Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

jednokierunkowe ścieżki rowerowe, kontrapasy

, kto to wymyślił?
> , kto to wymyÅ›liÅ‚?
Ciocia Magda
śro, 12 cze 2013 - 08:49
hej, może Wy mnie naprostujecie, bo nie potrafię zrozumieć organizacji ruchu rowerowego w mieście. Zawsze mi się wydawało, że celem budowania/malowania pasów rowerowych jest oddzielenie różnych rodzajów ruchu - pieszego, rowerowego i samochodowego. A tymczasem kontrapas to jakby zbudować pół ścieżki - mimo że spokojnie wyminie się na nim dwóch rowerzystów, to jeździ się nim w jednym kierunku a pozostali jeżdżą z samochodami, tak jak było wcześniej. Serce się kroi bo kontrapasy są pięknie wymalowane, bezpieczne - ale nie dla wszystkich.

Inny temat to jednokierunkowe ścieżki rowerowe - mam taką na swojej trasie do miasta: dość szeroka ulica, i po obu stronach (przy chodniku) jednokierunkowe pasy. Niestety mi w obu kierunkach (do miasta i z) bardziej pasuje poruszanie się po jednej i tej samej stronie, a mąż mi się burzy, że jeżdżę "pod prąd" (z masą innych rowerzystów, z którymi bez problemu mijamy się na ścieżce). Jak sobie pomyślę, że mam podjeżdżać do przejścia dla pieszych, naciskać przycisk i czekać dwie zmiany świateł aż wreszcie zapali się zielone dla pieszych i rowerów, a potem 500 metrów dalej znowu czekać na zielone wracając na tę stronę ulicy, na której zaczęłam jazdę - to wybieram jazdę "pod prąd".

No i źle mi z tym, bo przecież jak jeżdżę samochodem, to nie kontestuję jednokierunkowych ulic czy zakazów wjazdu - ale czuję w sobie bunt na ten bezsens. Dla mnie to marnowanie potencjału jaki daje rower. A Wy? Jeździcie po mieście rowerem? U Was też są takie cudne rozwiązania?

Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post śro, 12 cze 2013 - 08:49
Post #1

hej, może Wy mnie naprostujecie, bo nie potrafię zrozumieć organizacji ruchu rowerowego w mieście. Zawsze mi się wydawało, że celem budowania/malowania pasów rowerowych jest oddzielenie różnych rodzajów ruchu - pieszego, rowerowego i samochodowego. A tymczasem kontrapas to jakby zbudować pół ścieżki - mimo że spokojnie wyminie się na nim dwóch rowerzystów, to jeździ się nim w jednym kierunku a pozostali jeżdżą z samochodami, tak jak było wcześniej. Serce się kroi bo kontrapasy są pięknie wymalowane, bezpieczne - ale nie dla wszystkich.

Inny temat to jednokierunkowe ścieżki rowerowe - mam taką na swojej trasie do miasta: dość szeroka ulica, i po obu stronach (przy chodniku) jednokierunkowe pasy. Niestety mi w obu kierunkach (do miasta i z) bardziej pasuje poruszanie się po jednej i tej samej stronie, a mąż mi się burzy, że jeżdżę "pod prąd" (z masą innych rowerzystów, z którymi bez problemu mijamy się na ścieżce). Jak sobie pomyślę, że mam podjeżdżać do przejścia dla pieszych, naciskać przycisk i czekać dwie zmiany świateł aż wreszcie zapali się zielone dla pieszych i rowerów, a potem 500 metrów dalej znowu czekać na zielone wracając na tę stronę ulicy, na której zaczęłam jazdę - to wybieram jazdę "pod prąd".

No i źle mi z tym, bo przecież jak jeżdżę samochodem, to nie kontestuję jednokierunkowych ulic czy zakazów wjazdu - ale czuję w sobie bunt na ten bezsens. Dla mnie to marnowanie potencjału jaki daje rower. A Wy? Jeździcie po mieście rowerem? U Was też są takie cudne rozwiązania?



--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet

Posty w temacie
Magda EZ   jednokierunkowe Å›cieżki rowerowe, kontrapasy   Å›ro, 12 cze 2013 - 08:49
mÅ‚odziutka   Tak na szybko, bo muszÄ™ wychodzić. Kontrapasy u ...   Å›ro, 12 cze 2013 - 09:03
Silije   JeÅ›li mamy temat rowerowy, to czy ja też mogÄ™ z...   Å›ro, 12 cze 2013 - 10:01
Mafia   Docieramy z Dominikiem do przedszkola rowerami. Pr...   Å›ro, 12 cze 2013 - 11:50
mÅ‚odziutka   Z maÅ‚ym dzieckiem możesz jechać chodnikiem. Sam...   Å›ro, 12 cze 2013 - 13:13
Graz   Tutaj rowery FAQ: https://polskanarowery.sport.pl/...   sob, 29 cze 2013 - 17:41
dasza   ja w ogóle nie jeżdżę po jezdni, chyba tylko w...   sob, 29 cze 2013 - 18:19
inn3r   Na kontrapasach jest przeciez zdecydowanie bezpiec...   nie, 17 lis 2013 - 22:16
MartaBac   Też jestem tego zdania. Kontrapasy zdecydowanie z...   sob, 29 mar 2014 - 14:02
Mariola***   Ja jeżdżę po drogach z reguÅ‚y, ale zbrzydÅ‚o m...   sob, 29 mar 2014 - 15:32
> jednokierunkowe Å›cieżki rowerowe, kontrapasy, kto to wymyÅ›liÅ‚?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 14:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama