Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Czym karmicie swoje koty?

> 
użytkownik usunięty

Go??







post sob, 29 sty 2011 - 23:29
Post #1

Mojej Kluśce kupiłam karmę suchą Orijen, wcześniej była karmiona Taste of the Wild.

Natomiast zupełnie nie mam pomysłu jaką jej kupować "mokrą" karmę. Oczywiście chodzi mi o te zdrowe - bez cukru, bez zbóż i bez różnych niezdrowych dodatków. Ktoś pisał kiedyś coś o Animodzie, ale puszki, czy saszetki? I które, bo też jest kilka rodzajów.

Przy okazji napiszmy, których karm powinno się wystrzegać.

Z innych dodatków to już dawałam jej przemrożoną wołowinę, żółtko i trochę twarożku, którym pogardziła. Jak jeszcze mogę jej wzbogacić dietę?
A co kupujecie na zasadzie ekstrasów? Np. żeby utulić rozgoryczonego kota po wizycie u weteryynarza? icon_wink.gif Czy są jakieś dobre "przysmaki" dla kotów?
pcola
nie, 30 sty 2011 - 10:19
Paka,
a musisz dawać jej mokrą karmę ? Moje nie dostają jej wcale, wolę dać im surowiznę od
czasu do czasu. Niektóre z nich już w sumie nastoletnie i mają się świetnie.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post nie, 30 sty 2011 - 10:19
Post #2

Paka,
a musisz dawać jej mokrą karmę ? Moje nie dostają jej wcale, wolę dać im surowiznę od
czasu do czasu. Niektóre z nich już w sumie nastoletnie i mają się świetnie.

--------------------



--------------------------
~Luna~
nie, 30 sty 2011 - 11:28
Paka, a czy Twoja kotka jest kotem rasowym, czy zwykłym ?
Pytam, bo wiem, że niektóre rasy mają specjalne wymagania żywieniowe.
Jeśli jest zwykłym kotkiem, to z wyborem karmy nie przesadzałabym, tzw. dachowce nie są wymagające i zjedzą prawie wszystko.
Zdałabym się na gust i smak kota.
Kup np. po 2 saszetki karm różnych firm i pozwól wybrać kotce to co najbardziej jej smakuje.

Moja kotka, Najbardziej lubi Whiskas Supreme z wołowiną w sosie, ale ze smakiem zje też kite-kat, jak i surowe mięso drobniutko pokrojone.
Z suchej karmy, do gustu przypadła jej Purina Friskies Junior - "Junior" dlatego, że moja kota jest młodą 9-cio miesięczną kicią.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post nie, 30 sty 2011 - 11:28
Post #3

Paka, a czy Twoja kotka jest kotem rasowym, czy zwykłym ?
Pytam, bo wiem, że niektóre rasy mają specjalne wymagania żywieniowe.
Jeśli jest zwykłym kotkiem, to z wyborem karmy nie przesadzałabym, tzw. dachowce nie są wymagające i zjedzą prawie wszystko.
Zdałabym się na gust i smak kota.
Kup np. po 2 saszetki karm różnych firm i pozwól wybrać kotce to co najbardziej jej smakuje.

Moja kotka, Najbardziej lubi Whiskas Supreme z wołowiną w sosie, ale ze smakiem zje też kite-kat, jak i surowe mięso drobniutko pokrojone.
Z suchej karmy, do gustu przypadła jej Purina Friskies Junior - "Junior" dlatego, że moja kota jest młodą 9-cio miesięczną kicią.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
eve69
nie, 30 sty 2011 - 11:54
CYTAT(AQA @ Sun, 30 Jan 2011 - 11:28) *
Paka, a czy Twoja kotka jest kotem rasowym, czy zwykłym ?
Pytam, bo wiem, że niektóre rasy mają specjalne wymagania żywieniowe.
Jeśli jest zwykłym kotkiem, to z wyborem karmy nie przesadzałabym, tzw. dachowce nie są wymagające i zjedzą prawie wszystko.
Zdałabym się na gust i smak kota.
Kup np. po 2 saszetki karm różnych firm i pozwól wybrać kotce to co najbardziej jej smakuje.

Moja kotka, Najbardziej lubi Whiskas Supreme z wołowiną w sosie, ale ze smakiem zje też kite-kat, jak i surowe mięso drobniutko pokrojone.
Z suchej karmy, do gustu przypadła jej Purina Friskies Junior - "Junior" dlatego, że moja kota jest młodą 9-cio miesięczną kicią.


Tak, a dzieci wywodzące się z rodzin nieszlacheckich można karmić fastfoodami i innym syfem, 37.gif w końcu przeżyją. Jakiś czas oczywiście.


Paka, z Animondy - Carny i Vom Feisten, wszystko co jest z Almo Nature, Bozita ma fajnÄ… karmÄ™ w kartonikach. Jak mi coÅ› jeszcze przyjdzie do glowy, to napiszÄ™.

w ramach przysmaków nasze potwory dostają (sporadycznie ) kocie "cukierki" gimpeta i równiez gimpetowski "Shiny cat". Oraz - malt paste extra przeciw zakłaczeniu.

edit: oczywiście mięso jest hitem nr jeden - zwłaszcza wołowina

Nie należy karmić kota żadnymi marketówkami, ani mokrymi ani suchymi - zwłaszcza tymi kolorowymi typu whiskas/kittekat. Zawsze warto poczytać o składzie danej karmy. Koty są mięsożercami, nie powinny w ogóle dostawać produktów zbożowych, tudzież innych wypełniaczy typu pulpa buraczana.

Ten post edytował eve69 nie, 30 sty 2011 - 12:00
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post nie, 30 sty 2011 - 11:54
Post #4

CYTAT(AQA @ Sun, 30 Jan 2011 - 11:28) *
Paka, a czy Twoja kotka jest kotem rasowym, czy zwykłym ?
Pytam, bo wiem, że niektóre rasy mają specjalne wymagania żywieniowe.
Jeśli jest zwykłym kotkiem, to z wyborem karmy nie przesadzałabym, tzw. dachowce nie są wymagające i zjedzą prawie wszystko.
Zdałabym się na gust i smak kota.
Kup np. po 2 saszetki karm różnych firm i pozwól wybrać kotce to co najbardziej jej smakuje.

Moja kotka, Najbardziej lubi Whiskas Supreme z wołowiną w sosie, ale ze smakiem zje też kite-kat, jak i surowe mięso drobniutko pokrojone.
Z suchej karmy, do gustu przypadła jej Purina Friskies Junior - "Junior" dlatego, że moja kota jest młodą 9-cio miesięczną kicią.


Tak, a dzieci wywodzące się z rodzin nieszlacheckich można karmić fastfoodami i innym syfem, 37.gif w końcu przeżyją. Jakiś czas oczywiście.


Paka, z Animondy - Carny i Vom Feisten, wszystko co jest z Almo Nature, Bozita ma fajnÄ… karmÄ™ w kartonikach. Jak mi coÅ› jeszcze przyjdzie do glowy, to napiszÄ™.

w ramach przysmaków nasze potwory dostają (sporadycznie ) kocie "cukierki" gimpeta i równiez gimpetowski "Shiny cat". Oraz - malt paste extra przeciw zakłaczeniu.

edit: oczywiście mięso jest hitem nr jeden - zwłaszcza wołowina

Nie należy karmić kota żadnymi marketówkami, ani mokrymi ani suchymi - zwłaszcza tymi kolorowymi typu whiskas/kittekat. Zawsze warto poczytać o składzie danej karmy. Koty są mięsożercami, nie powinny w ogóle dostawać produktów zbożowych, tudzież innych wypełniaczy typu pulpa buraczana.

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
zilka
nie, 30 sty 2011 - 12:00
A GDZIE w internecie kupujecie jedzenie? Żeby było z dowozem i tanio...?
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post nie, 30 sty 2011 - 12:00
Post #5

A GDZIE w internecie kupujecie jedzenie? Żeby było z dowozem i tanio...?

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
eve69
nie, 30 sty 2011 - 12:06
CYTAT(zilka @ Sun, 30 Jan 2011 - 12:00) *
A GDZIE w internecie kupujecie jedzenie? Żeby było z dowozem i tanio...?

na all, w krakvecie i czasami w animalii Bejbe icon_smile.gif
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post nie, 30 sty 2011 - 12:06
Post #6

CYTAT(zilka @ Sun, 30 Jan 2011 - 12:00) *
A GDZIE w internecie kupujecie jedzenie? Żeby było z dowozem i tanio...?

na all, w krakvecie i czasami w animalii Bejbe icon_smile.gif

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 30 sty 2011 - 13:36
Post #7

Eve, moja Kluśka pogardziła przemrożoną wołowiną. Mroziłam 2-3 dni, odmroziłam w lodówce (czyli powoli), pokroiłam na małe kawałki, a kota wzgardziła. Co zrobiłam źle?

A Felix Purina? Kupiłam kilka saszetek wczoraj w Tesco, bo nie było Animody. Patrzyłam na skład, wydawało mi się ok.

A jeśli trzymam rozpoczętą puszkę w lodówce, to czy przed podaniem trzeba to podgrzać, albo poczekać by osiągnęło temperaturę pokojową?

----

Kluśka jest najpiękniejszym dachowcem świata. Chcę ją karmić jak królową icon_twisted.gif icon_biggrin.gif
Ciocia Magda
nie, 30 sty 2011 - 15:28
Ja kupuję w Świecie Karm, darmowa dostawa od 50zł. Ostatnio przestawiamy Jadzię na Orijena, wreszcie coś co je mniej chętnie icon_wink.gif Ona rzuca się na wszystko co trafi do miski.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 30 sty 2011 - 15:28
Post #8

Ja kupuję w Świecie Karm, darmowa dostawa od 50zł. Ostatnio przestawiamy Jadzię na Orijena, wreszcie coś co je mniej chętnie icon_wink.gif Ona rzuca się na wszystko co trafi do miski.


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
CrazyMary
nie, 30 sty 2011 - 16:40
A ten Orijen dobry? Ja na razie kupiłam canin royal. I mrożonego kurczaka je. Ale co ja tam wiem, kot jest u nas od 3 dni dopiero... icon_smile.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post nie, 30 sty 2011 - 16:40
Post #9

A ten Orijen dobry? Ja na razie kupiłam canin royal. I mrożonego kurczaka je. Ale co ja tam wiem, kot jest u nas od 3 dni dopiero... icon_smile.gif

--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post nie, 30 sty 2011 - 18:51
Post #10

Dziewczyna od której brałam Luśkę doradzała karmy bez zbóż. Ona karmiła Taste of the Wild, dostałam mały zapasik i miałam stopniowo mieszać z moją karmą (bo Taste ciężko kupić w mniejszych paczkach). I Orijen był akurat w sklepie, w którym kupowałam żwirek i resztę, więc wzięłam. Podobno tej karmy koty jedzą mniej, by zaspokoić głód, więc na dłużej wystarcza.

Macie pomysły, dlaczego Kluska nie zjadła wołowiny?
Ketmia
nie, 30 sty 2011 - 19:04
Może surowa za mało jej pachnie?
Ja moim gotuję serca drobiowe, udka kurze, rozbieram z ości wędzoną makrelę albo gotuję krótko filet z mintaja.
Zwykle serwujÄ™ lekko podgrzane w mikrofali. icon_smile.gif
Ketmia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,713
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 13:52
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 4,240




post nie, 30 sty 2011 - 19:04
Post #11

Może surowa za mało jej pachnie?
Ja moim gotuję serca drobiowe, udka kurze, rozbieram z ości wędzoną makrelę albo gotuję krótko filet z mintaja.
Zwykle serwujÄ™ lekko podgrzane w mikrofali. icon_smile.gif

--------------------
eve69
nie, 30 sty 2011 - 21:59
CYTAT(Paka @ Sun, 30 Jan 2011 - 18:51) *
Dziewczyna od której brałam Luśkę doradzała karmy bez zbóż. Ona karmiła Taste of the Wild, dostałam mały zapasik i miałam stopniowo mieszać z moją karmą (bo Taste ciężko kupić w mniejszych paczkach). I Orijen był akurat w sklepie, w którym kupowałam żwirek i resztę, więc wzięłam. Podobno tej karmy koty jedzą mniej, by zaspokoić głód, więc na dłużej wystarcza.

Macie pomysły, dlaczego Kluska nie zjadła wołowiny?


Może nie zna smaku surowego mięsa? Niektóre koty nie jadają wołowiny bo nie icon_wink.gif mój pers np. Za to kurę chętnie.

CrazyM, RC jest dobrÄ… karmÄ…, pochwalisz siÄ™ kotem? icon_smile.gif

Paka, ja wyciągam wcześniej z lodówki, wszyscy potem patrzą miłośnie na szafkę icon_twisted.gif
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post nie, 30 sty 2011 - 21:59
Post #12

CYTAT(Paka @ Sun, 30 Jan 2011 - 18:51) *
Dziewczyna od której brałam Luśkę doradzała karmy bez zbóż. Ona karmiła Taste of the Wild, dostałam mały zapasik i miałam stopniowo mieszać z moją karmą (bo Taste ciężko kupić w mniejszych paczkach). I Orijen był akurat w sklepie, w którym kupowałam żwirek i resztę, więc wzięłam. Podobno tej karmy koty jedzą mniej, by zaspokoić głód, więc na dłużej wystarcza.

Macie pomysły, dlaczego Kluska nie zjadła wołowiny?


Może nie zna smaku surowego mięsa? Niektóre koty nie jadają wołowiny bo nie icon_wink.gif mój pers np. Za to kurę chętnie.

CrazyM, RC jest dobrÄ… karmÄ…, pochwalisz siÄ™ kotem? icon_smile.gif

Paka, ja wyciągam wcześniej z lodówki, wszyscy potem patrzą miłośnie na szafkę icon_twisted.gif

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
pirania
nie, 30 sty 2011 - 22:08
ja w ogole nie daje mokrej- daje wylacznie sucha- ale moj persiak ma owlosiona pupe i po mokrej kupy robi mokre a po suchej- suche bobki icon_smile.gif i ja je wole icon_smile.gif mieso mu daje wylacznie drobiowe na zasadzie rarytasu- zadnego innego nawet nie dotknie, czasami zwedzi kawalek i ja to pozniej znajduje nawet nie nadgryzione.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post nie, 30 sty 2011 - 22:08
Post #13

ja w ogole nie daje mokrej- daje wylacznie sucha- ale moj persiak ma owlosiona pupe i po mokrej kupy robi mokre a po suchej- suche bobki icon_smile.gif i ja je wole icon_smile.gif mieso mu daje wylacznie drobiowe na zasadzie rarytasu- zadnego innego nawet nie dotknie, czasami zwedzi kawalek i ja to pozniej znajduje nawet nie nadgryzione.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

CrazyMary
pon, 31 sty 2011 - 12:01
Eve, nie trzeba mnie długo namawiać icon_smile.gif



CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post pon, 31 sty 2011 - 12:01
Post #14

Eve, nie trzeba mnie długo namawiać icon_smile.gif





--------------------


~Luna~
pon, 31 sty 2011 - 12:20
Jaki śliiiiiiczny
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 31 sty 2011 - 12:20
Post #15

Jaki śliiiiiiczny

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
~Luna~
pon, 31 sty 2011 - 12:55
Co do tego , że koty są wyłącznie mięsożercami, to ja chyba mam szczęście spotykać wyłącznie kocie indywidualności .
Kiedy mieszkałam z rodzicami, przez nasz dom przewinęło się sporo kotów.
Z racji, że mieszkaliśmy na parterze z balkonem, przychodziły do nas kocie przybłędy chyba z całego osiedla.
Jedne zostawały na dłużej, inne przychodziły tylko się najeść.
I tak, mieliśmy kotkę, która uwielbiała zielone ogórki, wyszukiwała ich w siatkach z zakupami i podkradała z kanapek.
Mieliśmy kota, który pierwszy był na stanowisku przy obieraniu ziemniaków na obiad, wykradał z kosza obierki i zajadał się nimi.
Moja kotka dałaby się pociąć za surową czerwoną paprykę, gotowaną marchewkę , kawałek arbuza, choć jedną frytkę i popcorn .
Żaden ze wspomnianych kotów, nigdy nie odchorował swojego upodobania warzyw i owoców.

Czytając Wasze posty, zastanawiam się, jak koty przeżyły tysiące lat bez tych wymyślnych karm.
Przecież ta cała reklamowa kampania produktów dla zwierząt, to tylko zwykła komercja , naciąganie zakochanych w swoich pupilach właścicieli.
Ludzie wydają krocie na karmy naszpikowane chemią , a biznes się kręci.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 31 sty 2011 - 12:55
Post #16

Co do tego , że koty są wyłącznie mięsożercami, to ja chyba mam szczęście spotykać wyłącznie kocie indywidualności .
Kiedy mieszkałam z rodzicami, przez nasz dom przewinęło się sporo kotów.
Z racji, że mieszkaliśmy na parterze z balkonem, przychodziły do nas kocie przybłędy chyba z całego osiedla.
Jedne zostawały na dłużej, inne przychodziły tylko się najeść.
I tak, mieliśmy kotkę, która uwielbiała zielone ogórki, wyszukiwała ich w siatkach z zakupami i podkradała z kanapek.
Mieliśmy kota, który pierwszy był na stanowisku przy obieraniu ziemniaków na obiad, wykradał z kosza obierki i zajadał się nimi.
Moja kotka dałaby się pociąć za surową czerwoną paprykę, gotowaną marchewkę , kawałek arbuza, choć jedną frytkę i popcorn .
Żaden ze wspomnianych kotów, nigdy nie odchorował swojego upodobania warzyw i owoców.

Czytając Wasze posty, zastanawiam się, jak koty przeżyły tysiące lat bez tych wymyślnych karm.
Przecież ta cała reklamowa kampania produktów dla zwierząt, to tylko zwykła komercja , naciąganie zakochanych w swoich pupilach właścicieli.
Ludzie wydają krocie na karmy naszpikowane chemią , a biznes się kręci.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
pirania
pon, 31 sty 2011 - 13:43
AQA mojego kota przypuszczam ze przed tysiacami lat po prostu nie bylo, jego przedkowrowniez a ta lepeta gdyby wyszla z domu to by zginela smiercia tragiczna.
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 31 sty 2011 - 13:43
Post #17

AQA mojego kota przypuszczam ze przed tysiacami lat po prostu nie bylo, jego przedkowrowniez a ta lepeta gdyby wyszla z domu to by zginela smiercia tragiczna.

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

~Luna~
pon, 31 sty 2011 - 13:56
pirania, gdyby nie było jego przodków, to i Twojego kota by nie było.
Więc, przodkowie byli, jak widać przeżyli i meli się całkiem dobrze.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 31 sty 2011 - 13:56
Post #18

pirania, gdyby nie było jego przodków, to i Twojego kota by nie było.
Więc, przodkowie byli, jak widać przeżyli i meli się całkiem dobrze.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
pirania
pon, 31 sty 2011 - 14:23
gdyby do roboty nie wzieli sie ludzie- mojego kota z pewnoscia by nie bylo- bylby zwyklym radzacym sobie szarakiem a ie piersem z plaskim nosem, ktory nie jest w stanie sam zadbac o wlasna higienie- teraz jest precyzyjniej?
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post pon, 31 sty 2011 - 14:23
Post #19

gdyby do roboty nie wzieli sie ludzie- mojego kota z pewnoscia by nie bylo- bylby zwyklym radzacym sobie szarakiem a ie piersem z plaskim nosem, ktory nie jest w stanie sam zadbac o wlasna higienie- teraz jest precyzyjniej?

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Abotak
pon, 31 sty 2011 - 15:32
Ja tez nie daje mokrej. Sucha w pobliskim sklepie z paszami M nabywa i nie wiem jaka icon_redface.gif bo on zawsze i twierdzi ze ta dobra.
Dodatkowo ( oprocz suchej) 2 sobie poluja, okazjonalnie dostajac surowizne, trzeci, wybitnie domowy , stacjonarny, nie gustuje raczej w miesie( bywa ze sie skusi), za to ryba surowa nie pogardzi.
Wczesniej ( u poprzednich wlascicieli i na poczatku kiedy do nas przyszla) dostawala mokra razem z sucha ( pol na pol) i nie wiem czy to przypadek ale miala spora nadwage. Objetosciowo je tyle samo a juz sie nie turla i siersc ma ladna. I okaz zdrowia pomimo wieku zaawansowanego.

Ten post edytował Bogusia123456 wto, 01 lut 2011 - 01:50
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 31 sty 2011 - 15:32
Post #20

Ja tez nie daje mokrej. Sucha w pobliskim sklepie z paszami M nabywa i nie wiem jaka icon_redface.gif bo on zawsze i twierdzi ze ta dobra.
Dodatkowo ( oprocz suchej) 2 sobie poluja, okazjonalnie dostajac surowizne, trzeci, wybitnie domowy , stacjonarny, nie gustuje raczej w miesie( bywa ze sie skusi), za to ryba surowa nie pogardzi.
Wczesniej ( u poprzednich wlascicieli i na poczatku kiedy do nas przyszla) dostawala mokra razem z sucha ( pol na pol) i nie wiem czy to przypadek ale miala spora nadwage. Objetosciowo je tyle samo a juz sie nie turla i siersc ma ladna. I okaz zdrowia pomimo wieku zaawansowanego.
> Czym karmicie swoje koty?
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama