Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna  

Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?

> 
Mika
piÄ…, 15 lut 2008 - 13:21
CYTAT(Agusia79 @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:19) *
A czy po przefiltrowaniu wody, gotujecie ją jeszcze, w moemncie kiedy używa się jej do mleka modyfikowanego, herbatki czy do rozcieńczenia soków dla dziecka?


ja gotujÄ™
starsze dzieciaki pija prosto z dzbanka
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 15 lut 2008 - 13:21
Post #41

CYTAT(Agusia79 @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:19) *
A czy po przefiltrowaniu wody, gotujecie ją jeszcze, w moemncie kiedy używa się jej do mleka modyfikowanego, herbatki czy do rozcieńczenia soków dla dziecka?


ja gotujÄ™
starsze dzieciaki pija prosto z dzbanka

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
CrazyMary
piÄ…, 15 lut 2008 - 13:32
Ja i Marta pijemy przegotowaną, mąż prosto z dzbanka, twardziel icon_lol.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post piÄ…, 15 lut 2008 - 13:32
Post #42

Ja i Marta pijemy przegotowaną, mąż prosto z dzbanka, twardziel icon_lol.gif

--------------------


emce
piÄ…, 15 lut 2008 - 13:59
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post piÄ…, 15 lut 2008 - 13:59
Post #43

Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.
Agnieszka.zg
sob, 23 lut 2008 - 12:31
CYTAT(mcda @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.

a ja nie mogÄ™ siÄ™ przekonac do przegotowanej...
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post sob, 23 lut 2008 - 12:31
Post #44

CYTAT(mcda @ piÄ…, 15 lut 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.

a ja nie mogÄ™ siÄ™ przekonac do przegotowanej...

--------------------
Guciowa
sob, 01 mar 2008 - 18:28
a mąż na mówił mnie na filtr podłączany bezpośrednio do kranu ja chciałam brittę ktoś może coś powiedzieć o tych podłączanych filtrach??
Guciowa


Grupa: Zbanowani
Postów: 5,019
Dołączył: czw, 25 sty 07 - 17:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 10,315




post sob, 01 mar 2008 - 18:28
Post #45

a mąż na mówił mnie na filtr podłączany bezpośrednio do kranu ja chciałam brittę ktoś może coś powiedzieć o tych podłączanych filtrach??

--------------------
<to ja Guciowa >
ATTA
sob, 01 mar 2008 - 20:12
Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.

Ten post edytował ATTA sob, 01 mar 2008 - 20:16
ATTA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 222
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 16:42
Nr użytkownika: 11,372




post sob, 01 mar 2008 - 20:12
Post #46

Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.

--------------------
mala121
pią, 30 paź 2009 - 13:23
Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.
Polecam za to filtr odwróconej osmozy, sama mam taki zainstalowany pod zlewozmywakiem, zajmuje tyle miejsc co kosz na śmieci:)
mala121


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: pią, 30 paź 09 - 10:28
Nr użytkownika: 29,841




post pią, 30 paź 2009 - 13:23
Post #47

Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.
Polecam za to filtr odwróconej osmozy, sama mam taki zainstalowany pod zlewozmywakiem, zajmuje tyle miejsc co kosz na śmieci:)

--------------------
Bądź trzeźwy kup alkomat akcja społeczna ilemogewypic.pl
Pronto
pią, 30 paź 2009 - 13:26
CYTAT(mala121 @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:23) *
Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.


A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post pią, 30 paź 2009 - 13:26
Post #48

CYTAT(mala121 @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:23) *
Ja akurat filtrów do wody BRITA nie polecam, pracowałam tam przez pół roku i jakos nie chcialo mi się wierzyc w to co tam mówili.


A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?
Mika
pią, 30 paź 2009 - 13:52
CYTAT(Liberi @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:26) *
A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?


pewnie zmieniła pracę i teraz robi przy tych drugich filtrach icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pią, 30 paź 2009 - 13:52
Post #49

CYTAT(Liberi @ Fri, 30 Oct 2009 - 13:26) *
A to jest Twoje subiektywne odczucie, czy masz jakieÅ› fakty na poparcie?


pewnie zmieniła pracę i teraz robi przy tych drugich filtrach icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Eta
pią, 30 paź 2009 - 14:13
CYTAT(ATTA @ Sat, 01 Mar 2008 - 20:12) *
Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.


j.w.
więcej mi nie trzeba
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 30 paź 2009 - 14:13
Post #50

CYTAT(ATTA @ Sat, 01 Mar 2008 - 20:12) *
Ja mam Britę ponad rok, filtry wymieniamy, dzieci i my pijemy przegotowaną wodę, czajnik jest czysty-kamienia brak, herbata bez nalotów.Uważam,że wynalazek godny polecenia.


j.w.
więcej mi nie trzeba

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
konto_usunięte
pią, 30 paź 2009 - 16:44
niedawno mieszkałam w miejscu, gdzie była tak twarda woda, że filtry od Brity się najzwyczajniej w świecie zatykały i ani nic nie chciały filtrować.
i nie był to jeden raz- wypróbowałam na kilku filtrach.
teraz, po przeprowadzce Brita znowu działa.
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post pią, 30 paź 2009 - 16:44
Post #51

niedawno mieszkałam w miejscu, gdzie była tak twarda woda, że filtry od Brity się najzwyczajniej w świecie zatykały i ani nic nie chciały filtrować.
i nie był to jeden raz- wypróbowałam na kilku filtrach.
teraz, po przeprowadzce Brita znowu działa.

--------------------

mala121
pon, 02 lis 2009 - 10:57
Rzodkiewka generalnie filtry powinny się składać z kliku elementów, jedne filtrują zanieczyszczenia i osad mechaniczny, inne bakterie a jeszcze inne jak membrana osmotyczna najbardziej szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia niewidoczne pestycydy metale ciężkie. W skład typowego systemu odwróconej osmozy wchodzą:
- filtry mechaniczne
- filtry węglowe
- membrana osmotyczna (ma pory wielkości najmniejszej bakterii)
- ewentualnie mineralizator + lampa UV (ale to niekoniecznie)
Dlatego jeśli podłączysz sam filtr odwrotnej osmozy pod nieprzefiltrowaną wodę z kranu to taki filtr ulegnie uszkodzeniu lub zapchaniu.
mala121


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: pią, 30 paź 09 - 10:28
Nr użytkownika: 29,841




post pon, 02 lis 2009 - 10:57
Post #52

Rzodkiewka generalnie filtry powinny się składać z kliku elementów, jedne filtrują zanieczyszczenia i osad mechaniczny, inne bakterie a jeszcze inne jak membrana osmotyczna najbardziej szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia niewidoczne pestycydy metale ciężkie. W skład typowego systemu odwróconej osmozy wchodzą:
- filtry mechaniczne
- filtry węglowe
- membrana osmotyczna (ma pory wielkości najmniejszej bakterii)
- ewentualnie mineralizator + lampa UV (ale to niekoniecznie)
Dlatego jeśli podłączysz sam filtr odwrotnej osmozy pod nieprzefiltrowaną wodę z kranu to taki filtr ulegnie uszkodzeniu lub zapchaniu.

--------------------
Bądź trzeźwy kup alkomat akcja społeczna ilemogewypic.pl
Gremi
pon, 02 lis 2009 - 11:03
CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


ja tez dlatego tez najpierw gotuje wode, przelewam do dzbanka i jak wystygnie to dopiero do brity. No i dopiero wtedy mam pewnosc ze ta woda nadaje sie do picia dla mojego dziecka.
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post pon, 02 lis 2009 - 11:03
Post #53

CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


ja tez dlatego tez najpierw gotuje wode, przelewam do dzbanka i jak wystygnie to dopiero do brity. No i dopiero wtedy mam pewnosc ze ta woda nadaje sie do picia dla mojego dziecka.

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
mala121
wto, 03 lis 2009 - 13:35
Ja z kolei uwielbiam wodę przefiltrowaną prosto z dystrybutora ale zimną, tylko niestety ostatnio się podziębiłam i nie wiem czy to nie przez to picie schłodzonej a właściwie lodowatej wody.
mala121


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: pią, 30 paź 09 - 10:28
Nr użytkownika: 29,841




post wto, 03 lis 2009 - 13:35
Post #54

Ja z kolei uwielbiam wodę przefiltrowaną prosto z dystrybutora ale zimną, tylko niestety ostatnio się podziębiłam i nie wiem czy to nie przez to picie schłodzonej a właściwie lodowatej wody.

--------------------
Bądź trzeźwy kup alkomat akcja społeczna ilemogewypic.pl
Ketmia
sob, 07 lis 2009 - 17:15
A my ostatnio kupiliśmy dzbanek Anna razem z filtrami. Przedtem mieliśmy przez 2 lata Brittę, ale Anna wypada taniej. Biały dzbanek nam bardziej pasuje do wystroju kuchni niż granatowy Britty i poza tym ma bardziej płaski kształt, więc zajmuje mniej miejsca. Jak trzeba nalać wody, a w zlewie znajdują się jakieś naczynia, to dzbanek Anny jakimś cudem lepiej się mieści i można go podstawić pod kran. Przy Brittcie zdarzało mi się, że żeby nalać wody, musiałam wyjmować garnek ze zlewu, który się tam właśnie namaczał. W Annie woda prędzej przelatuje, mam nadzieję, że nie wpływa to na jej jakość.

Filtry zawsze wymienialiśmy po miesiącu. Wodę z dzbanka używamy do gotowania np. zup, do herbaty, kawy, a na zimno pijemy mineralną ze sklepu.
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post sob, 07 lis 2009 - 17:15
Post #55

A my ostatnio kupiliśmy dzbanek Anna razem z filtrami. Przedtem mieliśmy przez 2 lata Brittę, ale Anna wypada taniej. Biały dzbanek nam bardziej pasuje do wystroju kuchni niż granatowy Britty i poza tym ma bardziej płaski kształt, więc zajmuje mniej miejsca. Jak trzeba nalać wody, a w zlewie znajdują się jakieś naczynia, to dzbanek Anny jakimś cudem lepiej się mieści i można go podstawić pod kran. Przy Brittcie zdarzało mi się, że żeby nalać wody, musiałam wyjmować garnek ze zlewu, który się tam właśnie namaczał. W Annie woda prędzej przelatuje, mam nadzieję, że nie wpływa to na jej jakość.

Filtry zawsze wymienialiśmy po miesiącu. Wodę z dzbanka używamy do gotowania np. zup, do herbaty, kawy, a na zimno pijemy mineralną ze sklepu.

--------------------
naples
wto, 10 lis 2009 - 15:55
Mamy w domu wlasnie Brite. Jestesmy zadowoleni. Ogolnie, to zauwazylismy ze uzywajac wody z filtra woda w czarjniku bezprzewodowym szybciej sie gotowuje i jest mnie kamienia icon_wink.gif
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post wto, 10 lis 2009 - 15:55
Post #56

Mamy w domu wlasnie Brite. Jestesmy zadowoleni. Ogolnie, to zauwazylismy ze uzywajac wody z filtra woda w czarjniku bezprzewodowym szybciej sie gotowuje i jest mnie kamienia icon_wink.gif

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
agnese
pon, 28 cze 2010 - 22:19
ja kilka dni temu tez nabyłam dzbanek, ale innej firmy i póki co jestem zachwycona i mam andzieje, że osad, który miałam w czajniku i w odlanej wodzie to tylko historia
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post pon, 28 cze 2010 - 22:19
Post #57

ja kilka dni temu tez nabyłam dzbanek, ale innej firmy i póki co jestem zachwycona i mam andzieje, że osad, który miałam w czajniku i w odlanej wodzie to tylko historia

--------------------
F. 2008
A. 2011
Jalla
sob, 28 sie 2010 - 23:28
CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 12:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


Ja też i nadal kupujemy wodę mineralną w butelkach do picia na zimno.
A wody przefiltrowanej używamy do gotowania. Gotuję w takiej wodzie nawet ziemniaki oraz wszelkie zupy, sosy, itp.
Jalla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,954
Dołączył: sob, 15 lis 03 - 22:14
Nr użytkownika: 1,189




post sob, 28 sie 2010 - 23:28
Post #58

CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 12:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


Ja też i nadal kupujemy wodę mineralną w butelkach do picia na zimno.
A wody przefiltrowanej używamy do gotowania. Gotuję w takiej wodzie nawet ziemniaki oraz wszelkie zupy, sosy, itp.

--------------------
chaton_ania
wto, 31 sie 2010 - 09:37
Wode zimna z dzbanka nie pilam. Ale do gotowania owszem.
Fajny wynalazek icon_smile.gif i nawet jestem zadowolona.
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 31 sie 2010 - 09:37
Post #59

Wode zimna z dzbanka nie pilam. Ale do gotowania owszem.
Fajny wynalazek icon_smile.gif i nawet jestem zadowolona.

--------------------


(*) 10tc.

pirania
nie, 17 lut 2013 - 21:18
Bije sie w piersi- wlasnie zastanawiam sie nad zakupem dzbanka po tym jak PO RAZ KOLEJNY woda butelkowa magicznym sposobem wyszla icon_smile.gif poczytalam o Bricie i poszlam szukac opinii- watek maluchowy wyskoczyl mi jako drugi icon_smile.gif

wiec wracam na ojczyzny lono i zapytuje- nadal zadowolone jestescie? Ja generalnie wody nie musze przegotowywac imperatywu nie mam. Pijecie toto z dzbanka? bo ja bym chyba pila icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post nie, 17 lut 2013 - 21:18
Post #60

Bije sie w piersi- wlasnie zastanawiam sie nad zakupem dzbanka po tym jak PO RAZ KOLEJNY woda butelkowa magicznym sposobem wyszla icon_smile.gif poczytalam o Bricie i poszlam szukac opinii- watek maluchowy wyskoczyl mi jako drugi icon_smile.gif

wiec wracam na ojczyzny lono i zapytuje- nadal zadowolone jestescie? Ja generalnie wody nie musze przegotowywac imperatywu nie mam. Pijecie toto z dzbanka? bo ja bym chyba pila icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

> Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 15:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama