Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Czwarta klasa...

, ...robi się poważnie:)
> , ...robi siÄ™ poważnie:)
Lila_
śro, 17 cze 2009 - 23:29
Zakładam bardziej aktualny wątek dotyczacy wieku naszych pociech bo jak dla mnie to robi się poważnie icon_biggrin.gif

Właśnie wczoraj spisałam wykaz książek do 4 klasy i po podliczeniu inetrnetowym wyszło mi 300 zł na podręczniki i ćwiczenia 37.gif
Robi się fajnie - do takich kosztów niby teoretycznie byłam przygotowana ale praktycznie to sporo kasy i raczej te ksiażki nie poczekają na siostrę więc trzeba będzie z nimi coś pożytecznego zrobić o ile Karol za bardzo ich nie porysuje bo ma tendencję do dorysowywania postaciom w książkach albo dodatkowego "uposażenia" albo tzw. dymków icon_rolleyes.gif
Podręczniki z 3 klasy do sprzedania sie raczej nie nadają icon_wink.gif

Na szczęscie plecak będzie ten sam bo ponadczasowy jest i dobrze się trzyma więc koszt nam odpada.

Ogólnie to się jakoś dziwnie martwię tą 4 klasą 13.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 17 cze 2009 - 23:29
Post #1

Zakładam bardziej aktualny wątek dotyczacy wieku naszych pociech bo jak dla mnie to robi się poważnie icon_biggrin.gif

Właśnie wczoraj spisałam wykaz książek do 4 klasy i po podliczeniu inetrnetowym wyszło mi 300 zł na podręczniki i ćwiczenia 37.gif
Robi się fajnie - do takich kosztów niby teoretycznie byłam przygotowana ale praktycznie to sporo kasy i raczej te ksiażki nie poczekają na siostrę więc trzeba będzie z nimi coś pożytecznego zrobić o ile Karol za bardzo ich nie porysuje bo ma tendencję do dorysowywania postaciom w książkach albo dodatkowego "uposażenia" albo tzw. dymków icon_rolleyes.gif
Podręczniki z 3 klasy do sprzedania sie raczej nie nadają icon_wink.gif

Na szczęscie plecak będzie ten sam bo ponadczasowy jest i dobrze się trzyma więc koszt nam odpada.

Ogólnie to się jakoś dziwnie martwię tą 4 klasą 13.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Meggi
czw, 18 cze 2009 - 13:52
Lila_ u nas spis ksiazek to ponad 300zł do czwartej klasy, ale ja mam zamiar kupic uzywane w Toruniu są dwa punkty skupu takowych wiec parę groszy do przodu może być.
Wczoraj Kasandra kupiła od koleżanki z czwartej klasy ksiązkę do muzyki za 8zł utargowała z 10 icon_smile.gif obrotna córka icon_smile.gif
No i Pani do religii za symboliczną zlotówkę wypożycza na rok podręczniki czyli dwie książki juz mamy icon_smile.gif

Resztą narazie sie nie martwię ogromnie sie cieszę, ze wkońcu wakacje !!!! 06.gif


Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post czw, 18 cze 2009 - 13:52
Post #2

Lila_ u nas spis ksiazek to ponad 300zł do czwartej klasy, ale ja mam zamiar kupic uzywane w Toruniu są dwa punkty skupu takowych wiec parę groszy do przodu może być.
Wczoraj Kasandra kupiła od koleżanki z czwartej klasy ksiązkę do muzyki za 8zł utargowała z 10 icon_smile.gif obrotna córka icon_smile.gif
No i Pani do religii za symboliczną zlotówkę wypożycza na rok podręczniki czyli dwie książki juz mamy icon_smile.gif

Resztą narazie sie nie martwię ogromnie sie cieszę, ze wkońcu wakacje !!!! 06.gif




--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



Politea
czw, 18 cze 2009 - 14:53
U nas w szkole kiermasz był, ale jakoś drogo chcieli. Zamówiłam internetowo ponad 350. A podobno szkoła jest bezpłatna icon_sad.gif A gdzie reszta "wyprawki"? znaczy zeszyty, jakieś kredki, mazaki, itp. Strach się bać...

Nic to... Niech żyją wakacje !!
Politea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 565
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:28
SkÄ…d: Olesin prawie
Nr użytkownika: 154

GG:


post czw, 18 cze 2009 - 14:53
Post #3

U nas w szkole kiermasz był, ale jakoś drogo chcieli. Zamówiłam internetowo ponad 350. A podobno szkoła jest bezpłatna icon_sad.gif A gdzie reszta "wyprawki"? znaczy zeszyty, jakieś kredki, mazaki, itp. Strach się bać...

Nic to... Niech żyją wakacje !!

--------------------




--
Pozdrawiam,
Politea
Lila_
czw, 18 cze 2009 - 18:30
Właśnie dlatego, że zaczynają się wakacje chcę mieć już wszystko pozałatwiane aby się nie zastanawiać pod koniec co i gdzie kupić icon_wink.gif

na koniec to sobie tylko zeszyty zostawiÄ™ 06.gif

Meggi faktycznie obrotna icon_biggrin.gif
A wyobraz sobie, że Karol kiedyś zauważył Twoje "paski" i skojarzył, że wiek Kasandry jest taki sam co i jego i jakiez było jego zdziwienie i radość jednocześnie jak mu przypomniałam, że to "ta" Kasandra": którą zna 03.gif
Powiedział, że Ją lubi i że fajnie mu się z Nią bawiło icon_biggrin.gif

Politea no właśnie na tych kiermaszach drogo chcą a czasem nawet dużo drożej icon_neutral.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post czw, 18 cze 2009 - 18:30
Post #4

Właśnie dlatego, że zaczynają się wakacje chcę mieć już wszystko pozałatwiane aby się nie zastanawiać pod koniec co i gdzie kupić icon_wink.gif

na koniec to sobie tylko zeszyty zostawiÄ™ 06.gif

Meggi faktycznie obrotna icon_biggrin.gif
A wyobraz sobie, że Karol kiedyś zauważył Twoje "paski" i skojarzył, że wiek Kasandry jest taki sam co i jego i jakiez było jego zdziwienie i radość jednocześnie jak mu przypomniałam, że to "ta" Kasandra": którą zna 03.gif
Powiedział, że Ją lubi i że fajnie mu się z Nią bawiło icon_biggrin.gif

Politea no właśnie na tych kiermaszach drogo chcą a czasem nawet dużo drożej icon_neutral.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

anax
czw, 18 cze 2009 - 19:13
No ja też niby wiem ile te wszystkie książki kosztują ale boję się jak diabli bo...
wykazu książek jeszcze nie mam i nie wiem czy dostanę przed wakacjami.Jutro się wszystkiego dowiem na zakończeniu roku szkolnego.A jak cały wydatek spadnie na mnie we wrześniu to chyba pożyczkę w banku będę musiała brać.żyjemy z miesiąca na miesiąc nic nie oszczędzamy bo się cholera nie da icon_sad.gif
Mam tylko nadzieję że któraś z książek będzie taka sama jak jego kuzynki to w tedy bym miała od niej gratis icon_smile.gif bo nie sprzedają tylko czekają aż nam powiedzą.

Ale żyjmy już wakacjami i się nie zamartwiajmy.

A swoją drogą to ogólnie 4 kl mnie przeraża
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 18 cze 2009 - 19:13
Post #5

No ja też niby wiem ile te wszystkie książki kosztują ale boję się jak diabli bo...
wykazu książek jeszcze nie mam i nie wiem czy dostanę przed wakacjami.Jutro się wszystkiego dowiem na zakończeniu roku szkolnego.A jak cały wydatek spadnie na mnie we wrześniu to chyba pożyczkę w banku będę musiała brać.żyjemy z miesiąca na miesiąc nic nie oszczędzamy bo się cholera nie da icon_sad.gif
Mam tylko nadzieję że któraś z książek będzie taka sama jak jego kuzynki to w tedy bym miała od niej gratis icon_smile.gif bo nie sprzedają tylko czekają aż nam powiedzą.

Ale żyjmy już wakacjami i się nie zamartwiajmy.

A swoją drogą to ogólnie 4 kl mnie przeraża

--------------------


iwo1
nie, 21 cze 2009 - 18:07
U nas na stronie internetowej szkoły są już podane wszystkie podręczniki
Mnie bardziej przerażają obowiązki w 4 klasie,dorosła nauka itd...
Iwo
iwo1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,381
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 12:19
SkÄ…d: StÄ…d...
Nr użytkownika: 226

GG:


post nie, 21 cze 2009 - 18:07
Post #6

U nas na stronie internetowej szkoły są już podane wszystkie podręczniki
Mnie bardziej przerażają obowiązki w 4 klasie,dorosła nauka itd...
Iwo

--------------------
"Nigdy nie mów nigdy,bo życie potrafi zaskoczyć"
pirania
nie, 21 cze 2009 - 18:17
Spokojnie dziewczynki icon_smile.gif

Ja ksiazki kupuje uzywane- jedynie cwiczenia dokupuje. I dzieki temu wychodzi mi jakos 15 zlotych za ksiazki plus 100 za cwiczenia, anglieski i matematyke, bo co roku jest nowa wersja.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post nie, 21 cze 2009 - 18:17
Post #7

Spokojnie dziewczynki icon_smile.gif

Ja ksiazki kupuje uzywane- jedynie cwiczenia dokupuje. I dzieki temu wychodzi mi jakos 15 zlotych za ksiazki plus 100 za cwiczenia, anglieski i matematyke, bo co roku jest nowa wersja.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Politea
pon, 22 cze 2009 - 09:05
CYTAT(anax @ Thu, 18 Jun 2009 - 20:13) *
No ja też niby wiem ile te wszystkie książki kosztują ale boję się jak diabli bo...
wykazu książek jeszcze nie mam i nie wiem czy dostanę przed wakacjami.Jutro się wszystkiego dowiem na zakończeniu roku szkolnego.A jak cały wydatek spadnie na mnie we wrześniu to chyba pożyczkę w banku będę musiała brać.żyjemy z miesiąca na miesiąc nic nie oszczędzamy bo się cholera nie da icon_sad.gif
Mam tylko nadzieję że któraś z książek będzie taka sama jak jego kuzynki to w tedy bym miała od niej gratis icon_smile.gif bo nie sprzedają tylko czekają aż nam powiedzą.

Ale żyjmy już wakacjami i się nie zamartwiajmy.

A swoją drogą to ogólnie 4 kl mnie przeraża


Anax,
szkoły wg przepisów mają obowiązek do 15.06 podać do publicznej wiadomości spis programów i podręczników. Jeśli ni epodali, trza ich zapodać do Gminy, Kuratorium...
Politea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 565
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:28
SkÄ…d: Olesin prawie
Nr użytkownika: 154

GG:


post pon, 22 cze 2009 - 09:05
Post #8

CYTAT(anax @ Thu, 18 Jun 2009 - 20:13) *
No ja też niby wiem ile te wszystkie książki kosztują ale boję się jak diabli bo...
wykazu książek jeszcze nie mam i nie wiem czy dostanę przed wakacjami.Jutro się wszystkiego dowiem na zakończeniu roku szkolnego.A jak cały wydatek spadnie na mnie we wrześniu to chyba pożyczkę w banku będę musiała brać.żyjemy z miesiąca na miesiąc nic nie oszczędzamy bo się cholera nie da icon_sad.gif
Mam tylko nadzieję że któraś z książek będzie taka sama jak jego kuzynki to w tedy bym miała od niej gratis icon_smile.gif bo nie sprzedają tylko czekają aż nam powiedzą.

Ale żyjmy już wakacjami i się nie zamartwiajmy.

A swoją drogą to ogólnie 4 kl mnie przeraża


Anax,
szkoły wg przepisów mają obowiązek do 15.06 podać do publicznej wiadomości spis programów i podręczników. Jeśli ni epodali, trza ich zapodać do Gminy, Kuratorium...


--------------------




--
Pozdrawiam,
Politea
iff
pon, 22 cze 2009 - 12:20
anax rzuc lista ksiazek, mam po Piotrku caly zestaw, moze Ci sie przydadza

czwarta klasa dala najbardziej mi w kosc, bo mialam w domu 4 klasiste i 1 klasiste jednoczesnie plus 2,5 latke, lekcje odrabiali dopiero wtedy jak szla spac, nie ma co ukrywac jest to przelom, zwlaszcza dla dzieci, ktore do tej pory nie wycwiczyly sobie systematyki w uczeniu, ale tez nie taki diabel straszny jak go maluja icon_wink.gif
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post pon, 22 cze 2009 - 12:20
Post #9

anax rzuc lista ksiazek, mam po Piotrku caly zestaw, moze Ci sie przydadza

czwarta klasa dala najbardziej mi w kosc, bo mialam w domu 4 klasiste i 1 klasiste jednoczesnie plus 2,5 latke, lekcje odrabiali dopiero wtedy jak szla spac, nie ma co ukrywac jest to przelom, zwlaszcza dla dzieci, ktore do tej pory nie wycwiczyly sobie systematyki w uczeniu, ale tez nie taki diabel straszny jak go maluja icon_wink.gif
Lila_
pon, 22 cze 2009 - 12:35
Iff pocieszające co mówisz icon_biggrin.gif

To przejście z innego systemu nauczania na ten bardziej dorosły trochę stresuje chociaż jak się wciągnie syn to powinno byc dobrze.
Mnie martwi bardziej, że dzieci nie będą już tak kontrolowane pod względem zachowania jak w tych młodszych klasach co jest naturalne ale biorąc pod uwagę pewnego kolegę , którego Karol ma w klasie to się tego chyba najbardziej obawiam - bo lekko nie będzie.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pon, 22 cze 2009 - 12:35
Post #10

Iff pocieszające co mówisz icon_biggrin.gif

To przejście z innego systemu nauczania na ten bardziej dorosły trochę stresuje chociaż jak się wciągnie syn to powinno byc dobrze.
Mnie martwi bardziej, że dzieci nie będą już tak kontrolowane pod względem zachowania jak w tych młodszych klasach co jest naturalne ale biorąc pod uwagę pewnego kolegę , którego Karol ma w klasie to się tego chyba najbardziej obawiam - bo lekko nie będzie.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Meggi
śro, 24 cze 2009 - 13:15
CYTAT(Lila_ @ Mon, 22 Jun 2009 - 11:35) *
Iff pocieszające co mówisz icon_biggrin.gif

To przejście z innego systemu nauczania na ten bardziej dorosły trochę stresuje chociaż jak się wciągnie syn to powinno byc dobrze.
Mnie martwi bardziej, że dzieci nie będą już tak kontrolowane pod względem zachowania jak w tych młodszych klasach co jest naturalne ale biorąc pod uwagę pewnego kolegę , którego Karol ma w klasie to się tego chyba najbardziej obawiam - bo lekko nie będzie.


Lila_ pod względem kontroli dzieci to chyba teraz będzie większa, bo nauczycieli więcej się pojawi, dzieci staną się mniej anonimowi na korytarzu wiec i bardziej kontrolowani zwłaszcza Ci bardziej rozrabiający?

Jak rozmawiałam z Kasandra ostatnio, to narazie jest najbardziej przejęta tym, że:

- będzie miec każde lekcje w innej sali
- będa te klasy na pietrach icon_wink.gif
- będą miec nowe boisko dla starszaków
- nowÄ… szatniÄ™
- nowych nauczycieli też icon_wink.gif

Z większą ilością nauki oczywiscie tez jest już uświdomiona, ale narazie jak twierdzi sa wakacje, i ma rację icon_wink.gif Pożyjemy zobaczymy, jak pisze iff "... nie taki diabeł straszny..."

Wczoraj przygotowałam sobie listę książek wraz z fotkami okładek i stopniowo zacznę odwiedzać kiermasze książek używanych podbno juz niezłe kolejki są 37.gif

*Lila_ Kasandra też miło wspomina Karola i jest zawiedziona, ze w tym roku sobie nie pobiegają do późnych godzin nocnych icon_wink.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post śro, 24 cze 2009 - 13:15
Post #11

CYTAT(Lila_ @ Mon, 22 Jun 2009 - 11:35) *
Iff pocieszające co mówisz icon_biggrin.gif

To przejście z innego systemu nauczania na ten bardziej dorosły trochę stresuje chociaż jak się wciągnie syn to powinno byc dobrze.
Mnie martwi bardziej, że dzieci nie będą już tak kontrolowane pod względem zachowania jak w tych młodszych klasach co jest naturalne ale biorąc pod uwagę pewnego kolegę , którego Karol ma w klasie to się tego chyba najbardziej obawiam - bo lekko nie będzie.


Lila_ pod względem kontroli dzieci to chyba teraz będzie większa, bo nauczycieli więcej się pojawi, dzieci staną się mniej anonimowi na korytarzu wiec i bardziej kontrolowani zwłaszcza Ci bardziej rozrabiający?

Jak rozmawiałam z Kasandra ostatnio, to narazie jest najbardziej przejęta tym, że:

- będzie miec każde lekcje w innej sali
- będa te klasy na pietrach icon_wink.gif
- będą miec nowe boisko dla starszaków
- nowÄ… szatniÄ™
- nowych nauczycieli też icon_wink.gif

Z większą ilością nauki oczywiscie tez jest już uświdomiona, ale narazie jak twierdzi sa wakacje, i ma rację icon_wink.gif Pożyjemy zobaczymy, jak pisze iff "... nie taki diabeł straszny..."

Wczoraj przygotowałam sobie listę książek wraz z fotkami okładek i stopniowo zacznę odwiedzać kiermasze książek używanych podbno juz niezłe kolejki są 37.gif

*Lila_ Kasandra też miło wspomina Karola i jest zawiedziona, ze w tym roku sobie nie pobiegają do późnych godzin nocnych icon_wink.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



_rybka
czw, 25 cze 2009 - 10:49
Słuchajcie, czy znacie jakieś adresy w necie, gdzie można taniej kupić podręczniki? Bo na mojej wsi takowych niet.
Co do podręczników to wnerwiają mnie corocznie poprawiane i zmieniane wydania. Zgłupiałam już nad matematyką i historią. A koszt podręczników wyszedł na na ponad 450 zł.
Ja się niby martwię, jak to będzie w czwartej klasie, ale równocześnie dziękuję opatrznosci, że zakończyła się przygoda z "naszą panią".
No i martwię sie , że młoda na razie siedzi w domu.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post czw, 25 cze 2009 - 10:49
Post #12

Słuchajcie, czy znacie jakieś adresy w necie, gdzie można taniej kupić podręczniki? Bo na mojej wsi takowych niet.
Co do podręczników to wnerwiają mnie corocznie poprawiane i zmieniane wydania. Zgłupiałam już nad matematyką i historią. A koszt podręczników wyszedł na na ponad 450 zł.
Ja się niby martwię, jak to będzie w czwartej klasie, ale równocześnie dziękuję opatrznosci, że zakończyła się przygoda z "naszą panią".
No i martwię sie , że młoda na razie siedzi w domu.
Meggi
czw, 25 cze 2009 - 12:09
_rybka w necie znalzlam takie strony z podrecznikami używanymi:

Podręczniki używane _1

Podręczniki uzywane _2

a teraz idę te strony obejrzeć, może sie skuszę icon_smile.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post czw, 25 cze 2009 - 12:09
Post #13

_rybka w necie znalzlam takie strony z podrecznikami używanymi:

Podręczniki używane _1

Podręczniki uzywane _2

a teraz idę te strony obejrzeć, może sie skuszę icon_smile.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



pirania
czw, 25 cze 2009 - 15:48
w 4 klasie na poczatku jest okres ochronny- nie odpytuja za bardzo nie robia sprawdzianow itd.

Ja polecam zalozyc ze bedzie beznadziejnie- bedzie wszystko gubilo, zapominalo odrabiac, uczyc sie systematycznie itd. A oceny poleca na leb na szyje. Ja tak robie zawsze, plus zakladam pomoc na poziomie minimalnym czyli nie laze, nie sprawdzam, przypominam jedynie werbalnie o lekcjach i o pakowanku. Po czym okazuje sie ze w pierwszym semestrze oceny leca na morde, w drugim sie podnosza i wszystko jest ok.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 25 cze 2009 - 15:48
Post #14

w 4 klasie na poczatku jest okres ochronny- nie odpytuja za bardzo nie robia sprawdzianow itd.

Ja polecam zalozyc ze bedzie beznadziejnie- bedzie wszystko gubilo, zapominalo odrabiac, uczyc sie systematycznie itd. A oceny poleca na leb na szyje. Ja tak robie zawsze, plus zakladam pomoc na poziomie minimalnym czyli nie laze, nie sprawdzam, przypominam jedynie werbalnie o lekcjach i o pakowanku. Po czym okazuje sie ze w pierwszym semestrze oceny leca na morde, w drugim sie podnosza i wszystko jest ok.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

MamaJiP
czw, 25 cze 2009 - 16:07
Ja też czarno widzę moje dziecko.
PRzez 3 lata nie lubiła nauki.
Ledwo przeszło do 4 bo i tak mogła się uwstecznić a nie podciągnąć się w nauce, gdyby została.
Albo w 4 oświeci ją i zacznie minimalnie się uczyć albo kibel jak nic.
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post czw, 25 cze 2009 - 16:07
Post #15

Ja też czarno widzę moje dziecko.
PRzez 3 lata nie lubiła nauki.
Ledwo przeszło do 4 bo i tak mogła się uwstecznić a nie podciągnąć się w nauce, gdyby została.
Albo w 4 oświeci ją i zacznie minimalnie się uczyć albo kibel jak nic.

--------------------
Julia 25.11.1999 i PiotruÅ› 31.08.2008

anax
czw, 25 cze 2009 - 19:44
CYTAT(iff @ Mon, 22 Jun 2009 - 13:20) *
anax rzuc lista ksiazek, mam po Piotrku caly zestaw, moze Ci sie przydadza


dzieki kochana
matematyke mam od szwagierki,jutro idę odebrać od chłopczyka historię za 4zeta
a potrzebne mi to:
j.polski ,,Nowe to lubiÄ™"
j.angielski oxford heroes1 jenny quintana rebecca roob benne
przyroda ,,mój świat"edycja z nowa podstawa programowa
narazie tyle podali.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post czw, 25 cze 2009 - 19:44
Post #16

CYTAT(iff @ Mon, 22 Jun 2009 - 13:20) *
anax rzuc lista ksiazek, mam po Piotrku caly zestaw, moze Ci sie przydadza


dzieki kochana
matematyke mam od szwagierki,jutro idę odebrać od chłopczyka historię za 4zeta
a potrzebne mi to:
j.polski ,,Nowe to lubiÄ™"
j.angielski oxford heroes1 jenny quintana rebecca roob benne
przyroda ,,mój świat"edycja z nowa podstawa programowa
narazie tyle podali.

--------------------


AWETYLA
śro, 01 lip 2009 - 15:21
Ja odkupiłam podręczniki używane już 2-3 lata i wyszło mi 130zł icon_smile.gif Myślałam, że i tak dużo, ale ja porównuję z tym co piszecie to się cieszę icon_smile.gif Tylko do języka trzeba będzie dokupić na początku roku.
AWETYLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 304
Dołączył: sob, 09 wrz 06 - 22:25
Nr użytkownika: 7,425




post śro, 01 lip 2009 - 15:21
Post #17

Ja odkupiłam podręczniki używane już 2-3 lata i wyszło mi 130zł icon_smile.gif Myślałam, że i tak dużo, ale ja porównuję z tym co piszecie to się cieszę icon_smile.gif Tylko do języka trzeba będzie dokupić na początku roku.

--------------------
Kamil (1999), Matylda (2008), Michalina i Rozalia (2009)
Meggi
śro, 01 lip 2009 - 17:40
Zaliczyłam wczoraj wizytę w jednym z komisów podręczników, i kupiłam narazie historię o 10zl taniej niż nowa.
Polski kosztuje tam 14, nowa 25, przyroda 14, nowa 24, matematyki nie mieli ;/ plastyka narazie niezbyt korzystnie wychodzila wiec sie wstrzymam i podejde do innych komisów.
Tak, więc mamy dwa podręczniki 06.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post śro, 01 lip 2009 - 17:40
Post #18

Zaliczyłam wczoraj wizytę w jednym z komisów podręczników, i kupiłam narazie historię o 10zl taniej niż nowa.
Polski kosztuje tam 14, nowa 25, przyroda 14, nowa 24, matematyki nie mieli ;/ plastyka narazie niezbyt korzystnie wychodzila wiec sie wstrzymam i podejde do innych komisów.
Tak, więc mamy dwa podręczniki 06.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



anax
śro, 01 lip 2009 - 20:28
To ja taniej mam tak.
historia 5zł
matematyka 0 zbiór zadań 5 zł 2xćwiczenia około 30 zł za dwa
przyroda książka+ćwiczenia 40zł
j.polski 25 złotówkę taniej niż nowa.

brakuje mi j.ang. około 70zł
i gramatyka

Ten post edytował anax śro, 01 lip 2009 - 20:29
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post śro, 01 lip 2009 - 20:28
Post #19

To ja taniej mam tak.
historia 5zł
matematyka 0 zbiór zadań 5 zł 2xćwiczenia około 30 zł za dwa
przyroda książka+ćwiczenia 40zł
j.polski 25 złotówkę taniej niż nowa.

brakuje mi j.ang. około 70zł
i gramatyka

--------------------


AWETYLA
pon, 20 lip 2009 - 20:57
A mój z kolei dzisiaj "rozpacza", że nie będzie mieć brata, chociaż wszystko się może jeszcze zmienić icon_wink.gif
AWETYLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 304
Dołączył: sob, 09 wrz 06 - 22:25
Nr użytkownika: 7,425




post pon, 20 lip 2009 - 20:57
Post #20

A mój z kolei dzisiaj "rozpacza", że nie będzie mieć brata, chociaż wszystko się może jeszcze zmienić icon_wink.gif

--------------------
Kamil (1999), Matylda (2008), Michalina i Rozalia (2009)
> Czwarta klasa..., ...robi siÄ™ poważnie:)
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama