Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Jak nazwać salon fryzjerski? Prośba......

> 
moko.
śro, 07 wrz 2005 - 07:51
Może kilka informacji o tym salonie:
Prowadzić go będą dwie młode kobiety, wnętrze będzie w kolorach: czarno-czerwono-białym, charakterystyczne będzie - czerwona kanapa ze skóry ( taki kącik dla oczekujących klientek, gdzie będzie można napić sie kawy, herbaty, zjeść ciasteczko, poczytać) Oprócz tego w salonie tym będzie mozliwość zakupienia kosmetyków do włosów. Gdy dziewczyny zarobią na tym interesie planują aby w tym salonie mieścił się kącik kosmetyczny( makijaż, tipsy) marzą też o poszerzeniu działalności o tatuazowanie i kolczykowanie oraz przedłużanie włosów, warkoczyki itp.- ale to zalezy od kasy.
Mają plany piękne ale ich problemem jest wymyślenie nazwy dla tego biznesu ! Jak chciałybyście aby ten salon się nazywał ? Pomozecie?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 07 wrz 2005 - 07:51
Post #1

Może kilka informacji o tym salonie:
Prowadzić go będą dwie młode kobiety, wnętrze będzie w kolorach: czarno-czerwono-białym, charakterystyczne będzie - czerwona kanapa ze skóry ( taki kącik dla oczekujących klientek, gdzie będzie można napić sie kawy, herbaty, zjeść ciasteczko, poczytać) Oprócz tego w salonie tym będzie mozliwość zakupienia kosmetyków do włosów. Gdy dziewczyny zarobią na tym interesie planują aby w tym salonie mieścił się kącik kosmetyczny( makijaż, tipsy) marzą też o poszerzeniu działalności o tatuazowanie i kolczykowanie oraz przedłużanie włosów, warkoczyki itp.- ale to zalezy od kasy.
Mają plany piękne ale ich problemem jest wymyślenie nazwy dla tego biznesu ! Jak chciałybyście aby ten salon się nazywał ? Pomozecie?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Agusek
śro, 07 wrz 2005 - 08:06
[i]RED CORNER mi się nasunęło od razu icon_lol.gif
Agusek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,303
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 10:33
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 493

GG:


post śro, 07 wrz 2005 - 08:06
Post #2

[i]RED CORNER mi się nasunęło od razu icon_lol.gif

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)
Ev
śro, 07 wrz 2005 - 08:15
[quote=Agusek][i]RED CORNER
Wiesz Agusku,
do salonu fryzjerskiego chodzą nie tylko osoby znające angielski, ale też i osoby w wieku mojej mamy np, które miałyby z zapamiętaniem takiej nazwy problemy. No chyba, że dziewczyny stawiają na młodą klientelę wink.gif

No tak, skrytykowałam kogoś, ale sama pomysłu nie mam icon_redface.gif
Może "Studio Urody"? icon_redface.gif Banalne icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post śro, 07 wrz 2005 - 08:15
Post #3

[quote=Agusek][i]RED CORNER
Wiesz Agusku,
do salonu fryzjerskiego chodzą nie tylko osoby znające angielski, ale też i osoby w wieku mojej mamy np, które miałyby z zapamiętaniem takiej nazwy problemy. No chyba, że dziewczyny stawiają na młodą klientelę wink.gif

No tak, skrytykowałam kogoś, ale sama pomysłu nie mam icon_redface.gif
Może "Studio Urody"? icon_redface.gif Banalne icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
Maciejka
śro, 07 wrz 2005 - 08:19
No z kolei "Studio Urody" jest mało atrakcyjne dla młodych dziewczyn i kojarzy mi się z salonami Praktyczna Pani, jakie pamiętam z dzieciństwa. Bez obrazy Ev, co? icon_wink.gif
Chyba, ze się połączy obie nazwy i wtedy będzie "Red corner. Studio urody". Będzie fajna nazwa i wyjasnienie dla starszych.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post śro, 07 wrz 2005 - 08:19
Post #4

No z kolei "Studio Urody" jest mało atrakcyjne dla młodych dziewczyn i kojarzy mi się z salonami Praktyczna Pani, jakie pamiętam z dzieciństwa. Bez obrazy Ev, co? icon_wink.gif
Chyba, ze się połączy obie nazwy i wtedy będzie "Red corner. Studio urody". Będzie fajna nazwa i wyjasnienie dla starszych.


--------------------
Maciejka


Ev
śro, 07 wrz 2005 - 08:23
[quote=Maciejka]No z kolei "Studio Urody" jest mało atrakcyjne dla młodych dziewczyn i kojarzy mi się z salonami Praktyczna Pani, jakie pamiętam z dzieciństwa. Bez obrazy Ev, co? icon_wink.gif
Chyba, ze się połączy obie nazwy i wtedy będzie "Red corner. Studio urody". Będzie fajna nazwa i wyjasnienie dla starszych.


Maciejka,
do obrazy mi daleko, świadoma jestem swojej znikomej kreatywności w tej materii, stąd wybór ikonki ( icon_redface.gif ) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif .
Swoją drogą salony Praktyczna Pani były bardzo fajne, kojarzą mi się z luksusem (porównując je do takich zwyczajnych salonów fryzjerskich icon_wink.gif ).
A połączenie obu nazw fajne brzmi. To jednak proste icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post śro, 07 wrz 2005 - 08:23
Post #5

[quote=Maciejka]No z kolei "Studio Urody" jest mało atrakcyjne dla młodych dziewczyn i kojarzy mi się z salonami Praktyczna Pani, jakie pamiętam z dzieciństwa. Bez obrazy Ev, co? icon_wink.gif
Chyba, ze się połączy obie nazwy i wtedy będzie "Red corner. Studio urody". Będzie fajna nazwa i wyjasnienie dla starszych.


Maciejka,
do obrazy mi daleko, świadoma jestem swojej znikomej kreatywności w tej materii, stąd wybór ikonki ( icon_redface.gif ) icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif .
Swoją drogą salony Praktyczna Pani były bardzo fajne, kojarzą mi się z luksusem (porównując je do takich zwyczajnych salonów fryzjerskich icon_wink.gif ).
A połączenie obu nazw fajne brzmi. To jednak proste icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
addera
śro, 07 wrz 2005 - 08:28
Galeria Urody
Atelier Fryzur
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post śro, 07 wrz 2005 - 08:28
Post #6

Galeria Urody
Atelier Fryzur

--------------------



cymru
śro, 07 wrz 2005 - 14:21
Sztuka Czesania

Jak by bylo w krakowie to CK Uroda icon_smile.gif

Jak maja pasujace imiona to moze np. Salon Anny Marii

Jesli chodzi o takie uslugi, ktore maja element reputacji to polecalabym bardzo spersonalizowanie nazwy - to ulatwia identyfikacje oraz uwiarygodnia.

W ogole to polecalabym jakis odnosnik do lokalizacji/kultury/znakow szczegolnych miejsca. Ot taki personal/local touch.
To niestety czasem nie za bardzo wychodzi np. Pacanowskie uslugi fryzjerskie ale mnie osobiscie taka nazwa jak: Krakowski Salon Fryzjerski by przyciagnela.
cymru


Grupa: Zbanowani
Postów: 268
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 15:34
SkÄ…d: Walia
Nr użytkownika: 694




post śro, 07 wrz 2005 - 14:21
Post #7

Sztuka Czesania

Jak by bylo w krakowie to CK Uroda icon_smile.gif

Jak maja pasujace imiona to moze np. Salon Anny Marii

Jesli chodzi o takie uslugi, ktore maja element reputacji to polecalabym bardzo spersonalizowanie nazwy - to ulatwia identyfikacje oraz uwiarygodnia.

W ogole to polecalabym jakis odnosnik do lokalizacji/kultury/znakow szczegolnych miejsca. Ot taki personal/local touch.
To niestety czasem nie za bardzo wychodzi np. Pacanowskie uslugi fryzjerskie ale mnie osobiscie taka nazwa jak: Krakowski Salon Fryzjerski by przyciagnela.

--------------------
ej juz sie nie wyprzongnies nim nogi wyciongnies
moko.
śro, 07 wrz 2005 - 15:00
Cymru hmm.
Salon bedzie mieścił się w Sosnowcu........(śląsk)
Miejsce niczym nie wyrózniające się icon_confused.gif
Właścicielki proponowały nazwę red, black & white, ale dla mnie to pomysł nie teges......... bo jak "starsza" i nie tylko klientela to odczyta i zrozumie i w ogóle za długa nazwa i nic nie mówiąca icon_wink.gif
yh ...............
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 07 wrz 2005 - 15:00
Post #8

Cymru hmm.
Salon bedzie mieścił się w Sosnowcu........(śląsk)
Miejsce niczym nie wyrózniające się icon_confused.gif
Właścicielki proponowały nazwę red, black & white, ale dla mnie to pomysł nie teges......... bo jak "starsza" i nie tylko klientela to odczyta i zrozumie i w ogóle za długa nazwa i nic nie mówiąca icon_wink.gif
yh ...............

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
kajoonia
śro, 07 wrz 2005 - 15:16
Propozycja Cymru - Sztuka Czesania bardzo mi siÄ™ podoba
kajoonia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 32
Dołączył: śro, 10 lis 04 - 11:36
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 2,298




post śro, 07 wrz 2005 - 15:16
Post #9

Propozycja Cymru - Sztuka Czesania bardzo mi siÄ™ podoba

--------------------
Nie wiesz co mówić to mów niewyraźnie.
mama_do_kwadratu
śro, 07 wrz 2005 - 15:18
Jeśli w Sosnowcu, to może Kiepura? icon_wink.gif Albo Pogoń? icon_wink.gif
Ale tak serio, to może rzeczywiście coś od imion właścicielek? Za dużo tych obco brzmiących red, black etc.
Sztuka Czesania też bardzo mi się spodobała- prosta i podtekścik mały ma icon_wink.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 07 wrz 2005 - 15:18
Post #10

Jeśli w Sosnowcu, to może Kiepura? icon_wink.gif Albo Pogoń? icon_wink.gif
Ale tak serio, to może rzeczywiście coś od imion właścicielek? Za dużo tych obco brzmiących red, black etc.
Sztuka Czesania też bardzo mi się spodobała- prosta i podtekścik mały ma icon_wink.gif
moko.
śro, 07 wrz 2005 - 15:22
Od imon ? dziewczyny zwÄ… siÄ™ icon_wink.gif Dorota i Dominika.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 07 wrz 2005 - 15:22
Post #11

Od imon ? dziewczyny zwÄ… siÄ™ icon_wink.gif Dorota i Dominika.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Inca2
śro, 07 wrz 2005 - 15:43
No to niech bedzie Doro-Dom Fryzur icon_smile.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post śro, 07 wrz 2005 - 15:43
Post #12

No to niech bedzie Doro-Dom Fryzur icon_smile.gif

--------------------
inca


user posted image
marsjanka
śro, 07 wrz 2005 - 18:35
Skoro to salon to może najprościej (swojsko i łatwe do zapamiętania) : "Salonik" . I tak sobie myślę, ze często zdrobniamy jakieś nazwy na tajkie swojskie, wiec fajnie byłoby pójśc do Saloniku.

A to, że będzie tam fryzjer, kosmetyczka to widać będzie z daleka, a poza tym najważniejsze to wyrobić soboie markę i czesać sie tylko w Saloniku.
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post śro, 07 wrz 2005 - 18:35
Post #13

Skoro to salon to może najprościej (swojsko i łatwe do zapamiętania) : "Salonik" . I tak sobie myślę, ze często zdrobniamy jakieś nazwy na tajkie swojskie, wiec fajnie byłoby pójśc do Saloniku.

A to, że będzie tam fryzjer, kosmetyczka to widać będzie z daleka, a poza tym najważniejsze to wyrobić soboie markę i czesać sie tylko w Saloniku.
Arwena.
śro, 07 wrz 2005 - 18:39
Czerwony Salonik icon_wink.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 07 wrz 2005 - 18:39
Post #14

Czerwony Salonik icon_wink.gif

--------------------
everybody lies
moko.
śro, 07 wrz 2005 - 19:07
No klientów to one mają stałych ( jedna z nich świadczy usługi fryzj. w domach klientów wink.gif )- jak to zabrzmiało icon_cool.gif
O czerwony salonik podoba mi siÄ™ icon_razz.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 07 wrz 2005 - 19:07
Post #15

No klientów to one mają stałych ( jedna z nich świadczy usługi fryzj. w domach klientów wink.gif )- jak to zabrzmiało icon_cool.gif
O czerwony salonik podoba mi siÄ™ icon_razz.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Tobatka
śro, 07 wrz 2005 - 19:36
Czerwony salonik bardzo mi się podoba.. Czerwony kącik może być też (nawiązując do tej kanapy i Red Corner)...

Odradzam nazwy typu mieszanie kolorów white, red i black, bo się skojarzy z Black Red White, czyli meblami icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post śro, 07 wrz 2005 - 19:36
Post #16

Czerwony salonik bardzo mi się podoba.. Czerwony kącik może być też (nawiązując do tej kanapy i Red Corner)...

Odradzam nazwy typu mieszanie kolorów white, red i black, bo się skojarzy z Black Red White, czyli meblami icon_smile.gif
aneea
śro, 07 wrz 2005 - 20:57
Sztuka czesania jest bardzo OK.
Budzi ciekawosc, bo salon urody i studio fryzur to na kazdym rogu teraz mozna spotkac.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post śro, 07 wrz 2005 - 20:57
Post #17

Sztuka czesania jest bardzo OK.
Budzi ciekawosc, bo salon urody i studio fryzur to na kazdym rogu teraz mozna spotkac.
beattta
śro, 07 wrz 2005 - 21:04
CYTAT(aneea)
Sztuka czesania jest bardzo OK. Budzi ciekawość.


Popieram. Mogą być czerwone litery icon_wink.gif
Moko, gdzie w Sosnowcu? Czeszesz siÄ™ u nich?
beattta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,461
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 18:13
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 217

GG:


post śro, 07 wrz 2005 - 21:04
Post #18

CYTAT(aneea)
Sztuka czesania jest bardzo OK. Budzi ciekawość.


Popieram. Mogą być czerwone litery icon_wink.gif
Moko, gdzie w Sosnowcu? Czeszesz siÄ™ u nich?

--------------------
Beata (mama Julki)

Edytkax
śro, 07 wrz 2005 - 21:13
U nas w modzie są salony fryzjerskie o nazwie "Fantazja" - nieraz spotkałam tę nazwę, jeśli u was jej nie ma? Hm można spróbować.
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post śro, 07 wrz 2005 - 21:13
Post #19

U nas w modzie są salony fryzjerskie o nazwie "Fantazja" - nieraz spotkałam tę nazwę, jeśli u was jej nie ma? Hm można spróbować.

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
FFkaGrant
czw, 08 wrz 2005 - 03:48
CZerwony salonik nijak mi sie kojarzy z fryzjerstwem......Zeby imnie wlecialo kilka ogolonych .....icon_smile.gif)

Chyba prostota jest kluczem do sukcesu.

"D&D Salon"

"Twoj Styl" ale za to pewnie by je gazeta do sadu pozwala

POdoba mi sie pomysl aderry ale pozbylabym sie drugiego slowa

Atelier
Galeria brzmia lepiej
FFkaGrant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,185
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 22:19
SkÄ…d: us
Nr użytkownika: 1,274




post czw, 08 wrz 2005 - 03:48
Post #20

CZerwony salonik nijak mi sie kojarzy z fryzjerstwem......Zeby imnie wlecialo kilka ogolonych .....icon_smile.gif)

Chyba prostota jest kluczem do sukcesu.

"D&D Salon"

"Twoj Styl" ale za to pewnie by je gazeta do sadu pozwala

POdoba mi sie pomysl aderry ale pozbylabym sie drugiego slowa

Atelier
Galeria brzmia lepiej

--------------------

> Jak nazwać salon fryzjerski? ProÅ›ba......
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 19:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama