Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Prawie i już sześciolatki :-)

, kolejny rok czas zacząć
> , kolejny rok czas zacząć
Monika ww
śro, 02 sty 2008 - 23:16
Nowy rok siÄ™ zaczÄ…Å‚, pora na nowy wÄ…tek icon_smile.gif
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post śro, 02 sty 2008 - 23:16
Post #1

Nowy rok siÄ™ zaczÄ…Å‚, pora na nowy wÄ…tek icon_smile.gif
Lila_
śro, 02 sty 2008 - 23:37
U nas nieciekawie siÄ™ zaczÄ…Å‚ - Emilia w szpitalu 32.gif

Od poniedziałku ma gorączkę a dziś rano wymiotowała krwią więc nie czekaliśmy tylko na szpital od razu pojechaliśmy-mają jej porobic badania i zobaczymy co dalej ( na razie nic nie wiadomo, niby wszystko w porządku).
Wymieniłam się niedawno z mężem na straży.


Wszystkim dzieciaczkom i ich rodzicom ogrom zdrowia życzę w tym Nowym Roku!!
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 02 sty 2008 - 23:37
Post #2

U nas nieciekawie siÄ™ zaczÄ…Å‚ - Emilia w szpitalu 32.gif

Od poniedziałku ma gorączkę a dziś rano wymiotowała krwią więc nie czekaliśmy tylko na szpital od razu pojechaliśmy-mają jej porobic badania i zobaczymy co dalej ( na razie nic nie wiadomo, niby wszystko w porządku).
Wymieniłam się niedawno z mężem na straży.


Wszystkim dzieciaczkom i ich rodzicom ogrom zdrowia życzę w tym Nowym Roku!!

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Monika ww
czw, 03 sty 2008 - 09:24
Lila_ trzymam kciuki aby wszystko było ok przytul.gif i również zdrowia Wam życzę.
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post czw, 03 sty 2008 - 09:24
Post #3

Lila_ trzymam kciuki aby wszystko było ok przytul.gif i również zdrowia Wam życzę.
Potwora
czw, 03 sty 2008 - 11:46
My znowu przywitalismy Nowy Rok równolegle z chorobą. Mam wrażenie, że to się nigdy nie skończy icon_sad.gif
A Geo Magi bardzo fajne, świetnie się nimi bawiliśmy icon_biggrin.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 03 sty 2008 - 11:46
Post #4

My znowu przywitalismy Nowy Rok równolegle z chorobą. Mam wrażenie, że to się nigdy nie skończy icon_sad.gif
A Geo Magi bardzo fajne, świetnie się nimi bawiliśmy icon_biggrin.gif
dorothyz
czw, 03 sty 2008 - 12:44
Dziewczyny dużo zdrówka życze waszym pociechom Lila_ trzymam kciuki żeby wszystko było wporządku przytul.gif , strasznie mi przykro, Ola Fisia wam również dużo zdrówka. My narazie zdrowe ale ciekawe jak długo ?!
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post czw, 03 sty 2008 - 12:44
Post #5

Dziewczyny dużo zdrówka życze waszym pociechom Lila_ trzymam kciuki żeby wszystko było wporządku przytul.gif , strasznie mi przykro, Ola Fisia wam również dużo zdrówka. My narazie zdrowe ale ciekawe jak długo ?!

--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

mamuśka.chłidz...
czw, 03 sty 2008 - 21:32
Lila zdrowia dla małej.

Artur póki co zdrowy, ale niedawno się wylizał z zapalenia płuc, więc nie może nam się nic przyplatać. starczy nam tych atrakcji.Nie był miesiąc w przedszkolu.


mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post czw, 03 sty 2008 - 21:32
Post #6

Lila zdrowia dla małej.

Artur póki co zdrowy, ale niedawno się wylizał z zapalenia płuc, więc nie może nam się nic przyplatać. starczy nam tych atrakcji.Nie był miesiąc w przedszkolu.




--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
Doruśka
czw, 03 sty 2008 - 22:11
a my pracowicie zaczelismy rok.
zdrówka zyczę.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 03 sty 2008 - 22:11
Post #7

a my pracowicie zaczelismy rok.
zdrówka zyczę.
Lila_
pon, 07 sty 2008 - 15:59
Dzięki dziewczyny icon_smile.gif

Jeszcze siedzimy w szpitalu bo okazuje się, że ta nasza służba zdrowia to tym dzieciaczkom w miarę kompleksowo robi badania więc jutro mamy robioną jeszcze gastroskopię aby stwierdzic co z tym brzuszkiem Emilki.
Jak na razie wszystko się wyleczyło - przy okazji wyszło jeszcze zapalenie dróg moczowych więc teraz przy każdej infekcji będę z moczem latała bo podejrzewam, że mała albo teraz to złapała albo chodzi z tym zapaleniem już długo a ja pojęcia nie miałam.

No i niestety nie będzie "tubą" w przedszkolnym przedstawieniu na dzień Babci i Dziadzia i do przedszkola już nie pójdzie w styczniu - ferie zaczynają się u nas 12 I icon_neutral.gif Rozpaskudzi mi się to moje dziewczę po tak długim wolnym icon_mrgreen.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pon, 07 sty 2008 - 15:59
Post #8

Dzięki dziewczyny icon_smile.gif

Jeszcze siedzimy w szpitalu bo okazuje się, że ta nasza służba zdrowia to tym dzieciaczkom w miarę kompleksowo robi badania więc jutro mamy robioną jeszcze gastroskopię aby stwierdzic co z tym brzuszkiem Emilki.
Jak na razie wszystko się wyleczyło - przy okazji wyszło jeszcze zapalenie dróg moczowych więc teraz przy każdej infekcji będę z moczem latała bo podejrzewam, że mała albo teraz to złapała albo chodzi z tym zapaleniem już długo a ja pojęcia nie miałam.

No i niestety nie będzie "tubą" w przedszkolnym przedstawieniu na dzień Babci i Dziadzia i do przedszkola już nie pójdzie w styczniu - ferie zaczynają się u nas 12 I icon_neutral.gif Rozpaskudzi mi się to moje dziewczę po tak długim wolnym icon_mrgreen.gif


--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Potwora
pon, 07 sty 2008 - 16:09
Mamuśka - Maks ma właśnie zapalenie płuc, całkiem dobrze to znosi icon_wink.gif za to mnie zwykła grypa dosłownie powaliła, 3 dni nie byłam w stanie wstać z łóżka. Jak to się dzieje, że moje dziecko niby powaznie chore a ma siły żeby roznieśc dom 21.gif Dodam jeszcze, że jak już w końcu udało mi się wstać to zobaczyłam (dosłownie) pole bitwy, wszędzie zabawki, resztki jedzenia, ubrania ( tatuś się nim zajmował diabel.gif )

Lila - ksiuki trzymam, choroby sÄ… straaaaszne

Dzięki za zdrówko icon_wink.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post pon, 07 sty 2008 - 16:09
Post #9

Mamuśka - Maks ma właśnie zapalenie płuc, całkiem dobrze to znosi icon_wink.gif za to mnie zwykła grypa dosłownie powaliła, 3 dni nie byłam w stanie wstać z łóżka. Jak to się dzieje, że moje dziecko niby powaznie chore a ma siły żeby roznieśc dom 21.gif Dodam jeszcze, że jak już w końcu udało mi się wstać to zobaczyłam (dosłownie) pole bitwy, wszędzie zabawki, resztki jedzenia, ubrania ( tatuś się nim zajmował diabel.gif )

Lila - ksiuki trzymam, choroby sÄ… straaaaszne

Dzięki za zdrówko icon_wink.gif
addera
czw, 10 sty 2008 - 08:43
Lila, Ola - zdrowia zyczę Waszym "prawie" sześciolatkom.
Michał na razie zdrowy, ale cos chyba wydarzyło się złego w przedszkolu, bo codziennie rano mam regularny płacz przed wyjściem do przedszkola. Później jest ok, po południu dziecko wychodzi całe szczęśliwe i zadowolone, ale każdy poranek to porażka 13.gif Byłam u psychologa (na razie sama), za dwa tygodnie idę z Michałem (przy okazji załatwimy gotowośc szkolną icon_wink.gif ). Dziś mam rozmowę z wychowawczynią w przedszkolu (dzień kontaktów indywidualnych). Szkoda mi tego mojego dziecka. ale chyba sporo w tym mojej winy 32.gif cały czas traktuję go jak malucha (a psycholog do tego dokłada "syndrom młodszego dziecka w rodzinie" - u nas dodatkowo duzo młodszego).
Ech, trudne to wszystko.
Zwłaszcza, że Michał jest bardzo wrazliwy, nie ze wszystkimi emocjami sobie radzi, i jest taki mało przebojowy 13.gif

Trzymajcie kciuki, żebyśmy go w miarę szybko z tego wyciągnęli.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 10 sty 2008 - 08:43
Post #10

Lila, Ola - zdrowia zyczę Waszym "prawie" sześciolatkom.
Michał na razie zdrowy, ale cos chyba wydarzyło się złego w przedszkolu, bo codziennie rano mam regularny płacz przed wyjściem do przedszkola. Później jest ok, po południu dziecko wychodzi całe szczęśliwe i zadowolone, ale każdy poranek to porażka 13.gif Byłam u psychologa (na razie sama), za dwa tygodnie idę z Michałem (przy okazji załatwimy gotowośc szkolną icon_wink.gif ). Dziś mam rozmowę z wychowawczynią w przedszkolu (dzień kontaktów indywidualnych). Szkoda mi tego mojego dziecka. ale chyba sporo w tym mojej winy 32.gif cały czas traktuję go jak malucha (a psycholog do tego dokłada "syndrom młodszego dziecka w rodzinie" - u nas dodatkowo duzo młodszego).
Ech, trudne to wszystko.
Zwłaszcza, że Michał jest bardzo wrazliwy, nie ze wszystkimi emocjami sobie radzi, i jest taki mało przebojowy 13.gif

Trzymajcie kciuki, żebyśmy go w miarę szybko z tego wyciągnęli.

--------------------



mamboo
czw, 10 sty 2008 - 09:11
Trzymam kciuki za wszystkich chorych - żeby jak najszybciej wyzdrowieli i jak najlepiej znosili dolegliwości.
Niestety Kalina też chora. Dopadła ją wyjątkowo paskudna jelitówka. Na szczęście dużo pije. Niesety jeżeli jej nie przejdzie to ominie ją przedszkolne przedstawienie 41.gif
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post czw, 10 sty 2008 - 09:11
Post #11

Trzymam kciuki za wszystkich chorych - żeby jak najszybciej wyzdrowieli i jak najlepiej znosili dolegliwości.
Niestety Kalina też chora. Dopadła ją wyjątkowo paskudna jelitówka. Na szczęście dużo pije. Niesety jeżeli jej nie przejdzie to ominie ją przedszkolne przedstawienie 41.gif


--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
Monika ww
czw, 10 sty 2008 - 09:14
Ela, trzymam kciuki.

Zdrówka dla wszystkich życzę.

Moje dzieci zdrowe, Maja nie moze sie juz doczekać balu karnawałowego 03.gif
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post czw, 10 sty 2008 - 09:14
Post #12

Ela, trzymam kciuki.

Zdrówka dla wszystkich życzę.

Moje dzieci zdrowe, Maja nie moze sie juz doczekać balu karnawałowego 03.gif
mamuśka.chłidz...
czw, 10 sty 2008 - 10:50
mamboo u nas niestety jasełka odbyły się bez moich dzielnych przedszkolaków. Bal maja w przyszłym tygodniu, więc chyba się uda.
mamuśka.chłidz...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,955
Dołączył: sob, 21 sie 04 - 08:42
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,027

GG:


post czw, 10 sty 2008 - 10:50
Post #13

mamboo u nas niestety jasełka odbyły się bez moich dzielnych przedszkolaków. Bal maja w przyszłym tygodniu, więc chyba się uda.

--------------------
Arturek (7.07.2002), Idusia (14.06.2004) oraz
Aleksander (2.11.2006)
dorothyz
czw, 10 sty 2008 - 13:52
CYTAT(addera @ czw, 10 sty 2008 - 10:43) *
Zwłaszcza, że Michał jest bardzo wrazliwy, nie ze wszystkimi emocjami sobie radzi, i jest taki mało przebojowy 13.gif

Trzymajcie kciuki, żebyśmy go w miarę szybko z tego wyciągnęli.


Chyba wiem o czym mówisz. Mam/miałam z Zuzką ten sam problem. Jest już o niebo lepiej ale tzw.'walka" trwa cały czas, chociaz radzi sobie juz duzo lepiej i praktycznie każdego dnia jest lepiej. W przypadku dzieci wrażliwych i/lub mało przebojowych, którym brakuje pewności siebie, sporo zalezy od nas rodziców- bo to jak im pomożemy zaowocuje (albo i nie) w przyszłości. trzymam kciuki za szybkie "wyciągnięcie" Michała z "tego" ale na rychły cud bym nie liczyła, raczej pogodziła się z tym jaki jest i uzbroiła się w ogromna cierpliwość. 100% akceptacji i nic na siłę- ot cały sekret.
Powodzenia. Będzie dobrze.
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post czw, 10 sty 2008 - 13:52
Post #14

CYTAT(addera @ czw, 10 sty 2008 - 10:43) *
Zwłaszcza, że Michał jest bardzo wrazliwy, nie ze wszystkimi emocjami sobie radzi, i jest taki mało przebojowy 13.gif

Trzymajcie kciuki, żebyśmy go w miarę szybko z tego wyciągnęli.


Chyba wiem o czym mówisz. Mam/miałam z Zuzką ten sam problem. Jest już o niebo lepiej ale tzw.'walka" trwa cały czas, chociaz radzi sobie juz duzo lepiej i praktycznie każdego dnia jest lepiej. W przypadku dzieci wrażliwych i/lub mało przebojowych, którym brakuje pewności siebie, sporo zalezy od nas rodziców- bo to jak im pomożemy zaowocuje (albo i nie) w przyszłości. trzymam kciuki za szybkie "wyciągnięcie" Michała z "tego" ale na rychły cud bym nie liczyła, raczej pogodziła się z tym jaki jest i uzbroiła się w ogromna cierpliwość. 100% akceptacji i nic na siłę- ot cały sekret.
Powodzenia. Będzie dobrze.

--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

addera
czw, 10 sty 2008 - 14:03
Dorota, wiem, ze łatwo nie będzie, ale mi zależy.
Akceptuje to, że jest taki, ale wiesz, nie chciałabym, żeby emocje zwyciężyły nad intelektem (nie wiem czy jasno się wyrażam), nasza psycholog uważa, że trzeba pracować, żeby nie okazało sie, że emocje tak bardzo go hamują, że wykorzystuje tylko 60 % posiadanych umiejętności 41.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 10 sty 2008 - 14:03
Post #15

Dorota, wiem, ze łatwo nie będzie, ale mi zależy.
Akceptuje to, że jest taki, ale wiesz, nie chciałabym, żeby emocje zwyciężyły nad intelektem (nie wiem czy jasno się wyrażam), nasza psycholog uważa, że trzeba pracować, żeby nie okazało sie, że emocje tak bardzo go hamują, że wykorzystuje tylko 60 % posiadanych umiejętności 41.gif

--------------------



cydorka
czw, 10 sty 2008 - 14:51
Janecki też chory, dziś się w nocy obudził z temp.. a we wtorek przedstawienie, we czwartek bal
czarna rozpacz
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post czw, 10 sty 2008 - 14:51
Post #16

Janecki też chory, dziś się w nocy obudził z temp.. a we wtorek przedstawienie, we czwartek bal
czarna rozpacz
cyd
dorothyz
piÄ…, 11 sty 2008 - 11:20
CYTAT(addera @ czw, 10 sty 2008 - 16:03) *
Dorota, wiem, ze łatwo nie będzie, ale mi zależy.
Akceptuje to, że jest taki, ale wiesz, nie chciałabym, żeby emocje zwyciężyły nad intelektem (nie wiem czy jasno się wyrażam), nasza psycholog uważa, że trzeba pracować, żeby nie okazało sie, że emocje tak bardzo go hamują, że wykorzystuje tylko 60 % posiadanych umiejętności 41.gif


Rozumiem, i będę trzymać kciuki żeby Michał przezwycieżył to. Myslę że wszystko jest na dobrej drodze, najwazniejsze że nie jest sam ze swoimi emocjami i że wiesz co robić. Będzie dobrze. A powiedz Michał zawsze taki był, czy może uaktywniło się to np. w momencie pójścia do przedszkola?
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post piÄ…, 11 sty 2008 - 11:20
Post #17

CYTAT(addera @ czw, 10 sty 2008 - 16:03) *
Dorota, wiem, ze łatwo nie będzie, ale mi zależy.
Akceptuje to, że jest taki, ale wiesz, nie chciałabym, żeby emocje zwyciężyły nad intelektem (nie wiem czy jasno się wyrażam), nasza psycholog uważa, że trzeba pracować, żeby nie okazało sie, że emocje tak bardzo go hamują, że wykorzystuje tylko 60 % posiadanych umiejętności 41.gif


Rozumiem, i będę trzymać kciuki żeby Michał przezwycieżył to. Myslę że wszystko jest na dobrej drodze, najwazniejsze że nie jest sam ze swoimi emocjami i że wiesz co robić. Będzie dobrze. A powiedz Michał zawsze taki był, czy może uaktywniło się to np. w momencie pójścia do przedszkola?


--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

aluc

Go??







post piÄ…, 11 sty 2008 - 18:44
Post #18

Maks po szczepieniu - jak sam podkreśla, cały czas się uśmiechał icon_biggrin.gif następnego dnia jednak odczyn poszczepienny w pełnym wymiarze, tylko gorączki nie miał

jeszcze trochę urósł - ma 117 cm, a waży całe 20 kilo 06.gif
pediatra wypełniła również kwitek do szkoły i startujemy z tym koksem już oficjalnie

no i byłabym zapomniała - stracił pierwszego zęba i następne trzy są "w drodze 06.gif "
cydorka
sob, 12 sty 2008 - 14:27
CYTAT(aluc @ piÄ…, 11 sty 2008 - 18:44) *
Maks po szczepieniu - jak sam podkreśla, cały czas się uśmiechał icon_biggrin.gif następnego dnia jednak odczyn poszczepienny w pełnym wymiarze, tylko gorączki nie miał

jeszcze trochę urósł - ma 117 cm, a waży całe 20 kilo 06.gif
pediatra wypełniła również kwitek do szkoły i startujemy z tym koksem już oficjalnie

no i byłabym zapomniała - stracił pierwszego zęba i następne trzy są "w drodze 06.gif "


a jakie to szczepienie aluc? bo ja jakoÅ› nie panuje nad tym

Janecki 115 i 21 kg
a do zębów u nas daleko, w tym tyg wylazła nam dopiero 1 "6"

cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post sob, 12 sty 2008 - 14:27
Post #19

CYTAT(aluc @ piÄ…, 11 sty 2008 - 18:44) *
Maks po szczepieniu - jak sam podkreśla, cały czas się uśmiechał icon_biggrin.gif następnego dnia jednak odczyn poszczepienny w pełnym wymiarze, tylko gorączki nie miał

jeszcze trochę urósł - ma 117 cm, a waży całe 20 kilo 06.gif
pediatra wypełniła również kwitek do szkoły i startujemy z tym koksem już oficjalnie

no i byłabym zapomniała - stracił pierwszego zęba i następne trzy są "w drodze 06.gif "


a jakie to szczepienie aluc? bo ja jakoÅ› nie panuje nad tym

Janecki 115 i 21 kg
a do zębów u nas daleko, w tym tyg wylazła nam dopiero 1 "6"

cyd
aluc

Go??







post nie, 13 sty 2008 - 23:38
Post #20

łooo jezu, żebym ja to wiedziała

polio łykane i coś tam wstrzykiwane, wiem, że wychodzę na jakiegoś jełopa, ale pielęgniarka szczepienna tego mi pilnuje i dzwoni z propozycją terminu, teraz mam już u chłopaków kilkuletnie przerwy pomiędzy dawkami i też tego nie pilnuję sama
> Prawie i już szeÅ›ciolatki :-), kolejny rok czas zacząć
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 06:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama