Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

paradontoza !!! ratunku !!!

> 
Eta
pią, 01 paź 2004 - 11:56
znowu ja i problem mam znów nowy icon_sad.gif
dostałam dziś wyrok u dentysty
paradontoza
na razie przepisała pi paste Lakalut akitv i nic wiecej
ale moze wiecie czy mozna cos z tym zrobić
bo czuje sie z tym strasznie
pani dr twierdzi ze to dziedziczne (moja mama tez to ma) ale kurcze czuje sie taka zaniedbana, bdam o zęby czesto je myję a tu... icon_sad.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 01 paź 2004 - 11:56
Post #1

znowu ja i problem mam znów nowy icon_sad.gif
dostałam dziś wyrok u dentysty
paradontoza
na razie przepisała pi paste Lakalut akitv i nic wiecej
ale moze wiecie czy mozna cos z tym zrobić
bo czuje sie z tym strasznie
pani dr twierdzi ze to dziedziczne (moja mama tez to ma) ale kurcze czuje sie taka zaniedbana, bdam o zęby czesto je myję a tu... icon_sad.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Agnisma
pią, 01 paź 2004 - 12:11
Proponuję używać zielonej sensodyne na zmianę z zielonym elmex'em... obie pasty są podobno super icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post pią, 01 paź 2004 - 12:11
Post #2

Proponuję używać zielonej sensodyne na zmianę z zielonym elmex'em... obie pasty są podobno super icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Anuk
pią, 01 paź 2004 - 12:40
Eta,
zapisać się do Poradni Śluzówek i Chorób Przyzębia. Tam mogą poprzez różne zabiegi pielęgnacyjne: ściąganie kamienia, zapuszczanie leków do kieszonek, wcieranie past w zęby - znacznie złagodzić, a nawet spowolnić przebieg choroby. Ważne, aby tego nie zostawić samemu sobie.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pią, 01 paź 2004 - 12:40
Post #3

Eta,
zapisać się do Poradni Śluzówek i Chorób Przyzębia. Tam mogą poprzez różne zabiegi pielęgnacyjne: ściąganie kamienia, zapuszczanie leków do kieszonek, wcieranie past w zęby - znacznie złagodzić, a nawet spowolnić przebieg choroby. Ważne, aby tego nie zostawić samemu sobie.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Eta
pią, 01 paź 2004 - 16:16
no i czemu ja sie o istnieniu takiej poradni dowiaduje dopiero od Ciebie
czy mój dentysta o tym nie wie?
jasna .....

bardzo Ci dziekujÄ™!!!!
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 01 paź 2004 - 16:16
Post #4

no i czemu ja sie o istnieniu takiej poradni dowiaduje dopiero od Ciebie
czy mój dentysta o tym nie wie?
jasna .....

bardzo Ci dziekujÄ™!!!!

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Anuk
pią, 01 paź 2004 - 16:25
Eta, nie wiem czemu. Ale powinien wiedzieć, że takie są dalsze kroki!
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pią, 01 paź 2004 - 16:25
Post #5

Eta, nie wiem czemu. Ale powinien wiedzieć, że takie są dalsze kroki!

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Eta
pią, 01 paź 2004 - 16:31
mam tylko nadzieje że w Bydgoszczy lub Toruniu taka poradnia bedzie

bojÄ™ sie tylko tych cen
patrzałam w necie ile to kosztuje, przerażające icon_sad.gif
nie można tego leczyć państwowo, no przecież gdzieś płacimy te składki
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 01 paź 2004 - 16:31
Post #6

mam tylko nadzieje że w Bydgoszczy lub Toruniu taka poradnia bedzie

bojÄ™ sie tylko tych cen
patrzałam w necie ile to kosztuje, przerażające icon_sad.gif
nie można tego leczyć państwowo, no przecież gdzieś płacimy te składki

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Anuk
pią, 01 paź 2004 - 16:56
Eta,
pewnie tak. W W-wie, np. są 2 takie poradnie, które w ramach NFZ robią takie zabiegi. Jest oczywiście limit na rok/1 pacjenta, ale tak czy owak jest to możliwe.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pią, 01 paź 2004 - 16:56
Post #7

Eta,
pewnie tak. W W-wie, np. są 2 takie poradnie, które w ramach NFZ robią takie zabiegi. Jest oczywiście limit na rok/1 pacjenta, ale tak czy owak jest to możliwe.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Eta
pią, 01 paź 2004 - 22:13
to niezbyt pocieszajÄ…ce icon_confused.gif
w Bydgoszczy jest taka Klinika ale koszmarnie droga, pytałam mamy i właśnie ja polecała jej dentystka, ale powiedziała że leczenie jest bardzo drogie i nie ma pewności że bedzie skuteczne icon_sad.gif

usiąść i płakać
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post pią, 01 paź 2004 - 22:13
Post #8

to niezbyt pocieszajÄ…ce icon_confused.gif
w Bydgoszczy jest taka Klinika ale koszmarnie droga, pytałam mamy i właśnie ja polecała jej dentystka, ale powiedziała że leczenie jest bardzo drogie i nie ma pewności że bedzie skuteczne icon_sad.gif

usiąść i płakać

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
lea

Go??







post sob, 02 paź 2004 - 10:25
Post #9

Eta - ja choruję na tę przypadłośc od bardzo mlodego wieku, miałam 14 lat kiedy robiono mi chyba to się nazywa kiretaż.
Dostajesz znieczulenie, skalpelem rozcina się dziąslo i oczyszcza korzenie zębów, które sa pokryte kamieniem ( w ten sposób własnie powstaje parodontoza ) W Polsce byłam u 3 dentystów i wszyscy byli zdziwieni
1) że jeszcze mam zęby
2) że przeszłam taki zabieg

Od tej pory regularnie co 6 miesięcy jestem w Czechach w kontroli u mojego dentysty. Kiretaż zrobiło u niego 4 moich znajomych w tym 2 osób z rodziny.

Wiem też, że zabieg ten w Czechach kosztuje o wiele mniej niz w Polsce i z tego chociażby powodu wielu Palaków korzysta z usług paradentologów w Czechach.

Aha i jeszcze jedno - powinnas Eta uzywać jak najbardziej miękkich szczoteczek do zębów, pasta Lacalut jak nabardziej, proponuje równiez nic dentystyczną, oprócz tego w Czechach sa takie krople do masowania dziąseł p/parodontozie - niedrogie chyba coś koło 8zł. Będę niedługo w Czechach jeżeli chcesz to Ci je kupię icon_wink.gif
Eta
sob, 02 paź 2004 - 10:52
oczywiście Lea że chcę
pokryję wszystkie koszty przesyłki
albo najpierw wysle Ci pieniadze ok?

ja uzywam nitki dentystycznej od wielu lat
naprawdę bardzo dbam o zęby, nie rozumiem dlaczego mówia mi to teraz, przecież nie poszłam do dentysty po raz pierwszy, tylko z kolejna wizytą

głupia jestem, że sama sie nie domysliłam co sie tam dzieje, skoro obsunięte mam bardzo mocno korzenie
wogóle dentystka mówi ze bardzo ja to martwi co sie tam dzieje, bo ja kamienia nie mam i wygląda na to ze przyczyna tego jest co innego icon_sad.gif

czy jestem chora na coś o czym nie wiem i tak sie to objawia czy jest to skutek tego co robiłam tyle lat swoim zębom?
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post sob, 02 paź 2004 - 10:52
Post #10

oczywiście Lea że chcę
pokryję wszystkie koszty przesyłki
albo najpierw wysle Ci pieniadze ok?

ja uzywam nitki dentystycznej od wielu lat
naprawdę bardzo dbam o zęby, nie rozumiem dlaczego mówia mi to teraz, przecież nie poszłam do dentysty po raz pierwszy, tylko z kolejna wizytą

głupia jestem, że sama sie nie domysliłam co sie tam dzieje, skoro obsunięte mam bardzo mocno korzenie
wogóle dentystka mówi ze bardzo ja to martwi co sie tam dzieje, bo ja kamienia nie mam i wygląda na to ze przyczyna tego jest co innego icon_sad.gif

czy jestem chora na coś o czym nie wiem i tak sie to objawia czy jest to skutek tego co robiłam tyle lat swoim zębom?

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Eta
sob, 02 paź 2004 - 10:55
acha i właśnie ja uzywałam twardych szczoteczek bo najlepiej oczyszczały zęby,
wiem juz że nie moge ale jak taką miekka szczotka dobrze wyczyścić zęby?
a wszelki osad na zębach przyprawia mnie o istna furię
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post sob, 02 paź 2004 - 10:55
Post #11

acha i właśnie ja uzywałam twardych szczoteczek bo najlepiej oczyszczały zęby,
wiem juz że nie moge ale jak taką miekka szczotka dobrze wyczyścić zęby?
a wszelki osad na zębach przyprawia mnie o istna furię

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
lea

Go??







post sob, 02 paź 2004 - 11:00
Post #12

Eta - miękka szczoteczka najlepiej oczyszcza zębu y i szpary międzyzebowe, twarda szczoteczka tego nie zrobi, pozatym w czasie mycia miękką szczoteczka masujesz dziąała co powoduje ich wzmocnienie.

Eta - a czy dentystka tobiła Ci Rtg uzębienia ? bo tylko w taki sposób może wykryć kamień pod dziąsłem - nie ma innej mozliwości ( nie jestem dentysta ale tak wykrywano to u mnie ).
Po za tym, kamień nie osadza się tylko z powodu zaniedbania, niektóre osoby mają do tego poprostu wielkie predyspozycje, np. więcej ludzi w górach na to cierpi, również osoby szalejące z dietami.

Fajnie by było gdyby mogła się w tym temacie wypowiedzieć Magusia, która jest stomatologiem.

Krople do masowania dziąseł Ci przywiozę.
Eta
sob, 02 paź 2004 - 11:14
rtg robili mi przed ciążą, a dokładnie na jej poczatku (jak jeszcze nie wiedzałam że będę miała łobuza icon_wink.gif )
nic nie mówili i to mnie wkurza, teraz to ja korzenie mam na wierzchu
cholera czy ja mam jej sama wszystko mówić czy zmienić dentyste icon_rolleyes.gif
ale za bardzo nie chcÄ™, bo lubie jÄ…, jest fajna i nie taka droga jak gdzie indziej
no teraz przynajmniej wiem o co pytać dalej
chociaż ona twierdzi że u mnie potrzebna jest profilaktyka w postaci Lacalutu

tylko jak na mój blond rozum profilaktyka mnie nie uleczy icon_rolleyes.gif
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post sob, 02 paź 2004 - 11:14
Post #13

rtg robili mi przed ciążą, a dokładnie na jej poczatku (jak jeszcze nie wiedzałam że będę miała łobuza icon_wink.gif )
nic nie mówili i to mnie wkurza, teraz to ja korzenie mam na wierzchu
cholera czy ja mam jej sama wszystko mówić czy zmienić dentyste icon_rolleyes.gif
ale za bardzo nie chcÄ™, bo lubie jÄ…, jest fajna i nie taka droga jak gdzie indziej
no teraz przynajmniej wiem o co pytać dalej
chociaż ona twierdzi że u mnie potrzebna jest profilaktyka w postaci Lacalutu

tylko jak na mój blond rozum profilaktyka mnie nie uleczy icon_rolleyes.gif

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
lea

Go??







post sob, 02 paź 2004 - 17:35
Post #14

Eta - lacalut TYLKO wspomaga natomiast nie leczy ! jeżeli paradontoza jest bardzo rozwinięta to zęby Ci uratuje tylko wykwalifikowany paradontolog, i do takiego powinnaś się udać - stomatolog bez kwalifikacji w kierunku paradontologii Ci kiretażu nie zrobi, bo nie ma uprawnień !
i.
pią, 15 paź 2004 - 19:47
CYTAT(lea)
w Czechach sa takie krople do masowania dziąseł p/parodontozie - niedrogie chyba coś koło 8zł. Będę niedługo w Czechach jeżeli chcesz to Ci je kupię icon_wink.gif


Lea czy i ja mogę się uśmiechnąć w sprawie tych kropel?

Ja również cierpię na parodontozę. Na szczęście nie zaawansowaną. Co pół roku oczyszczam zęby z kamienia. Szybko się u mnie gromadzi icon_confused.gif niestety to za sprawą kiepskiego składu śliny.
Do tego myję zęby turkusowym Elmexem i płuczę płynem z tej samej serii. Do tego wspomniana miękka szczotka.
O rozcinaniu dziąsła i czyszczeniu korzeni nigdy nie słyszałam. Robi się to w Polsce?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pią, 15 paź 2004 - 19:47
Post #15

CYTAT(lea)
w Czechach sa takie krople do masowania dziąseł p/parodontozie - niedrogie chyba coś koło 8zł. Będę niedługo w Czechach jeżeli chcesz to Ci je kupię icon_wink.gif


Lea czy i ja mogę się uśmiechnąć w sprawie tych kropel?

Ja również cierpię na parodontozę. Na szczęście nie zaawansowaną. Co pół roku oczyszczam zęby z kamienia. Szybko się u mnie gromadzi icon_confused.gif niestety to za sprawą kiepskiego składu śliny.
Do tego myję zęby turkusowym Elmexem i płuczę płynem z tej samej serii. Do tego wspomniana miękka szczotka.
O rozcinaniu dziąsła i czyszczeniu korzeni nigdy nie słyszałam. Robi się to w Polsce?
lea

Go??







post nie, 17 paź 2004 - 08:50
Post #16

Ilka wierzę, że kiretaż robi się w Polsce min. chyba właśnie we Wrocławiu
( pewności nie mam ) - trzeba szukać dobrego parodontologa, każdy paradontolog w razie potrzeby taki kiretaż przeprowadzi. Trzeba potem niestety chyba tydzień czasu chodzić z gipsem na zębach icon_lol.gif
Kropelki Ci przywiozę nie ma sprawy, w Czechach powinnam być pod koniec października.
Anuk
pon, 18 paź 2004 - 10:11
Kiretaż jest wykonywany w Poradniach Śluzówek i Chorób Przyzębia, można też pytać w szpitalach tam gdzie jest stomatologia, chirurgia szczękowa.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post pon, 18 paź 2004 - 10:11
Post #17

Kiretaż jest wykonywany w Poradniach Śluzówek i Chorób Przyzębia, można też pytać w szpitalach tam gdzie jest stomatologia, chirurgia szczękowa.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Kotelka
śro, 16 paź 2019 - 08:11
Paradontoza to choroba, której nie wyleczymy domowymi sposobami. Bardzo często spotykamy się z pytaniami Klientów o produkty do pielęgnacji jamy ustnej "na paradontozę". Nie ma pasty do zębów czy płynu do płukania zębów "na paradontozę". Są natomiast produkty, które zapewniają odpowiednią pielęgnację jamy podczas leczenia paradontozy.

Jednak jeśli chcecie aby leczenie było rzeczywiśćie skuteczne, najlepiej skontaktowac się z lekarzem, ktory zaproponuje Wam realne efekty leczenia choroby.
https://beauty-women.pl/endokrynologia-czym...sie-niego-udac/

Ten post edytował Kotelka pon, 21 paź 2019 - 09:35
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post śro, 16 paź 2019 - 08:11
Post #18

Paradontoza to choroba, której nie wyleczymy domowymi sposobami. Bardzo często spotykamy się z pytaniami Klientów o produkty do pielęgnacji jamy ustnej "na paradontozę". Nie ma pasty do zębów czy płynu do płukania zębów "na paradontozę". Są natomiast produkty, które zapewniają odpowiednią pielęgnację jamy podczas leczenia paradontozy.

Jednak jeśli chcecie aby leczenie było rzeczywiśćie skuteczne, najlepiej skontaktowac się z lekarzem, ktory zaproponuje Wam realne efekty leczenia choroby.
https://beauty-women.pl/endokrynologia-czym...sie-niego-udac/
Ceda
piÄ…, 23 lip 2021 - 13:59
Oj to koniecznie musisz się wybrać ponieważ objawy jakie wskazujesz mogą świadczyć jednak o parodontozie a nie warto jest tego bagatelizować ponieważ w późniejszych stadiach bardzo ciężko jest to wyleczyć. Wiem co piszę ponieważ sama męczyłam się z chorobą od wielu lat. Uważam,ze powinnaś iść o wiele wcześniej - od razu jak zauważyłaś swoje objawy.
Bardzo dobra opieka stomatologiczna jest w tym gabinecie stomatologicznym https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/kontakt/ . Już od wielu lat jestem ich stałą pacjentką po wielu przygodach z innymi gabinetami, które niestety ale nie zawsze były dobre. Pracują tam sprawdzeni specjaliści, masz również świadomość, ze stosują nowoczesne metody stomatologiczne oraz zakładają dobrej jakości wypełnienia tak więc plomba nie wypadnie po roku czy po dwóch jak to się czasami zdarza.

Ten post edytował Ceda pią, 20 sie 2021 - 10:47
Ceda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 234
Dołączył: wto, 26 lut 19 - 08:28
Nr użytkownika: 52,752




post piÄ…, 23 lip 2021 - 13:59
Post #19

Oj to koniecznie musisz się wybrać ponieważ objawy jakie wskazujesz mogą świadczyć jednak o parodontozie a nie warto jest tego bagatelizować ponieważ w późniejszych stadiach bardzo ciężko jest to wyleczyć. Wiem co piszę ponieważ sama męczyłam się z chorobą od wielu lat. Uważam,ze powinnaś iść o wiele wcześniej - od razu jak zauważyłaś swoje objawy.
Bardzo dobra opieka stomatologiczna jest w tym gabinecie stomatologicznym https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/kontakt/ . Już od wielu lat jestem ich stałą pacjentką po wielu przygodach z innymi gabinetami, które niestety ale nie zawsze były dobre. Pracują tam sprawdzeni specjaliści, masz również świadomość, ze stosują nowoczesne metody stomatologiczne oraz zakładają dobrej jakości wypełnienia tak więc plomba nie wypadnie po roku czy po dwóch jak to się czasami zdarza.
alka25
piÄ…, 30 lip 2021 - 10:34
Ja bym zmieniła lekarza, bo takie pasty to sobie sama mogłaś kupić
alka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 524
Dołączył: pon, 14 lip 14 - 19:32
Nr użytkownika: 44,277




post piÄ…, 30 lip 2021 - 10:34
Post #20

Ja bym zmieniła lekarza, bo takie pasty to sobie sama mogłaś kupić
> paradontoza !!! ratunku !!!
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 08:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama