Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
92 Stron V  « poprzednia 90 91 92  

WRZESIEŃ 2005

> 
Fila
czw, 16 lis 2006 - 23:07
[quote=Maciejka] NapiszÄ™ za to, ze Was bardzo lubiÄ™!

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif My Ciebie też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Ale te Wasze dzieci mądre icon_eek.gif Moja to taka zaniedbana dziewczyna icon_rolleyes.gif Niewiele mówi, nie chodzi, tylko piszczy i płacze icon_evil.gif Jakiś cholerny etap w życiu teraz przechodzi. Dziadkowie nauczyli ją jeść posiłki, kiedy trzymają ją na kolanach. Efekt: dziecko w domu też chce jadać na naszych kolanach icon_eek.gif My nie wyrażamy na to chęci, ona odmawia jedzenia. Bierzemy ją głodem, ale co z tego jak w poniedziałek znowu u dziadków ją "skrzywią".
No i znowu wielkie gluty, ledwo jej przeszły poprzednie. Tym razem zaraziłam ją ja icon_evil.gif , bo nadal szczekająco-kaszląca jestem, bo katar już przekazałam dalej...
Od jutra biorę się w garść i chociaż powracam do spacerowych rygorów!
Fila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 637
Dołączył: śro, 20 lip 05 - 18:34
SkÄ…d: Skierniewice
Nr użytkownika: 3,408

GG:


post czw, 16 lis 2006 - 23:07
Post #1821

[quote=Maciejka] NapiszÄ™ za to, ze Was bardzo lubiÄ™!

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif My Ciebie też icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Ale te Wasze dzieci mądre icon_eek.gif Moja to taka zaniedbana dziewczyna icon_rolleyes.gif Niewiele mówi, nie chodzi, tylko piszczy i płacze icon_evil.gif Jakiś cholerny etap w życiu teraz przechodzi. Dziadkowie nauczyli ją jeść posiłki, kiedy trzymają ją na kolanach. Efekt: dziecko w domu też chce jadać na naszych kolanach icon_eek.gif My nie wyrażamy na to chęci, ona odmawia jedzenia. Bierzemy ją głodem, ale co z tego jak w poniedziałek znowu u dziadków ją "skrzywią".
No i znowu wielkie gluty, ledwo jej przeszły poprzednie. Tym razem zaraziłam ją ja icon_evil.gif , bo nadal szczekająco-kaszląca jestem, bo katar już przekazałam dalej...
Od jutra biorę się w garść i chociaż powracam do spacerowych rygorów!
uulka
czw, 16 lis 2006 - 23:08
.. u nas trening czystości to na etapie (w skali od 1-5) 1-bo icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif mama tez leniwa,jedzenie uskuteczniamy w formie np.samodzielne jedzenie kanapki,mleka,owoców ,warzyw innych nie ,bo mama niema cierpliwości sprzątać. icon_redface.gif icon_redface.gif

...podzielcie się dziewczyny, co wasze bąbelki ćwiczą intensywnie.my to jeszcze wszelkiego rodzaju puft, łóżka, nawet ława zdobyta po parę razy dziennie. icon_confused.gif
uulka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,216
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 00:03
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 8,121

GG:


post czw, 16 lis 2006 - 23:08
Post #1822

.. u nas trening czystości to na etapie (w skali od 1-5) 1-bo icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif mama tez leniwa,jedzenie uskuteczniamy w formie np.samodzielne jedzenie kanapki,mleka,owoców ,warzyw innych nie ,bo mama niema cierpliwości sprzątać. icon_redface.gif icon_redface.gif

...podzielcie się dziewczyny, co wasze bąbelki ćwiczą intensywnie.my to jeszcze wszelkiego rodzaju puft, łóżka, nawet ława zdobyta po parę razy dziennie. icon_confused.gif

--------------------
DAWIDEK

AMELKA

ZUZIA

Maciejka
piÄ…, 17 lis 2006 - 00:55
Wspinanie się gdzieś to Wojtka ulubione zadanie. Generalnie lubi sobie chłopak wejść na łóżko, i tak po prostu posiedzieć oglądając książeczki, albo zerkając w TV. Albo po prostu posiedzieć i już. Wygodnicki taki więcej. icon_wink.gif Poza tym jest niezwykle muzykalny. "Gra" na gitarze, flecie prostym i harmonijce ustnej.
Najśmieszniejsze jest to, że on naprawdę nic nie potrafi powiedzieć. Czaaaasem "mama". Ale opanował szereg gestów, min i odgłosów, którymi wyraża naprawdę bardzo dużo. Nie mogę Wam tego opisac. Ale mamy z mężem niezły ubaw czasami. I naprawdę wiemy, co chiał "powiedzieć".
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post piÄ…, 17 lis 2006 - 00:55
Post #1823

Wspinanie się gdzieś to Wojtka ulubione zadanie. Generalnie lubi sobie chłopak wejść na łóżko, i tak po prostu posiedzieć oglądając książeczki, albo zerkając w TV. Albo po prostu posiedzieć i już. Wygodnicki taki więcej. icon_wink.gif Poza tym jest niezwykle muzykalny. "Gra" na gitarze, flecie prostym i harmonijce ustnej.
Najśmieszniejsze jest to, że on naprawdę nic nie potrafi powiedzieć. Czaaaasem "mama". Ale opanował szereg gestów, min i odgłosów, którymi wyraża naprawdę bardzo dużo. Nie mogę Wam tego opisac. Ale mamy z mężem niezły ubaw czasami. I naprawdę wiemy, co chiał "powiedzieć".


--------------------
Maciejka


olka23a
piÄ…, 17 lis 2006 - 19:33
Oliwcia mówi na wszystko tata lub tatuś icon_smile.gif mama rzadko. Umie jeszcze "bam" i "am" lub "niam" (oba tyczą sie jedzenia icon_smile.gif

uwielbia sie wspinać na biurko i łóżka. Wszystko wymurza jekiem i wrzaskiem także w porozumieniu werbalnym jesteśmy daleko w tyle icon_smile.gif

nocnik to nasz wróg - załatwiamy sie gdzie popadnie icon_wink.gif
olka23a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 16:58
Nr użytkownika: 2,594




post piÄ…, 17 lis 2006 - 19:33
Post #1824

Oliwcia mówi na wszystko tata lub tatuś icon_smile.gif mama rzadko. Umie jeszcze "bam" i "am" lub "niam" (oba tyczą sie jedzenia icon_smile.gif

uwielbia sie wspinać na biurko i łóżka. Wszystko wymurza jekiem i wrzaskiem także w porozumieniu werbalnym jesteśmy daleko w tyle icon_smile.gif

nocnik to nasz wróg - załatwiamy sie gdzie popadnie icon_wink.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki
funia
piÄ…, 17 lis 2006 - 20:28
Nocnik u nas gra już od 8 miesiąca. Najpierw udawało się przez przypadek, a z czasem było coraz lepiej.
Teraz często Hania woła, a zawsze komunikuje jak jest "po" icon_rolleyes.gif

U nas też ostatnio były testy alergiczne. Pani doktor opieprzyła naszego pediatre, że "na dzieciaku eksperymrntuje", po czy zleciła testy (3 rodzaje). 2 za nami , a 3 po niedzieli. ALe wstępna diagnoza, że to alergia nieatopowa icon_eek.gif i prawdopodobnie to właściwie enzymatyczne zaburzenia trawienia icon_rolleyes.gif

Wychodzac od lekarza Hania zrobiła furorę, gdy najpierw na moje hasło - dzwoń do taty, opowiedz, że byłaś u Pani doktor chwyciła moją komórkę i krzyczy - tata, tata alo? alo?
Gdy Pani doktor zaczęła się śmiać i powiedziała: do widzenia Haniu, ta teartalnym gestem zrobiła pa pa i dalej "gadała" z ojcem przez komórę.

Co do histerii i buntów - u nas na porzadku dziennym. Dziadkowie dają się wykorzystwać, a ja jestem ta zła, bo ignoruję wrzaski i prężenia.
Ale kocham nad życię tą moją histeryczkę.
funia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 528
Dołączył: wto, 08 lut 05 - 18:35
Nr użytkownika: 2,655




post piÄ…, 17 lis 2006 - 20:28
Post #1825

Nocnik u nas gra już od 8 miesiąca. Najpierw udawało się przez przypadek, a z czasem było coraz lepiej.
Teraz często Hania woła, a zawsze komunikuje jak jest "po" icon_rolleyes.gif

U nas też ostatnio były testy alergiczne. Pani doktor opieprzyła naszego pediatre, że "na dzieciaku eksperymrntuje", po czy zleciła testy (3 rodzaje). 2 za nami , a 3 po niedzieli. ALe wstępna diagnoza, że to alergia nieatopowa icon_eek.gif i prawdopodobnie to właściwie enzymatyczne zaburzenia trawienia icon_rolleyes.gif

Wychodzac od lekarza Hania zrobiła furorę, gdy najpierw na moje hasło - dzwoń do taty, opowiedz, że byłaś u Pani doktor chwyciła moją komórkę i krzyczy - tata, tata alo? alo?
Gdy Pani doktor zaczęła się śmiać i powiedziała: do widzenia Haniu, ta teartalnym gestem zrobiła pa pa i dalej "gadała" z ojcem przez komórę.

Co do histerii i buntów - u nas na porzadku dziennym. Dziadkowie dają się wykorzystwać, a ja jestem ta zła, bo ignoruję wrzaski i prężenia.
Ale kocham nad życię tą moją histeryczkę.

--------------------
Funia

SZCZĘŚLIWA MAMA OD 5 WRZEŚNIA 2005



I od 26 sierpnia 2009 r.


funia
śro, 22 lis 2006 - 20:59
faktycznie wÄ…tek wymiera ;(

ale będę walczyć icon_wink.gif

Hania przez ostatni czas nauczyła sie krzyczeć coś co brzmi ka - sza
i nazywa i naśladuje coraz więcej zwierzaków ostatnio wychodzi jej całkiem ładnie po po ta (czyli hipopotam)
o i idą górne czwórki - już je ładnie widać

ps. czekamy na wyniki testów alergicznych icon_rolleyes.gif
funia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 528
Dołączył: wto, 08 lut 05 - 18:35
Nr użytkownika: 2,655




post śro, 22 lis 2006 - 20:59
Post #1826

faktycznie wÄ…tek wymiera ;(

ale będę walczyć icon_wink.gif

Hania przez ostatni czas nauczyła sie krzyczeć coś co brzmi ka - sza
i nazywa i naśladuje coraz więcej zwierzaków ostatnio wychodzi jej całkiem ładnie po po ta (czyli hipopotam)
o i idą górne czwórki - już je ładnie widać

ps. czekamy na wyniki testów alergicznych icon_rolleyes.gif

--------------------
Funia

SZCZĘŚLIWA MAMA OD 5 WRZEŚNIA 2005



I od 26 sierpnia 2009 r.


olka23a
śro, 22 lis 2006 - 21:23
dziewczyny - jakie macie pomysły na Mikołaja i gwizadkę dla dzieciaczków?

Oliwka na Mikołaja prezenty już dostała - wózek dla lali, 2 sztuki puzzli drewnianych, 2 ksiażeczki, tablica megnetyczna z literkami (natychmiast schowana bo literki służyły do jedzenia) i komórka zabawkowa

Na gwiazdkę kompletnie nie mam pomysłu. Chciałabym coś rozwojowego a jednocześnie nietrudnego icon_rolleyes.gif
olka23a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 16:58
Nr użytkownika: 2,594




post śro, 22 lis 2006 - 21:23
Post #1827

dziewczyny - jakie macie pomysły na Mikołaja i gwizadkę dla dzieciaczków?

Oliwka na Mikołaja prezenty już dostała - wózek dla lali, 2 sztuki puzzli drewnianych, 2 ksiażeczki, tablica megnetyczna z literkami (natychmiast schowana bo literki służyły do jedzenia) i komórka zabawkowa

Na gwiazdkę kompletnie nie mam pomysłu. Chciałabym coś rozwojowego a jednocześnie nietrudnego icon_rolleyes.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki
funia
śro, 22 lis 2006 - 21:51
CYTAT(olka23a)
dziewczyny - jakie macie pomysły na Mikołaja i gwizadkę dla dzieciaczków?

:


u nas obstawiamy jakiÅ› odjechany "brym brym" icon_smile.gif
albo takÄ… zabawkowÄ… gitarÄ™
funia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 528
Dołączył: wto, 08 lut 05 - 18:35
Nr użytkownika: 2,655




post śro, 22 lis 2006 - 21:51
Post #1828

CYTAT(olka23a)
dziewczyny - jakie macie pomysły na Mikołaja i gwizadkę dla dzieciaczków?

:


u nas obstawiamy jakiÅ› odjechany "brym brym" icon_smile.gif
albo takÄ… zabawkowÄ… gitarÄ™

--------------------
Funia

SZCZĘŚLIWA MAMA OD 5 WRZEŚNIA 2005



I od 26 sierpnia 2009 r.


olka23a
śro, 22 lis 2006 - 21:58
a co to jest "brym brym"? icon_smile.gif
olka23a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 16:58
Nr użytkownika: 2,594




post śro, 22 lis 2006 - 21:58
Post #1829

a co to jest "brym brym"? icon_smile.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki
uulka
śro, 22 lis 2006 - 22:09
icon_lol.gif
.............. Meluśka jakiś czas temu nauczyła się pokazywać jednym paluszkiem bratu nono i mówi przytym- mu mu,zabawne to jest bo jak ją tylko zdenerwuje to mu grozi hihi..........uwielbia się wygłupiać,tańczyć i jak ja śpiewan to ona też.
na mikołaja nie mam pomysłu u nas mamy dużo rożnych zabawek w związku posiadania starszego brata......moja dziewczynka lubi samochody icon_eek.gif którymi jeżdzi i mówi przy tym bumbum icon_biggrin.gif.....ostatnio nosi też lalki i woła lala. icon_lol.gif
uulka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,216
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 00:03
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 8,121

GG:


post śro, 22 lis 2006 - 22:09
Post #1830

icon_lol.gif
.............. Meluśka jakiś czas temu nauczyła się pokazywać jednym paluszkiem bratu nono i mówi przytym- mu mu,zabawne to jest bo jak ją tylko zdenerwuje to mu grozi hihi..........uwielbia się wygłupiać,tańczyć i jak ja śpiewan to ona też.
na mikołaja nie mam pomysłu u nas mamy dużo rożnych zabawek w związku posiadania starszego brata......moja dziewczynka lubi samochody icon_eek.gif którymi jeżdzi i mówi przy tym bumbum icon_biggrin.gif.....ostatnio nosi też lalki i woła lala. icon_lol.gif

--------------------
DAWIDEK

AMELKA

ZUZIA

uulka
śro, 22 lis 2006 - 22:19
. icon_biggrin.gif
...olka pogladaj zabawki z fisher-Price,są fajne ucza, no ale nie są tanie ,ale pożądnie zrobione. icon_lol.gif
brym brym to chyba jakaÅ› furka- czy siÄ™ mylÄ™? icon_smile.gif
uulka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,216
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 00:03
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 8,121

GG:


post śro, 22 lis 2006 - 22:19
Post #1831

. icon_biggrin.gif
...olka pogladaj zabawki z fisher-Price,są fajne ucza, no ale nie są tanie ,ale pożądnie zrobione. icon_lol.gif
brym brym to chyba jakaÅ› furka- czy siÄ™ mylÄ™? icon_smile.gif

--------------------
DAWIDEK

AMELKA

ZUZIA

olka23a
czw, 23 lis 2006 - 18:53
uulka - z FP mamy już słonia, klocki, ślimaka, "odtwarzacz cd". Na gwiazdke od mojej rodzinki dostanie dinozaura icon_smile.gif na serię little people i te farmy, cyrki itp jest moim zdaniem za mała, poza tym średnio mi sie podobają.

ja polecam zabawki kiddieland. SÄ… naprawdÄ™ super. Dostepne na stronce www.kiddieland.pl

sprzedam chyba kilka zabawek, którymi juz sie nie bawi i kupię jej coś z tego kiddielandu icon_smile.gif
olka23a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 16:58
Nr użytkownika: 2,594




post czw, 23 lis 2006 - 18:53
Post #1832

uulka - z FP mamy już słonia, klocki, ślimaka, "odtwarzacz cd". Na gwiazdke od mojej rodzinki dostanie dinozaura icon_smile.gif na serię little people i te farmy, cyrki itp jest moim zdaniem za mała, poza tym średnio mi sie podobają.

ja polecam zabawki kiddieland. SÄ… naprawdÄ™ super. Dostepne na stronce www.kiddieland.pl

sprzedam chyba kilka zabawek, którymi juz sie nie bawi i kupię jej coś z tego kiddielandu icon_smile.gif

--------------------
Olka i Oliwka
user posted image
album Oliwki
amania
czw, 23 lis 2006 - 22:44
Zamykam ten wątek i otwieram nowy, w celu zachowania przejrzystości icon_wink.gif

zapraszam tutaj
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 23 lis 2006 - 22:44
Post #1833

Zamykam ten wątek i otwieram nowy, w celu zachowania przejrzystości icon_wink.gif

zapraszam tutaj

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
> WRZESIEŃ 2005
Start new topic
Reply to this topic
92 Stron V  « poprzednia 90 91 92
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 22:12
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama