnień na gry dla dziewczynek i chłopców, ale mój Michał przy wyborze opowiedział się jednoznacznie za Mądrym zamkiem ostentacyjnie ("dla dziewczyn") podsumowując Kamelota icon_wink.gif

Dla małych konstruktorów polecam również klocki Marble robot.

--------------------
Zyta87
wto, 26 cze 2012 - 13:31
Witaski

Widzę, że gra Super Farmer nie padła, mój pięciolatek ją bardzo lubi, a i dwu latka mogła dołączyć do zabawy, wydając zwierzątka (oczywiście z moją pomocą)
Gra wciÄ…gajÄ…ca moim zdaniem.
Zyta87


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 890
Dołączył: śro, 24 maj 06 - 14:55
Skąd: Żary, Żagań
Nr użytkownika: 5,991




post wto, 26 cze 2012 - 13:31
Post #20

Witaski

Widzę, że gra Super Farmer nie padła, mój pięciolatek ją bardzo lubi, a i dwu latka mogła dołączyć do zabawy, wydając zwierzątka (oczywiście z moją pomocą)
Gra wciÄ…gajÄ…ca moim zdaniem.

--------------------

Wiktoria urodzona: 27.11.2012 :)

KubuÅ› urodzony: 4.11.2006 :)
> gry planszowe itp dla 4 latka
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 05:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama