Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Książki dla 7-latka, jakie poleciłybyście

, prośba głównie do AgnieszkiAZJ
> , prośba głównie do AgnieszkiAZJ
Pysio
pon, 22 lut 2010 - 15:30
Mam prośbę, które książki do samodzielnego czytania nadają się dla siedmiolatka. Interesują go przygody, miał czytane Pan Samochodzik, Podróż za jeden uśmiech, Mikołajek itp. Teraz na tyle umie czytać, ze chcielibyśmy żeby sam sobie poczytał. I w związku z tym, co poleciłybyście, na Ciebie szczególnie liczę Agnieszko icon_razz.gif .
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 15:30
Post #1

Mam prośbę, które książki do samodzielnego czytania nadają się dla siedmiolatka. Interesują go przygody, miał czytane Pan Samochodzik, Podróż za jeden uśmiech, Mikołajek itp. Teraz na tyle umie czytać, ze chcielibyśmy żeby sam sobie poczytał. I w związku z tym, co poleciłybyście, na Ciebie szczególnie liczę Agnieszko icon_razz.gif .

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
A.L.

Go??







post pon, 22 lut 2010 - 16:11
Post #2

Mhhh, tak wlasnie mysle, ze seria o Dzikiej Mrowce jest bardzo fajna.
Tylko nie wiem czy 7 latek nie jest na nia ciut za maly. Ale skoro czyta Pana Samochodzika to chyba nie.

Agnieszka AZJ
pon, 22 lut 2010 - 16:35
Nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację:
Pana Samochodzika Wy mu czytaliście, a one sam dopiero zaczyna samodzielnie czytać ? Tak ?

Proponowałabym zakamarkową serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" - od czasu, kiedy popełniłam ten wpis, ukazały się jeszcze cztery części. Ciut dyskusyjna może być "Tajemnica kawiarni" (o krórej pisał ktoś w komentarzu do tego wpisu), ale IMO jest to problem dostrzegalny wyłącznie dla dorosłych.

Fajny jest cykl "Piątka z Zakątka", "Banda z Uroczyska" i "Nowe przygody Piątki z Zakątka", "Pompon w rodzinie Fisiów" Joanny Olech (choć tam mam poczucie prześlizgnięcia się po temacie ukrywania czegoś przed rodzicami), "Wierzbowa 13" Wawiłow i Usenko


To tak na szybko icon_wink.gif Przemyslę sprawę i odezwę się wieczorem.

Ten post edytował Agnieszka AZJ pon, 22 lut 2010 - 16:41
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 16:35
Post #3

Nie wiem, czy dobrze rozumiem sytuację:
Pana Samochodzika Wy mu czytaliście, a one sam dopiero zaczyna samodzielnie czytać ? Tak ?

Proponowałabym zakamarkową serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" - od czasu, kiedy popełniłam ten wpis, ukazały się jeszcze cztery części. Ciut dyskusyjna może być "Tajemnica kawiarni" (o krórej pisał ktoś w komentarzu do tego wpisu), ale IMO jest to problem dostrzegalny wyłącznie dla dorosłych.

Fajny jest cykl "Piątka z Zakątka", "Banda z Uroczyska" i "Nowe przygody Piątki z Zakątka", "Pompon w rodzinie Fisiów" Joanny Olech (choć tam mam poczucie prześlizgnięcia się po temacie ukrywania czegoś przed rodzicami), "Wierzbowa 13" Wawiłow i Usenko


To tak na szybko icon_wink.gif Przemyslę sprawę i odezwę się wieczorem.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
milly
pon, 22 lut 2010 - 16:55
"Jerzy i tajny klucz do Wszechświata" i druga część "Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu" Stephena Hawkinga i jego córki Lucy

"Afryka Kazika" i "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego

oraz cała seria "Koszmarnego Karolka" - absolutny przebój większości znanych mi dzieci:)

milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post pon, 22 lut 2010 - 16:55
Post #4

"Jerzy i tajny klucz do Wszechświata" i druga część "Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu" Stephena Hawkinga i jego córki Lucy

"Afryka Kazika" i "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego

oraz cała seria "Koszmarnego Karolka" - absolutny przebój większości znanych mi dzieci:)

Agnieszka AZJ
pon, 22 lut 2010 - 16:58
"Afryka Kazika", "Dziadek i niedźwiadek" oraz Karolki - jak najbardziej, ale Jerzy ??? icon_eek.gif Dla siedmiolatka to chyba ciut za trudne (i za grube icon_wink.gif).
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 16:58
Post #5

"Afryka Kazika", "Dziadek i niedźwiadek" oraz Karolki - jak najbardziej, ale Jerzy ??? icon_eek.gif Dla siedmiolatka to chyba ciut za trudne (i za grube icon_wink.gif).

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Cleo
pon, 22 lut 2010 - 17:10
co ja poradzę na to, że moja 7-latka pokochala wielką miłością...Harrego Pottera??? icon_smile.gif pierwszy tom choć niech przeczyta i Twoje dziecięicon_smile.gif
Poza tym- 'Bracia Lwie Serce' albo 'Ronja, córka zbójnika'. No i Michaska uwielbia też komiksy o Tytusie, Romku i A`Tomku.
Te wymienione ksiązki Wierzbickiego też b . lubiła czytać!
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 17:10
Post #6

co ja poradzę na to, że moja 7-latka pokochala wielką miłością...Harrego Pottera??? icon_smile.gif pierwszy tom choć niech przeczyta i Twoje dziecięicon_smile.gif
Poza tym- 'Bracia Lwie Serce' albo 'Ronja, córka zbójnika'. No i Michaska uwielbia też komiksy o Tytusie, Romku i A`Tomku.
Te wymienione ksiązki Wierzbickiego też b . lubiła czytać!

--------------------
milly
pon, 22 lut 2010 - 17:15
no podszedł Jerzy, podszedł, co młody zrozumiał, to zrozumiał ale mnie cieszy fakt, że czyta:)

Harrego czytamy oboje - na głos - po rozdziale:D
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post pon, 22 lut 2010 - 17:15
Post #7

no podszedł Jerzy, podszedł, co młody zrozumiał, to zrozumiał ale mnie cieszy fakt, że czyta:)

Harrego czytamy oboje - na głos - po rozdziale:D
Graz
pon, 22 lut 2010 - 17:28
Może cykl o Solilandii - tu pierwsza część: https://www.gandalf.com.pl/b/solilandia-pam...ik-wielickiego/
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 22 lut 2010 - 17:28
Post #8

Może cykl o Solilandii - tu pierwsza część: https://www.gandalf.com.pl/b/solilandia-pam...ik-wielickiego/

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

agabr
pon, 22 lut 2010 - 17:30
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 22 Feb 2010 - 16:58) *
"Afryka Kazika", "Dziadek i niedźwiadek" oraz Karolki - jak najbardziej, ale Jerzy ??? icon_eek.gif Dla siedmiolatka to chyba ciut za trudne (i za grube icon_wink.gif).

W kwestii za trudne -Jedrek w zeszlym tygodniu chial wypozyczyc ze szkolnej biblioteki "Feliksa.....i orbitalny spisek" Pani kazala mu przyjsc z mama ,na szczescie interweniowala wychowawczyni.Pani Bibliotekarka zaproponowala "jak Wojtek zostal strazakiem" Jedrek rezolutnie stwierdzil "czytalem to juz siostrze" icon_wink.gif.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 17:30
Post #9

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 22 Feb 2010 - 16:58) *
"Afryka Kazika", "Dziadek i niedźwiadek" oraz Karolki - jak najbardziej, ale Jerzy ??? icon_eek.gif Dla siedmiolatka to chyba ciut za trudne (i za grube icon_wink.gif).

W kwestii za trudne -Jedrek w zeszlym tygodniu chial wypozyczyc ze szkolnej biblioteki "Feliksa.....i orbitalny spisek" Pani kazala mu przyjsc z mama ,na szczescie interweniowala wychowawczyni.Pani Bibliotekarka zaproponowala "jak Wojtek zostal strazakiem" Jedrek rezolutnie stwierdzil "czytalem to juz siostrze" icon_wink.gif.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Villi
pon, 22 lut 2010 - 18:18
A ja polecam Smoczego Jeźdźca Cornelii Funke - przygodowe i ciekawe i niezbyt małą czcionką pisane i z ilustracjami. Gruba też, ale jaka satysfakcja z samodzielnego przeczytania icon_biggrin.gif Jest to nadal ulubiona książka Micha. Teraz szukamy Księcia złodziei tej samej autorki i marzy o atramentowej trylogii - Agnieszko AZJ 9-cio latek może toto czy za wcześnie?

Jerzego pierwszą część też lubił, ale mniej - i o dziwo głównie część "fizyczną" mniej "przygodową".


Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 18:18
Post #10

A ja polecam Smoczego Jeźdźca Cornelii Funke - przygodowe i ciekawe i niezbyt małą czcionką pisane i z ilustracjami. Gruba też, ale jaka satysfakcja z samodzielnego przeczytania icon_biggrin.gif Jest to nadal ulubiona książka Micha. Teraz szukamy Księcia złodziei tej samej autorki i marzy o atramentowej trylogii - Agnieszko AZJ 9-cio latek może toto czy za wcześnie?

Jerzego pierwszą część też lubił, ale mniej - i o dziwo głównie część "fizyczną" mniej "przygodową".




--------------------
If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.
domi
pon, 22 lut 2010 - 18:26
Nie wiem czy to jest odpowiednia książka na 7 lat ale Dominika lubiła tajemnicze przygody chłopca w zaczarowanym ogrodzie. Mysle, że jeszcze bardziej cieszyłąby sie gdyby to była dziewczynka icon_wink.gif. Jednak dla chłopca powinna być w sam raz:
"Czarodziejskie przygody Franka" Lech Zaciura

Poza tym, jeśli lubi zagadki to polecam serię " Detektyw Pozytywka" , który prowadzi agencje detektywistyczna Różowe okulary. Przykro mi nie pamietam autora.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 22 lut 2010 - 18:26
Post #11

Nie wiem czy to jest odpowiednia książka na 7 lat ale Dominika lubiła tajemnicze przygody chłopca w zaczarowanym ogrodzie. Mysle, że jeszcze bardziej cieszyłąby sie gdyby to była dziewczynka icon_wink.gif. Jednak dla chłopca powinna być w sam raz:
"Czarodziejskie przygody Franka" Lech Zaciura

Poza tym, jeśli lubi zagadki to polecam serię " Detektyw Pozytywka" , który prowadzi agencje detektywistyczna Różowe okulary. Przykro mi nie pamietam autora.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Agnieszka AZJ
pon, 22 lut 2010 - 21:01
CYTAT(domi @ Mon, 22 Feb 2010 - 18:26) *
Poza tym, jeśli lubi zagadki to polecam serię " Detektyw Pozytywka" , który prowadzi agencje detektywistyczna Różowe okulary. Przykro mi nie pamietam autora.


Grzeogorz Kasdepke icon_smile.gif


CYTAT(Villi @ Mon, 22 Feb 2010 - 18:18) *
A ja polecam Smoczego Jeźdźca Cornelii Funke - przygodowe i ciekawe i niezbyt małą czcionką pisane i z ilustracjami. Gruba też, ale jaka satysfakcja z samodzielnego przeczytania icon_biggrin.gif Jest to nadal ulubiona książka Micha. Teraz szukamy Księcia złodziei tej samej autorki i marzy o atramentowej trylogii - Agnieszko AZJ 9-cio latek może toto czy za wcześnie?


Ja bym dała mu najpierw "Księcia złodziei" bo to o dzieciach i z Wenecją w tle. My jeszcze lubimy "Anyżową warownię" - jest chyba prostsza niż "Smoczy jeździec', a na pewno krótsza. Tylko że z dziewczynką w roli głównej icon_wink.gif

Trylogia "atramentowa" chyba jest dla ciut starszych - mnie zachwyciła pierwsza część, drugą zmęczyłam w połowie, a trzeciej nawet nie ruszyłam. Ale ja niespecjalnie lubię fantasy, a dwie ostatnie części to właśnie to.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 21:01
Post #12

CYTAT(domi @ Mon, 22 Feb 2010 - 18:26) *
Poza tym, jeśli lubi zagadki to polecam serię " Detektyw Pozytywka" , który prowadzi agencje detektywistyczna Różowe okulary. Przykro mi nie pamietam autora.


Grzeogorz Kasdepke icon_smile.gif


CYTAT(Villi @ Mon, 22 Feb 2010 - 18:18) *
A ja polecam Smoczego Jeźdźca Cornelii Funke - przygodowe i ciekawe i niezbyt małą czcionką pisane i z ilustracjami. Gruba też, ale jaka satysfakcja z samodzielnego przeczytania icon_biggrin.gif Jest to nadal ulubiona książka Micha. Teraz szukamy Księcia złodziei tej samej autorki i marzy o atramentowej trylogii - Agnieszko AZJ 9-cio latek może toto czy za wcześnie?


Ja bym dała mu najpierw "Księcia złodziei" bo to o dzieciach i z Wenecją w tle. My jeszcze lubimy "Anyżową warownię" - jest chyba prostsza niż "Smoczy jeździec', a na pewno krótsza. Tylko że z dziewczynką w roli głównej icon_wink.gif

Trylogia "atramentowa" chyba jest dla ciut starszych - mnie zachwyciła pierwsza część, drugą zmęczyłam w połowie, a trzeciej nawet nie ruszyłam. Ale ja niespecjalnie lubię fantasy, a dwie ostatnie części to właśnie to.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Agnieszka AZJ
pon, 22 lut 2010 - 21:03
CYTAT(agabr @ Mon, 22 Feb 2010 - 17:30) *
W kwestii za trudne -Jedrek w zeszlym tygodniu chial wypozyczyc ze szkolnej biblioteki "Feliksa.....i orbitalny spisek" Pani kazala mu przyjsc z mama ,na szczescie interweniowala wychowawczyni.Pani Bibliotekarka zaproponowala "jak Wojtek zostal strazakiem" Jedrek rezolutnie stwierdzil "czytalem to juz siostrze" icon_wink.gif.b


Brawo Jędrek icon_smile.gif
A panie bibliotekarki, które wiedzą najlepiej, co jest dla dziecka odpowiednie... icon_evil.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 21:03
Post #13

CYTAT(agabr @ Mon, 22 Feb 2010 - 17:30) *
W kwestii za trudne -Jedrek w zeszlym tygodniu chial wypozyczyc ze szkolnej biblioteki "Feliksa.....i orbitalny spisek" Pani kazala mu przyjsc z mama ,na szczescie interweniowala wychowawczyni.Pani Bibliotekarka zaproponowala "jak Wojtek zostal strazakiem" Jedrek rezolutnie stwierdzil "czytalem to juz siostrze" icon_wink.gif.b


Brawo Jędrek icon_smile.gif
A panie bibliotekarki, które wiedzą najlepiej, co jest dla dziecka odpowiednie... icon_evil.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Pysio
pon, 22 lut 2010 - 22:17
dzięki dziewczyny, jutro idziemy do biblioteki, zobaczymy co tam dostaniemy
Pysio


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,352
Dołączył: sob, 28 sie 04 - 21:52
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,048

GG:


post pon, 22 lut 2010 - 22:17
Post #14

dzięki dziewczyny, jutro idziemy do biblioteki, zobaczymy co tam dostaniemy

--------------------
Magda mama Kuby ur.24.04.2003
domi
wto, 23 lut 2010 - 19:06
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 22 Feb 2010 - 23:03) *
Brawo Jędrek icon_smile.gif
A panie bibliotekarki, które wiedzą najlepiej, co jest dla dziecka odpowiednie... icon_evil.gif

Dominika poszła do szkolnej biblioteki i pani jej dała jakieś wierszyki. Dominika wszystkie znała z młodszych lat, to następnego dnia poszła oddać twierdząc, że to wszystko zna. cchiałą sobie sama wybrac ale bibliotekarka się nei zgodziła. Dała jej "Na jagody" bo to jest dla pierwszoklasisty. Dominika przeczytała i bez wielkich ekscytacji stwierdziła, że nudne te ksiażki dla pierwszaków icon_rolleyes.gif . Woli isć do publicznej biblioteki i wybrać coś na jej styl.

Bibliotekarki sa rózne. Jak widać...ta szkolna sie sugeruje tabliczkami (1 klasa, 2 kalsa) na półkach. Natomiast pani z biblioteki publicznej to przemiła, zadziwiająco tajemnicza kobieta. gDy pierwszy raz przyszłam z Dominiką, przywitała sie z nią, wymieniły kilka zdań i pani powiedziała: "jesteś bardzo wrażliwą, inteligentną i wyjątkową dziewczynką, mam więc dla ciebie wyjątkową książkę" .Od tamtej pory, pani ZAWSZE trafia w gust Dominiki. Zdarza sie, ze jawybiorę coś nieinteresującego a gdy pani wyszuka to trafia w samą dziesiątkę. Coś niesamowitego!
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 23 lut 2010 - 19:06
Post #15

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Mon, 22 Feb 2010 - 23:03) *
Brawo Jędrek icon_smile.gif
A panie bibliotekarki, które wiedzą najlepiej, co jest dla dziecka odpowiednie... icon_evil.gif

Dominika poszła do szkolnej biblioteki i pani jej dała jakieś wierszyki. Dominika wszystkie znała z młodszych lat, to następnego dnia poszła oddać twierdząc, że to wszystko zna. cchiałą sobie sama wybrac ale bibliotekarka się nei zgodziła. Dała jej "Na jagody" bo to jest dla pierwszoklasisty. Dominika przeczytała i bez wielkich ekscytacji stwierdziła, że nudne te ksiażki dla pierwszaków icon_rolleyes.gif . Woli isć do publicznej biblioteki i wybrać coś na jej styl.

Bibliotekarki sa rózne. Jak widać...ta szkolna sie sugeruje tabliczkami (1 klasa, 2 kalsa) na półkach. Natomiast pani z biblioteki publicznej to przemiła, zadziwiająco tajemnicza kobieta. gDy pierwszy raz przyszłam z Dominiką, przywitała sie z nią, wymieniły kilka zdań i pani powiedziała: "jesteś bardzo wrażliwą, inteligentną i wyjątkową dziewczynką, mam więc dla ciebie wyjątkową książkę" .Od tamtej pory, pani ZAWSZE trafia w gust Dominiki. Zdarza sie, ze jawybiorę coś nieinteresującego a gdy pani wyszuka to trafia w samą dziesiątkę. Coś niesamowitego!

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
katiek
czw, 25 lut 2010 - 10:01
Niestety pani w Kingi bibliotece jest ta sama od lat ponad 20-tu. Mnie wyganiała do książek "dla dzieci w Twoim wieku" póki znudzonym głosem nie streściłam jej wszystkich pozycji z lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas 1-3 (byłam wtedy w połowie 1-szej klasy chyba). Potem dała mi spokój-chyba w 3 czy 4 klasie przeczytałam Trylogię, Przeminęło z wiatrem i namiętnie buszowałam po lewej stronie biblioteki wśród książek "zapomnianych" czyli nie lekturach.
Kinga na razie była raz, książkę pani jej wybrała, zadowolona średnio. Za to z tatusiem czyta Harrego-tom ostatni (tzn. tatuś czyta i jest gdzieś na stronie 400, a Kinga jest na 14 w czytaniu własnym )
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 25 lut 2010 - 10:01
Post #16

Niestety pani w Kingi bibliotece jest ta sama od lat ponad 20-tu. Mnie wyganiała do książek "dla dzieci w Twoim wieku" póki znudzonym głosem nie streściłam jej wszystkich pozycji z lektur obowiązkowych i uzupełniających dla klas 1-3 (byłam wtedy w połowie 1-szej klasy chyba). Potem dała mi spokój-chyba w 3 czy 4 klasie przeczytałam Trylogię, Przeminęło z wiatrem i namiętnie buszowałam po lewej stronie biblioteki wśród książek "zapomnianych" czyli nie lekturach.
Kinga na razie była raz, książkę pani jej wybrała, zadowolona średnio. Za to z tatusiem czyta Harrego-tom ostatni (tzn. tatuś czyta i jest gdzieś na stronie 400, a Kinga jest na 14 w czytaniu własnym )
danutkka
pon, 10 paź 2016 - 13:12
ja swojemu dziecku daje to co sama pamiętam z dzieciństwa, nie ma lepszych książek od tamtych, często kupuję mu coś nowego na ksiegarnia-intenetowa.pl ale głównie staramy sie wypożyczać książki
danutkka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: śro, 29 cze 16 - 15:15
Nr użytkownika: 47,785




post pon, 10 paź 2016 - 13:12
Post #17

ja swojemu dziecku daje to co sama pamiętam z dzieciństwa, nie ma lepszych książek od tamtych, często kupuję mu coś nowego na ksiegarnia-intenetowa.pl ale głównie staramy sie wypożyczać książki


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post czw, 05 sty 2017 - 11:00
Post #18

Każde dziecko jest nieco inne. Ma inne potrzeby, zainteresowania. I myślę, że warto to wziąć pod uwagę wybierając odpowiednią książkę dla dziecka. Jest specjalistyczna księgarnia Szymelka - gdzie książki wybierane są przez pedagogów i psychologów, a doradcy są w stanie polecić książkę, która będzie odpowiedzią na potrzeby dziecka. Myślę, że warto tam rzucić okiem.
ANielala
czw, 05 sty 2017 - 13:49
Może seria o Mikołajku? A jak będzie starszy to polecam książki Alfreda Szklarskiego "Tomek na czarnym lądzie" itd - cała seria. Także seria opiwieści z Narnii powinna być interesująca, ale to też jak bd starszy chyba icon_biggrin.gif
ANielala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: czw, 05 sty 17 - 13:21
Nr użytkownika: 48,651




post czw, 05 sty 2017 - 13:49
Post #19

Może seria o Mikołajku? A jak będzie starszy to polecam książki Alfreda Szklarskiego "Tomek na czarnym lądzie" itd - cała seria. Także seria opiwieści z Narnii powinna być interesująca, ale to też jak bd starszy chyba icon_biggrin.gif

--------------------
Stella25
wto, 24 kwi 2018 - 18:54
mój 7 latek uwielbia Nelę małą podróżniczkę i Tomka Łebskiego
Stella25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 152
Dołączył: sob, 16 wrz 17 - 04:58
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 50,460




post wto, 24 kwi 2018 - 18:54
Post #20

mój 7 latek uwielbia Nelę małą podróżniczkę i Tomka Łebskiego
> Książki dla 7-latka, jakie poleciłybyście, prośba głównie do AgnieszkiAZJ
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:22
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama