Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

listopad 2002

> 
mamaMichałka
wto, 01 kwi 2003 - 15:44
Przywitamy się i my. Michał przyszedł na świat 25 listopada i od tej pory stał się naszą radością. Z nowych umiejętności możemy się pochwalić opanowaniem przewracania z brzuszka na plecy,przy podciąganiu za rączki bardzo chętnie siada i przesypia całe noce już od miesiąca. Aha, piszczenie na całe gardło sprawia mu ogromną przyjemność.
Pozdrawiam
Monika z Michałem(częściej zwanym Ptysiem).
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post wto, 01 kwi 2003 - 15:44
Post #1

Przywitamy się i my. Michał przyszedł na świat 25 listopada i od tej pory stał się naszą radością. Z nowych umiejętności możemy się pochwalić opanowaniem przewracania z brzuszka na plecy,przy podciąganiu za rączki bardzo chętnie siada i przesypia całe noce już od miesiąca. Aha, piszczenie na całe gardło sprawia mu ogromną przyjemność.
Pozdrawiam
Monika z Michałem(częściej zwanym Ptysiem).
anonimowy

Go??







post sob, 05 kwi 2003 - 19:18
Post #2

Ha! a my też z Wrocławia! icon_biggrin.gif Syn urodził się przez cięcie 7.XI. 2002! jest i też uwielbia piszczeć!!! siadanie, tak, tak. jeszcze jako gość, ale myślę, że już niedługo
micha
zapomniałam napisać, ma na imię Beniamin i tydzień temu ważył7,5kg, niestety lubi być noszony co czują moje ręce icon_lol.gif
Kasiula

Go??







post sob, 05 kwi 2003 - 23:43
Post #3

Hej!!! Teraz ja icon_biggrin.gif Mój Filipek urodił się 15.11.2002r. Jak na prawdziwego faceta przystało jest duuuuuży - 7620 i przezabawny icon_exclaim.gif Wszystkim dookoła znanym i nieznanym przesyła swoje uśmieszki. Nudzi go leżenie, woli siedzieć i oglądać co się dzieje dookoła. To po prostu moje oczko w głowie icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
michaa

Go??







post śro, 09 kwi 2003 - 09:00
Post #4

a Beniamin wczoraj złapał sobie paluszki u nóżek i śmiał się wtedy tak bardzo że dostał czkawki!!!!!!! icon_lol.gif
Urszula73
śro, 09 kwi 2003 - 09:41
moja Klara urodzila sie 2 listopada
malo brakowalo a przyszlaby na swiat 1 icon_eek.gif
ale...
rodzila sie dlugo i skonczylo sie na cc
byla spora - 4080 g i 58 cm dlugosci
Urszula73


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 114
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 514

GG:


post śro, 09 kwi 2003 - 09:41
Post #5

moja Klara urodzila sie 2 listopada
malo brakowalo a przyszlaby na swiat 1 icon_eek.gif
ale...
rodzila sie dlugo i skonczylo sie na cc
byla spora - 4080 g i 58 cm dlugosci

--------------------
Ula mama Klary
michaa
czw, 10 kwi 2003 - 09:40
Kiedy wasze dzieci przesiadają się do spacerówek? My narazie myslimy o kupnie wózka, chociaż Beniamin jeszcze nie domaga się siedzenia podczas spacerów. Ale same wiecie ile czasu zajmują wybory tak ważnego sprzętu!
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post czw, 10 kwi 2003 - 09:40
Post #6

Kiedy wasze dzieci przesiadają się do spacerówek? My narazie myslimy o kupnie wózka, chociaż Beniamin jeszcze nie domaga się siedzenia podczas spacerów. Ale same wiecie ile czasu zajmują wybory tak ważnego sprzętu!
Urszula73
czw, 10 kwi 2003 - 10:26
michaa
ja sie wlasnie przesiadlam, tzn dziecko sie przesiadlo icon_smile.gif
po prostu jakies 2 - 3 tygodnie temu odmowila jezdzenia w gondoli
ryczala, wyla jak opetana icon_confused.gif
jak ja sadzalam w gondoli - mam rozkladane oparcie, byla szczesliwa i rozgladala sie po okolicy, no wiec doszlam do wniosku, ze juz czas
dziecko jest zachwycone - nawet jak ma spacerowke rozlozona na plask to moze obserwowac swiat, a jak podnosze oparcie to oczy jej malo z orbit nie wyjda tak sie rozglada i gapi icon_eek.gif
dodam, ze Klra skonczyla 5 miesiecy 2 kwietnia i z siadaniem tak sobie radzi - ma rozporke Koszli ale spacerowke mamy obszerna i wygodna
teraz tylko zastanawiam sie co zrobic z gondola
gdzies ja trzeba upchnac
najlepiej u dziadkow icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Urszula73


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 114
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 514

GG:


post czw, 10 kwi 2003 - 10:26
Post #7

michaa
ja sie wlasnie przesiadlam, tzn dziecko sie przesiadlo icon_smile.gif
po prostu jakies 2 - 3 tygodnie temu odmowila jezdzenia w gondoli
ryczala, wyla jak opetana icon_confused.gif
jak ja sadzalam w gondoli - mam rozkladane oparcie, byla szczesliwa i rozgladala sie po okolicy, no wiec doszlam do wniosku, ze juz czas
dziecko jest zachwycone - nawet jak ma spacerowke rozlozona na plask to moze obserwowac swiat, a jak podnosze oparcie to oczy jej malo z orbit nie wyjda tak sie rozglada i gapi icon_eek.gif
dodam, ze Klra skonczyla 5 miesiecy 2 kwietnia i z siadaniem tak sobie radzi - ma rozporke Koszli ale spacerowke mamy obszerna i wygodna
teraz tylko zastanawiam sie co zrobic z gondola
gdzies ja trzeba upchnac
najlepiej u dziadkow icon_biggrin.gif icon_lol.gif

--------------------
Ula mama Klary
michaa
wto, 15 kwi 2003 - 08:45
A my znowu do lekarza...bakterie w moczu...cie kawe co zdecyduje lekarz...Te bakterie ma już dosyć długo, ale teraz jest ich więcej. No zobaczymy...
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post wto, 15 kwi 2003 - 08:45
Post #8

A my znowu do lekarza...bakterie w moczu...cie kawe co zdecyduje lekarz...Te bakterie ma już dosyć długo, ale teraz jest ich więcej. No zobaczymy...
Urszula73
wto, 15 kwi 2003 - 09:15
my zaczelismy cykl wizyt u nefrologa
nieciekawe USG jednej nerki i takie sobie wyniki badan icon_sad.gif
Urszula73


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 114
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 514

GG:


post wto, 15 kwi 2003 - 09:15
Post #9

my zaczelismy cykl wizyt u nefrologa
nieciekawe USG jednej nerki i takie sobie wyniki badan icon_sad.gif

--------------------
Ula mama Klary
michaa
śro, 23 kwi 2003 - 12:04
coś pustawo tutaj... Beniaminek bierze furagin na te paskudna bakterie, mamy za sobą juz połowę leczenia. Mój maluszek robi się coraz bardziej kochany. A te jego usmiechy powalają mnie i roztapiają jak cukier...
Nie powiem, że stał się ideałem, to chyba ja zakceptowałam go powoli, dalej jest ciężko, w dalszym ciągu trudne noce i wyczerpujące dni... za 2 tygodnie kończy 6 miesiąc, jak ten czas szybko biegnie...
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post śro, 23 kwi 2003 - 12:04
Post #10

coś pustawo tutaj... Beniaminek bierze furagin na te paskudna bakterie, mamy za sobą juz połowę leczenia. Mój maluszek robi się coraz bardziej kochany. A te jego usmiechy powalają mnie i roztapiają jak cukier...
Nie powiem, że stał się ideałem, to chyba ja zakceptowałam go powoli, dalej jest ciężko, w dalszym ciągu trudne noce i wyczerpujące dni... za 2 tygodnie kończy 6 miesiąc, jak ten czas szybko biegnie...
michaa
pon, 28 kwi 2003 - 09:17
i dalej ciszo i głucho tutaj...gdzie jesteście? mamy mały problemik, zepsuła nam się spacerówka i wozimy się znowu w gongoli, i zapewne wiecie co się dzieje, wrzask!!!!!!!mam ogromną nadzieję, że wózek wrci z reperacki niebawem bo spacery stały się uciążliwością
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post pon, 28 kwi 2003 - 09:17
Post #11

i dalej ciszo i głucho tutaj...gdzie jesteście? mamy mały problemik, zepsuła nam się spacerówka i wozimy się znowu w gongoli, i zapewne wiecie co się dzieje, wrzask!!!!!!!mam ogromną nadzieję, że wózek wrci z reperacki niebawem bo spacery stały się uciążliwością
mamaMichałka
pon, 28 kwi 2003 - 16:54
U nas właśnie zaczęły się wrzaski na spacerkach. Michał właśnie odkrył,że siedzenie to fantastyczna rzecz icon_lol.gif Dzisiaj odmówił nawet jedzenia kaszki w foteliku,bo nie mógł usiąść icon_surprised.gif Obawiam się,że kupna krzesełka nie mogę już dłużej odkładać. Poza tym to kochane chłopaczysko,które wszystko chętnie zjada i daje mi pospać całą noc icon_biggrin.gif i choć dziąsła swędzą go już niemiłosiernie,to znosi to bardzo dzielnie icon_lol.gif
Pozdrawiam
Monika.
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post pon, 28 kwi 2003 - 16:54
Post #12

U nas właśnie zaczęły się wrzaski na spacerkach. Michał właśnie odkrył,że siedzenie to fantastyczna rzecz icon_lol.gif Dzisiaj odmówił nawet jedzenia kaszki w foteliku,bo nie mógł usiąść icon_surprised.gif Obawiam się,że kupna krzesełka nie mogę już dłużej odkładać. Poza tym to kochane chłopaczysko,które wszystko chętnie zjada i daje mi pospać całą noc icon_biggrin.gif i choć dziąsła swędzą go już niemiłosiernie,to znosi to bardzo dzielnie icon_lol.gif
Pozdrawiam
Monika.
michaa
pon, 28 kwi 2003 - 18:42
A Beniamin potrafi przekręcać się z pleców na brzuch!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzisiaj zrobił przewrotkę 4 razy, bardzo denerwuje się jeżeli mu się nie uda. wszystko co widzi chce dotykać, klamki, wieszaki, drzwi, liscie na drzewach, rośliny w doniczkach...
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post pon, 28 kwi 2003 - 18:42
Post #13

A Beniamin potrafi przekręcać się z pleców na brzuch!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzisiaj zrobił przewrotkę 4 razy, bardzo denerwuje się jeżeli mu się nie uda. wszystko co widzi chce dotykać, klamki, wieszaki, drzwi, liscie na drzewach, rośliny w doniczkach...
mamaMichałka
wto, 06 maj 2003 - 14:01
Kilka dni temu Michał nauczył się przekręcać z plecków na brzuszek!!!Teraz nie potrafi już leżeć spokojnie przy przewijaniu,zmiana pieluchy jest ogromną sztuką icon_lol.gif Jeśli chodzi o jedzenie,to posmakował w obiadkach z mięskiem i zupek już nie chce jeść.Mięsożerny facet z Niego icon_lol.gif Poza tym zęby dokuczają coraz bardziej ale jak narazie w nocy jeszcze śpi spokojnie.Oby tak dalej icon_smile.gif
Pozdrawiam
Monika.
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post wto, 06 maj 2003 - 14:01
Post #14

Kilka dni temu Michał nauczył się przekręcać z plecków na brzuszek!!!Teraz nie potrafi już leżeć spokojnie przy przewijaniu,zmiana pieluchy jest ogromną sztuką icon_lol.gif Jeśli chodzi o jedzenie,to posmakował w obiadkach z mięskiem i zupek już nie chce jeść.Mięsożerny facet z Niego icon_lol.gif Poza tym zęby dokuczają coraz bardziej ale jak narazie w nocy jeszcze śpi spokojnie.Oby tak dalej icon_smile.gif
Pozdrawiam
Monika.
michaa
śro, 07 maj 2003 - 08:13
A potrafi obracać się z powrotem? to znaczy z brzucha na plecy? Beniamin nie bardzo...i strasznie się tym irytuje, najlepsza zabawa to turlanie się, on z pleców na brzuch, potem pomacam w przewrotce z brzucha na plecy, on znowu na brzuch i tak bez końca, a mały ucieszony jak nigdy!
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post śro, 07 maj 2003 - 08:13
Post #15

A potrafi obracać się z powrotem? to znaczy z brzucha na plecy? Beniamin nie bardzo...i strasznie się tym irytuje, najlepsza zabawa to turlanie się, on z pleców na brzuch, potem pomacam w przewrotce z brzucha na plecy, on znowu na brzuch i tak bez końca, a mały ucieszony jak nigdy!
mamaMichałka
śro, 07 maj 2003 - 12:28
Michał turla się z pleców na brzuch i z powrotem ale tylko w jedną stronę więc w pewnym momencie kończy się łóżko i muszę przekładać go na drugi koniec i tak w kółeczko icon_lol.gif Nauczył się też puszczać bańki ze śliny i strasznie polubił nową zabawę icon_razz.gif Niestety zęby dokuczają mu coraz bardziej i nie bardzo ma ochotę na jedzenie icon_cry.gif Niech już jakieś wyjdą to będzie mu lżej.
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post śro, 07 maj 2003 - 12:28
Post #16

Michał turla się z pleców na brzuch i z powrotem ale tylko w jedną stronę więc w pewnym momencie kończy się łóżko i muszę przekładać go na drugi koniec i tak w kółeczko icon_lol.gif Nauczył się też puszczać bańki ze śliny i strasznie polubił nową zabawę icon_razz.gif Niestety zęby dokuczają mu coraz bardziej i nie bardzo ma ochotę na jedzenie icon_cry.gif Niech już jakieś wyjdą to będzie mu lżej.
michaa
śro, 07 maj 2003 - 13:30
Beniamin też potrafi tylko w jedą stronę!!! w prawą, a Michał w którą? i tak na marginesie z jakiego rejonu Wrocławia jesteście, bo my z Karłowic.
michaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 09:02
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 513




post śro, 07 maj 2003 - 13:30
Post #17

Beniamin też potrafi tylko w jedą stronę!!! w prawą, a Michał w którą? i tak na marginesie z jakiego rejonu Wrocławia jesteście, bo my z Karłowic.
mamaMichałka
śro, 07 maj 2003 - 21:15
Też w prawą icon_lol.gif Od urodzenia upodobał sobie tę stronę,sporo musieliśmy się napracować żeby zaczął główkę przekręcać w lewo.No ale to już za nami.I w tych pochwałach zapomniałam napisać,że nauczył się już kręcić w kółko leżąc na brzuszku icon_razz.gif Zdolna bestia z Niego icon_biggrin.gif Mieszkamy w Sródmieściu,dokładnie ul. Nowowiejska.
Pozdrawiam
Monika.
mamaMichałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 168
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 00:06
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 234




post śro, 07 maj 2003 - 21:15
Post #18

Też w prawą icon_lol.gif Od urodzenia upodobał sobie tę stronę,sporo musieliśmy się napracować żeby zaczął główkę przekręcać w lewo.No ale to już za nami.I w tych pochwałach zapomniałam napisać,że nauczył się już kręcić w kółko leżąc na brzuszku icon_razz.gif Zdolna bestia z Niego icon_biggrin.gif Mieszkamy w Sródmieściu,dokładnie ul. Nowowiejska.
Pozdrawiam
Monika.
matylda.k
pon, 19 maj 2003 - 13:25
CYTAT(mamaMichałka)
Przywitamy się i my. Michał przyszedł na świat 25 listopada i od tej pory stał się naszą radością. ).



No proszę Wiktoria tez z 25 listopada, jest dokładnie 3 latka mlodsza od

siostry!

Nocki przesypia od drugiego tygodnia. Siada prawie sama

Zarłok z niej straszny a tego nie widac. tyje po 50 dag na miesiąc a

zdrowa jak rybka!
matylda.k


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: sob, 17 maj 03 - 19:00
SkÄ…d: Koluszki
Nr użytkownika: 734




post pon, 19 maj 2003 - 13:25
Post #19

CYTAT(mamaMichałka)
Przywitamy się i my. Michał przyszedł na świat 25 listopada i od tej pory stał się naszą radością. ).



No proszę Wiktoria tez z 25 listopada, jest dokładnie 3 latka mlodsza od

siostry!

Nocki przesypia od drugiego tygodnia. Siada prawie sama

Zarłok z niej straszny a tego nie widac. tyje po 50 dag na miesiąc a

zdrowa jak rybka!

--------------------
CIOTKA MATYLDA
Żyrafo
czw, 12 cze 2003 - 14:13
Witajcie,
Marianna (dla domowników i przyjaciół Delfino) jest z 25 listopada. Właśnie próbuje raczkować. Buja się na kolanach i wyprostowanych łapkach, potem sposobem kombinowanym przesuwa łapy do przodu a następnie przesakuje pupą do przodu. Przekomiczne.
Najbardziej lubi ukraińskie pieszczoty starszej siosty (2, 8 roku).
Obecnie ma straaaaszną chrypę bo się z nami wykąpała w lodowatej wodzie w basenie. Ech, starzy a głupi...
Pozdrawiamy wszystkie równomiesięczniaki (bo określenie równolatki okazuje się być za ogólne icon_biggrin.gif )
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post czw, 12 cze 2003 - 14:13
Post #20

Witajcie,
Marianna (dla domowników i przyjaciół Delfino) jest z 25 listopada. Właśnie próbuje raczkować. Buja się na kolanach i wyprostowanych łapkach, potem sposobem kombinowanym przesuwa łapy do przodu a następnie przesakuje pupą do przodu. Przekomiczne.
Najbardziej lubi ukraińskie pieszczoty starszej siosty (2, 8 roku).
Obecnie ma straaaaszną chrypę bo się z nami wykąpała w lodowatej wodzie w basenie. Ech, starzy a głupi...
Pozdrawiamy wszystkie równomiesięczniaki (bo określenie równolatki okazuje się być za ogólne icon_biggrin.gif )

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
> listopad 2002
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 16:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama