Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

wierzą w Mikołaja?

> 
e_Ena
wto, 08 lis 2005 - 09:26
Czy Wasze pięciolatki wierzą jeszcze w Mikołaja? Ja zawsze myślałam, że nasze dzieci długo będą myślały, ze te prezenty to prawdziwy Mikołaj przyniosł, ale wyszło jak wyszło icon_sad.gif , parę nieopatrznych stwierdzeń moich i męża, wzbudziły podejrzliwość Tomka, w końcu na dociekliwe pytania, powiedziałam jak jest na prawdę. Nie chciałam go okłamywać, zarzekając się że prawdziwy Mikołaj wciąż żyje i roznosi te prezenty, tym bardziej, że już i tak długo by to nie potrwało, najwyzej do przyszłego roku, bo w zerówce ktoś by go i tak pewnie uświadomił icon_wink.gif w tej kwesti, ale jest mi jakoś smutno, mam wrażenie, zę odebrałam mu coś pięknego. Ach, chyba sama chciałabym jeszcze wierzyć w Mikołaja icon_wink.gif .
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post wto, 08 lis 2005 - 09:26
Post #1

Czy Wasze pięciolatki wierzą jeszcze w Mikołaja? Ja zawsze myślałam, że nasze dzieci długo będą myślały, ze te prezenty to prawdziwy Mikołaj przyniosł, ale wyszło jak wyszło icon_sad.gif , parę nieopatrznych stwierdzeń moich i męża, wzbudziły podejrzliwość Tomka, w końcu na dociekliwe pytania, powiedziałam jak jest na prawdę. Nie chciałam go okłamywać, zarzekając się że prawdziwy Mikołaj wciąż żyje i roznosi te prezenty, tym bardziej, że już i tak długo by to nie potrwało, najwyzej do przyszłego roku, bo w zerówce ktoś by go i tak pewnie uświadomił icon_wink.gif w tej kwesti, ale jest mi jakoś smutno, mam wrażenie, zę odebrałam mu coś pięknego. Ach, chyba sama chciałabym jeszcze wierzyć w Mikołaja icon_wink.gif .
Agnisma
wto, 08 lis 2005 - 09:43
Natalia wierzy w Św. Mikołaja, do ubiegłego roku przychodził do niej "osobiście" wink.gif
W tym roku stwierdziłam, że jest juz za sprytna, żeby nabrać się na sztuczną brodę icon_razz.gif . Dlatego już wie, że na te święta Mikołaj tylko "podrzuci" gdzieś prezenty, a sam będzie się śpieszył do małych dzieci icon_cool.gif Natalia przyjęła do wiadomości icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post wto, 08 lis 2005 - 09:43
Post #2

Natalia wierzy w Św. Mikołaja, do ubiegłego roku przychodził do niej "osobiście" wink.gif
W tym roku stwierdziłam, że jest juz za sprytna, żeby nabrać się na sztuczną brodę icon_razz.gif . Dlatego już wie, że na te święta Mikołaj tylko "podrzuci" gdzieś prezenty, a sam będzie się śpieszył do małych dzieci icon_cool.gif Natalia przyjęła do wiadomości icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
pirania
wto, 08 lis 2005 - 10:46
Sciemnianie dzieciom o Swietym jakos nigdy mnie nie pociagalo. Moje dzieci od zawsze wiedza ze ten Mikolaj to taka zabawa, ze dorosli udaja ze wierza, ze dzieci wierza a dzieci udaja ze nie poznaja wujka i sztucznej brody a w calym swiecie chodzi o to by kazdy dostal prezenty, takie jak sobie wymarzyl, zeby nikomu nie bylo smutno i zeby sie dobrze bawic. Tak wiec Ola nie wierzy gdzies od 3 urodzin, jak zaczela cos czaic, Ula tez juz nie wierzy, Przemek z Mikolaja nic nie zrozumie icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 08 lis 2005 - 10:46
Post #3

Sciemnianie dzieciom o Swietym jakos nigdy mnie nie pociagalo. Moje dzieci od zawsze wiedza ze ten Mikolaj to taka zabawa, ze dorosli udaja ze wierza, ze dzieci wierza a dzieci udaja ze nie poznaja wujka i sztucznej brody a w calym swiecie chodzi o to by kazdy dostal prezenty, takie jak sobie wymarzyl, zeby nikomu nie bylo smutno i zeby sie dobrze bawic. Tak wiec Ola nie wierzy gdzies od 3 urodzin, jak zaczela cos czaic, Ula tez juz nie wierzy, Przemek z Mikolaja nic nie zrozumie icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

semi
wto, 08 lis 2005 - 17:25
leo wierzy. I widze, że mu dobrze z tą wiara, choć w zeszłym roku zastanawiał się, na co te sanie latają icon_wink.gif - wyszło, że jakas specjalna benzyna. Mam dylemat, czy powiedzieć prawdę. Nie postrzegam tego w kategorii kłamstwa, oszustwa. Raczej pięknej tradycji. Przecież, jak napisała jedna z dziewczyn na przedszkolakach, Mikołaj istnieje. I jeszcze bym mu pozwoliła wierzyć ale boję się, że zerówkowicze bolesnie sprowadzą go na ziemię. Wolałabym to sama zrobić, wtedy nie będzie bolesnie.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post wto, 08 lis 2005 - 17:25
Post #4

leo wierzy. I widze, że mu dobrze z tą wiara, choć w zeszłym roku zastanawiał się, na co te sanie latają icon_wink.gif - wyszło, że jakas specjalna benzyna. Mam dylemat, czy powiedzieć prawdę. Nie postrzegam tego w kategorii kłamstwa, oszustwa. Raczej pięknej tradycji. Przecież, jak napisała jedna z dziewczyn na przedszkolakach, Mikołaj istnieje. I jeszcze bym mu pozwoliła wierzyć ale boję się, że zerówkowicze bolesnie sprowadzą go na ziemię. Wolałabym to sama zrobić, wtedy nie będzie bolesnie.
aronka
wto, 08 lis 2005 - 19:36
Natalia wierzy. I przyznam się, że chciałabym, żeby tak było jak najdłużej. Chociaż pewnie kumple z przedszkola wypaplają. icon_wink.gif

Ja wierzyłam bardzo długo. icon_redface.gif I pamiętam, jakie to było miłe.
Oczekiwanie, tajemnica, zdziwienie (jak on zdążył podłożyć te prezenty??? icon_eek.gif ) i kupa radości. icon_biggrin.gif
Teraz jest to dla mnie jednym z przyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. icon_smile.gif
aronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,424
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:30
Nr użytkownika: 484




post wto, 08 lis 2005 - 19:36
Post #5

Natalia wierzy. I przyznam się, że chciałabym, żeby tak było jak najdłużej. Chociaż pewnie kumple z przedszkola wypaplają. icon_wink.gif

Ja wierzyłam bardzo długo. icon_redface.gif I pamiętam, jakie to było miłe.
Oczekiwanie, tajemnica, zdziwienie (jak on zdążył podłożyć te prezenty??? icon_eek.gif ) i kupa radości. icon_biggrin.gif
Teraz jest to dla mnie jednym z przyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. icon_smile.gif
Silije
wto, 08 lis 2005 - 19:51
Julka sama twierdzi, że wierzy. A w Wigilię to juz tylko 10 dni będzie jej brakować do 6 lat. Ja wcześniej przestałam wierzyć, bo poznałam przebraną ciocię. A do nas zamawiamy dalszego sąsiada, którego Julka nie pozna. Napisała już parę dni temu list i muszę powiedzieć, że prosiła w nim szczegółowo o prezenty dla każdego z rodziny, a dla siebie na samym końcu.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post wto, 08 lis 2005 - 19:51
Post #6

Julka sama twierdzi, że wierzy. A w Wigilię to juz tylko 10 dni będzie jej brakować do 6 lat. Ja wcześniej przestałam wierzyć, bo poznałam przebraną ciocię. A do nas zamawiamy dalszego sąsiada, którego Julka nie pozna. Napisała już parę dni temu list i muszę powiedzieć, że prosiła w nim szczegółowo o prezenty dla każdego z rodziny, a dla siebie na samym końcu.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
agarad
wto, 08 lis 2005 - 21:31
Marcin też ciągle wierzy, list przygotowany i teraz oby do świąt icon_smile.gif
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post wto, 08 lis 2005 - 21:31
Post #7

Marcin też ciągle wierzy, list przygotowany i teraz oby do świąt icon_smile.gif

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

marghe.
wto, 08 lis 2005 - 21:56
CYTAT(aronka)
Natalia wierzy. I przyznam się, że chciałabym, żeby tak było jak najdłużej. Chociaż pewnie kumple z przedszkola wypaplają.  :wink:  

Ja wierzyłam bardzo długo.  :oops: I pamiętam, jakie to było miłe.  
Oczekiwanie, tajemnica, zdziwienie (jak on zdążył podłożyć te prezenty???  :shock: ) i kupa radości.  :D  
Teraz jest to dla mnie jednym z przyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa.  :)


się podpiszę
Gaba zaczela "pisać" list
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 08 lis 2005 - 21:56
Post #8

CYTAT(aronka)
Natalia wierzy. I przyznam się, że chciałabym, żeby tak było jak najdłużej. Chociaż pewnie kumple z przedszkola wypaplają.  :wink:  

Ja wierzyłam bardzo długo.  :oops: I pamiętam, jakie to było miłe.  
Oczekiwanie, tajemnica, zdziwienie (jak on zdążył podłożyć te prezenty???  :shock: ) i kupa radości.  :D  
Teraz jest to dla mnie jednym z przyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa.  :)


się podpiszę
Gaba zaczela "pisać" list
beattta
śro, 09 lis 2005 - 10:03
Julka wierzy. Wie jednocześnie, że istnieje wielu pomocników Świętego Mikołaj (przebranych lub nie), bo ten prawdziwy nie dałby sobie ze wszystkim rady.
Czasami trzeba mu np. pożyczyć swój własny papier pakowy icon_wink.gif


Dwa lata temu wysłałyśmy list do Mikołaja do Finlandii. Warto, bo odpisują. Co prawda z dużym opóźnieniem, bo odpowiedź przyszła po kilku miesiącach, ale liczył się fakt otrzymania odpowiedzi od samego Świętego Mikołaja icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Dla zainteresowanych:
Święty Mikołaj
Koło Podbiegunowe
96-930 Rovaniemi
Finlandia
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 09 lis 2005 - 10:03
Post #9

Julka wierzy. Wie jednocześnie, że istnieje wielu pomocników Świętego Mikołaj (przebranych lub nie), bo ten prawdziwy nie dałby sobie ze wszystkim rady.
Czasami trzeba mu np. pożyczyć swój własny papier pakowy icon_wink.gif


Dwa lata temu wysłałyśmy list do Mikołaja do Finlandii. Warto, bo odpisują. Co prawda z dużym opóźnieniem, bo odpowiedź przyszła po kilku miesiącach, ale liczył się fakt otrzymania odpowiedzi od samego Świętego Mikołaja icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Dla zainteresowanych:
Święty Mikołaj
Koło Podbiegunowe
96-930 Rovaniemi
Finlandia

--------------------
Beata (mama Julki)

Silije
śro, 09 lis 2005 - 11:45
W jakim języku napisałyście Beattta? (A przy okazji spytam czy doszła odp. Julki do Julki)
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
Skąd: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 09 lis 2005 - 11:45
Post #10

W jakim języku napisałyście Beattta? (A przy okazji spytam czy doszła odp. Julki do Julki)

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Arwena.
śro, 09 lis 2005 - 11:48
Kuba też wierzy.

Silije w zeszłym roku grupa Kuby (przedszkolna) wysyłała list do Finlandii, w języku polskim. Każde dziecko dostało odpowiedź, po polsku.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 09 lis 2005 - 11:48
Post #11

Kuba też wierzy.

Silije w zeszłym roku grupa Kuby (przedszkolna) wysyłała list do Finlandii, w języku polskim. Każde dziecko dostało odpowiedź, po polsku.

--------------------
everybody lies
Inca2
śro, 09 lis 2005 - 17:49
Hubert wierzy w Mikołaja. Nawet twierzdzi, że w zeszłymroku obudził się w nocy i widział już tylko jak odjeżdżał z parapetu icon_biggrin.gif icon_eek.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
Skąd: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post śro, 09 lis 2005 - 17:49
Post #12

Hubert wierzy w Mikołaja. Nawet twierzdzi, że w zeszłymroku obudził się w nocy i widział już tylko jak odjeżdżał z parapetu icon_biggrin.gif icon_eek.gif

--------------------
inca


user posted image
Mama Anka
śro, 09 lis 2005 - 19:25
Paulina wierzy, ba nawet Adrian (w marcu skonczy 10 lat wierzy) i jak cos to ja mowie, ze jest ten w Laponii, a jak on daje rade wsio podrzucic to juz jego slodka tajemnica. W koncu kiedys przestanie wierzyc, ale dlaczego juz teraz icon_question.gif . Fajne to. wink.gif icon_biggrin.gif, baa nawet ja nie jestem pewna, czy ten pan z Laponii z Rudolfem wcale nie obskocza wsiech choinek. wink.gif icon_biggrin.gif kto to wie.... wink.gif icon_biggrin.gif
Mama Anka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 08:44
Skąd: z miasta
Nr użytkownika: 1,252

GG:


post śro, 09 lis 2005 - 19:25
Post #13

Paulina wierzy, ba nawet Adrian (w marcu skonczy 10 lat wierzy) i jak cos to ja mowie, ze jest ten w Laponii, a jak on daje rade wsio podrzucic to juz jego slodka tajemnica. W koncu kiedys przestanie wierzyc, ale dlaczego juz teraz icon_question.gif . Fajne to. wink.gif icon_biggrin.gif, baa nawet ja nie jestem pewna, czy ten pan z Laponii z Rudolfem wcale nie obskocza wsiech choinek. wink.gif icon_biggrin.gif kto to wie.... wink.gif icon_biggrin.gif

--------------------
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
<a href="https://www.TickerFactory.com/" rel="nofollow" target="_blank">

</a>
ilona
śro, 09 lis 2005 - 19:57
Moi wierza ,obydwaj i oby jak najdluzej icon_biggrin.gif
ilona


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,543
Dołączył: śro, 18 sie 04 - 04:41
Skąd: ze stanow skupienia materii....
Nr użytkownika: 2,015




post śro, 09 lis 2005 - 19:57
Post #14

Moi wierza ,obydwaj i oby jak najdluzej icon_biggrin.gif

--------------------
" Love All, Trust a few, Do wrong to None." Shakespeare
FCJPNFM- poprawianie mile widziane :)

Mam problemy jak i Mika ;)
spacja mi zanika !
beattta
czw, 10 lis 2005 - 09:12
CYTAT(Silije)
W jakim języku napisałyście Beattta? (A przy okazji spytam czy doszła odp. Julki do Julki)


Pisałyśmy po angielsku, ale odpowiedź przyszła w języku polskim wink.gif

List od Julki do nas jeszcze nie dotarł, ale pewnie poczta między długimi weekendami słabiej działa icon_wink.gif
Nic się nie przejmuj, relaksuj się w górach ale wcześniej ucałuj od nas Julkę icon_biggrin.gif
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 217

GG:


post czw, 10 lis 2005 - 09:12
Post #15

CYTAT(Silije)
W jakim języku napisałyście Beattta? (A przy okazji spytam czy doszła odp. Julki do Julki)


Pisałyśmy po angielsku, ale odpowiedź przyszła w języku polskim wink.gif

List od Julki do nas jeszcze nie dotarł, ale pewnie poczta między długimi weekendami słabiej działa icon_wink.gif
Nic się nie przejmuj, relaksuj się w górach ale wcześniej ucałuj od nas Julkę icon_biggrin.gif

--------------------
Beata (mama Julki)

Edzia77
czw, 10 lis 2005 - 17:23
Kamilka tez wierzy i nawet martwi sie, że Mikołaj wie kiedy jest niegrzeczna. List juz napisany, wysłany. icon_biggrin.gif
Edzia77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 668
Dołączył: pon, 10 paź 05 - 18:45
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,792

GG:


post czw, 10 lis 2005 - 17:23
Post #16

Kamilka tez wierzy i nawet martwi sie, że Mikołaj wie kiedy jest niegrzeczna. List juz napisany, wysłany. icon_biggrin.gif

--------------------
Edzia
beattta
nie, 13 lis 2005 - 18:23
Silije, wczoraj doszedł list. Dziękuję w imieniu Julki icon_biggrin.gif
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
Skąd: Śląsk
Nr użytkownika: 217

GG:


post nie, 13 lis 2005 - 18:23
Post #17

Silije, wczoraj doszedł list. Dziękuję w imieniu Julki icon_biggrin.gif

--------------------
Beata (mama Julki)

Five
wto, 20 cze 2006 - 21:53
Natalia wierzy w Św. Mikołaja, co roku wszystkie trzy "piszą" listy. Ja tam bardzo długo wierzyłam w Mikołaja i było mi z tym dobrze icon_biggrin.gif
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
Skąd: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post wto, 20 cze 2006 - 21:53
Post #18

Natalia wierzy w Św. Mikołaja, co roku wszystkie trzy "piszą" listy. Ja tam bardzo długo wierzyłam w Mikołaja i było mi z tym dobrze icon_biggrin.gif

--------------------
Cztery córki i syn.
Libi
czw, 24 sie 2006 - 11:38
Szymonek wierzy jak najbardziej icon_biggrin.gif
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post czw, 24 sie 2006 - 11:38
Post #19

Szymonek wierzy jak najbardziej icon_biggrin.gif

--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
semi
śro, 15 lis 2006 - 21:17
Święta coraz bliżej. I jak tam u Waszych pociech z wiarą w Mikołaja? Leo juz wie, że to rodzice zastępują Świętego - sam do tego doszedł i zapytał. Potwierdziłam. teraz uświadamia kolegów w przedszkolu icon_confused.gif . Cieszę się, że się to odbyło w miarę bezboleśnie. Dumny jest z siebie, że się domyślił.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post śro, 15 lis 2006 - 21:17
Post #20

Święta coraz bliżej. I jak tam u Waszych pociech z wiarą w Mikołaja? Leo juz wie, że to rodzice zastępują Świętego - sam do tego doszedł i zapytał. Potwierdziłam. teraz uświadamia kolegów w przedszkolu icon_confused.gif . Cieszę się, że się to odbyło w miarę bezboleśnie. Dumny jest z siebie, że się domyślił.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

> wierzą w Mikołaja?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 11:02
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama