Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
34 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

maleństwa luty 2006

> 
fifafo
sob, 11 lut 2006 - 09:41
zakładałm watek na ciąza i poród, wiec teraz też zakładam tutaj
no kobietki wpisywac swoje szkrabiki
pogadajmy o naszych radosciach smuteczkach ( oby ich nie było )
pozdrawiam
Ania z lutowym Ksawerym
i wspaniałym starszym bratem Kornelkiem icon_lol.gif
teraz to ja będę miał 3 facecików w domu ojoj juz to widze super dzień kobiet i szara rzeczywistosć icon_smile.gif) icon_razz.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post sob, 11 lut 2006 - 09:41
Post #1

zakładałm watek na ciąza i poród, wiec teraz też zakładam tutaj
no kobietki wpisywac swoje szkrabiki
pogadajmy o naszych radosciach smuteczkach ( oby ich nie było )
pozdrawiam
Ania z lutowym Ksawerym
i wspaniałym starszym bratem Kornelkiem icon_lol.gif
teraz to ja będę miał 3 facecików w domu ojoj juz to widze super dzień kobiet i szara rzeczywistosć icon_smile.gif) icon_razz.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Sabina

Go??







post sob, 11 lut 2006 - 21:46
Post #2

U nas jest lutowy facecik.
Franuś jest pyzatkiem i jest nieco icon_sad.gif rudawy... szkoda, że tylko nieco icon_sad.gif
mógł by być całkiem icon_smile.gif po mamusi icon_wink.gif choć jeden do mamy podobny icon_confused.gif icon_confused.gif
No i ten nasz Franuś ze skóry nam obłazi... Szukałam w książce "Pierwszy rok życia dziecka", to taka książka z którą trzy pierwsze roczki przeżyłam z mniejszym stresem... I nic. Nie wiecie dziewczyny czy to normalne, czy jakiś objaw alergii??? Czy cuś? Możliwe, że to takie "poporodowe obłażenie" ze skórki? To wygląda tak trochę jak łuszczyca tylko bez zaczerwienienia, płatkami skóra odłazi na szyjce, dłoniach, stopach, nosku i główce. Ale nie wygląda jak ciemieniucha. icon_eek.gif Od urodzenia to ma... to tak o kłopocikach. A po za tym fajosko jest znowu przytulać takie maleńkie ciałko, mruczące i uśmiechające się przez sen. icon_smile.gif
Rodziliśmy na Madalińskiego. Straszne było to, że były tyko 2 położne, a akurat rodziło nas 9. icon_eek.gif Ale miałam ogromne szczęście, bo na salę porodową przychodziły do mnie cztery dziewczyny, z którymi zamieszkiwałam przez trzy dni pokój nr.2 na patologii. Wspaniałe Kobitki, podawały mi ciągle wodę i masowały kręgosłup. Takiego porodu rodzinnego jeszcze nie doświadczyłam - niesamowite jak może dodać otuchy w czasie cierpienia obecność życzliwych osób! icon_biggrin.gif
Mąż zdążył na końcówkę i wszystko się udało. icon_smile.gif
Chętnie poznamy rówieśników. Franuś jest z 1 lutego. Godzina 20:10 icon_smile.gif

Pozdrawiamy serdecznie icon_smile.gif
fifafo
nie, 12 lut 2006 - 10:56
Frnusiu witamy
naszemu Ksawerkowi tez tak skórka schodzi ja wiem ze to zpowodu przenoszenia chociaz miałm dokładnie z poczęcia termin wyliczony i cóz widać przenoszony
tak to prawda ze wspaniłe take malutkie delikatne ciałko
nam co do kłopocików to przyplątały sie potówki i dzis w nocy zmieniły sie na takie drobne punkciki z ropka czy coś takim nie wiem co ztym robic
nasz Ksawery urodził sie icon_biggrin.gif
3 02 2006 o 3 rano ważył 3730 i mieżył 53 cm
a jak rodzenstwo Franusia zareagowało bardzo mnie ciekawia te rodzenstwowe sympatje i antypatie
nasz Kornel jest wspaniały starszym bratem dugo nad tym pracowalismy jeszczejak byłam w ciązy z Ksawerkiem
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post nie, 12 lut 2006 - 10:56
Post #3

Frnusiu witamy
naszemu Ksawerkowi tez tak skórka schodzi ja wiem ze to zpowodu przenoszenia chociaz miałm dokładnie z poczęcia termin wyliczony i cóz widać przenoszony
tak to prawda ze wspaniłe take malutkie delikatne ciałko
nam co do kłopocików to przyplątały sie potówki i dzis w nocy zmieniły sie na takie drobne punkciki z ropka czy coś takim nie wiem co ztym robic
nasz Ksawery urodził sie icon_biggrin.gif
3 02 2006 o 3 rano ważył 3730 i mieżył 53 cm
a jak rodzenstwo Franusia zareagowało bardzo mnie ciekawia te rodzenstwowe sympatje i antypatie
nasz Kornel jest wspaniały starszym bratem dugo nad tym pracowalismy jeszczejak byłam w ciązy z Ksawerkiem

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
mamuśka.chłidz...
nie, 12 lut 2006 - 17:02
Sabina smaruj malucha maścią natłuszczającą. Fajnie jakby była robiona, wtedy sa w niej same witaminy typu A itp.Powinno pomóc.Fakt objawy przenoszenia, szybko znikną.

Ania
wietrz troszke ciałko maluszka.

Przepraszam, że wam sie tak wcięłam. Życzę żeby maluchy lutowe zdrowe i silne były.
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post nie, 12 lut 2006 - 17:02
Post #4

Sabina smaruj malucha maścią natłuszczającą. Fajnie jakby była robiona, wtedy sa w niej same witaminy typu A itp.Powinno pomóc.Fakt objawy przenoszenia, szybko znikną.

Ania
wietrz troszke ciałko maluszka.

Przepraszam, że wam sie tak wcięłam. Życzę żeby maluchy lutowe zdrowe i silne były.

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
fifafo
nie, 12 lut 2006 - 18:00
mamuska zawsze ceniłam twoje rady wcinaj sie czesciej icon_biggrin.gif
dzieki icon_wink.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post nie, 12 lut 2006 - 18:00
Post #5

mamuska zawsze ceniłam twoje rady wcinaj sie czesciej icon_biggrin.gif
dzieki icon_wink.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Sabina

Go??







post czw, 16 lut 2006 - 00:03
Post #6

Witajcie: Aniu i Ksawery!
Ja też mam na imię Anka.
Piękne maluszki. icon_smile.gif Miło popatrzeć...
Mamuśka!
Dzięki za rady! Cenne cenne icon_smile.gif
Na razie próbowałam oliwę z oliwek, ale jest efekt!
Na szyjce już zeszła i dalej nie schodzi, na łapce jednej też już się złuszczyła, na powiekach - nie bardzo mozna smarować icon_question.gif
Ale faktycznie nie wygląda to na jakieś schorzenie poważne.
Po za tym z kłopotów mamy problemy ze ssaniem cycula. Mało otwiera buźkę i łapie nie dokładnie, no i cmoka. Więc łyka powietrze. Nie umiem na razie go nauczyć dobrze łapać. Raz się udaje, raz nie. Ale dalej boli jak łapie.

Franuś urodził się z wagą 4015g i 53 cm, więc też spory misio.



A rodzeństwo?
Myślę, że reakcje w sumie dobre - mocno entuzjastyczne.
Wika jest bardzo zainteresowana, wciąż chce pomagać, jest zbyt przejęta, ale z drugiej strony hałasuje tak mocno (mimo tego przejęcia), że go budzi - co narazie jest nie łatwe, bo spi jak suseł. icon_smile.gif Wika chce go ciągle na ręce, Ona b. wczuwa się w role mamuśki i chce mnie zastępować. Musztruje resztę rodzeństwa, ale też pomaga im bardzo. Często to jest niebezpieczne np. jak Zuza miała nie wiem z rok, nie umiała jeszcze wchodzić na meble, Wikunia jej pomagała, i mała spadała, bo schodzić też nie umiała jeszcze. icon_sad.gif

Antek o! ten to ma bzika na punkcie Frania, chce go ciągle całować, głaskać, leżeć koło niego i na ręce brać. Bzik straszny! Uwielbia go poprostu. Wymyślił sobie określenie (on wogóle tworzy mnóstwo orginalnych neologizmów) na Frania i mowi do niego czule: mój brzdącunio! hi hi icon_lol.gif
Pomaga też, chce asystować - jest wspaniałym starszym bratem, marzył o braciszku. I modlił się o niego, choć uparcie tłumaczyliśmy mu, że jeszcze nie teraz. No i wymodlił skubaniutki icon_lol.gif

Zuza natomiast uch... ale się rozpisałam.
Nie masz za złe?

A więc Zuzia, przynajmniej tak to wygląda, trochę zazdrosna, pokazuje smutek i chęc bycia dzidziusiem. Kładzie się w dzień na kanapie z kołderką i smokiem i mówi: - zmęciona jeśtem... po za tym jestem "nie zastąpiona" we wszystkim. Jest tylko: - NIE EEE MAMA i tu: nakarmi, umyje, przewinie, ubierze itd. Ogląda dzidziusia, głaska i całuje. Jak nie ma go w łóżeczku, to pyta: - A gdzie jeśt dzidzia? Mówi o nim: Fanek, Fanuś. Fajnie icon_smile.gif Jest malutka i nie bardzo chyba rozumie co się dzieje tak myślę...

Pamiętam jak pod koniec ciązy tłumaczyłam jej: - Wiesz, że mama ma w brzuszku dzidziusia i niedługo pójdzie do szpitala go urodzić. I będziesz miała takiego dzidziusia w domu, będzie płakał bo takie maluchy dużo płaczą itd. Na co Zuza bez namysłu (ku mojemu zaskoczeniu - nigdy takiego zdania nie powiedziała) walneła: - Lepij nie. icon_eek.gif

Powiedz, a jak przygotowywaliście malucha na przyjście Ksawerego?

Bardzo ciekawa jestem. icon_smile.gif
My rozmawialiśmy, oglądaliśmy zdjęcia z usg i w książce, dotykali jak kopie, tłumaczyłam jak to było jak oni byli w brzuchu i urodzili się itd. Dostali też prezenty od Frania jak wrócił ze szpitala i od razu, jeszcze w szpitalu trzymli go na rękach. Mówię o nim często Wasza dzidzia, Wasz braciszek itd.

Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif
fifafo
czw, 16 lut 2006 - 12:04
ja zaczne od końca
Kornel tez dostał prezent od Ksawcia i zawsze mówi ze idze myC ząbki szczoteczką od dzidzusia

co do Ciązy to powiedzielismy mu jak sie sami dowiedzielismy czyli 1 czerwca Ksawery był planowany wiec czekalismy tylko na te 2 kreski na tescie ciązowym
cóz powiedzielismy za wcześnie bo pytał nas codziennie kiedy sie dzidzus urodzi

ja byłam od kónca ubiegłego roku na podtrzymaniu w szpitalu i to Kornel Zle przeszedł nie był przygotowany na rozstanie z mamusią.

nawet jakas gorączka sie przypałetała z nerwów Kornelkowi
a jakim jest bratem
super cieszy sie całuje pilnuje
napisze reszte innym razem bo cycy wzywa icon_biggrin.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post czw, 16 lut 2006 - 12:04
Post #7

ja zaczne od końca
Kornel tez dostał prezent od Ksawcia i zawsze mówi ze idze myC ząbki szczoteczką od dzidzusia

co do Ciązy to powiedzielismy mu jak sie sami dowiedzielismy czyli 1 czerwca Ksawery był planowany wiec czekalismy tylko na te 2 kreski na tescie ciązowym
cóz powiedzielismy za wcześnie bo pytał nas codziennie kiedy sie dzidzus urodzi

ja byłam od kónca ubiegłego roku na podtrzymaniu w szpitalu i to Kornel Zle przeszedł nie był przygotowany na rozstanie z mamusią.

nawet jakas gorączka sie przypałetała z nerwów Kornelkowi
a jakim jest bratem
super cieszy sie całuje pilnuje
napisze reszte innym razem bo cycy wzywa icon_biggrin.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
kasia25
pią, 17 lut 2006 - 13:38
Witajcie Koleżanki
Może dałoby się jakoś połączyć wątek styczniowy i lutowy icon_rolleyes.gif ?? Mam słabość do lutóweczek, bo byłam z Wami przez całą ciążę icon_biggrin.gif, a poza tym strasznie cichutko jest w styczniówkach.
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post pią, 17 lut 2006 - 13:38
Post #8

Witajcie Koleżanki
Może dałoby się jakoś połączyć wątek styczniowy i lutowy icon_rolleyes.gif ?? Mam słabość do lutóweczek, bo byłam z Wami przez całą ciążę icon_biggrin.gif, a poza tym strasznie cichutko jest w styczniówkach.

--------------------
user posted imageuser posted image
fifafo
pią, 17 lut 2006 - 14:03
zapraszamy wiec goscinnie a wątek styczniowy niech zostanie moze w trakcie roku dołacza jakies mamusie z szkrabikami urodzonymi w styczniu i gdzie sie podzieją ??
Kasiu ja też Ciebie kojarze z lutym wink.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pią, 17 lut 2006 - 14:03
Post #9

zapraszamy wiec goscinnie a wątek styczniowy niech zostanie moze w trakcie roku dołacza jakies mamusie z szkrabikami urodzonymi w styczniu i gdzie sie podzieją ??
Kasiu ja też Ciebie kojarze z lutym wink.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
kasia25
pią, 17 lut 2006 - 14:47
Masz rację Aniu w takim razie gościnnie, ale często będę do Was zaglądać i pisać:wink:
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post pią, 17 lut 2006 - 14:47
Post #10

Masz rację Aniu w takim razie gościnnie, ale często będę do Was zaglądać i pisać:wink:

--------------------
user posted imageuser posted image
Sabina

Go??







post pią, 17 lut 2006 - 21:18
Post #11

Witamy i my icon_smile.gif
Mrówka
nie, 19 lut 2006 - 11:39
Dziewczyny dołączam się.Oskar urodził się 13,02,2006.Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie bo ja jestem za malutka a on był za duzy 4050g,dł,60 cm.Teraz uciekam bo jest głodny pózniej wkleje fotke.
Mrówka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: wto, 18 paź 05 - 16:45
Skąd: Koszęcin
Nr użytkownika: 3,848




post nie, 19 lut 2006 - 11:39
Post #12

Dziewczyny dołączam się.Oskar urodził się 13,02,2006.Przyszedł na świat przez cesarskie cięcie bo ja jestem za malutka a on był za duzy 4050g,dł,60 cm.Teraz uciekam bo jest głodny pózniej wkleje fotke.

--------------------
user posted image
anonimowy

Go??







post nie, 19 lut 2006 - 15:36
Post #13

[size=18]Mróweczko OGROMNE GRATULACJE!!! Witaj Oskarku

Z niecierpliowścią czekam na foteczki icon_biggrin.gif
kasia25
nie, 19 lut 2006 - 15:37
To była ja zapomniałam się zalogować.
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post nie, 19 lut 2006 - 15:37
Post #14

To była ja zapomniałam się zalogować.

--------------------
user posted imageuser posted image
fifafo
nie, 19 lut 2006 - 17:19
witamy oskarku po tej stronie Świata zimno co
no Móweczko wspaniale ze jestescie na Tym forum pozdrawiamy
pisz jak tam bycie mamą
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post nie, 19 lut 2006 - 17:19
Post #15

witamy oskarku po tej stronie Świata zimno co
no Móweczko wspaniale ze jestescie na Tym forum pozdrawiamy
pisz jak tam bycie mamą

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
Sabina

Go??







post nie, 19 lut 2006 - 23:51
Post #16

Witamy Oskarka i Mróweczkę! Czy sami "panowie" nam się w lutym rodzą?
hi hi hi.... w szpitalu gdzie rodziłam, tego dnia 8 chlopaczków i jedna kobitka icon_smile.gif
Piszcie co u Was.
pozdrawiamy:)
fifafo
pon, 20 lut 2006 - 09:02
a jak ja rodziłam na odziale lezało 7 chłopaczków i jedna panienka icon_biggrin.gif
fifafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,259
Dołączył: czw, 02 wrz 04 - 21:17
Nr użytkownika: 2,059




post pon, 20 lut 2006 - 09:02
Post #17

a jak ja rodziłam na odziale lezało 7 chłopaczków i jedna panienka icon_biggrin.gif

--------------------
NIC TO I TAK ZA DUŻO - DLA NIEKTÓRYCH
kasia25
pon, 20 lut 2006 - 19:41
jak ja rodziłam to też na porodówce przewaga chlopców, moja Ola będzie miala duży wybór kawalerow wink.gif
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post pon, 20 lut 2006 - 19:41
Post #18

jak ja rodziłam to też na porodówce przewaga chlopców, moja Ola będzie miala duży wybór kawalerow wink.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
ive
wto, 21 lut 2006 - 14:57
[size=18]Mróweczko icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

W styczniu też rodziło sie więcej chłopców. U nas na sali leżałysmy w czwórkę no i czwóreczka chłopaczków. icon_wink.gif
No Kasiu25 - będzie miała Ola w czym wybierać... icon_biggrin.gif
ive


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 141
Dołączył: śro, 06 lip 05 - 21:26
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 3,358




post wto, 21 lut 2006 - 14:57
Post #19

[size=18]Mróweczko icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

W styczniu też rodziło sie więcej chłopców. U nas na sali leżałysmy w czwórkę no i czwóreczka chłopaczków. icon_wink.gif
No Kasiu25 - będzie miała Ola w czym wybierać... icon_biggrin.gif

--------------------
ive
user posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
elza1977
czw, 23 lut 2006 - 15:05
Witam

udało mi sie znalezc chwile zeby włączyc kompa więc sie witam. 06.02.2006 urodzilam Adrianka i oczywiscie jak wszystkie maluchy jest cudowny.

icon_biggrin.gif

elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post czw, 23 lut 2006 - 15:05
Post #20

Witam

udało mi sie znalezc chwile zeby włączyc kompa więc sie witam. 06.02.2006 urodzilam Adrianka i oczywiscie jak wszystkie maluchy jest cudowny.

icon_biggrin.gif



--------------------
> maleństwa luty 2006
Start new topic
Reply to this topic
34 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 10:40
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama