Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Prawie i już czterolatki

, 2006 w 2010 roku
> , 2006 w 2010 roku
gerda
sob, 13 lut 2010 - 14:49
Moje przedszkolne dziecko zdążyło nawet już polubić przedszkole, po pierwszym okresie kiedy była absolutnie na nie, ale choruje tak bardzo, że ostatnie półtora miesiąca siedzi w domu. Co zrobic z katarem który trwa już prawie cztery miesiące? Brała już nawet krople antybiotykowe do nosa, ale to pomogło o tyle że widziałam ją jeden dzień bez kataru, a to trochę mało.
gerda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 227
Dołączył: śro, 04 paź 06 - 18:22
Nr użytkownika: 7,817




post sob, 13 lut 2010 - 14:49
Post #21

Moje przedszkolne dziecko zdążyło nawet już polubić przedszkole, po pierwszym okresie kiedy była absolutnie na nie, ale choruje tak bardzo, że ostatnie półtora miesiąca siedzi w domu. Co zrobic z katarem który trwa już prawie cztery miesiące? Brała już nawet krople antybiotykowe do nosa, ale to pomogło o tyle że widziałam ją jeden dzień bez kataru, a to trochę mało.

--------------------
[url=https://www.TickerFactory.com/]
Malmao
nie, 14 lut 2010 - 20:07
CYTAT(Aga H @ Fri, 12 Feb 2010 - 14:48) *
Mam nadzieję, że zacznie się tu jakoś fajnie dziać, bo ostatnio coraz mniej mnie na maluchach właśnie dlatego, że trudno się gdzieś zadomowić.

Mnie też trudno było się gdzieś zadomowić, ale trafiłam na wątek ciążowy 06.gif 43.gif

gerda, piękne ma Twoja córeczka imię! co do katarku to nie wiem co poradzić... reklamują jakieś plasterki na piżamkę ale ja nie wiem, nigdy tego nie używaliśmy
Malmao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 403
Dołączył: nie, 17 wrz 06 - 22:31
Nr użytkownika: 7,534




post nie, 14 lut 2010 - 20:07
Post #22

CYTAT(Aga H @ Fri, 12 Feb 2010 - 14:48) *
Mam nadzieję, że zacznie się tu jakoś fajnie dziać, bo ostatnio coraz mniej mnie na maluchach właśnie dlatego, że trudno się gdzieś zadomowić.

Mnie też trudno było się gdzieś zadomowić, ale trafiłam na wątek ciążowy 06.gif 43.gif

gerda, piękne ma Twoja córeczka imię! co do katarku to nie wiem co poradzić... reklamują jakieś plasterki na piżamkę ale ja nie wiem, nigdy tego nie używaliśmy

--------------------
O. (2006) F. (2007) B. (2010)



RAZEM.
Agga
pon, 15 lut 2010 - 18:27
I jak tam przedszkolaki? Nas dziś tak zasypało,że ledwo doszliśmy do przedszkola. Sypie u nas od dwóch dni praktycznie 24 h na dobę i końca nie widać.Wczoraj pojechaliśmy na działkę za kraków, to wpadliśmy tak że nawet zakłądając łańcuchy nie mogliśmy wyjechać, i 2 godziny czekaliśmy na pomoc drogową żeby nas wydostali he he.

Ten post edytował Agga pon, 15 lut 2010 - 19:24
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post pon, 15 lut 2010 - 18:27
Post #23

I jak tam przedszkolaki? Nas dziś tak zasypało,że ledwo doszliśmy do przedszkola. Sypie u nas od dwóch dni praktycznie 24 h na dobę i końca nie widać.Wczoraj pojechaliśmy na działkę za kraków, to wpadliśmy tak że nawet zakłądając łańcuchy nie mogliśmy wyjechać, i 2 godziny czekaliśmy na pomoc drogową żeby nas wydostali he he.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Malmao
pon, 22 lut 2010 - 20:41
A u nas w poniedziałek pierwszy raz było widać normalnie chodnik! Wszystko tonęło w wodzie, a w nocy -8 i znów wszystko zmroziło, że szklanka okropna, dziś znów wszystko wpływa.... i tak w kółko... wiosny!
Malmao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 403
Dołączył: nie, 17 wrz 06 - 22:31
Nr użytkownika: 7,534




post pon, 22 lut 2010 - 20:41
Post #24

A u nas w poniedziałek pierwszy raz było widać normalnie chodnik! Wszystko tonęło w wodzie, a w nocy -8 i znów wszystko zmroziło, że szklanka okropna, dziś znów wszystko wpływa.... i tak w kółko... wiosny!

--------------------
O. (2006) F. (2007) B. (2010)



RAZEM.
Malmao
czw, 01 kwi 2010 - 16:54
U nas wiosna, ciepełko i słoneczko icon_smile.gif a jak u was?
Malmao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 403
Dołączył: nie, 17 wrz 06 - 22:31
Nr użytkownika: 7,534




post czw, 01 kwi 2010 - 16:54
Post #25

U nas wiosna, ciepełko i słoneczko icon_smile.gif a jak u was?

--------------------
O. (2006) F. (2007) B. (2010)



RAZEM.
sterna_aga
wto, 24 sie 2010 - 10:07
Hello,

ja pojawiam siÄ™ jako mama sierpniowego czterolatka.
Jesteśmy po całym roku uczęszczania do przedszkola - początki bardzo chorowite - oj bardzo!!!!

W chwili obecnej powróciliśmy do przedszkola po dwumiesięcznych wakacjach - i tu moje pytanie d o Was.
Jasiek cały pierwszy rok chodzenia do przedszkola codziennie rano płakał. wychodził z przedszkola roześmiany i szczęśliwy, pełen nowych umiejętności. Płacze jedynie przy rozstaniu, czasem nie chce wyjść nawet z domu. Potem w przedszkolu bawi się i jest aktywny.
Miałam nadzieję, że po wakacjach będzie dojrzalszy emocjonalnie i łatwiej będzie z rozstaniem. A tutaj żadnych zmian - nadal płacz i problemy. Co robić?? Mowią, że to trzeba przeczekać - ja czekam już rok:(

Agnieszka
sterna_aga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 212
Dołączył: pon, 04 cze 07 - 10:26
Skąd: Piaseczno k/ W-wy/ korzenie Międzyrzecz
Nr użytkownika: 14,741

GG:


post wto, 24 sie 2010 - 10:07
Post #26

Hello,

ja pojawiam siÄ™ jako mama sierpniowego czterolatka.
Jesteśmy po całym roku uczęszczania do przedszkola - początki bardzo chorowite - oj bardzo!!!!

W chwili obecnej powróciliśmy do przedszkola po dwumiesięcznych wakacjach - i tu moje pytanie d o Was.
Jasiek cały pierwszy rok chodzenia do przedszkola codziennie rano płakał. wychodził z przedszkola roześmiany i szczęśliwy, pełen nowych umiejętności. Płacze jedynie przy rozstaniu, czasem nie chce wyjść nawet z domu. Potem w przedszkolu bawi się i jest aktywny.
Miałam nadzieję, że po wakacjach będzie dojrzalszy emocjonalnie i łatwiej będzie z rozstaniem. A tutaj żadnych zmian - nadal płacz i problemy. Co robić?? Mowią, że to trzeba przeczekać - ja czekam już rok:(

Agnieszka

--------------------


Agga
nie, 20 lis 2011 - 17:02
Coraz mniej sa aktywne watki rowiesnicze,to moze by wyciagnac ten?

Wiecie juz co z tymi naszymi dzieciakami bedzie i czy ida obowiazkowo do pierwszej klasy,czy jeszcze maja wybor ?

Jesli bedzie wybor,to czy dajecie do pierwszej klasy od wrzesnia,czy zostaja jeszcze rok w przedszkolu.

My jesli bedzie wybor,chyba zostaniemy w przedszkolu,bo jakos nie widze mojego dziecka jeszcze w szkole 37.gif .
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post nie, 20 lis 2011 - 17:02
Post #27

Coraz mniej sa aktywne watki rowiesnicze,to moze by wyciagnac ten?

Wiecie juz co z tymi naszymi dzieciakami bedzie i czy ida obowiazkowo do pierwszej klasy,czy jeszcze maja wybor ?

Jesli bedzie wybor,to czy dajecie do pierwszej klasy od wrzesnia,czy zostaja jeszcze rok w przedszkolu.

My jesli bedzie wybor,chyba zostaniemy w przedszkolu,bo jakos nie widze mojego dziecka jeszcze w szkole 37.gif .

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Mika
nie, 20 lis 2011 - 17:36
wszysko wskazuje na to,że jeszcze mamy wybór
a co za tym idzie ja napewno do I klasy nie poślę
na razie zastanawiam się czy zostawić w przedszkolu czy dać do zerówki w szkole celem "aklimatyzacji"
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 20 lis 2011 - 17:36
Post #28

wszysko wskazuje na to,że jeszcze mamy wybór
a co za tym idzie ja napewno do I klasy nie poślę
na razie zastanawiam się czy zostawić w przedszkolu czy dać do zerówki w szkole celem "aklimatyzacji"


--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Aga H
pon, 21 lis 2011 - 08:52
Emilka do szkoły pójdzie, nawet jeśli będzie wybór - wydaje mi się, że jest na to wystarczająco dojrzała emocjonalnie, my w wakacje się przeprowadzamy, wyląduje w nowym środowisku, w którym zna jedną dziewczynkę, która też będzie szła do pierwszej klasy. A klasa będzie liczyła 10-15 osób (zależy, ile sześciolatków pójdzie do szkoły).
Jedynym argumentem na nie będzie jej niedosłuch - jeśli tego nie zwalczymy, to będę się zastanawiać nad szkolną zerówką - w aktualnym przedszkolu nie zostanie na pewno, bo ja mam do niego za dużo uwag.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post pon, 21 lis 2011 - 08:52
Post #29

Emilka do szkoły pójdzie, nawet jeśli będzie wybór - wydaje mi się, że jest na to wystarczająco dojrzała emocjonalnie, my w wakacje się przeprowadzamy, wyląduje w nowym środowisku, w którym zna jedną dziewczynkę, która też będzie szła do pierwszej klasy. A klasa będzie liczyła 10-15 osób (zależy, ile sześciolatków pójdzie do szkoły).
Jedynym argumentem na nie będzie jej niedosłuch - jeśli tego nie zwalczymy, to będę się zastanawiać nad szkolną zerówką - w aktualnym przedszkolu nie zostanie na pewno, bo ja mam do niego za dużo uwag.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
> Prawie i już czterolatki, 2006 w 2010 roku
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 08:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama