Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

soczewki kontaktowe

> 
Nessi
pon, 15 kwi 2013 - 22:09
Pytanie do uświadomionych icon_smile.gif
Jestem świeżynką, dzisiaj zakupiłam swoje pierwsze soczewki (jednodniowe). Pani w Vision Expert jakaś taka nijaka, nie wytłumaczyła mi chyba wszystkiego pod kątem mojego dobra, a myślę, że raczej chodziło o jej zarobek. I tak zostałam posiadaczką dwóch opakowań po promocyjnej cenie 63zł jedno/30szt. Teraz widzę, że można kupić taniej 29.gif

I tutaj moje pytania.
Jakie są najlepsze :

jednodniowe, 2tyg czy miesięczne? Jaka firma?
Przeraża mnie wydatek miesięczny rzędu ponad 120zł 21.gif
okularów nie lubię, źle się w nich czuję.

jeśli na zewnatrz pudełka napisane jest oznacznik L,R (lewa, prawa) a mam tę samą wadę na dwoję oczu, to czy ma to jakiekolwiek znaczenie którą i gdzie założę/nałożę?
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?


Może to głupie pytania, ale naprawdę się nie znam 37.gif

Ten post edytował Nessi wto, 16 kwi 2013 - 14:37
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post pon, 15 kwi 2013 - 22:09
Post #1

Pytanie do uświadomionych icon_smile.gif
Jestem świeżynką, dzisiaj zakupiłam swoje pierwsze soczewki (jednodniowe). Pani w Vision Expert jakaś taka nijaka, nie wytłumaczyła mi chyba wszystkiego pod kątem mojego dobra, a myślę, że raczej chodziło o jej zarobek. I tak zostałam posiadaczką dwóch opakowań po promocyjnej cenie 63zł jedno/30szt. Teraz widzę, że można kupić taniej 29.gif

I tutaj moje pytania.
Jakie są najlepsze :

jednodniowe, 2tyg czy miesięczne? Jaka firma?
Przeraża mnie wydatek miesięczny rzędu ponad 120zł 21.gif
okularów nie lubię, źle się w nich czuję.

jeśli na zewnatrz pudełka napisane jest oznacznik L,R (lewa, prawa) a mam tę samą wadę na dwoję oczu, to czy ma to jakiekolwiek znaczenie którą i gdzie założę/nałożę?
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?


Może to głupie pytania, ale naprawdę się nie znam 37.gif

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Paula.
pon, 15 kwi 2013 - 23:25
Czy ja dobrze zrozumiałam, że 63 zł zapłaciłaś za jedno szkło?

Ja kupuję zwykle po jakieś 10 zł za sztukę (dokładnie nie pamiętam, bo kupuję od razu zapas na parę miesięcy). Dotąd siostra kupowała mi w Katowicach, w sklepiku, który sprzedaje głównie wysyłkowo. Ale jakoś na początku roku trafiłam na super promocję w SuperPharm, nie tylko szkła kupiłam w super cenie (jeszcze w gratisie dostałam 60 szt jednodniowych), ale jeszcze zestaw płynów kupiłam w dobrej cenie z gratisami.

Ja mam dużą różnicę między prawy a lewym okiem, więc pilnowanie L/P na pojemniku jest dla mnie ważne (a i tak zdarza mi się pomylić) ale myślę, że pilnowanie które szkło na które oko jest ważne ze względu na ewentualne przenoszenie infekcji między oczami.

Co do tego jaki rodzaj szkieł to chyba każdy musi sobie sam dobrać. Ja używam miesięcznych (bo dwa tygodnie to za krótki okres dla mnie i jak znam siebie przeciągałabym, przy miesięcznych też mi się zdarza zapomnieć, że mam zmienić szkła, nawet dzisiaj zakładając nową parę pomyślałam, że muszę to sobie wpisać do kalendarza w telefonie). A używam szkieł Bausch&Lomb.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post pon, 15 kwi 2013 - 23:25
Post #2

Czy ja dobrze zrozumiałam, że 63 zł zapłaciłaś za jedno szkło?

Ja kupuję zwykle po jakieś 10 zł za sztukę (dokładnie nie pamiętam, bo kupuję od razu zapas na parę miesięcy). Dotąd siostra kupowała mi w Katowicach, w sklepiku, który sprzedaje głównie wysyłkowo. Ale jakoś na początku roku trafiłam na super promocję w SuperPharm, nie tylko szkła kupiłam w super cenie (jeszcze w gratisie dostałam 60 szt jednodniowych), ale jeszcze zestaw płynów kupiłam w dobrej cenie z gratisami.

Ja mam dużą różnicę między prawy a lewym okiem, więc pilnowanie L/P na pojemniku jest dla mnie ważne (a i tak zdarza mi się pomylić) ale myślę, że pilnowanie które szkło na które oko jest ważne ze względu na ewentualne przenoszenie infekcji między oczami.

Co do tego jaki rodzaj szkieł to chyba każdy musi sobie sam dobrać. Ja używam miesięcznych (bo dwa tygodnie to za krótki okres dla mnie i jak znam siebie przeciągałabym, przy miesięcznych też mi się zdarza zapomnieć, że mam zmienić szkła, nawet dzisiaj zakładając nową parę pomyślałam, że muszę to sobie wpisać do kalendarza w telefonie). A używam szkieł Bausch&Lomb.

--------------------
Paula
Nessi
wto, 16 kwi 2013 - 00:11
63 za opakowanie 30szt, kupiłam jednodniowe.
Czyli w Twoim wypadku wydajesz 20zł miesięcznie, tak?
I rozumiem jesteś zadowolona?

mi zaproponowano DAILIES AQua Comfort Plus CIBA VISION
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post wto, 16 kwi 2013 - 00:11
Post #3

63 za opakowanie 30szt, kupiłam jednodniowe.
Czyli w Twoim wypadku wydajesz 20zł miesięcznie, tak?
I rozumiem jesteś zadowolona?

mi zaproponowano DAILIES AQua Comfort Plus CIBA VISION

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Agnieszka AZJ
wto, 16 kwi 2013 - 00:24
To zależy od tego, jak zamierzasz je nosić. Jeśli codziennie, to ekonomiczniejsze są 30dniowe, ale wtedy musisz jeszcze kupić do nich płyn i pudełeczko.

Ja soczewek nie noszę, ale moja Ania używa ich od dobrych kilku lat. Do niedawna kupowałyśmy własnie 30dniowe i wtedy zapas na 3 miesiące kosztował jakieś 120 zł.
Teraz zrobiła sobie modne okulary i soczewnki nosi na zmianę z nimi - więc nabylysmy zapas jednodniowych.

One są też wygodniejsze w podrózy czy warunkach campingowych, bo nie trzeba tak dbać o higienę. Tylko, żeby czystymi łapami zakladac i zdejmowac icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 16 kwi 2013 - 00:24
Post #4

To zależy od tego, jak zamierzasz je nosić. Jeśli codziennie, to ekonomiczniejsze są 30dniowe, ale wtedy musisz jeszcze kupić do nich płyn i pudełeczko.

Ja soczewek nie noszę, ale moja Ania używa ich od dobrych kilku lat. Do niedawna kupowałyśmy własnie 30dniowe i wtedy zapas na 3 miesiące kosztował jakieś 120 zł.
Teraz zrobiła sobie modne okulary i soczewnki nosi na zmianę z nimi - więc nabylysmy zapas jednodniowych.

One są też wygodniejsze w podrózy czy warunkach campingowych, bo nie trzeba tak dbać o higienę. Tylko, żeby czystymi łapami zakladac i zdejmowac icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Arwena.
wto, 16 kwi 2013 - 08:03
Ja noszę dwutygodniowe, płacę 120 zł za 12 sztuk. Zdarza mi się przeciągać noszenie jednego kompletu do trzech tygodni.

Ten post edytował Arwena. wto, 16 kwi 2013 - 08:03
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post wto, 16 kwi 2013 - 08:03
Post #5

Ja noszę dwutygodniowe, płacę 120 zł za 12 sztuk. Zdarza mi się przeciągać noszenie jednego kompletu do trzech tygodni.

--------------------
everybody lies
tissaia
wto, 16 kwi 2013 - 08:25
Od 14 lat noszę soczewki Bausch&Lomb. Wcześniej Soflens, teraz Pure Vision. Używam płynu BL NoRub Sensitive. Przez te lata przerobiłam mnóstwo kombinacji płynowo- soczewkowych ale BL zdecydowanie najbardziej mi służy. Pi iWear miałam mega stan zapalny na ten przykład,,, Johnsona soczewki z kolei "czuję" na oku 37.gif

Noszę soczewki miesięczne, płacę około 8 PLN za sztukę.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 16 kwi 2013 - 08:25
Post #6

Od 14 lat noszę soczewki Bausch&Lomb. Wcześniej Soflens, teraz Pure Vision. Używam płynu BL NoRub Sensitive. Przez te lata przerobiłam mnóstwo kombinacji płynowo- soczewkowych ale BL zdecydowanie najbardziej mi służy. Pi iWear miałam mega stan zapalny na ten przykład,,, Johnsona soczewki z kolei "czuję" na oku 37.gif

Noszę soczewki miesięczne, płacę około 8 PLN za sztukę.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Agnieszka AZJ
wto, 16 kwi 2013 - 10:59
Ania używa iWear i nigdy nie miała problemów.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 16 kwi 2013 - 10:59
Post #7

Ania używa iWear i nigdy nie miała problemów.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka_82
wto, 16 kwi 2013 - 11:00
Ja nosiłam soczewki 5 lat temu przez 5 lat. Niestety ze względu na wdę musiałam nosić soczewki Focus Toric i strasznie drogo wychodziły (robione indywidualnie na zamówienie). Miałam miesieczne - koszt ok 120 zł. Tissaia - zazdroszcze przede wszystkim tak niskiego kosztu soczewek. Ale dzięki Wam nabrałam ponownej ochoty na soczewki icon_smile.gif Muszę rozejrzeć się obecnie, może staniały icon_smile.gif
Agnieszka_82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,804
Dołączył: czw, 25 cze 09 - 23:02
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 27,969




post wto, 16 kwi 2013 - 11:00
Post #8

Ja nosiłam soczewki 5 lat temu przez 5 lat. Niestety ze względu na wdę musiałam nosić soczewki Focus Toric i strasznie drogo wychodziły (robione indywidualnie na zamówienie). Miałam miesieczne - koszt ok 120 zł. Tissaia - zazdroszcze przede wszystkim tak niskiego kosztu soczewek. Ale dzięki Wam nabrałam ponownej ochoty na soczewki icon_smile.gif Muszę rozejrzeć się obecnie, może staniały icon_smile.gif

--------------------
Nasze Małe Wielkie Szczęście 06/08/2010 r, 18:10 -> 3250 gr, 55 cm


Nasz Drugi Cud 02/02/2015 r, 9:00 -> 3490 gr, 52 cm
tissaia
wto, 16 kwi 2013 - 12:47
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 16 Apr 2013 - 09:59) *
Ania używa iWear i nigdy nie miała problemów.



Mnóstwo moich znajomych nosi iWear i sobie je chwali. Co jest dowodem na to, że trzeba po prostu sprawdzić na własnej skórze co jest dla nas dobre.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 16 kwi 2013 - 12:47
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 16 Apr 2013 - 09:59) *
Ania używa iWear i nigdy nie miała problemów.



Mnóstwo moich znajomych nosi iWear i sobie je chwali. Co jest dowodem na to, że trzeba po prostu sprawdzić na własnej skórze co jest dla nas dobre.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
Nessi
wto, 16 kwi 2013 - 12:56
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post wto, 16 kwi 2013 - 12:56
Post #10

A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
cos_cos
wto, 16 kwi 2013 - 13:31
Nosiłam kiedyś jednodniowe iWear i były bardzo ok.
Potem przez kilka lat używałam BL Pure Vision, dopóki nie odkryłam najlepszych soczewek na rynku, moim zdaniem icon_wink.gif
Te cudeńka to biofinity, noszę 30 dni bez zdejmowania, w ogóle nie czuję ich na oku, podczas gdy BL czułam cały czas. Są świetne, w sieci można dostać 6 sztuk za około 70 zł, więc wychodzi niewiele ponad 20 zł na miesiąc. Nie muszę pamiętać o zdejmowaniu, bawić się z płynami i pudełeczkami. Mam małe opakowanie płynu na wszelki wypadek, jakbym musiała je przepłukać czy coś.
Korzystam z nich ponad dwa lata i nigdy nie miałam żadnych problemów z oczami, a przy BL zdarzały mi się problemy z rogówką.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
Skąd: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post wto, 16 kwi 2013 - 13:31
Post #11

Nosiłam kiedyś jednodniowe iWear i były bardzo ok.
Potem przez kilka lat używałam BL Pure Vision, dopóki nie odkryłam najlepszych soczewek na rynku, moim zdaniem icon_wink.gif
Te cudeńka to biofinity, noszę 30 dni bez zdejmowania, w ogóle nie czuję ich na oku, podczas gdy BL czułam cały czas. Są świetne, w sieci można dostać 6 sztuk za około 70 zł, więc wychodzi niewiele ponad 20 zł na miesiąc. Nie muszę pamiętać o zdejmowaniu, bawić się z płynami i pudełeczkami. Mam małe opakowanie płynu na wszelki wypadek, jakbym musiała je przepłukać czy coś.
Korzystam z nich ponad dwa lata i nigdy nie miałam żadnych problemów z oczami, a przy BL zdarzały mi się problemy z rogówką.


--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
Paula.
wto, 16 kwi 2013 - 23:01
CYTAT(Nessi @ Tue, 16 Apr 2013 - 13:56) *
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?

To chyba zależy od oka.
Mnie czasem zdarza się usnąć przy usypianiu Malwiny w soczewkach i potem mam bardzo suche oczy, czasem aż trudno zdjąć soczewkę. Dlatego staram się zdejmować soczewki zanim pójdę ją usypiać.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 16 kwi 2013 - 23:01
Post #12

CYTAT(Nessi @ Tue, 16 Apr 2013 - 13:56) *
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.
Czy jednodniowe można wyciągać w razie potrzeby (zachowując czas użytkowania )?

To chyba zależy od oka.
Mnie czasem zdarza się usnąć przy usypianiu Malwiny w soczewkach i potem mam bardzo suche oczy, czasem aż trudno zdjąć soczewkę. Dlatego staram się zdejmować soczewki zanim pójdę ją usypiać.

--------------------
Paula
e_Ena
śro, 17 kwi 2013 - 06:19
CYTAT(Nessi @ Mon, 15 Apr 2013 - 23:09) *
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.

Używam J&J, dwutygodniowych "night & day", czyli takich w których można spać. W wyjątkowych sytuacjach zdarzyło mi sie że nie zdejmowałam ich na noc, ale rzadko tak robię. Natomiast drzemkę często zdarza mi się uciąć w soczewkach, po przebudzeniu wtedy faktycznie oczy są trochę przesuszone, ale przechodzi po kilku/kilkunastu minunach.
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post śro, 17 kwi 2013 - 06:19
Post #13

CYTAT(Nessi @ Mon, 15 Apr 2013 - 23:09) *
A czy w soczewkach można spać? Chodzi mi o drzemkę w ciągu dnia.

Używam J&J, dwutygodniowych "night & day", czyli takich w których można spać. W wyjątkowych sytuacjach zdarzyło mi sie że nie zdejmowałam ich na noc, ale rzadko tak robię. Natomiast drzemkę często zdarza mi się uciąć w soczewkach, po przebudzeniu wtedy faktycznie oczy są trochę przesuszone, ale przechodzi po kilku/kilkunastu minunach.
Arwena.
śro, 17 kwi 2013 - 14:06
Ja zdejmuję. Dwa lata temu uszkodziłam sobie rogówkę, właśnie w nocy, leczyłam oko dwa miesiące a soczewki musiałam odstawić na pół roku.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 17 kwi 2013 - 14:06
Post #14

Ja zdejmuję. Dwa lata temu uszkodziłam sobie rogówkę, właśnie w nocy, leczyłam oko dwa miesiące a soczewki musiałam odstawić na pół roku.

--------------------
everybody lies
Inanna
śro, 17 kwi 2013 - 21:40
Chciałabym przy okazji zapytać, czy soczewki miesięczne się odbiałcza?

Ten post edytował Inanna śro, 17 kwi 2013 - 21:40
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post śro, 17 kwi 2013 - 21:40
Post #15

Chciałabym przy okazji zapytać, czy soczewki miesięczne się odbiałcza?

--------------------



Paula.
czw, 18 kwi 2013 - 20:55
CYTAT(Inanna @ Wed, 17 Apr 2013 - 22:40) *
Chciałabym przy okazji zapytać, czy soczewki miesięczne się odbiałcza?

Teraz to już chyba żadnych się nie odbiałcza tak jak kiedyś, bo obecnie płyny do szkieł automatycznie w pełni oczyszczają soczewkę.
Przypomniało mi się jak to pierwsze soczewki gotowałam 06.gif . Ja w soczewkach chodzę od 18 lat, z jedną roczną przerwą (w czasie ciąży z Kingą źle znosiła soczewki i wtedy wróciłam na chwilę do okularów), a był czas, gdy nie miałam okularów w ogóle, soczewki zakładałam zaraz po przebudzeniu i zdejmowałam przed samym pójściem spać.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 18 kwi 2013 - 20:55
Post #16

CYTAT(Inanna @ Wed, 17 Apr 2013 - 22:40) *
Chciałabym przy okazji zapytać, czy soczewki miesięczne się odbiałcza?

Teraz to już chyba żadnych się nie odbiałcza tak jak kiedyś, bo obecnie płyny do szkieł automatycznie w pełni oczyszczają soczewkę.
Przypomniało mi się jak to pierwsze soczewki gotowałam 06.gif . Ja w soczewkach chodzę od 18 lat, z jedną roczną przerwą (w czasie ciąży z Kingą źle znosiła soczewki i wtedy wróciłam na chwilę do okularów), a był czas, gdy nie miałam okularów w ogóle, soczewki zakładałam zaraz po przebudzeniu i zdejmowałam przed samym pójściem spać.

--------------------
Paula
szeklanka
pią, 19 kwi 2013 - 15:01
ja noszę kilknaście lat icon_wink.gif właśnie sobie policzyłam
okularów nie znoszę i noszę tylko wtedy jak MUSZĘ czyli jak zatrę oko i mam jakiś stan zapalnyco powoduje że nie wkładam soczewek.
ja noszę J&J Oasis, są dwutygodniowe ale noszę je "na oko" czyli czuję kiedy muszę wymienić i też czasem dłużej, hmm chyba lata praktyki icon_smile.gif
jedniowe moim zdaniem są najwygodniejsze bo:
- nie trzeba czyścić
- nie przenosi się bakterii
- są bardzo cienkie i dobrze przepuszczają, więc nawet przez wiele godzin oko czuje się dobrze a przy drzemce lub ewentualnym zaśnięciu w nich, jest dopływ powietrza do oka.
(zdarzyło mi się zasnąć w wielodniowych i jest wtedy masakra)
- nie kupuje się płynów
dla mnie wada jedyna to cena, ale na wyjazdy szczególnie bardziej traperskie typu namiot się sprawdzają

co do odbiałczania, obecnie płyny są wielofunkcyjne więc problemu nie ma
L/P musi być zachowane ponieważ chodzi właśnie o bakterie danego oka, nie o moc soczewki

a do tego w soczewkach można nosić latem okulary przeciwsłonczne 11.gif i nie trzeba tak jak w zwykłych okularach kręcić całą głową i nie parują w pomieszczeniach zimą icon_biggrin.gif
szeklanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,454
Dołączył: czw, 24 wrz 09 - 10:14
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 29,267




post pią, 19 kwi 2013 - 15:01
Post #17

ja noszę kilknaście lat icon_wink.gif właśnie sobie policzyłam
okularów nie znoszę i noszę tylko wtedy jak MUSZĘ czyli jak zatrę oko i mam jakiś stan zapalnyco powoduje że nie wkładam soczewek.
ja noszę J&J Oasis, są dwutygodniowe ale noszę je "na oko" czyli czuję kiedy muszę wymienić i też czasem dłużej, hmm chyba lata praktyki icon_smile.gif
jedniowe moim zdaniem są najwygodniejsze bo:
- nie trzeba czyścić
- nie przenosi się bakterii
- są bardzo cienkie i dobrze przepuszczają, więc nawet przez wiele godzin oko czuje się dobrze a przy drzemce lub ewentualnym zaśnięciu w nich, jest dopływ powietrza do oka.
(zdarzyło mi się zasnąć w wielodniowych i jest wtedy masakra)
- nie kupuje się płynów
dla mnie wada jedyna to cena, ale na wyjazdy szczególnie bardziej traperskie typu namiot się sprawdzają

co do odbiałczania, obecnie płyny są wielofunkcyjne więc problemu nie ma
L/P musi być zachowane ponieważ chodzi właśnie o bakterie danego oka, nie o moc soczewki

a do tego w soczewkach można nosić latem okulary przeciwsłonczne 11.gif i nie trzeba tak jak w zwykłych okularach kręcić całą głową i nie parują w pomieszczeniach zimą icon_biggrin.gif


--------------------
mamami
pią, 19 kwi 2013 - 15:40
Przyłączam do pytań. Oczywiście będzie nietypowo. wadę mam tylko na jednym oku. Czy jest na sali ktoś kto nosi jedną soczewkę? Słyszę różne opinie i sama nie wiem czy próbować, bo na dodatek potrzebuję toryczne wiec koszty niemałe. Wolałabym nie ryzykować i szukam opinii użytkowników.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pią, 19 kwi 2013 - 15:40
Post #18

Przyłączam do pytań. Oczywiście będzie nietypowo. wadę mam tylko na jednym oku. Czy jest na sali ktoś kto nosi jedną soczewkę? Słyszę różne opinie i sama nie wiem czy próbować, bo na dodatek potrzebuję toryczne wiec koszty niemałe. Wolałabym nie ryzykować i szukam opinii użytkowników.
Nessi
pią, 19 kwi 2013 - 16:02
Kolejny problem...
No nie wiem czy nie zakładam jej "tył na przód". Przekładam i przekładam i różnica tak niewielka, że nie wiem czy na odwrót nie wkładam 29.gif


Ja na L/P nie zwracam uwagi, gdyż mam jednodniówki o tych samych mocach icon_wink.gif
Nessi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,332
Dołączył: pon, 15 cze 09 - 11:19
Skąd: lubuskie
Nr użytkownika: 27,789




post pią, 19 kwi 2013 - 16:02
Post #19

Kolejny problem...
No nie wiem czy nie zakładam jej "tył na przód". Przekładam i przekładam i różnica tak niewielka, że nie wiem czy na odwrót nie wkładam 29.gif


Ja na L/P nie zwracam uwagi, gdyż mam jednodniówki o tych samych mocach icon_wink.gif

--------------------


start-22.02.2014


Mądrość rodzi się z dobrze przemyślanych porażek.
Inanna
pią, 19 kwi 2013 - 19:27
CYTAT(mamami @ Fri, 19 Apr 2013 - 16:40) *
Przyłączam do pytań. Oczywiście będzie nietypowo. wadę mam tylko na jednym oku. Czy jest na sali ktoś kto nosi jedną soczewkę? Słyszę różne opinie i sama nie wiem czy próbować, bo na dodatek potrzebuję toryczne wiec koszty niemałe. Wolałabym nie ryzykować i szukam opinii użytkowników.


Próbuj, próbuj. Zawsze to połowa kosztów, bo soczewka tylko jedna icon_wink.gif

Mój teść nosił jedną soczewkę i na to okulary, bo on ma jakąś dziwną wadę - chyba bardzo dużą różnicę między wadą na jednym i na drugim oku. Nie narzekał.
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post pią, 19 kwi 2013 - 19:27
Post #20

CYTAT(mamami @ Fri, 19 Apr 2013 - 16:40) *
Przyłączam do pytań. Oczywiście będzie nietypowo. wadę mam tylko na jednym oku. Czy jest na sali ktoś kto nosi jedną soczewkę? Słyszę różne opinie i sama nie wiem czy próbować, bo na dodatek potrzebuję toryczne wiec koszty niemałe. Wolałabym nie ryzykować i szukam opinii użytkowników.


Próbuj, próbuj. Zawsze to połowa kosztów, bo soczewka tylko jedna icon_wink.gif

Mój teść nosił jedną soczewkę i na to okulary, bo on ma jakąś dziwną wadę - chyba bardzo dużą różnicę między wadą na jednym i na drugim oku. Nie narzekał.

--------------------



> soczewki kontaktowe
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 05:59
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama