Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
39 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Styczniowe Robaczki :)

> 
kasia25
sob, 28 sty 2006 - 16:59
Witajcie Koleżanki.
Dołączam do styczniowych mamusiek icon_biggrin.gif . Miałam termin na 2 lutego, ale jestem lutówka-torpedówka i urodziłam 21.01. córeczkę Oleńkę icon_biggrin.gif .
Poznajcie Oleńkę
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post sob, 28 sty 2006 - 16:59
Post #21

Witajcie Koleżanki.
Dołączam do styczniowych mamusiek icon_biggrin.gif . Miałam termin na 2 lutego, ale jestem lutówka-torpedówka i urodziłam 21.01. córeczkę Oleńkę icon_biggrin.gif .
Poznajcie Oleńkę


--------------------
user posted imageuser posted image
Kasia Sz.
sob, 28 sty 2006 - 17:11
Cześć Kasia icon_biggrin.gif
śliczna jest Twoja córeczka icon_smile.gif co za uśmiech icon_smile.gif
Duża się urodziła ?
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post sob, 28 sty 2006 - 17:11
Post #22

Cześć Kasia icon_biggrin.gif
śliczna jest Twoja córeczka icon_smile.gif co za uśmiech icon_smile.gif
Duża się urodziła ?

--------------------
kasia25
nie, 29 sty 2006 - 09:08
Wymiary Oleńki to waga 2920 i wzrost 51 cm.
Mam pytanko, czy wasze dzieciaczki długo wiszą przy cycu, bo moja Ola jak się przyssie to na 2 godziny icon_rolleyes.gif .
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post nie, 29 sty 2006 - 09:08
Post #23

Wymiary Oleńki to waga 2920 i wzrost 51 cm.
Mam pytanko, czy wasze dzieciaczki długo wiszą przy cycu, bo moja Ola jak się przyssie to na 2 godziny icon_rolleyes.gif .

--------------------
user posted imageuser posted image
Kasia Sz.
nie, 29 sty 2006 - 09:19
Mój Szymon to mały żarłoczek, ale aż tak długo nie wisi icon_smile.gif
On ma taki mniej więcej rytm: je 20 minut, potem przerwa na odbicie i kupkę, następnie zmiana pieluszki, potem dojadanie przez około kwadrans, więc godzina schodzi... Następnie Szymon zasypia na ok. 2 godziny (czasem śpi krócej, czasem, ale to bardzo rzadko - dłużej) i od nowa się karmimy.
Chociaż ostatnio zauważyłam, że najchętniej to on ssałby mnie non stop. Próbowałam oszukać go smoczkiem ale syn go stanowczo odpycha.
Kasia, na pocieszenie napiszę, że to jej kiedyś minie icon_wink.gif

Ja mam inny problem bo śpię bardzo mało - ok. 5 godz. w ciągu doby i już zaczynam przypominać zombie icon_wink.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post nie, 29 sty 2006 - 09:19
Post #24

Mój Szymon to mały żarłoczek, ale aż tak długo nie wisi icon_smile.gif
On ma taki mniej więcej rytm: je 20 minut, potem przerwa na odbicie i kupkę, następnie zmiana pieluszki, potem dojadanie przez około kwadrans, więc godzina schodzi... Następnie Szymon zasypia na ok. 2 godziny (czasem śpi krócej, czasem, ale to bardzo rzadko - dłużej) i od nowa się karmimy.
Chociaż ostatnio zauważyłam, że najchętniej to on ssałby mnie non stop. Próbowałam oszukać go smoczkiem ale syn go stanowczo odpycha.
Kasia, na pocieszenie napiszę, że to jej kiedyś minie icon_wink.gif

Ja mam inny problem bo śpię bardzo mało - ok. 5 godz. w ciągu doby i już zaczynam przypominać zombie icon_wink.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif

--------------------
kasia25
nie, 29 sty 2006 - 14:16
Czytałam gdzieś, że jak dziecko jest karmione piersią to nie musi sobie odbijać pojedzeniu icon_rolleyes.gif hmmm Czy jednak powinnam brać Oleńkę do odbicia??
Ola też nie toleruje smoka.
Pocieszę Cię Kasiu, że ja też sypiam z 5 godzin.
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post nie, 29 sty 2006 - 14:16
Post #25

Czytałam gdzieś, że jak dziecko jest karmione piersią to nie musi sobie odbijać pojedzeniu icon_rolleyes.gif hmmm Czy jednak powinnam brać Oleńkę do odbicia??
Ola też nie toleruje smoka.
Pocieszę Cię Kasiu, że ja też sypiam z 5 godzin.

--------------------
user posted imageuser posted image
Kasia Sz.
nie, 29 sty 2006 - 15:09
Tak czy inaczej i tak muszę go chwilę przetrzymać, żeby zrobił kupę, więc przy okazji biorę go bardziej pionowo i mu się ładnie odbija. Ale też nie zawsze.
Ale przynam, że jak mi zaśnie przy karmieniu to daję mu spokój z odbijaniem i chyba nic mu wtedy nie dolega. Więc może faktycznie nie musi się Twojej Oli odbijać ? Skoro ma się dobrze.... icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post nie, 29 sty 2006 - 15:09
Post #26

Tak czy inaczej i tak muszę go chwilę przetrzymać, żeby zrobił kupę, więc przy okazji biorę go bardziej pionowo i mu się ładnie odbija. Ale też nie zawsze.
Ale przynam, że jak mi zaśnie przy karmieniu to daję mu spokój z odbijaniem i chyba nic mu wtedy nie dolega. Więc może faktycznie nie musi się Twojej Oli odbijać ? Skoro ma się dobrze.... icon_smile.gif

--------------------
Mika
nie, 29 sty 2006 - 18:31
U nas z karmieniem identycznie jak u Kasi
czasem albo prawie non stop wisimy przy cycu,a czasem przerwa trwa nawet 4 godziny (właśnie teraz mija 2,5 bez cyca wink.gif )
w międzyczasie w czasie snu bąki i kupa
staram się żeby Antkowi się odbiło,bo później popłakuje i nie chce spać,a po pionizacji i się odbije i bączki zejdą wink.gif

raz tylko dałam plamę -plasterek żółtego sera i było wycie cały dzień do 21.00 icon_rolleyes.gif dopiero kropelki na kolę pomogły -i to tak dobrze,że obudził się w nocy tylko 2 razy -o 7 rano wstałam nowonarodzona icon_lol.gif

Dziś to już w ogóle czuję się jak młody bóg -szwy mi zdjęli icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 29 sty 2006 - 18:31
Post #27

U nas z karmieniem identycznie jak u Kasi
czasem albo prawie non stop wisimy przy cycu,a czasem przerwa trwa nawet 4 godziny (właśnie teraz mija 2,5 bez cyca wink.gif )
w międzyczasie w czasie snu bąki i kupa
staram się żeby Antkowi się odbiło,bo później popłakuje i nie chce spać,a po pionizacji i się odbije i bączki zejdą wink.gif

raz tylko dałam plamę -plasterek żółtego sera i było wycie cały dzień do 21.00 icon_rolleyes.gif dopiero kropelki na kolę pomogły -i to tak dobrze,że obudził się w nocy tylko 2 razy -o 7 rano wstałam nowonarodzona icon_lol.gif

Dziś to już w ogóle czuję się jak młody bóg -szwy mi zdjęli icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Mika
pon, 30 sty 2006 - 10:20
nie chcę nikogo drażnić ale wczoraj moje dziecię zaspało się aż do prawie 22.00 icon_wink.gif ...od 16.00 icon_cool.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 30 sty 2006 - 10:20
Post #28

nie chcę nikogo drażnić ale wczoraj moje dziecię zaspało się aż do prawie 22.00 icon_wink.gif ...od 16.00 icon_cool.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Kasia Sz.
pon, 30 sty 2006 - 12:10
CYTAT(Mika)
nie chcę nikogo drażnić


Ależ skąd, nikogo nie drażnisz icon_evil.gif icon_wink.gif tym bardziej, że w nocy wstawałam do Szymona co 1,5 godziny.... icon_confused.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 30 sty 2006 - 12:10
Post #29

CYTAT(Mika)
nie chcę nikogo drażnić


Ależ skąd, nikogo nie drażnisz icon_evil.gif icon_wink.gif tym bardziej, że w nocy wstawałam do Szymona co 1,5 godziny.... icon_confused.gif

--------------------
Mika
pon, 30 sty 2006 - 12:36
Słońce w nocy i ja często wstaję icon_wink.gif
jedyne co pomaga to zabranie Antosia do łóżka-ja sobie śpię,a on cyca lub nie icon_wink.gif

Dziś dowiedziałam się,że Kasia-mama przyjaciółki mojej Oli ...też jest w 3 ciąży icon_lol.gif
Będziemy miały wszystkie dzieci z tych samych roczników icon_lol.gif

co za rok -całe mnóstwo potrójnych mam icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 30 sty 2006 - 12:36
Post #30

Słońce w nocy i ja często wstaję icon_wink.gif
jedyne co pomaga to zabranie Antosia do łóżka-ja sobie śpię,a on cyca lub nie icon_wink.gif

Dziś dowiedziałam się,że Kasia-mama przyjaciółki mojej Oli ...też jest w 3 ciąży icon_lol.gif
Będziemy miały wszystkie dzieci z tych samych roczników icon_lol.gif

co za rok -całe mnóstwo potrójnych mam icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Kasia Sz.
pon, 30 sty 2006 - 13:12
Ja wolę nie brać Szymona do łóżka, bo na bank skończy się to spaniem z rodzicami do drugiego roku życia icon_wink.gif zresztą nie ma już miejsca na czwartego w naszym łóżku icon_smile.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 30 sty 2006 - 13:12
Post #31

Ja wolę nie brać Szymona do łóżka, bo na bank skończy się to spaniem z rodzicami do drugiego roku życia icon_wink.gif zresztą nie ma już miejsca na czwartego w naszym łóżku icon_smile.gif

--------------------
kasia25
pon, 30 sty 2006 - 14:24
To ja też sie pochwalę Oleńka spała wczoraj od 15.30 do 19.30 icon_biggrin.gif . Ale w nocy pobudka co 2h.
Dziś w nocy odpadł Oli kikut pępowinowy, hurra icon_biggrin.gif . ALe mam problem, bo nie mogę go znaleźć, hmmm.
Mała zasnęla dziś po 12.00, po czym przyszła pani doktor i ją wybudziła. Obejrzała Oleńkę i stwierdziła, że jest wszystko w porządku. Powiedziałam pani doktor, że malutka wisi przy cycu 2 h. Dostałam kilka porad. Żeby po karmieniu opróżnic piersi laktatorem i zobaczyć ile mam pokarmu. Przy następnym karmieniu dać cyca, a po cycu jeszcze nakarmić mlekiem z butli. Zobaczymy, jaki będzie efekt.
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post pon, 30 sty 2006 - 14:24
Post #32

To ja też sie pochwalę Oleńka spała wczoraj od 15.30 do 19.30 icon_biggrin.gif . Ale w nocy pobudka co 2h.
Dziś w nocy odpadł Oli kikut pępowinowy, hurra icon_biggrin.gif . ALe mam problem, bo nie mogę go znaleźć, hmmm.
Mała zasnęla dziś po 12.00, po czym przyszła pani doktor i ją wybudziła. Obejrzała Oleńkę i stwierdziła, że jest wszystko w porządku. Powiedziałam pani doktor, że malutka wisi przy cycu 2 h. Dostałam kilka porad. Żeby po karmieniu opróżnic piersi laktatorem i zobaczyć ile mam pokarmu. Przy następnym karmieniu dać cyca, a po cycu jeszcze nakarmić mlekiem z butli. Zobaczymy, jaki będzie efekt.

--------------------
user posted imageuser posted image
Kasia Sz.
pon, 30 sty 2006 - 14:36
Kasiu, może kikut zawieruszył się w wyrzucanej pieluszce ?

A co do dokarmiania... masz za mało pokarmu ?
Dziwi mnie, że lekarka kazała Ci małą dokarmiać, bo lekarze zwykle odradzają dokarmianie.
Poza tym piersi nie da się "opróżnić" do końca, bo pod wpływem "wypływania" mleka w piersiach produkuje się cały czas pokarm, tak więc nie ma czegoś takiego jak puste piersi.
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post pon, 30 sty 2006 - 14:36
Post #33

Kasiu, może kikut zawieruszył się w wyrzucanej pieluszce ?

A co do dokarmiania... masz za mało pokarmu ?
Dziwi mnie, że lekarka kazała Ci małą dokarmiać, bo lekarze zwykle odradzają dokarmianie.
Poza tym piersi nie da się "opróżnić" do końca, bo pod wpływem "wypływania" mleka w piersiach produkuje się cały czas pokarm, tak więc nie ma czegoś takiego jak puste piersi.

--------------------
Mika
wto, 31 sty 2006 - 10:08
Antosiowi chyba się pory dnia poprzestawiały icon_rolleyes.gif
W nocy już śpi ze mna bo glumie co godzinę,za to w dzień budzi się co 3-5 godzin -a ja nawet odespać nie mogę,bo reszta dzieci na chodzie
Chociaż prawdę mówiąc chyba nauczyłam się szybko spać wink.gif ,bo nawet po takiej nocy"co godzinę" nie jestem bardzo zmęczona
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 31 sty 2006 - 10:08
Post #34

Antosiowi chyba się pory dnia poprzestawiały icon_rolleyes.gif
W nocy już śpi ze mna bo glumie co godzinę,za to w dzień budzi się co 3-5 godzin -a ja nawet odespać nie mogę,bo reszta dzieci na chodzie
Chociaż prawdę mówiąc chyba nauczyłam się szybko spać wink.gif ,bo nawet po takiej nocy"co godzinę" nie jestem bardzo zmęczona

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Kasia Sz.
wto, 31 sty 2006 - 10:21
Za to ja miałam wczoraj kryzys - oczy zamykały mi się przez cały dzień. Takiego zmęczenia nie czułam już dawno.
Ale dziś w nocy Szymon przespał 3,5 godziny jednym ciągiem, co zdarza mu się wyjątkowo rzadko.
Zaczynam się zastanawiać jak długo tak pociągnę. Gdybym chociaż miała pewność, że dając małemu na noc sztuczne mleko prześpi chociaż 5 godzin...
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post wto, 31 sty 2006 - 10:21
Post #35

Za to ja miałam wczoraj kryzys - oczy zamykały mi się przez cały dzień. Takiego zmęczenia nie czułam już dawno.
Ale dziś w nocy Szymon przespał 3,5 godziny jednym ciągiem, co zdarza mu się wyjątkowo rzadko.
Zaczynam się zastanawiać jak długo tak pociągnę. Gdybym chociaż miała pewność, że dając małemu na noc sztuczne mleko prześpi chociaż 5 godzin...

--------------------
anonimowy

Go??







post wto, 31 sty 2006 - 21:43
Post #36

Kasia Sz. pani doktor kazała mi Oleńkę dokarmić mlekiem z butli, które ściągnęłam z cyca po poprzednim karmienić. Próbowałam dzisiaj ściągać mleko, ale udało mi się ściągnąć zaledwie kieliszeczek mleczka icon_rolleyes.gif . I nadal Ola wisi przy cycu dwie godziny. Dzisiaj położna zaleciła mi picie herbatki pobudzającej laktację, bo mam chyba za mało pokarmu.
Mika pocieszę Cię, ze moja Olka też w dzień potrafi przespać 4-5 godzin, a w nocy budzi się co 2h i wisi przy cycu co najmniej godzinę.

I jeszcze pytanko, od którego tygodnia życia pediatra zalecił podawanie waszym maluszkom cebion multi i vigantol??
kasia25
wto, 31 sty 2006 - 21:44
ten gość to byłam ja, zakręcona mamuśka zapomniała się zalogować icon_wink.gif
kasia25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 276
Dołączył: czw, 20 paź 05 - 10:24
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 3,867

GG:


post wto, 31 sty 2006 - 21:44
Post #37

ten gość to byłam ja, zakręcona mamuśka zapomniała się zalogować icon_wink.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
Kasia Sz.
wto, 31 sty 2006 - 22:03
O cebionie nic mi nie wiadomo, natomiast wit D3 podaję od trzeciego tygodnia.
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post wto, 31 sty 2006 - 22:03
Post #38

O cebionie nic mi nie wiadomo, natomiast wit D3 podaję od trzeciego tygodnia.

--------------------
iff
wto, 31 sty 2006 - 22:23
Kasia 25 czasem nie udaje sie sciagnac nic z piersi, ale to nie znaczy ze nie masz melka, ja dopoki nie nauczylam sie wlaciwie odciagac mleka sciagalam moze 10 max 15 ml, poza tym to co piszesz jest normalne dla malych dzieci, zwlaszcza noworodkow, ze wisza na piersi, ja mysle zeby karmic jak do tej pory, a jak pojdziesz po 3 tyg do przychodni na badanie, to bobo bedzie wazone i sprawdzisz czy przybiera czy tez nie
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post wto, 31 sty 2006 - 22:23
Post #39

Kasia 25 czasem nie udaje sie sciagnac nic z piersi, ale to nie znaczy ze nie masz melka, ja dopoki nie nauczylam sie wlaciwie odciagac mleka sciagalam moze 10 max 15 ml, poza tym to co piszesz jest normalne dla malych dzieci, zwlaszcza noworodkow, ze wisza na piersi, ja mysle zeby karmic jak do tej pory, a jak pojdziesz po 3 tyg do przychodni na badanie, to bobo bedzie wazone i sprawdzisz czy przybiera czy tez nie
Kasia Sz.
wto, 31 sty 2006 - 22:46
Ja obok tematu icon_redface.gif
Iff, jak to możliwe, że dopiero co zaszłaś w ciążę a już jesteś w 30 tyg. ?? icon_smile.gif Twoja ciąża to jakaś expresowa jest czy to może czas tak śmiga ? icon_wink.gif
Kasia Sz.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,676
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 09:41
Nr użytkownika: 6




post wto, 31 sty 2006 - 22:46
Post #40

Ja obok tematu icon_redface.gif
Iff, jak to możliwe, że dopiero co zaszłaś w ciążę a już jesteś w 30 tyg. ?? icon_smile.gif Twoja ciąża to jakaś expresowa jest czy to może czas tak śmiga ? icon_wink.gif

--------------------
> Styczniowe Robaczki :)
Start new topic
Reply to this topic
39 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 10:22
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama