Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

streptococcus agalactiae (paciorkowiec grupy B)

, Czy ktoś miał w ciąży?
> , Czy ktoÅ› miaÅ‚ w ciąży?
Ariannae
czw, 04 lut 2010 - 21:06
Wynik posiewu z pochwy wskazał, że mam paciorkowca wspomnianego w tytule postu.
Diagnoza ta całkowicie mnie załamała, bo w sieci mozna znaleźc mnóstwo przerażających artykułów.
Byłam u ginki, póki co przepisała mi macmiror i powiedziała, że w szpitalu w czasie porodu może mi dadzą antybiotyk, a moze nie, to juz oni zadecydują. Nie do końca jestem uspokojona.
Mam pytanie, czy któraś z Was miała podobną diagnozę, co z niej wynikło, jakie było postępowanie w czasie porodu, a przede wszystkim jaki był stan dzieciątka po narodzinach?
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post czw, 04 lut 2010 - 21:06
Post #1

Wynik posiewu z pochwy wskazał, że mam paciorkowca wspomnianego w tytule postu.
Diagnoza ta całkowicie mnie załamała, bo w sieci mozna znaleźc mnóstwo przerażających artykułów.
Byłam u ginki, póki co przepisała mi macmiror i powiedziała, że w szpitalu w czasie porodu może mi dadzą antybiotyk, a moze nie, to juz oni zadecydują. Nie do końca jestem uspokojona.
Mam pytanie, czy któraś z Was miała podobną diagnozę, co z niej wynikło, jakie było postępowanie w czasie porodu, a przede wszystkim jaki był stan dzieciątka po narodzinach?

--------------------


Adriannna
czw, 04 lut 2010 - 22:10
Ja mialam w pierwszej ciazy okolo 16 tygodnia z tego co pamietam. Kilka godzin przed porodem dostalam antybiotyk. Mala urodzila sie zdrowa. Bedzie dobrze zobaczysz, choc doskonale rozumiem twoje obawy, bo sama 4 lata temu zakladalam podobny watek na forum.

Pozdrawiam i zdrowia zycze.

Zreszta mozesz sama tu zajrzec: Streptokoki grupy B

Ten post edytował Adriannna czw, 04 lut 2010 - 22:17
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post czw, 04 lut 2010 - 22:10
Post #2

Ja mialam w pierwszej ciazy okolo 16 tygodnia z tego co pamietam. Kilka godzin przed porodem dostalam antybiotyk. Mala urodzila sie zdrowa. Bedzie dobrze zobaczysz, choc doskonale rozumiem twoje obawy, bo sama 4 lata temu zakladalam podobny watek na forum.

Pozdrawiam i zdrowia zycze.

Zreszta mozesz sama tu zajrzec: Streptokoki grupy B

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
Bronka
piÄ…, 05 lut 2010 - 08:52
Ja miałam, najpierw antybiotyk w 16tc, potem paciorkowiec w badaniu w 34tc znowu się ujawnił, kolejny antybiotyk no i po antybiotyku było czysto. Poród bez antybiotyku. Na wszelki wypadek Młody był w szpitalu obserwowany w kierunku zakażenia i po wypisie miał w książeczce wpisane, aby obserwować w kierunku zakażenia, ale nic się nie działo i zakażenia nie było.

Ważne żeby teraz po przeleczeniu zrobić wymaz i sprawdzić czy dziadostwo zniknęło.

Nie martw się, na pewno antybiotyk pomoże i nie będzie problemu icon_smile.gif
Bronka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 139
Dołączył: czw, 24 sie 06 - 11:43
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 7,181




post piÄ…, 05 lut 2010 - 08:52
Post #3

Ja miałam, najpierw antybiotyk w 16tc, potem paciorkowiec w badaniu w 34tc znowu się ujawnił, kolejny antybiotyk no i po antybiotyku było czysto. Poród bez antybiotyku. Na wszelki wypadek Młody był w szpitalu obserwowany w kierunku zakażenia i po wypisie miał w książeczce wpisane, aby obserwować w kierunku zakażenia, ale nic się nie działo i zakażenia nie było.

Ważne żeby teraz po przeleczeniu zrobić wymaz i sprawdzić czy dziadostwo zniknęło.

Nie martw się, na pewno antybiotyk pomoże i nie będzie problemu icon_smile.gif

--------------------
M (2004) S (2007) F (2010), E (2013) i (**) 24tc (2009)

Iśka
czw, 11 lut 2010 - 14:05
Podczas posiewu ok 32 tyg ciąży okazało się, że mam paciorkowca. Lekarka dała mi leki zgodnie z antybiogramem. Podczas kolejnego badania, okazało się,że jest nadal, nie zdążyłam dostac kolejnego leku, bo zaczęłam rodzic. Byłam, jak Ty, przestraszona lekturą z internetu w tym temacie. Pierwsze słowa na porodówce (często powtarzane lekarzowi, położnej, neonatologowi) to, że mam paciorkowca. Podano mi antybiotyk podczas porodu (ok 1 godz przed urodzeniem małego, bo szybko poszło icon_wink.gif) i później jeszcze chyba 2 dawki w odstępach czasowych. Igor urodził się zdrowy, 10 pkt. Małemu zrobiono wymaz zaraz po porodzie i 1,5 dnia czekaliśmy na wyniki-wszystko było ok, więc nie dostał antybiotyku. Miałam go uważnie obserwowac przez pierwszy tydzień.
powodzenia

Ten post edytował Iśka czw, 11 lut 2010 - 14:08
Iśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,336
Dołączył: śro, 11 sty 06 - 12:38
Nr użytkownika: 4,528




post czw, 11 lut 2010 - 14:05
Post #4

Podczas posiewu ok 32 tyg ciąży okazało się, że mam paciorkowca. Lekarka dała mi leki zgodnie z antybiogramem. Podczas kolejnego badania, okazało się,że jest nadal, nie zdążyłam dostac kolejnego leku, bo zaczęłam rodzic. Byłam, jak Ty, przestraszona lekturą z internetu w tym temacie. Pierwsze słowa na porodówce (często powtarzane lekarzowi, położnej, neonatologowi) to, że mam paciorkowca. Podano mi antybiotyk podczas porodu (ok 1 godz przed urodzeniem małego, bo szybko poszło icon_wink.gif) i później jeszcze chyba 2 dawki w odstępach czasowych. Igor urodził się zdrowy, 10 pkt. Małemu zrobiono wymaz zaraz po porodzie i 1,5 dnia czekaliśmy na wyniki-wszystko było ok, więc nie dostał antybiotyku. Miałam go uważnie obserwowac przez pierwszy tydzień.
powodzenia

--------------------
konto_usunięte
czw, 11 lut 2010 - 15:45
Ja też miałam przy drugiej ciąży. z dzieckiem wszystko ok, poród i połóg też bez powikłań.

Stanowisko PTG jest jednoznaczne: nie leczy się GBS w ciąży. natomiast wykonuje się profilaktykę okołoporodową w postaci podania ampicyliny/cefazolinu. no i o.czywiście noworodek pod specjalnym nadzorem

osobiście uważam, żę "to zależy". jeśli np są czynniki ryzyka, albo w poprzedniej ciąży były problemy z powodu GBS, można pomyśleć o wcześniejszym antybiotyku. ale oficjalne wytyczne mówią o profilaktyce okołoporodowej.
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post czw, 11 lut 2010 - 15:45
Post #5

Ja też miałam przy drugiej ciąży. z dzieckiem wszystko ok, poród i połóg też bez powikłań.

Stanowisko PTG jest jednoznaczne: nie leczy się GBS w ciąży. natomiast wykonuje się profilaktykę okołoporodową w postaci podania ampicyliny/cefazolinu. no i o.czywiście noworodek pod specjalnym nadzorem

osobiście uważam, żę "to zależy". jeśli np są czynniki ryzyka, albo w poprzedniej ciąży były problemy z powodu GBS, można pomyśleć o wcześniejszym antybiotyku. ale oficjalne wytyczne mówią o profilaktyce okołoporodowej.

--------------------

Ariannae
sob, 13 lut 2010 - 21:25
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Juz jestem trochę spokojniejsza.
Natomiast zastanawia mnie fakt dlaczego dwie lekarki, u których byłam z tym problemem i jedna położna uznały, że nie jest mi potrzebny antybiotyk przy porodzie i że go nie dostanę. Powiedziały, że to badanie jest po to, aby w razie czego, gdyby coś działo się z dzieckiem po porodzie, od razu było wiadomo, że to paciorkowiec.
Ręcę mi opadły. Mam nadzieję, że w szpitalu, w którym będę rodzic lekarze będą mieli inne zdanie i jednak dadzą mi antybiotyk.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post sob, 13 lut 2010 - 21:25
Post #6

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Juz jestem trochę spokojniejsza.
Natomiast zastanawia mnie fakt dlaczego dwie lekarki, u których byłam z tym problemem i jedna położna uznały, że nie jest mi potrzebny antybiotyk przy porodzie i że go nie dostanę. Powiedziały, że to badanie jest po to, aby w razie czego, gdyby coś działo się z dzieckiem po porodzie, od razu było wiadomo, że to paciorkowiec.
Ręcę mi opadły. Mam nadzieję, że w szpitalu, w którym będę rodzic lekarze będą mieli inne zdanie i jednak dadzą mi antybiotyk.


--------------------


konto_usunięte
sob, 13 lut 2010 - 21:47
Ariannae, profilaktyka okołoporodowa jest zalecana. możesz śmiało się o to upomnieć, powołując się np na to:klik
albo klik
i jeszcze tutaj.



a tłumaczenie, że "żeby w razie czego po porodzie było wiadomo, że to paciorkowiec" jest co najmniej mówiąc infantylna 21.gif

konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post sob, 13 lut 2010 - 21:47
Post #7

Ariannae, profilaktyka okołoporodowa jest zalecana. możesz śmiało się o to upomnieć, powołując się np na to:klik
albo klik
i jeszcze tutaj.



a tłumaczenie, że "żeby w razie czego po porodzie było wiadomo, że to paciorkowiec" jest co najmniej mówiąc infantylna 21.gif



--------------------

Edi Zet :)
pon, 15 lut 2010 - 14:25
Miałam w trzech ciążach prawdopodobnie, ale tylko w trzeciej wykryto- bo już wprowadzono te wymazy z pochwy i odbytu. Dostałam antybiotyk podczas porodu. Szymon urodził się zdrowy.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pon, 15 lut 2010 - 14:25
Post #8

Miałam w trzech ciążach prawdopodobnie, ale tylko w trzeciej wykryto- bo już wprowadzono te wymazy z pochwy i odbytu. Dostałam antybiotyk podczas porodu. Szymon urodził się zdrowy.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
marzena0607
pon, 22 lut 2010 - 20:06
Ariannae u mnie też wykryto paciorkowca. Jestem w 13tc, lekarz przepisał mi macmiror. Mam brać 1 raz dziennie wieczorem dopochwowo.
Tylko nie zapytałam się przez ile? W opakowaniu jest 12 gobulek, mam wziąć wszystkie? Jak Tobie lekarz zalecił?
marzena0607


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 555
Dołączył: nie, 03 sty 09 - 18:09
Nr użytkownika: 30,875




post pon, 22 lut 2010 - 20:06
Post #9

Ariannae u mnie też wykryto paciorkowca. Jestem w 13tc, lekarz przepisał mi macmiror. Mam brać 1 raz dziennie wieczorem dopochwowo.
Tylko nie zapytałam się przez ile? W opakowaniu jest 12 gobulek, mam wziąć wszystkie? Jak Tobie lekarz zalecił?


--------------------

Ariannae
pon, 22 lut 2010 - 20:32
Ja wzięłam całe opakowanie, powtórzyłam posiew, czekam na wyniki.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post pon, 22 lut 2010 - 20:32
Post #10

Ja wzięłam całe opakowanie, powtórzyłam posiew, czekam na wyniki.

--------------------


Tamara79
pon, 22 lut 2010 - 23:23
CYTAT(Bronka @ Fri, 05 Feb 2010 - 08:52) *
Ja miałam, najpierw antybiotyk w 16tc, potem paciorkowiec w badaniu w 34tc znowu się ujawnił, kolejny antybiotyk no i po antybiotyku było czysto. Poród bez antybiotyku. Na wszelki wypadek Młody był w szpitalu obserwowany w kierunku zakażenia i po wypisie miał w książeczce wpisane, aby obserwować w kierunku zakażenia, ale nic się nie działo i zakażenia nie było.

Ważne żeby teraz po przeleczeniu zrobić wymaz i sprawdzić czy dziadostwo zniknęło.

Nie martw się, na pewno antybiotyk pomoże i nie będzie problemu icon_smile.gif


dokładnie podpisuje się pod Bronką, z tym, że u mnie po leczeniu nie było nawrotów dziadostwa.
Brałam antybiotyk doustnie i dopochwowo. Całe opakowanie.

Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post pon, 22 lut 2010 - 23:23
Post #11

CYTAT(Bronka @ Fri, 05 Feb 2010 - 08:52) *
Ja miałam, najpierw antybiotyk w 16tc, potem paciorkowiec w badaniu w 34tc znowu się ujawnił, kolejny antybiotyk no i po antybiotyku było czysto. Poród bez antybiotyku. Na wszelki wypadek Młody był w szpitalu obserwowany w kierunku zakażenia i po wypisie miał w książeczce wpisane, aby obserwować w kierunku zakażenia, ale nic się nie działo i zakażenia nie było.

Ważne żeby teraz po przeleczeniu zrobić wymaz i sprawdzić czy dziadostwo zniknęło.

Nie martw się, na pewno antybiotyk pomoże i nie będzie problemu icon_smile.gif


dokładnie podpisuje się pod Bronką, z tym, że u mnie po leczeniu nie było nawrotów dziadostwa.
Brałam antybiotyk doustnie i dopochwowo. Całe opakowanie.



--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
marzena0607
wto, 23 lut 2010 - 19:42
Ariannae jak będziesz mieć wyniki, to napisz czy to cholerstwo zostało zniszczone...
marzena0607


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 555
Dołączył: nie, 03 sty 09 - 18:09
Nr użytkownika: 30,875




post wto, 23 lut 2010 - 19:42
Post #12

Ariannae jak będziesz mieć wyniki, to napisz czy to cholerstwo zostało zniszczone...

--------------------

Ariannae
śro, 24 lut 2010 - 20:53
Niestety kuracja macmirorem nie przyniosła poprawy. Paciorkowiec nie zniknął. Teraz pokładam całą nadzieję w antybiotyku w czasie porodu.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post śro, 24 lut 2010 - 20:53
Post #13

Niestety kuracja macmirorem nie przyniosła poprawy. Paciorkowiec nie zniknął. Teraz pokładam całą nadzieję w antybiotyku w czasie porodu.

--------------------


marzena0607
czw, 25 lut 2010 - 13:58
Kurcze to niedobrze. Jeszcze Ci coś lekarz przepisał? czy masz już nic nie brać?
marzena0607


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 555
Dołączył: nie, 03 sty 09 - 18:09
Nr użytkownika: 30,875




post czw, 25 lut 2010 - 13:58
Post #14

Kurcze to niedobrze. Jeszcze Ci coś lekarz przepisał? czy masz już nic nie brać?

--------------------

Ariannae
czw, 25 lut 2010 - 20:34
Jutro mam wizytę, więc się dowiem, ale chyba juz teraz to nie ma sensu. Czytałam gdzieś, że tego paciorkowca można leczyc długimi miesiącami, więc chyba najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest podanie antybiotyku w czasie porodu.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post czw, 25 lut 2010 - 20:34
Post #15

Jutro mam wizytę, więc się dowiem, ale chyba juz teraz to nie ma sensu. Czytałam gdzieś, że tego paciorkowca można leczyc długimi miesiącami, więc chyba najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest podanie antybiotyku w czasie porodu.

--------------------


Tamara79
czw, 25 lut 2010 - 20:44
Z tego co mówiła moja lekarka to samo leczenie dopochwowe nie wystarczy.
Ja brałam jeszcze zinnat 500 (ale 100% pewnoście nie mam) przez dwa tygodnie równolegle z lekiem dopochwowym.
Paciorkowiec wykryty na początku ciąży powinien być leczony, bo może stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu. To wszystko słowa mojej lekarki. Nie wiem jak wygląda to w praktyce, tylko powtarzam.
Profilaktyka okołoporodowa też skuteczna więc nie ma co się obawiać.
Obserwować i szybko reagować.

Tu jeszcze ku przestrodze, jak ważne jest badanie w ciąży na obecność tych bakterii
https://forum.dziecko-info.com/archive/inde...p/t-168648.html ( nie wiem czy ten link dozwolony, jakby co to proszę usunąć)
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post czw, 25 lut 2010 - 20:44
Post #16

Z tego co mówiła moja lekarka to samo leczenie dopochwowe nie wystarczy.
Ja brałam jeszcze zinnat 500 (ale 100% pewnoście nie mam) przez dwa tygodnie równolegle z lekiem dopochwowym.
Paciorkowiec wykryty na początku ciąży powinien być leczony, bo może stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu. To wszystko słowa mojej lekarki. Nie wiem jak wygląda to w praktyce, tylko powtarzam.
Profilaktyka okołoporodowa też skuteczna więc nie ma co się obawiać.
Obserwować i szybko reagować.

Tu jeszcze ku przestrodze, jak ważne jest badanie w ciąży na obecność tych bakterii
https://forum.dziecko-info.com/archive/inde...p/t-168648.html ( nie wiem czy ten link dozwolony, jakby co to proszę usunąć)

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Ariannae
czw, 25 lut 2010 - 20:52
Najgorsze jest to, że wielu lekarzy bagatelizuje sprawę tego paciorkowca. Ja chodzę do lekarki państwowej i bardzo grymasiła, gdy poprosiłam o to badanie (szkoda jej było czasu na pobranie materiału do badań), a gdy przyszłam z wynikiem, była wręcz zła, że ja się tym przejmuję. Powiedziała, że tylko 20% kobiet, które ona prowadzi robią to badanie i nie sądzi, aby u pozostałych 80% nic nie było, a jednak rodzą dzieci!!! Przepisała mi tylko kurację dopochwową, żadnego ogólnego antybiotyku - czułam, że to za mało, ale co miałam zrobic...?
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post czw, 25 lut 2010 - 20:52
Post #17

Najgorsze jest to, że wielu lekarzy bagatelizuje sprawę tego paciorkowca. Ja chodzę do lekarki państwowej i bardzo grymasiła, gdy poprosiłam o to badanie (szkoda jej było czasu na pobranie materiału do badań), a gdy przyszłam z wynikiem, była wręcz zła, że ja się tym przejmuję. Powiedziała, że tylko 20% kobiet, które ona prowadzi robią to badanie i nie sądzi, aby u pozostałych 80% nic nie było, a jednak rodzą dzieci!!! Przepisała mi tylko kurację dopochwową, żadnego ogólnego antybiotyku - czułam, że to za mało, ale co miałam zrobic...?

--------------------


Tamara79
czw, 25 lut 2010 - 21:06
To jest właśnie nasza służba zdrowia, a właściwie to lekarze do bani. Bo co to za problem machnąć raz dwa patyczkiem i po kłopocie. No ale dla niektórych widać jest.
Chwała Ci Ariannae, że byłaś świadoma zagrożenia i zażądałaś tego badania. Dobrze gdyby wszystkie ciężarne były takie zapobiegliwe.
Teraz jeszcze w szpitalu wymuś żeby zrobili dziecku badanie krwi czy nie ma zakażenia i w domu uważnie obserwuj. Będzie dobrze.
Szczęśliwego rozwiązania i zdrowej pociechy życzę icon_smile.gif
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post czw, 25 lut 2010 - 21:06
Post #18

To jest właśnie nasza służba zdrowia, a właściwie to lekarze do bani. Bo co to za problem machnąć raz dwa patyczkiem i po kłopocie. No ale dla niektórych widać jest.
Chwała Ci Ariannae, że byłaś świadoma zagrożenia i zażądałaś tego badania. Dobrze gdyby wszystkie ciężarne były takie zapobiegliwe.
Teraz jeszcze w szpitalu wymuś żeby zrobili dziecku badanie krwi czy nie ma zakażenia i w domu uważnie obserwuj. Będzie dobrze.
Szczęśliwego rozwiązania i zdrowej pociechy życzę icon_smile.gif

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Ariannae
piÄ…, 26 lut 2010 - 21:01
Kanuś dziękuję za dobre słowa.

Dziś byłam w przychodni przyszpitalnej i lekarka powiedziała, żebym się nie martwiła. Dostanę antybiotyk w czasie porodu i będzie dobrze. Cieszę się, że przynajmniej w szpitalu jest poważne podejście do sprawy.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post piÄ…, 26 lut 2010 - 21:01
Post #19

Kanuś dziękuję za dobre słowa.

Dziś byłam w przychodni przyszpitalnej i lekarka powiedziała, żebym się nie martwiła. Dostanę antybiotyk w czasie porodu i będzie dobrze. Cieszę się, że przynajmniej w szpitalu jest poważne podejście do sprawy.

--------------------




Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 10 maj 2017 - 10:04
Post #20

Ależ oczywiśćie,ze tak Nie szukałaś informacji w sieci? Na tej stronie jest opisane jakie konsekwencje może mieć nagromadzenie się tej bakterii w organizmie:
https://www.kulszowa.pl/artykuly-dla-czytel...cus-agalactiae/

Poczytaj sobie sama. Najgorsze konsekwencje dotyczą noworodka Tak więc warto jest wyleczyć tę bakterię przed zajściem w ciążę. Nawet ciężarnym podaje się antybiotyki.
> streptococcus agalactiae (paciorkowiec grupy B), Czy ktoÅ› miaÅ‚ w ciąży?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama