Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna  

Badania przed planowaną ciążą

> 
kwiatuszekjk
śro, 19 lis 2008 - 21:40
helo dziewczyny . ja robołam badanie na toksoplazmoze pierwsze moje badanie było w maju i okazało się że jestem chora i to w wysokim stopniu dycując się na dziecko lekaż powiedział mi że mamy czekać do wrzesnia bo choroba ta bedzie spadała aż wkońcu zniknie pokolenych badaniach wszystko szło jak po maśle aż do ostatniego badania okazało się ze znowu zachorowałam na tą chorobę nasze mażenie o dziecku prysło jak mydlana bańka. Teraz mam lekarstwo aby zbić tą chorobę i czekamy kolejny miesiąc .pisze wam kochane dziewczyny że mimo zachorowania na ta chorobe 1 raz możecie zachorować 2 raz wieć strzeżcie się miesa kota i psa abyście nie musieli czekać tak długo jak my.
kwiatuszekjk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 cze 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,254




post śro, 19 lis 2008 - 21:40
Post #81

helo dziewczyny . ja robołam badanie na toksoplazmoze pierwsze moje badanie było w maju i okazało się że jestem chora i to w wysokim stopniu dycując się na dziecko lekaż powiedział mi że mamy czekać do wrzesnia bo choroba ta bedzie spadała aż wkońcu zniknie pokolenych badaniach wszystko szło jak po maśle aż do ostatniego badania okazało się ze znowu zachorowałam na tą chorobę nasze mażenie o dziecku prysło jak mydlana bańka. Teraz mam lekarstwo aby zbić tą chorobę i czekamy kolejny miesiąc .pisze wam kochane dziewczyny że mimo zachorowania na ta chorobe 1 raz możecie zachorować 2 raz wieć strzeżcie się miesa kota i psa abyście nie musieli czekać tak długo jak my.
kwiatuszekjk
śro, 19 lis 2008 - 21:53
hello dziewczyny
kwiatuszekjk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 cze 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,254




post śro, 19 lis 2008 - 21:53
Post #82

hello dziewczyny
Fiefiora
śro, 19 lis 2008 - 21:57
CYTAT(kwiatuszekjk @ Wed, 19 Nov 2008 - 21:40) *
strzeżcie się miesa kota i psa

mam nadzieje że nikt z forum nie jada psow ani kotow 37.gif 48.gif icon_eek.gif icon_twisted.gif
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post śro, 19 lis 2008 - 21:57
Post #83

CYTAT(kwiatuszekjk @ Wed, 19 Nov 2008 - 21:40) *
strzeżcie się miesa kota i psa

mam nadzieje że nikt z forum nie jada psow ani kotow 37.gif 48.gif icon_eek.gif icon_twisted.gif


--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
moko.
śro, 19 lis 2008 - 21:59
hehehe icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 19 lis 2008 - 21:59
Post #84

hehehe icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Arwena.
śro, 19 lis 2008 - 22:29
Ja się mojego kota strzegę, zresztą on wcale nie daje się ugryźć icon_wink.gif.

Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 19 lis 2008 - 22:29
Post #85

Ja się mojego kota strzegę, zresztą on wcale nie daje się ugryźć icon_wink.gif.



--------------------
everybody lies
kwiatuszekjk
czw, 20 lis 2008 - 17:54
widze sformowane zdanie zosło żle odczytane więc już go poprawiam strzeżcie się mięsa kotów i psa oznaczało nie dotykać surowego mięsa ,głaskać kota czy psa
kwiatuszekjk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 cze 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,254




post czw, 20 lis 2008 - 17:54
Post #86

widze sformowane zdanie zosło żle odczytane więc już go poprawiam strzeżcie się mięsa kotów i psa oznaczało nie dotykać surowego mięsa ,głaskać kota czy psa
moko.
czw, 20 lis 2008 - 17:55
to powinno być strzeżcie się mięsa(surowego), kotów i psów.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 20 lis 2008 - 17:55
Post #87

to powinno być strzeżcie się mięsa(surowego), kotów i psów.


--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
mama nadzieja
pon, 24 lis 2008 - 09:25
Ja też przeszłam toxoplazmozę - wcale nie dziwne
bo ze zwierzakami zawsze się u mnie w domu żyło za pan brat.
I jak się okazało, że mam takie złe wyniki, lekarz kazał mi traktowac ręce po dotyku zwierzaka jak trędowate - i tak tez robiłam. Kuwetę po kocie sprzątał mąż, a ja nawet jak głaskałam kota, to zaraz biegłam do łązienki myć ręcę. Prawda jest że można się zarazić po raz kolejny, ale z powietrza się człowiek nie zaraża, po prostu musi być "higieniczny" w obejściu ze zwierzakami.
I nie bójcie się tak bardzo wyników toxo, ja mam w sobie przeciwciała i gin mi powiedizał, że jeśli w czasie ciąży zetknęłabym się z chorym zwierzęciem moje przeciwciała obronią dziecko przed zagrożeniem, więć śpię spokojnie...
mama nadzieja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 878
Dołączył: śro, 13 gru 06 - 22:29
Skąd: wielkopolska
Nr użytkownika: 9,058

GG:


post pon, 24 lis 2008 - 09:25
Post #88

Ja też przeszłam toxoplazmozę - wcale nie dziwne
bo ze zwierzakami zawsze się u mnie w domu żyło za pan brat.
I jak się okazało, że mam takie złe wyniki, lekarz kazał mi traktowac ręce po dotyku zwierzaka jak trędowate - i tak tez robiłam. Kuwetę po kocie sprzątał mąż, a ja nawet jak głaskałam kota, to zaraz biegłam do łązienki myć ręcę. Prawda jest że można się zarazić po raz kolejny, ale z powietrza się człowiek nie zaraża, po prostu musi być "higieniczny" w obejściu ze zwierzakami.
I nie bójcie się tak bardzo wyników toxo, ja mam w sobie przeciwciała i gin mi powiedizał, że jeśli w czasie ciąży zetknęłabym się z chorym zwierzęciem moje przeciwciała obronią dziecko przed zagrożeniem, więć śpię spokojnie...
kwiatuszekjk
śro, 26 lis 2008 - 10:38
nadzieja ja nie dotykam psa kota czy inne zwierzęta jak dowiedziałam sie że jestem chora to nic nie głaskałam ale pracuje w sklepie rzezniczym i tam wyste puje mieso którego tez nie moge dotykac i to najprawdopodobnie tam zakaziłam się drugi raz.Obecnie jestem na l4 i mamy czekac domiesiaca czy spadnie czy nie my niewiemy co mamy już robi w domu jak gotuje to chodze w rękawiczkach jak gin.wiem to śmieszne ale prawdziwe a dla zdrowego dziecka dużo jestem do poświęcenia.
kwiatuszekjk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 cze 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,254




post śro, 26 lis 2008 - 10:38
Post #89

nadzieja ja nie dotykam psa kota czy inne zwierzęta jak dowiedziałam sie że jestem chora to nic nie głaskałam ale pracuje w sklepie rzezniczym i tam wyste puje mieso którego tez nie moge dotykac i to najprawdopodobnie tam zakaziłam się drugi raz.Obecnie jestem na l4 i mamy czekac domiesiaca czy spadnie czy nie my niewiemy co mamy już robi w domu jak gotuje to chodze w rękawiczkach jak gin.wiem to śmieszne ale prawdziwe a dla zdrowego dziecka dużo jestem do poświęcenia.
Fiefiora
śro, 26 lis 2008 - 12:19
Od samego dotykania psa, kota czy mięsa to nie można sie zarazić. Tylko jak sie te brudne ręce do buzi wsadzi!
Pies toxoplazmoze roznosi?????
Fiefiora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,707
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 08:04
Skąd: Krakow
Nr użytkownika: 14,126




post śro, 26 lis 2008 - 12:19
Post #90

Od samego dotykania psa, kota czy mięsa to nie można sie zarazić. Tylko jak sie te brudne ręce do buzi wsadzi!
Pies toxoplazmoze roznosi?????

--------------------
Łobuz lipiec 2009
Młoda Gniewna wrzesień 2012
Gothica
czw, 27 lis 2008 - 10:01
CYTAT(Fiefiora @ Wed, 26 Nov 2008 - 12:19) *
Pies toxoplazmoze roznosi?????


Pies nie roznosi toxo. Na szczęście 06.gif
Gothica


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,576
Dołączył: sob, 14 cze 08 - 01:35
Skąd: ...
Nr użytkownika: 20,287




post czw, 27 lis 2008 - 10:01
Post #91

CYTAT(Fiefiora @ Wed, 26 Nov 2008 - 12:19) *
Pies toxoplazmoze roznosi?????


Pies nie roznosi toxo. Na szczęście 06.gif
kwiatuszekjk
czw, 27 lis 2008 - 13:45
pies nie roznosi to prawda tylko koty to powiedz mi jak zaraziłam sie drugi raz jak niedotykam zadne zwierze jedynie mieso gdzie pracuje.
kwiatuszekjk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 11 cze 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,254




post czw, 27 lis 2008 - 13:45
Post #92

pies nie roznosi to prawda tylko koty to powiedz mi jak zaraziłam sie drugi raz jak niedotykam zadne zwierze jedynie mieso gdzie pracuje.
Arwena.
czw, 27 lis 2008 - 14:55
Przeniosłaś toxo na dłoniach z mięsa. Mogłaś też zarazić się jedząc niemyte owoce, dłubiąc w ogródku. Niekoniecznie kot bywa źródłem zarażenia.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post czw, 27 lis 2008 - 14:55
Post #93

Przeniosłaś toxo na dłoniach z mięsa. Mogłaś też zarazić się jedząc niemyte owoce, dłubiąc w ogródku. Niekoniecznie kot bywa źródłem zarażenia.

--------------------
everybody lies
inka-24
nie, 04 sty 2009 - 20:37
Wbrew pozorom koty są bardzo bardzo daleko jezeli chodzi o zarażenie się toxo.
Uczepili sie ludzie tych kociaków... Odpuście im icon_wink.gif

Głównym źródłem jest surowe mięso, niemyte owoce i moje ukochane grzebanie w ogodzie - wszytsko tak jak napisała Arwena.
A przecież obiady trzeba gotować i tak na serio nie da rady uniknąć kontaktu z surowm mięsiwem.
inka-24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,025
Dołączył: śro, 23 maj 07 - 14:18
Skąd: z drugiej strony monitora...
Nr użytkownika: 14,510




post nie, 04 sty 2009 - 20:37
Post #94

Wbrew pozorom koty są bardzo bardzo daleko jezeli chodzi o zarażenie się toxo.
Uczepili sie ludzie tych kociaków... Odpuście im icon_wink.gif

Głównym źródłem jest surowe mięso, niemyte owoce i moje ukochane grzebanie w ogodzie - wszytsko tak jak napisała Arwena.
A przecież obiady trzeba gotować i tak na serio nie da rady uniknąć kontaktu z surowm mięsiwem.

--------------------
Aniołek, sierpień 2008 (*)
Czy teraz niebu wystarczy Aniołów?
Nie bój się własnego zdania. Ono liczy się tak samo jak zdanie każdego.

biedronka83
pon, 27 kwi 2009 - 19:24
Dziewczyny a gdzie się bada nasienie partnera? Czy w jakimś specjalnym laboratorium? i orientujecie się ile kosztuje?
biedronka83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,833
Dołączył: czw, 02 kwi 09 - 12:09
Skąd: Małopolska
Nr użytkownika: 26,492




post pon, 27 kwi 2009 - 19:24
Post #95

Dziewczyny a gdzie się bada nasienie partnera? Czy w jakimś specjalnym laboratorium? i orientujecie się ile kosztuje?

--------------------
mimi88
wto, 28 lip 2009 - 20:26
Hej dziewczyny
Za jakiś czasach mamy zamiar z mężem starać się o dzidziusia. Mam do was pytanie, które z badań, które są zalecane przed ciążą są płatne. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam mimi88

mimi88


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: wto, 14 lip 09 - 20:10
Skąd: Sobótka
Nr użytkownika: 28,254

GG:


post wto, 28 lip 2009 - 20:26
Post #96

Hej dziewczyny
Za jakiś czasach mamy zamiar z mężem starać się o dzidziusia. Mam do was pytanie, które z badań, które są zalecane przed ciążą są płatne. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam mimi88

Aguś24
pon, 11 sty 2010 - 12:38
Hej dziewczyny jestem po wizycie u ginekologa a więc zrobiła mi usg i niby wszystko o.k, ciąży nie widać , ale mówi ze jajniki są dziwne , powiedziałam jej o moich objawach i to ją troszkę nie pokoi jaka może być przyczyna .

skierowała mnie na badanie OB , posiew z pochwy i posiew nasienia mojego chłopaka . zapisałam tabletki na wywołanie @

czy może ktoś mi doradzić ile może kosztować takie badanie prywatnie?i gdzie można ją zrobić?jestem z Bydgoszczy

czy jest bolesne? i czy jak wyniki będą to trzeba od razu iść z nimi w ten sam dzień do ginekologa, bo podobno trzeba trzymać próbki czy jakoś tak w chłodnym miejscu, jestem zielona proszę o poradę!

powiedziała jeszcze ze po tym badaniu coś wspominała o sprawdzeniu drożności jajowodów i zobaczymy czy uda się zajść .pozdrawiam
Aguś24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 145
Dołączył: nie, 12 lip 09 - 20:09
Skąd: Bydgoszcz
Nr użytkownika: 28,227

GG:


post pon, 11 sty 2010 - 12:38
Post #97

Hej dziewczyny jestem po wizycie u ginekologa a więc zrobiła mi usg i niby wszystko o.k, ciąży nie widać , ale mówi ze jajniki są dziwne , powiedziałam jej o moich objawach i to ją troszkę nie pokoi jaka może być przyczyna .

skierowała mnie na badanie OB , posiew z pochwy i posiew nasienia mojego chłopaka . zapisałam tabletki na wywołanie @

czy może ktoś mi doradzić ile może kosztować takie badanie prywatnie?i gdzie można ją zrobić?jestem z Bydgoszczy

czy jest bolesne? i czy jak wyniki będą to trzeba od razu iść z nimi w ten sam dzień do ginekologa, bo podobno trzeba trzymać próbki czy jakoś tak w chłodnym miejscu, jestem zielona proszę o poradę!

powiedziała jeszcze ze po tym badaniu coś wspominała o sprawdzeniu drożności jajowodów i zobaczymy czy uda się zajść .pozdrawiam
layla82
pon, 21 mar 2011 - 17:28
Witam-BADANIA DLA KOBIET KTÓRE NIE ZACHODZĄ W CIĄŻĘ
Podstawowe badania to: badanie ginekologiczne, usg dopochwowe, cytologia, wymaz czystościowy z pochwy, usg piersi, morfologia, OB.
Następnie należy wykonać monitoring cyklu- sprawdzić czy jest owulacja, ewentualnie wykonać test owulacyjny paskowy (do kupienia w aptece)- zaczynamy od 10 d.c. Badanie nasienia partnera.
A potem to już wszystkie badania hormonalne itp.
Od 2-6 d.c - ( FSH, LH, E2, PROLAKTYNA, TESTOSTERON, ANDROSTENDION, DHEA-S, 17-OH-PROGESTERON, TSH, FT3, FT4, ANTY-TPO, INSULINA NA CZCZO, AMH, CYTOMEGALIA IGG IGM, TOXOPLASMOZA IGG IGM, CHLAMYDIA, UREOPLASMA)
layla82


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 21 mar 11 - 17:12
Nr użytkownika: 36,199




post pon, 21 mar 2011 - 17:28
Post #98

Witam-BADANIA DLA KOBIET KTÓRE NIE ZACHODZĄ W CIĄŻĘ
Podstawowe badania to: badanie ginekologiczne, usg dopochwowe, cytologia, wymaz czystościowy z pochwy, usg piersi, morfologia, OB.
Następnie należy wykonać monitoring cyklu- sprawdzić czy jest owulacja, ewentualnie wykonać test owulacyjny paskowy (do kupienia w aptece)- zaczynamy od 10 d.c. Badanie nasienia partnera.
A potem to już wszystkie badania hormonalne itp.
Od 2-6 d.c - ( FSH, LH, E2, PROLAKTYNA, TESTOSTERON, ANDROSTENDION, DHEA-S, 17-OH-PROGESTERON, TSH, FT3, FT4, ANTY-TPO, INSULINA NA CZCZO, AMH, CYTOMEGALIA IGG IGM, TOXOPLASMOZA IGG IGM, CHLAMYDIA, UREOPLASMA)
wiolka23
pon, 06 lut 2012 - 08:45
Wtam wszustkie przyszłe mamy ja też za niedługo zaczynam starania o swoją drugą dzidzie mam już córeczke.Badania jakie wykonał mi lekarz to:Toksoplazmoza,Morfologia,Cyologia,Mocz i w tym tygodniu jeszcze ide na usg.Gdyby któraś z was mogła mi doradzić w jakim celu robi się to usg byłoby miło icon_razz.gif
wiolka23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 05 lut 12 - 21:13
Nr użytkownika: 39,304




post pon, 06 lut 2012 - 08:45
Post #99

Wtam wszustkie przyszłe mamy ja też za niedługo zaczynam starania o swoją drugą dzidzie mam już córeczke.Badania jakie wykonał mi lekarz to:Toksoplazmoza,Morfologia,Cyologia,Mocz i w tym tygodniu jeszcze ide na usg.Gdyby któraś z was mogła mi doradzić w jakim celu robi się to usg byłoby miło icon_razz.gif
katarakta
sob, 11 lut 2012 - 21:39
W pierwszej ciazy nie mialam robionego badania na toxo. Lekarz stwierdzil jak cale zycie z kotami obcowalam to na bank sie zarazilam. W drugiej mialam zlecone i co sie okazalo : Nigdy nie chorowalam. Naprawe sie zdziwilam bo nie raz jadlam nie umyte warzywa,jajka ( kogel mogel byl moim coziennym posilkiem) bawilam sie z dzikimi kotami, grzebalam w ziemi i nie zalapalam choroby. W ciazy musialam co 3 miesiace kontrolowac toxo. I dalej jestem czysta.

Ten post edytował z.a.c.m.a sob, 11 lut 2012 - 21:45
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post sob, 11 lut 2012 - 21:39
Post #100

W pierwszej ciazy nie mialam robionego badania na toxo. Lekarz stwierdzil jak cale zycie z kotami obcowalam to na bank sie zarazilam. W drugiej mialam zlecone i co sie okazalo : Nigdy nie chorowalam. Naprawe sie zdziwilam bo nie raz jadlam nie umyte warzywa,jajka ( kogel mogel byl moim coziennym posilkiem) bawilam sie z dzikimi kotami, grzebalam w ziemi i nie zalapalam choroby. W ciazy musialam co 3 miesiace kontrolowac toxo. I dalej jestem czysta.

--------------------
2007, 2011
> Badania przed planowaną ciążą
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:15
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama