Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Jakie polecacie produkty niemieckie?

> 
edika
wto, 26 paź 2004 - 00:54
Pytam, bo na targu spotykam panią, która takowe sprzedaje i większosci nie znam i nie wiem co jest dobre.
Głównie chodzi mi o chemię i kosmetyki. Napiszcie jeszcze ile mniej więcej kosztują polecane przez Was produkty. Na razie kupiłam Lenor 1,5 l za 16zł i kawę Jacobs Kronung 0,5kg, też za 16 zł. widziałam jeszcze pasty do zębów i mydła, ale nie wiedziałam które wybrać.

Z góry dziekuję icon_smile.gif
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 00:54
Post #1

Pytam, bo na targu spotykam panią, która takowe sprzedaje i większosci nie znam i nie wiem co jest dobre.
Głównie chodzi mi o chemię i kosmetyki. Napiszcie jeszcze ile mniej więcej kosztują polecane przez Was produkty. Na razie kupiłam Lenor 1,5 l za 16zł i kawę Jacobs Kronung 0,5kg, też za 16 zł. widziałam jeszcze pasty do zębów i mydła, ale nie wiedziałam które wybrać.

Z góry dziekuję icon_smile.gif

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
Misi
wto, 26 paź 2004 - 06:57
Kawy w Niemczech kosztuja, zalezy w jakim sklepie, tak mniej wiecej od 1,90-3,40 euro. Sa tez drozsze, ale ja tych nie kupuje. Kawa Jacobs Crynung wlasnie jest w takich cenach. Mydla najtaniej mozna kupic pakowane po piec , bo to wychodzi tyle co jedno mydlo czyli 1,99 euro. Podaje ci oczywiscie w przyblizeniu. Najlepsze mydla wedlug mnie to Dove, Palmolive i Fa. Sa zreszta takie jak w Polsce.
Szampony niemieckie to tylko z serii Schwarzkopf. Nie sa drogie, a dobre. Ale to tylko moja opinia. U nas tak kosztuja od 1-2 euro z centami.
Wiesz ja naprawde nie widze roznicy w tym co sie kupuje w Polsce a tym co jest w Niemczech. Na polkach leza te same produkty. Oczywiscie oprocz tych polskich, ktore wydaja mi sie lepszymi kosmetykami niz tu.
Nie ma tu kosmetykow firmy Eris, ktore ja tak lubialam i tak wspanialych polskich maseczek z apteki.
Misi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 138
Dołączył: pon, 24 mar 03 - 09:21
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 120

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 06:57
Post #2

Kawy w Niemczech kosztuja, zalezy w jakim sklepie, tak mniej wiecej od 1,90-3,40 euro. Sa tez drozsze, ale ja tych nie kupuje. Kawa Jacobs Crynung wlasnie jest w takich cenach. Mydla najtaniej mozna kupic pakowane po piec , bo to wychodzi tyle co jedno mydlo czyli 1,99 euro. Podaje ci oczywiscie w przyblizeniu. Najlepsze mydla wedlug mnie to Dove, Palmolive i Fa. Sa zreszta takie jak w Polsce.
Szampony niemieckie to tylko z serii Schwarzkopf. Nie sa drogie, a dobre. Ale to tylko moja opinia. U nas tak kosztuja od 1-2 euro z centami.
Wiesz ja naprawde nie widze roznicy w tym co sie kupuje w Polsce a tym co jest w Niemczech. Na polkach leza te same produkty. Oczywiscie oprocz tych polskich, ktore wydaja mi sie lepszymi kosmetykami niz tu.
Nie ma tu kosmetykow firmy Eris, ktore ja tak lubialam i tak wspanialych polskich maseczek z apteki.
sdw
wto, 26 paź 2004 - 07:04
Edika, powiedz pani zeby ci Nul Nul przywiozła wink.gif bo pewnie nie ma. A Nul Nul jest REWELACYJNY!!! Teoretycznie służy do czyszczenia toalet ale ja tym czyszczę co sie da. Począwszy od wspomnianego wychodka aż po plamy na ciuchach icon_rolleyes.gif . Jakieś osady z kamienia, rdzy, itp. złażą po tym super. Śmierdzi okrutnie ale zwazyszwszy na efekty da się przeżyć wink.gif

A, i jeszcze proszek Yplon tak u nas wzgardzony icon_confused.gif Też świetny. Mnie się udało ostanio kupić w Makro ale to już nie to samo co niemiecki.

Jak sobie jeszcze coÅ› przypomnÄ™ to napiszÄ™.


* ale Nul Nula to musisz mieć wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 07:04
Post #3

Edika, powiedz pani zeby ci Nul Nul przywiozła wink.gif bo pewnie nie ma. A Nul Nul jest REWELACYJNY!!! Teoretycznie służy do czyszczenia toalet ale ja tym czyszczę co sie da. Począwszy od wspomnianego wychodka aż po plamy na ciuchach icon_rolleyes.gif . Jakieś osady z kamienia, rdzy, itp. złażą po tym super. Śmierdzi okrutnie ale zwazyszwszy na efekty da się przeżyć wink.gif

A, i jeszcze proszek Yplon tak u nas wzgardzony icon_confused.gif Też świetny. Mnie się udało ostanio kupić w Makro ale to już nie to samo co niemiecki.

Jak sobie jeszcze coÅ› przypomnÄ™ to napiszÄ™.


* ale Nul Nula to musisz mieć wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
addera
wto, 26 paź 2004 - 07:23
Gumy do żucia cynamonowe Big Red icon_biggrin.gif
Jestem fankÄ… icon_lol.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post wto, 26 paź 2004 - 07:23
Post #4

Gumy do żucia cynamonowe Big Red icon_biggrin.gif
Jestem fankÄ… icon_lol.gif

--------------------



dumiczowa
wto, 26 paź 2004 - 08:22
Proszki do prania, nawet te które w Polsce tez sa na rynku (persil vizir) są o niebo lepsze niż te "nasze". Edika, nie licz na panią, sama się wybierz, od nas do Gorlitz jest całkiem niedaleko a proszki to rewelacja, nie ma porównania.
pozdr.
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post wto, 26 paź 2004 - 08:22
Post #5

Proszki do prania, nawet te które w Polsce tez sa na rynku (persil vizir) są o niebo lepsze niż te "nasze". Edika, nie licz na panią, sama się wybierz, od nas do Gorlitz jest całkiem niedaleko a proszki to rewelacja, nie ma porównania.
pozdr.

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
Ev
wto, 26 paź 2004 - 08:43
Dumi, a cenowo jak wychodzÄ…?
Ja polecam Stalfix do mycia stali nierdzewnej.
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post wto, 26 paź 2004 - 08:43
Post #6

Dumi, a cenowo jak wychodzÄ…?
Ja polecam Stalfix do mycia stali nierdzewnej.

--------------------
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Potwora
wto, 26 paź 2004 - 09:54
Faktycznie, niemieckie sÄ… po prostu lepsze icon_rolleyes.gif bardziej wydajnie, lepiej dopierajÄ….
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post wto, 26 paź 2004 - 09:54
Post #7

Faktycznie, niemieckie sÄ… po prostu lepsze icon_rolleyes.gif bardziej wydajnie, lepiej dopierajÄ….
dumiczowa
wto, 26 paź 2004 - 10:04
CYTAT(Evchen)
Dumi, a cenowo jak wychodzÄ…?
Ja polecam Stalfix do mycia stali nierdzewnej.


Ev, te markowe zawsze były droższe niż u nas, ale ta jakość...
tylko ze teraz to ja nie byłam w niemczech od 3 lat
pozdr.
dumiczowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,129
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:23
Skąd: z Wałbrzycha
Nr użytkownika: 269




post wto, 26 paź 2004 - 10:04
Post #8

CYTAT(Evchen)
Dumi, a cenowo jak wychodzÄ…?
Ja polecam Stalfix do mycia stali nierdzewnej.


Ev, te markowe zawsze były droższe niż u nas, ale ta jakość...
tylko ze teraz to ja nie byłam w niemczech od 3 lat
pozdr.

--------------------
Czy ja tu byłam z pieskiem czy bez pieska?

Moje nieznośne miłości- Paweł 2004 i Kacper 2002
Mama Anka
wto, 26 paź 2004 - 10:11
Polecam proszki jak juz napisaly dziewczyny, to bez porownania, niemieckie sa lepsze, lubie tez zele do prania, szczegolnie niebieski Weiße Riese. Rzeczy pachna rewelacja. Lubie tez plyny do plukania lenor, kuchelweich i vernel ok. 0,99 do 1,5 € za 750 ml do 1 l. Zele do prania od 2,50 do 3,70 € zalezy jaki. Polecam tez rodzynki w czekoladzie z Penny Markt. No i slodycze ogolnie jakos niemieckie mi bardziej smakuja oprocz polskiego ptasiego mleczka, tzn czekolady niemieckie, ale Krakowskiej to nic niezastapi, wedliny maja okropne. Ogolnie chemia w Niemczech wydaje mi sie lepsza, a jedzenie to w Polsce, och jak ja tesknie za takim normalnymi nie unijnymi krotkimi ogorkami badz nieforemnymi jablkami pomidorami itd. Dlatego tu kupuje jablka od sadownika, sa o niebo lepsze niz te wyglancowane. Null null jest rewelacja tez polecam. Kibello lsni jak w reklamie. icon_wink.gif . Nie polecam proszku sunil, nie jest dobry, i jeszcze kiedys te duze paczki byly po 10 kg teraz to sa jumbo packi, a te niby duze maja ok. 5,6 kg, tak zmniejszali ilosc, ale cena zostala, no i waro kupowac w promocji, taki czasem duzy proszek 10 kg mozna kupic za ok 8,-€ ale Ariel to juz za ok 14,- €. Milych zakupow !!! icon_biggrin.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 10:11
Post #9

Polecam proszki jak juz napisaly dziewczyny, to bez porownania, niemieckie sa lepsze, lubie tez zele do prania, szczegolnie niebieski Weiße Riese. Rzeczy pachna rewelacja. Lubie tez plyny do plukania lenor, kuchelweich i vernel ok. 0,99 do 1,5 € za 750 ml do 1 l. Zele do prania od 2,50 do 3,70 € zalezy jaki. Polecam tez rodzynki w czekoladzie z Penny Markt. No i slodycze ogolnie jakos niemieckie mi bardziej smakuja oprocz polskiego ptasiego mleczka, tzn czekolady niemieckie, ale Krakowskiej to nic niezastapi, wedliny maja okropne. Ogolnie chemia w Niemczech wydaje mi sie lepsza, a jedzenie to w Polsce, och jak ja tesknie za takim normalnymi nie unijnymi krotkimi ogorkami badz nieforemnymi jablkami pomidorami itd. Dlatego tu kupuje jablka od sadownika, sa o niebo lepsze niz te wyglancowane. Null null jest rewelacja tez polecam. Kibello lsni jak w reklamie. icon_wink.gif . Nie polecam proszku sunil, nie jest dobry, i jeszcze kiedys te duze paczki byly po 10 kg teraz to sa jumbo packi, a te niby duze maja ok. 5,6 kg, tak zmniejszali ilosc, ale cena zostala, no i waro kupowac w promocji, taki czasem duzy proszek 10 kg mozna kupic za ok 8,-€ ale Ariel to juz za ok 14,- €. Milych zakupow !!! icon_biggrin.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
A.L.

Go??







post wto, 26 paź 2004 - 12:00
Post #10

Persil sie oplaca kupic.Jest nie tylko dobry,ale zawiera rowniez skladnik przeciwko osadzaniu sie kamienia,czyli cos jak calgon ,ktorego juz wtedy nie trzeba uzywac.(tzn.calgonu)
Ekonomia ,moje drogie wink.gif
Jaco
wto, 26 paź 2004 - 14:59
Kto mi kupi Nul Nula?
Zapłacę! Za przesyłkę też.
Chcę mieć kibel jak w reklamie... icon_rolleyes.gif
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 14:59
Post #11

Kto mi kupi Nul Nula?
Zapłacę! Za przesyłkę też.
Chcę mieć kibel jak w reklamie... icon_rolleyes.gif

--------------------
Jacobina - mama Kuby






edika
wto, 26 paź 2004 - 14:59
Ale będę miała długa liste zakupów icon_wink.gif Dzięki

Zainteresowałam sie tymi niemieckimi produktami, właśnie dlatego, że są lepsze od polskich (niby tej samej marki, a różnica jest!

icon_smile.gif
edika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 585
Dołączył: pią, 17 paź 03 - 17:24
Skąd: okolice Wałbrzycha
Nr użytkownika: 1,117

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 14:59
Post #12

Ale będę miała długa liste zakupów icon_wink.gif Dzięki

Zainteresowałam sie tymi niemieckimi produktami, właśnie dlatego, że są lepsze od polskich (niby tej samej marki, a różnica jest!

icon_smile.gif

--------------------
Antosia 29.04.07 Karolina 04.04.05 Dominik 08.08.02
skanna
wto, 26 paź 2004 - 18:24
Ja uwielbiam kawę w czerwonym opakowaniu - MARKUS GOLD. Niech się wszystkie Jacobsy schowają. Kupuję namiętnie, a na firmówki nawet nie patrzę.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 26 paź 2004 - 18:24
Post #13

Ja uwielbiam kawę w czerwonym opakowaniu - MARKUS GOLD. Niech się wszystkie Jacobsy schowają. Kupuję namiętnie, a na firmówki nawet nie patrzę.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
A.L.

Go??







post wto, 26 paź 2004 - 19:45
Post #14

Jak by co ,to ja moge kupowac cos-komus.
Niemal co tydzien jestem w Polsce ,bo mam zjazdy,wiec moge wysylac.
Ale nie wiem gdzie sie kupuje tego nula icon_rolleyes.gif
Kto wie?
Kupie go w Schleckerze?
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 26 paź 2004 - 21:13
Post #15

Asia, a gdzie masz te zjazdy?
amania
wto, 26 paź 2004 - 21:48
CYTAT(addera)
Gumy do żucia cynamonowe Big Red  :D  
Jestem fankÄ…  :lol:


Addera mnie częstowała i ten smak pamiętam do dziś... mniam.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post wto, 26 paź 2004 - 21:48
Post #16

CYTAT(addera)
Gumy do żucia cynamonowe Big Red  :D  
Jestem fankÄ…  :lol:


Addera mnie częstowała i ten smak pamiętam do dziś... mniam.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Mama Anka
wto, 26 paź 2004 - 23:34
Null null jest w sumie w kazdej drogerii, Schlecker, Budnikowsky, Rossmann i w sklepach gdzie jest chemia, np. w Edece, Intermarche, ale nie ma w Aldi czy Penny. Mozna dostac w plastikowej butelce ten proszek lub w opakowaniu uzupelniajacym, czyli tzw. wklad. icon_biggrin.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
SkÄ…d: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post wto, 26 paź 2004 - 23:34
Post #17

Null null jest w sumie w kazdej drogerii, Schlecker, Budnikowsky, Rossmann i w sklepach gdzie jest chemia, np. w Edece, Intermarche, ale nie ma w Aldi czy Penny. Mozna dostac w plastikowej butelce ten proszek lub w opakowaniu uzupelniajacym, czyli tzw. wklad. icon_biggrin.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
lula
śro, 27 paź 2004 - 01:51
Kupilam wczoraj 2 -litrowy Silan - Orchid & Lotus Flower i Sensitive, w promocji za 12,50 w Geancie (w Polsce). Cena regularna ok 16 zl.

W Niemczech biore ten plyn do czyszczenia stalowych garnkow, jedzenie dla kota (Sheba, Animonda), slodycze np marcepanowe chlebki, nutelle, knoppersy, korniszony, kalendarze z kotami. Nie pamietam teraz dokladnie cen, ale zawsze wychodzilo taniej.

Z kosmetykow sztuczne rzesy - bo te niemieckie maja lepszy klej icon_rolleyes.gif , szampony do wlosow, wkladki higieniczne carefree (to juz zalezy od kursu euro, trzeba korzystac z okazji).
lula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 205
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 18:46
Nr użytkownika: 1,955




post śro, 27 paź 2004 - 01:51
Post #18

Kupilam wczoraj 2 -litrowy Silan - Orchid & Lotus Flower i Sensitive, w promocji za 12,50 w Geancie (w Polsce). Cena regularna ok 16 zl.

W Niemczech biore ten plyn do czyszczenia stalowych garnkow, jedzenie dla kota (Sheba, Animonda), slodycze np marcepanowe chlebki, nutelle, knoppersy, korniszony, kalendarze z kotami. Nie pamietam teraz dokladnie cen, ale zawsze wychodzilo taniej.

Z kosmetykow sztuczne rzesy - bo te niemieckie maja lepszy klej icon_rolleyes.gif , szampony do wlosow, wkladki higieniczne carefree (to juz zalezy od kursu euro, trzeba korzystac z okazji).
mamami
śro, 27 paź 2004 - 09:33
Czy Wiola może sfotografowac dla mnie Nul Nula . Bardzo ładnie prosze bo ja tez chce kibelek jak z reklamy a w piątek kolezanka przyjezdza do Polski to by jeszcze zdążyła kupić. A wolałabym jej pokazać opakowanie.

Ja jeszcze do listy dopisze sÅ‚odycze swiÄ…teczne. Pierniczki z opÅ‚atkiem albo niekoniecznie bo te najtaÅ„sze 0,59€ za paczkÄ™ też dobre (najsmaczniejsze kupowaÅ‚am w tooms'ie) i domino, pomadeczki trzywarstwowe (piernik, marmoladka, marcepan).
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post śro, 27 paź 2004 - 09:33
Post #19

Czy Wiola może sfotografowac dla mnie Nul Nula . Bardzo ładnie prosze bo ja tez chce kibelek jak z reklamy a w piątek kolezanka przyjezdza do Polski to by jeszcze zdążyła kupić. A wolałabym jej pokazać opakowanie.

Ja jeszcze do listy dopisze sÅ‚odycze swiÄ…teczne. Pierniczki z opÅ‚atkiem albo niekoniecznie bo te najtaÅ„sze 0,59€ za paczkÄ™ też dobre (najsmaczniejsze kupowaÅ‚am w tooms'ie) i domino, pomadeczki trzywarstwowe (piernik, marmoladka, marcepan).
sdw
śro, 27 paź 2004 - 09:51
Mamami, wieczorem, jak mnie skleroza nie zmoży, pstryknę zdjęcie. A póki co opiszę. Butelka plastikowa, niebieska, długa i dośc cienka icon_rolleyes.gif , z białą zakręką. Na niej napis biały NUL NUL a pod spodem 00. I jakieś tam ichnie napisy jeszcze. Ale to już mało ważne icon_mrgreen.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post śro, 27 paź 2004 - 09:51
Post #20

Mamami, wieczorem, jak mnie skleroza nie zmoży, pstryknę zdjęcie. A póki co opiszę. Butelka plastikowa, niebieska, długa i dośc cienka icon_rolleyes.gif , z białą zakręką. Na niej napis biały NUL NUL a pod spodem 00. I jakieś tam ichnie napisy jeszcze. Ale to już mało ważne icon_mrgreen.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
> Jakie polecacie produkty niemieckie?
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 13:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama