Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Panie sprzatające w przedszkolu

, czy przesadzam?
> , czy przesadzam?
renata19750702
śro, 08 wrz 2010 - 10:38
Wczoraj po raz trzeci (na pięć dni, podczas których Jasiek był w przedszkolu) zastałam taką sytuację: odbieram młodego godzina - 15.20. Dzieci w liczbie około 10-ciu siedzą w kręgu z wychowawcą na podłodze (co mi nie przeszkadza i nie jest tematem niniejszego postu). Cała sala posprzątana, krzesełka postawione na stolikach, tam gdzie nie ma wykładziny, umyta mokra podłoga. Do tego na sali niesamowity hałas z włączonego odkurzacza. Wczoraj Pani wychowawczyni o czymś mnie informuje z odległości około 4 metrów, tylko, że przez ten hałas ja nic nie słyszę - wpatruję się więc pilnie w jej usta z nadzieją, że odczytam, co ma mi do powiedzenia. I chyba właśnie to przelało czarę - co to za porządki, żeby Pani sprzątająca sprzątała w trakcie pracy przedszkola?
Dodam, że przedszkole jest w bardzo dużej szkole, samych oddziałów przedszkolnych jest osiem. Na tym samym piętrze jeszcze klasy "0", "I" i "II". Jest więc gdzie sprzątać, zanim salę opuszczą przedszkolaki i zazwyczaj kręci się tam więcej niż jedna sprzątająca. Jutro zebranie rodziców i zamierzam o tym powiedzieć. Koleżanka mówi mi jednak, że przesadzam. Czy rzeczywiście?
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post śro, 08 wrz 2010 - 10:38
Post #1

Wczoraj po raz trzeci (na pięć dni, podczas których Jasiek był w przedszkolu) zastałam taką sytuację: odbieram młodego godzina - 15.20. Dzieci w liczbie około 10-ciu siedzą w kręgu z wychowawcą na podłodze (co mi nie przeszkadza i nie jest tematem niniejszego postu). Cała sala posprzątana, krzesełka postawione na stolikach, tam gdzie nie ma wykładziny, umyta mokra podłoga. Do tego na sali niesamowity hałas z włączonego odkurzacza. Wczoraj Pani wychowawczyni o czymś mnie informuje z odległości około 4 metrów, tylko, że przez ten hałas ja nic nie słyszę - wpatruję się więc pilnie w jej usta z nadzieją, że odczytam, co ma mi do powiedzenia. I chyba właśnie to przelało czarę - co to za porządki, żeby Pani sprzątająca sprzątała w trakcie pracy przedszkola?
Dodam, że przedszkole jest w bardzo dużej szkole, samych oddziałów przedszkolnych jest osiem. Na tym samym piętrze jeszcze klasy "0", "I" i "II". Jest więc gdzie sprzątać, zanim salę opuszczą przedszkolaki i zazwyczaj kręci się tam więcej niż jedna sprzątająca. Jutro zebranie rodziców i zamierzam o tym powiedzieć. Koleżanka mówi mi jednak, że przesadzam. Czy rzeczywiście?

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Agnieszka AZJ
śro, 08 wrz 2010 - 10:48
Nie przesadzasz.

Jesli dzieci jest już mało, to moga połączyć grupy i sprzątac wolne sale, ale nie powinny sprzątać sali, w której są dzieci.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 10:48
Post #2

Nie przesadzasz.

Jesli dzieci jest już mało, to moga połączyć grupy i sprzątac wolne sale, ale nie powinny sprzątać sali, w której są dzieci.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Fragosia
śro, 08 wrz 2010 - 11:02
Nie przesadzasz.

A jeżeli dodatkowo masz dziecko alergiczne to współczuję serdecznie roztropności Pań sprzątających.
W trakcie odkurzania (jezeli to nie jest odkurzacz wodny) moga przeciez unosić się w powietrzu duże ilosci kurzu.



Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 11:02
Post #3

Nie przesadzasz.

A jeżeli dodatkowo masz dziecko alergiczne to współczuję serdecznie roztropności Pań sprzątających.
W trakcie odkurzania (jezeli to nie jest odkurzacz wodny) moga przeciez unosić się w powietrzu duże ilosci kurzu.





--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
hana04
śro, 08 wrz 2010 - 11:37
Zdesydowanie nie przesadzasz!!!

Nie mam pojęcia skąd takie pomysły.Skoro dziecko jest w sali ma prawo w pełni z niej korzystać, może niedługo powiedzą ,że toaleta jest do 12.00 bo póżniej pani sprząta 21.gif
hana04


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 63
Dołączył: nie, 10 sty 10 - 22:25
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 31,009




post śro, 08 wrz 2010 - 11:37
Post #4

Zdesydowanie nie przesadzasz!!!

Nie mam pojęcia skąd takie pomysły.Skoro dziecko jest w sali ma prawo w pełni z niej korzystać, może niedługo powiedzą ,że toaleta jest do 12.00 bo póżniej pani sprząta 21.gif
ewita 77
śro, 08 wrz 2010 - 11:43
Też by mnie taka sytuacja ruszyła.
Tylko,że Ja bym już o owej sytuacji rozmawiała z panią i ją wyjaśniła .Nie lubię gdy leży mi coś na wątrobie.

Ten post edytował ewita 77 śro, 08 wrz 2010 - 11:43
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 11:43
Post #5

Też by mnie taka sytuacja ruszyła.
Tylko,że Ja bym już o owej sytuacji rozmawiała z panią i ją wyjaśniła .Nie lubię gdy leży mi coś na wątrobie.

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
renata19750702
śro, 08 wrz 2010 - 11:48
Nie zareagowałam, bo mnie samą ta cała sytuacja zaskoczyła. Dodam, że w tamtym roku Jasiek chodził do tego samego przedszkola, tyle, że jego sala znajdowała się w drugim skrzydle budynku i tam nigdy nic takiego nie miało miejsca.

Ten post edytował renata19750702 śro, 08 wrz 2010 - 11:50
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post śro, 08 wrz 2010 - 11:48
Post #6

Nie zareagowałam, bo mnie samą ta cała sytuacja zaskoczyła. Dodam, że w tamtym roku Jasiek chodził do tego samego przedszkola, tyle, że jego sala znajdowała się w drugim skrzydle budynku i tam nigdy nic takiego nie miało miejsca.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Irenka.
śro, 08 wrz 2010 - 14:12
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 08 Sep 2010 - 11:48) *
Nie przesadzasz.

Jesli dzieci jest już mało, to moga połączyć grupy i sprzątac wolne sale, ale nie powinny sprzątać sali, w której są dzieci.


Dokładnie. W przedszkolu Wiki tak się dzieje. To znaczy zbierają dzieci w jednej sali- czy w tym czasie odbywa się sprzątanie innych to nie wiem, małą z przedszkola odbiera babcia.
Irenka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,356
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:34
Skąd: Krosno
Nr użytkownika: 17,272

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 14:12
Post #7

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 08 Sep 2010 - 11:48) *
Nie przesadzasz.

Jesli dzieci jest już mało, to moga połączyć grupy i sprzątac wolne sale, ale nie powinny sprzątać sali, w której są dzieci.


Dokładnie. W przedszkolu Wiki tak się dzieje. To znaczy zbierają dzieci w jednej sali- czy w tym czasie odbywa się sprzątanie innych to nie wiem, małą z przedszkola odbiera babcia.


--------------------




skanna
śro, 08 wrz 2010 - 15:35
Nie przesadzasz.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 08 wrz 2010 - 15:35
Post #8

Nie przesadzasz.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Agnieszka Kamila
śro, 08 wrz 2010 - 15:45
nie przesadzasz, po pierwsze odkurzanie przy dzieciach jest niezdrowe, po drugie skoro dziecko jest w przedszkolu do którejś tam godziny i za to ma opłacony pobyt to do końca powinno miec w nim święty spokój, i warunki do zabawy,
Agnieszka Kamila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,290
Dołączył: pon, 27 sie 07 - 20:41
Skąd: Gliwice
Nr użytkownika: 15,962

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 15:45
Post #9

nie przesadzasz, po pierwsze odkurzanie przy dzieciach jest niezdrowe, po drugie skoro dziecko jest w przedszkolu do którejś tam godziny i za to ma opłacony pobyt to do końca powinno miec w nim święty spokój, i warunki do zabawy,
mama_do_kwadratu
śro, 08 wrz 2010 - 16:06
Oczywiście, że nie przesadzasz.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 08 wrz 2010 - 16:06
Post #10

Oczywiście, że nie przesadzasz.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Pysiaczek
śro, 08 wrz 2010 - 17:14
Na pewno w przedszkolu tak jak i żlobku zostaje jedna pani, która ma dyzur do 18 stej i moglaby po opuszczeniu przez wszystkie dzieci posprzatać te ostatnia salę....Troszkę chęci - niestety niektórym tego brak.
Pysiaczek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,137
Dołączył: czw, 28 cze 07 - 13:16
Skąd: Lubin
Nr użytkownika: 15,166

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 17:14
Post #11

Na pewno w przedszkolu tak jak i żlobku zostaje jedna pani, która ma dyzur do 18 stej i moglaby po opuszczeniu przez wszystkie dzieci posprzatać te ostatnia salę....Troszkę chęci - niestety niektórym tego brak.

--------------------
Justyna - mama Julki



Joanna 81
śro, 08 wrz 2010 - 18:30
renata 10.gif 10.gif 37.gif z pewnością porozmawiałabym z wychowawcą grupy. Skoro przedszkole czynne do 16, to dlaczego o 15.00 ktoś po sali między dziećmi biega z odkurzaczem i niemiłosiernie hałasuje! Jak dla mnie nie do pomyślenia, absolutnie nie przesadzasz. Może nie Tobie jednej taki stan rzeczy nie odpowiada, ale nikt się nie chce odzywać ....
Z czystej ciekawości zapytałabym jak to możliwe i czy to odkurzanie konieczne akurat wtedy, gdy siedzą tam dzieci ...
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 08 wrz 2010 - 18:30
Post #12

renata 10.gif 10.gif 37.gif z pewnością porozmawiałabym z wychowawcą grupy. Skoro przedszkole czynne do 16, to dlaczego o 15.00 ktoś po sali między dziećmi biega z odkurzaczem i niemiłosiernie hałasuje! Jak dla mnie nie do pomyślenia, absolutnie nie przesadzasz. Może nie Tobie jednej taki stan rzeczy nie odpowiada, ale nikt się nie chce odzywać ....
Z czystej ciekawości zapytałabym jak to możliwe i czy to odkurzanie konieczne akurat wtedy, gdy siedzą tam dzieci ...

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Asa
śro, 08 wrz 2010 - 22:46
Nie przesadzasz.
A
Asa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 862
Dołączył: śro, 10 maj 06 - 21:37
Skąd: W-wa
Nr użytkownika: 5,809




post śro, 08 wrz 2010 - 22:46
Post #13

Nie przesadzasz.
A

--------------------
A 2006
D 2008
T 2008
aj80
czw, 09 wrz 2010 - 10:09
Ja bym na pewno poruszyła sprawę na zebraniu, może wtedy by więcej rodziców to ruszyło.
aj80


Grupa: Zbanowani
Postów: 2,770
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 13:19
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 6,789

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 10:09
Post #14

Ja bym na pewno poruszyła sprawę na zebraniu, może wtedy by więcej rodziców to ruszyło.

--------------------
Grze? 19.04.2004

Kasia 15.01.2009

Mama Anio?ka Marcinka ur. w 29tygodniu (27.03-31.03.2007)
A_KA
czw, 09 wrz 2010 - 10:33
Oczywiście nie przesadzasz.

Ja bym jednak do zebrania nie czekała. Poruszyłabym sprawę jak najszybciej u wychowawcy. A jeśli to by nie pomogło drążyłabym sprawę dalej. Niby dlaczego moje dziecko zamiast się bawić w spokoju - ma słuchać odkurzacza?
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post czw, 09 wrz 2010 - 10:33
Post #15

Oczywiście nie przesadzasz.

Ja bym jednak do zebrania nie czekała. Poruszyłabym sprawę jak najszybciej u wychowawcy. A jeśli to by nie pomogło drążyłabym sprawę dalej. Niby dlaczego moje dziecko zamiast się bawić w spokoju - ma słuchać odkurzacza?

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
mari_emzet
czw, 09 wrz 2010 - 10:43
Wczoraj byłam odebrać córkę mojej kuzynki z przedszkola. Było parę min.po 16. Jak w końcu znalazłam salę, w której miała być W. usłyszałam odkurzacz. Od razu pomyślałam o tym wątku icon_smile.gif Ale dzieciaki były na korytarzu (gdzie jest dywan, dużo zabawek - jakby druga część sali) i nie siedziały zamknięte z odkurzaczem. Pani sprzątająca zamknęła drzwi, żeby nie było głośno, i żeby dzieci nie biegały. Jak wszystkie dzieciaki poszły już, to ta Pani wyszła z odkurzaczem na korytarz. Według mnie dobrze się zachowała, bo dzieci nie biegały między odkurzaczem a zabawkami. Natomiast w przypadku wyżej opisanym przez Renatę, jest to niedopuszczalne! I nawet gdyby nie chodziło o moje dziecko, ja bym zwróciła uwagę.
mari_emzet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 771
Dołączył: śro, 07 kwi 10 - 12:07
Skąd: Szczecin
Nr użytkownika: 32,424

GG:


post czw, 09 wrz 2010 - 10:43
Post #16

Wczoraj byłam odebrać córkę mojej kuzynki z przedszkola. Było parę min.po 16. Jak w końcu znalazłam salę, w której miała być W. usłyszałam odkurzacz. Od razu pomyślałam o tym wątku icon_smile.gif Ale dzieciaki były na korytarzu (gdzie jest dywan, dużo zabawek - jakby druga część sali) i nie siedziały zamknięte z odkurzaczem. Pani sprzątająca zamknęła drzwi, żeby nie było głośno, i żeby dzieci nie biegały. Jak wszystkie dzieciaki poszły już, to ta Pani wyszła z odkurzaczem na korytarz. Według mnie dobrze się zachowała, bo dzieci nie biegały między odkurzaczem a zabawkami. Natomiast w przypadku wyżej opisanym przez Renatę, jest to niedopuszczalne! I nawet gdyby nie chodziło o moje dziecko, ja bym zwróciła uwagę.
renata19750702
czw, 09 wrz 2010 - 22:25
Otóż poruszyłam temat na zebraniu, na którym stawiło się aż 7 rodziców (na 20-to osobową grupę dzieciaków). Panie wychowawczynie zdziwione icon_eek.gif , że wogóle może to komuś przeszkadzać. W każdym razie podobno, to nie one zarządzają taki porządek, coś mętnie tłumaczyły o napiętym grafiku pań sprzątających, ale temat obiecały poruszyć u osób odpowiedzialnych. Jeśli nic się nie zmieni, pójdę prosto do pani dyrektor. Przypuszczam, że panie sprzątające same sobie tak ustaliły (bo im wygodnie), a zarządzający placówką nie ma o tym pojęcia, bo przed 15.00 wychodzi z pracy.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post czw, 09 wrz 2010 - 22:25
Post #17

Otóż poruszyłam temat na zebraniu, na którym stawiło się aż 7 rodziców (na 20-to osobową grupę dzieciaków). Panie wychowawczynie zdziwione icon_eek.gif , że wogóle może to komuś przeszkadzać. W każdym razie podobno, to nie one zarządzają taki porządek, coś mętnie tłumaczyły o napiętym grafiku pań sprzątających, ale temat obiecały poruszyć u osób odpowiedzialnych. Jeśli nic się nie zmieni, pójdę prosto do pani dyrektor. Przypuszczam, że panie sprzątające same sobie tak ustaliły (bo im wygodnie), a zarządzający placówką nie ma o tym pojęcia, bo przed 15.00 wychodzi z pracy.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Joanna 81
pią, 10 wrz 2010 - 06:36
Juź nie raz widziałam taką samowolę u pań sprzątających szkołę. Dzieci na zajęciach popołudniowych, a ona z miotłą gania i zamiata pod ich nogami, bo ona MUSI 29.gif
Sądzę, żę faktycznie góra nie wie, co czyni dół. Zrobiłabym podobnie - jeśli sytuacja się nie zmieni, poszłabym do dyrektora.
Pozdrawiam
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post pią, 10 wrz 2010 - 06:36
Post #18

Juź nie raz widziałam taką samowolę u pań sprzątających szkołę. Dzieci na zajęciach popołudniowych, a ona z miotłą gania i zamiata pod ich nogami, bo ona MUSI 29.gif
Sądzę, żę faktycznie góra nie wie, co czyni dół. Zrobiłabym podobnie - jeśli sytuacja się nie zmieni, poszłabym do dyrektora.
Pozdrawiam

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
mamax2
pią, 10 wrz 2010 - 07:37
oj skąd ja to znam?- u nas w przedszkolu jest to samo icon_sad.gif
mamax2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 460
Dołączył: czw, 30 wrz 04 - 07:12
Skąd: Beskid Żywiecki
Nr użytkownika: 2,138

GG:


post pią, 10 wrz 2010 - 07:37
Post #19

oj skąd ja to znam?- u nas w przedszkolu jest to samo icon_sad.gif

--------------------


chaton_ania
wto, 12 paź 2010 - 20:58
U Oli w przedszkolu nie ma czegos takiego. Panie do sprzatania co sa to jedynie mopuja podloge jak jakis maluch ma wpadke, a tak nie maja prawa myc podlog do godziny 17, a jesli w sali jest jeszcze jakiekolwiek dziecko to nie ma prawa myc podlogi ani odkurzac.

I jak dla mnie to jest normalne!!
chaton_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,173
Dołączył: sob, 29 wrz 07 - 13:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 16,363

GG:


post wto, 12 paź 2010 - 20:58
Post #20

U Oli w przedszkolu nie ma czegos takiego. Panie do sprzatania co sa to jedynie mopuja podloge jak jakis maluch ma wpadke, a tak nie maja prawa myc podlog do godziny 17, a jesli w sali jest jeszcze jakiekolwiek dziecko to nie ma prawa myc podlogi ani odkurzac.

I jak dla mnie to jest normalne!!

--------------------


(*) 10tc.

> Panie sprzatające w przedszkolu, czy przesadzam?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 00:48
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama