Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Przeprowadzam siÄ™ do Krakowa...

> 
Hermia

Go??







post sob, 15 maj 2004 - 21:28
Post #1

We wrześniu przeprowadzam się do Krakowa i nie ukrywam bardzo mnie to stresuje. A jeszcze bardziej niepokoję się jak zniesie przenosiny moja Michasia. Teraz mieszkamy w wiejskiej osadzie razem z moimi rodzicami. Michasia bardzo jest związana z dziadkami.
W Krakowie będę mogła liczyć tylko na siebie i bardzo zapracowanego męża.
Na razie nawet nie wiem gdzie będziemy mieszkać, bo ciągle szukamy trzypokojowego mieszkania do wynajęcia.
Bardzo chętnie poznam jakąś bratnią duszę, narazie na internetowe "popisanie" a potem na wspólne spacerki.
Agniecha-Mama Sz...
sob, 15 maj 2004 - 22:18
Hermia napewno niebedziesz sama w Krakowie,jest nas tu tyle na maluchach, nie stresuj sie , tu nie tak strasznie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif a tak na serio to juz Witam Cie/Was w naszych skromnych skromnych progach...
Agniecha-Mama Sz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 352
Dołączył: nie, 28 wrz 03 - 22:12
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,080

GG:


post sob, 15 maj 2004 - 22:18
Post #2

Hermia napewno niebedziesz sama w Krakowie,jest nas tu tyle na maluchach, nie stresuj sie , tu nie tak strasznie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif a tak na serio to juz Witam Cie/Was w naszych skromnych skromnych progach...

--------------------
Agniecha -Mama Szkrabucha
[Oliwka 28,05,2003]

"Los spełnia nasze życzenia, ale na swój sposób,
żeby móc nam dać coś ponad życzenie."
J.W.Goethe
okko
sob, 15 maj 2004 - 22:31
Witaj
Ja "Krakusica" importowana witam ciÄ™ serdecznie.
Mieszkam w Krakowie od prawie 4 lat-we wrześniu będzie przeniosłam się z Katowic więc niby nie taka różnica jak u Ciebie z małej osady wiejskiej- jak to slicznie ujęłąś.
Ale da sie żyć- jak się polubi korki i wysokie ceny to się da.
Miejsc do spacerków jest sporo.
Twoja córcia prawie o pół roku młodsza od mojego synka- idealna narzeczona icon_lol.gif
A tak poza tym to Krakusice są nieźle zorganizowane, dużo fajnych babeczek świetne dzieciaczki i szybko się zadomowisz-na pewno ci pomożemy.
Buziaczki
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 15 maj 2004 - 22:31
Post #3

Witaj
Ja "Krakusica" importowana witam ciÄ™ serdecznie.
Mieszkam w Krakowie od prawie 4 lat-we wrześniu będzie przeniosłam się z Katowic więc niby nie taka różnica jak u Ciebie z małej osady wiejskiej- jak to slicznie ujęłąś.
Ale da sie żyć- jak się polubi korki i wysokie ceny to się da.
Miejsc do spacerków jest sporo.
Twoja córcia prawie o pół roku młodsza od mojego synka- idealna narzeczona icon_lol.gif
A tak poza tym to Krakusice są nieźle zorganizowane, dużo fajnych babeczek świetne dzieciaczki i szybko się zadomowisz-na pewno ci pomożemy.
Buziaczki

--------------------


ulcik
nie, 16 maj 2004 - 09:23
Witamy Witamy icon_smile.gif
Jakby co to pytaj się o wszystko icon_smile.gif bo z chęcią doradzimy co i jak w Krakowie icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post nie, 16 maj 2004 - 09:23
Post #4

Witamy Witamy icon_smile.gif
Jakby co to pytaj się o wszystko icon_smile.gif bo z chęcią doradzimy co i jak w Krakowie icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
Hermia

Go??







post nie, 16 maj 2004 - 17:05
Post #5

Bardzo Wam dziękuję za powitanie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Z pomocy napewno skorzystam niebawem. Narazie przeglądam wątki dotyczące pediatrów i na wszelki wypadek też ginekologów, bo w planach mam jeszcze jedną dzidzię.
Pozdrawiam
okko
nie, 16 maj 2004 - 18:38
Hermia- polecam ci moją panią ginekolog- jeśli będziesz zainteresowana to napisze na priv w odpowiednim czasie:)
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post nie, 16 maj 2004 - 18:38
Post #6

Hermia- polecam ci moją panią ginekolog- jeśli będziesz zainteresowana to napisze na priv w odpowiednim czasie:)

--------------------


ulcik
nie, 16 maj 2004 - 19:08
a ja polecam icon_smile.gif mojego Pana Ginekologa czyli Macieja Kostyka icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
ps. jak coÅ› pisz icon_smile.gif
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post nie, 16 maj 2004 - 19:08
Post #7

a ja polecam icon_smile.gif mojego Pana Ginekologa czyli Macieja Kostyka icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
ps. jak coÅ› pisz icon_smile.gif
Hermia

Go??







post nie, 16 maj 2004 - 23:24
Post #8

Teresa bardzo dziękuję, ale niestety mam alergie na kobiety-ginekolog, moje dwie ciąże zakończone poronieniem prowadziła moja koleżanka i od tamtej pory zdecydowanie preferuje facetów.
Ulcik Maciej Kostyk jest na pierwszym miejscu listy którą robię wg. wypowiedzi dziewczyn na różnych forach.
A wracając do "małej wiejskiej osady" to zawsze mam problem jak nazwać miejsce gdzie teraz mieszkam, bo wieś kojarzy się z gospodarstwami, zagrodą itp. a tu las, parę domów, ze zwierzaków tylko psy i koty, za płotem sarny, do sąsiadów daleko, do miasta 15 minut samochodem.
Cieszę się na nowe znajomości, gwar miejski, teatry, tego mi brakuje.
Do grudnia 2001 jeszcze mieszkałam w Gdyni i pracowałam w Teatrze Muzycznym i ciągle mnie gdzieś nosiło,zmiany miejsca nie były mi straszne.
Ale od przyjścia Misi na świat wiele się zmieniło. A w tej naszej osadzie to żyje się trochę jak na końcu świata, czuję się zupełnie oderwana od rzeczywistości.
Ulcik, czy Ty prowadzisz domowe przedszkole?
Pozdrawiam
ulcik
pon, 17 maj 2004 - 07:51
Hermiona icon_smile.gif
Jakby chodziło o Kostyka to pisz a podam wszelkie info icon_smile.gificon_smile.gif

Tak ja "prowadzę " Domowe Przedszkole icon_smile.gif ostatni co chwilę ktoś choruje więc spotkań nie ma ale mam nadzieję że od września ruszymy ze spotkaniami na nowo icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik icon_lol.gif
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post pon, 17 maj 2004 - 07:51
Post #9

Hermiona icon_smile.gif
Jakby chodziło o Kostyka to pisz a podam wszelkie info icon_smile.gificon_smile.gif

Tak ja "prowadzę " Domowe Przedszkole icon_smile.gif ostatni co chwilę ktoś choruje więc spotkań nie ma ale mam nadzieję że od września ruszymy ze spotkaniami na nowo icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik icon_lol.gif
Ika
pon, 17 maj 2004 - 11:45
CYTAT(ulcik)
a ja polecam icon_smile.gif mojego Pana Ginekologa czyli Macieja Kostyka icon_smile.gificon_smile.gif

Popieram żywiołowo!!!
Hermia, ja się akurat z Krakowa przeniosłam do Wawy, ale specjalnie do Maćka jeżdżę do Krakowa i tu w Wawie nawet nie chcę słyszeć o żadnym ginekologu icon_wink.gif To jedyny lekarz którego za skarby świata nie zmienię.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 17 maj 2004 - 11:45
Post #10

CYTAT(ulcik)
a ja polecam icon_smile.gif mojego Pana Ginekologa czyli Macieja Kostyka icon_smile.gificon_smile.gif

Popieram żywiołowo!!!
Hermia, ja się akurat z Krakowa przeniosłam do Wawy, ale specjalnie do Maćka jeżdżę do Krakowa i tu w Wawie nawet nie chcę słyszeć o żadnym ginekologu icon_wink.gif To jedyny lekarz którego za skarby świata nie zmienię.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Hermia

Go??







post pon, 17 maj 2004 - 14:54
Post #11

Po Waszych wypowiedziach decydujÄ™ siÄ™ ostatecznie na Kostyka.
Jeszcze tylko muszę wybrać pediatrę, tutaj zmieniałam lekarzy parę razy i ostatecznie nie jestem zachwycona, ale ja mam chyba chore wymagania.
Na szczęście Michasia miała jak dotąd tylko katar w styczniu i to wszystko.
Odpukać, mam nadzieję, że pediatra nam nie będzie potrzebny, ale na wszelki wypadek przydałby się taki co i do domku przyjedzie.
Ulcik mam nadzieję, że jest szansa by dołączyć do Twojego przedszkola.
Pozdrawiam
Hermia

Go??







post wto, 18 maj 2004 - 21:48
Post #12

Mam pytanie w kwesti mieszkaniowej. icon_question.gif
Mąż znalazł mieszkanko, mówi że ładne i niedrogo na ulicy Dauna.
Czy możecie mnie trochę oświecić, napiszcie o plusach i minusach. Pooglądałam sobie mapę, zdjęcia mieszkania, ale to niewiele mi mówi.
Niestety muszę się zdać na opinię mojego mężą, bo nie mogę narazie sama zawitać w Krakowie.
Podzielcie się swoim zdaniem, wiem, że gusta są różne i potrzeby też, ale chętnie posłucham Waszych opini.
ulcik
piÄ…, 21 maj 2004 - 13:27
Hermia icon_smile.gif
Przedszkole wstrzymane do września icon_smile.gif bo wakacje:) ale potem jasne że zapraszam icon_smile.gif
Ja jak chodzi o pediatrę to mogę polecić panią dr Borowiecką ale przyjmuje tylko w klinice Promedis .. koszt wizyty 60 pln.

A jak chodzi o Dauna to z tego co kojarze to okolice Kurdwanowa/ Starego Biezanowa ... jedyny ból .. jeśli chcesz często bywać w Rynku to jest daleko ...ale masz tzw szybki tramwaj / autobusy więc komunikacja OK icon_smile.gif niedaleko Tesco .. ale ja w tamtych okolicach mieszkalam .. dawnoooooo

ulcik
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post piÄ…, 21 maj 2004 - 13:27
Post #13

Hermia icon_smile.gif
Przedszkole wstrzymane do września icon_smile.gif bo wakacje:) ale potem jasne że zapraszam icon_smile.gif
Ja jak chodzi o pediatrę to mogę polecić panią dr Borowiecką ale przyjmuje tylko w klinice Promedis .. koszt wizyty 60 pln.

A jak chodzi o Dauna to z tego co kojarze to okolice Kurdwanowa/ Starego Biezanowa ... jedyny ból .. jeśli chcesz często bywać w Rynku to jest daleko ...ale masz tzw szybki tramwaj / autobusy więc komunikacja OK icon_smile.gif niedaleko Tesco .. ale ja w tamtych okolicach mieszkalam .. dawnoooooo

ulcik
Ika
piÄ…, 21 maj 2004 - 13:29
CYTAT(ulcik)
Hermiona icon_smile.gif

Ulcik, Hermiona to zupełnie inna osoba icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 21 maj 2004 - 13:29
Post #14

CYTAT(ulcik)
Hermiona icon_smile.gif

Ulcik, Hermiona to zupełnie inna osoba icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
piÄ…, 21 maj 2004 - 13:30
Ulica Dauna to nie Kurdwanów, tylko Piaski. I do Centrum wcale daleko nie jest - to co mają powiedzieć mieszkańcy Bieżanowa czy Prokocimia? icon_lol.gif No i pod nosem szybki tramwaj.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 21 maj 2004 - 13:30
Post #15

Ulica Dauna to nie Kurdwanów, tylko Piaski. I do Centrum wcale daleko nie jest - to co mają powiedzieć mieszkańcy Bieżanowa czy Prokocimia? icon_lol.gif No i pod nosem szybki tramwaj.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ulcik
piÄ…, 21 maj 2004 - 13:52
Ika .. dzięki icon_smile.gif błąd poprawiony icon_smile.gif

ulcik

ps. a jak chodzi o okolice to może Ty się coś wypowieszzzzz ???
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post piÄ…, 21 maj 2004 - 13:52
Post #16

Ika .. dzięki icon_smile.gif błąd poprawiony icon_smile.gif

ulcik

ps. a jak chodzi o okolice to może Ty się coś wypowieszzzzz ???
Adelajda
piÄ…, 21 maj 2004 - 15:11
A ja znowu myślałam że to Wola Duchacka,ale możliwe bo nie znam tych okolic.Oprócz Tesco to chyba jeszcze Hypernova jest blisko?No i faktycznie komunikacja OK.
Adelajda


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 669
Dołączył: nie, 18 kwi 04 - 01:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,669




post piÄ…, 21 maj 2004 - 15:11
Post #17

A ja znowu myślałam że to Wola Duchacka,ale możliwe bo nie znam tych okolic.Oprócz Tesco to chyba jeszcze Hypernova jest blisko?No i faktycznie komunikacja OK.
Ika
piÄ…, 21 maj 2004 - 15:17
CYTAT(adelajda)
A ja znowu myślałam że to Wola Duchacka,ale możliwe bo nie znam tych okolic.Oprócz Tesco to chyba jeszcze Hypernova jest blisko?No i faktycznie komunikacja OK.

Adelajda, to jest tak jakby na styku Woli Duchackiej Wschód i Piasków icon_wink.gif A co do Hypernovej, to masz rację, jest nawet bliżej niż Tesco icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 21 maj 2004 - 15:17
Post #18

CYTAT(adelajda)
A ja znowu myślałam że to Wola Duchacka,ale możliwe bo nie znam tych okolic.Oprócz Tesco to chyba jeszcze Hypernova jest blisko?No i faktycznie komunikacja OK.

Adelajda, to jest tak jakby na styku Woli Duchackiej Wschód i Piasków icon_wink.gif A co do Hypernovej, to masz rację, jest nawet bliżej niż Tesco icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
anonimowy

Go??







post piÄ…, 21 maj 2004 - 18:37
Post #19

Dziękuję za opinie, najbardziej to zależy mi na miejscach spacerkowych. Teraz do najblizszego sklepu mam rowerkiem 30 minut, do supermarketu typu gean 50 minut autem więc zwyczajna już jestem robić zakupy raz na tydzień.
A Hermia to ze "snu nocy letniej"Szekspira. W Krakowie zamierzam napaść ducha sztuką, narazie jednak chyba głównie dla dzieci, bo mój skarb ciągle sysa i mama jest mu niezbędna, szczególnie wieczorami.
pozdrawiam
Hermia

Go??







post piÄ…, 21 maj 2004 - 18:41
Post #20

Ten gość to oczywiście ja, zapomniałam się zalogować.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam icon_razz.gif
> Przeprowadzam siÄ™ do Krakowa...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 16:28
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama