Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
33 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

Smacznie i zdrowo :)

, MMowo i jeszcze inaczej
> , MMowo i jeszcze inaczej
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 19 kwi 2012 - 12:26
Post #21

No na sucho wcinam i nic mi więcej do szczęścia nie trzeba. Kocham połączenie smaku czerwonej papryki (słodki) z żółtym serem (słony), jak do tego dojdzie charakterystyczny smak wielbionej przeze mnie rucoli i jeszcze migdał... nie pozwolę tego zepsuć żadnym dresingiem, czy innym ingiem icon_wink.gif

Ten łosoś jest inny niż wędzony sklepowy, wykonany we własnej wędzarce.

Żeby nie było za kolorowo, mięso na Wielkanoc spierniczyłam. Po pierwsze za dużo soli dałam do peklowania, po drugie za długo było wędzone. Połowa poszła do śmietnika icon_sad.gif Samo życie. Ale nie myli się ten, kto nic nie robi, prawda???
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 19 kwi 2012 - 13:23
Post #22

Znalazłam fajny sklep! Nabyłam stevię i babkę płesznik (teraz muszę wymyślić, gdzie ją zastosować), czarnuszkę, mąkę arachidową oraz himalajską sól. Bogusiu... jesteś moim NATCHNIENIEM! Uwieeeelbiam taką kuchnię!
okko
czw, 19 kwi 2012 - 13:28
[użytkownik x] poza rucola której nie lubie- dla mnie jest zwyczajnie gorzka to w sumie podoba mi sie tójoja sałatka.
I tez czesto lubie jesc w ten sposób- tyle ze ja sobie ukłądma na talerzyku obok siebie serek warzywka wedline czy ostatnio łososia wedzonego- nie przepadam ale zjadłam .
O w Biedronce kupuje czasem pstraga wedzonego- to jest sma mniam mniam
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post czw, 19 kwi 2012 - 13:28
Post #23

[użytkownik x] poza rucola której nie lubie- dla mnie jest zwyczajnie gorzka to w sumie podoba mi sie tójoja sałatka.
I tez czesto lubie jesc w ten sposób- tyle ze ja sobie ukłądma na talerzyku obok siebie serek warzywka wedline czy ostatnio łososia wedzonego- nie przepadam ale zjadłam .
O w Biedronce kupuje czasem pstraga wedzonego- to jest sma mniam mniam

--------------------


okko
czw, 19 kwi 2012 - 13:50
[użytkownik x] jaki ten sklep?
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post czw, 19 kwi 2012 - 13:50
Post #24

[użytkownik x] jaki ten sklep?

--------------------


Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 19 kwi 2012 - 14:21
Post #25

CYTAT(okkko @ Thu, 19 Apr 2012 - 12:50) *
[użytkownik x] jaki ten sklep?

https://www.bogutynmlyn.pl/index.php?sess_i...2781f20e83ef80e
Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 18:34
Ach, losos z goracego dymu... mmmm brawo_bis.gif
Musze w koncu sie rozprawic z tym ktory od swiat w zamrazarce lezy i pora wedzarnie wyciagnac.

[użytkownik x], masz sprawdzony przepis na marynate do wedzenia?
My przewaznie na sucho w takiej slodko-slonej a la gravlax ale chetnie bym wyprobowala cos nowego icon_smile.gif

Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 18:34
Post #26

Ach, losos z goracego dymu... mmmm brawo_bis.gif
Musze w koncu sie rozprawic z tym ktory od swiat w zamrazarce lezy i pora wedzarnie wyciagnac.

[użytkownik x], masz sprawdzony przepis na marynate do wedzenia?
My przewaznie na sucho w takiej slodko-slonej a la gravlax ale chetnie bym wyprobowala cos nowego icon_smile.gif

Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 19 kwi 2012 - 18:40
Post #27

CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 19 Apr 2012 - 17:34) *
Ach, losos z goracego dymu... mmmm brawo_bis.gif
Musze w koncu sie rozprawic z tym ktory od swiat w zamrazarce lezy i pora wedzarnie wyciagnac.

[użytkownik x], masz sprawdzony przepis na marynate do wedzenia?
My przewaznie na sucho w takiej slodko-slonej a la gravlax ale chetnie bym wyprobowala cos nowego icon_smile.gif


Bogusia, Ty wiesz... ja autentycznie mam pietra, bo moje przyprawy to... no takietam... a Ty jesteś... MASTER!

Ja robię marynatę z odrobiną octu balsamicznego, oliwką z oliwek (te płyny mają scalić zioła poza tym zauważyłam, że posmarowanie łososia tłuszczem (ozo) powoduje, że ma piękną, jednolitą i błyszczącą powierzchnię. No i zioła lepiej "wchodzą"), czosnku, gorczycy, bazylii, tymianku, rozmarynu i soli. Maniek filetuje (kupujemy całe łososie), następnie ja nacieram i zostawiamy na dobę. Potem do wędzarki i to wszystko icon_smile.gif
Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 18:45
Okkko, nie wiem czy mnie pamiec nie myli bo dawno do Montiego nie zagladalam (ksiazki w sensie) a z kolei jego corka ma grupe na FB i tam przepisy mnie czestawo nieortodoksyjnoscia zaskakuja wiec zaczynam sie gubic w temacie...
ale rozumiem ze jesli dodasz do tego sernika ser typu Quark, tzn jego odpowiednik polski czyli jakis chudy ser po prostu czy twarogowy inny chudy, to bedzie MM. Acz w kwestii kokosu u Montiego licze na ewentualne wyprostowanie mnie przez bardziej zorientowane w temacie MMowki ortodoksyjne bo przyznaje ze nie pamietam

Lososia czy inna rybe, o ile bez dodatkow masla czy tluszczu gorszej kategorii jadalam z chlebem jak najbardziej
I do makaronow, ryzu tez.
Nasze ukochane sniadanie przed zarzuceniem pszennych

( domowy chleb PP, na zakwasie z amarantusem, anchois ( czy sardynka czy makrela w sosie wlasnym) , kawior dla ubogich icon_smile.gif, czosnek, i kielki
I oliwki dla reszty









Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 18:45
Post #28

Okkko, nie wiem czy mnie pamiec nie myli bo dawno do Montiego nie zagladalam (ksiazki w sensie) a z kolei jego corka ma grupe na FB i tam przepisy mnie czestawo nieortodoksyjnoscia zaskakuja wiec zaczynam sie gubic w temacie...
ale rozumiem ze jesli dodasz do tego sernika ser typu Quark, tzn jego odpowiednik polski czyli jakis chudy ser po prostu czy twarogowy inny chudy, to bedzie MM. Acz w kwestii kokosu u Montiego licze na ewentualne wyprostowanie mnie przez bardziej zorientowane w temacie MMowki ortodoksyjne bo przyznaje ze nie pamietam

Lososia czy inna rybe, o ile bez dodatkow masla czy tluszczu gorszej kategorii jadalam z chlebem jak najbardziej
I do makaronow, ryzu tez.
Nasze ukochane sniadanie przed zarzuceniem pszennych

( domowy chleb PP, na zakwasie z amarantusem, anchois ( czy sardynka czy makrela w sosie wlasnym) , kawior dla ubogich icon_smile.gif, czosnek, i kielki
I oliwki dla reszty









Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 18:52


JU, no ja Cie blagam ... 37.gif blagam.gif
Ja tez po omacku nadal i chetnie sie czegos nowego naucze
O widzisz, z tym octem balsamicznym nie probowalam. Ja go macerowalam prymitywnie na slodko-slono czyli nektar z agawy albo fruktoza i soli troche. Pozniej duzo pieprzu grubego bo my nawiedzeni w tej kwestii icon_redface.gif i jakies ziola. I po fakcie zawsze sokiem z cytryny, bo wlasnie mu czegos brakowalo. Ten balsamico moze byc odpowiedzia icon_smile.gif


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 18:52
Post #29



JU, no ja Cie blagam ... 37.gif blagam.gif
Ja tez po omacku nadal i chetnie sie czegos nowego naucze
O widzisz, z tym octem balsamicznym nie probowalam. Ja go macerowalam prymitywnie na slodko-slono czyli nektar z agawy albo fruktoza i soli troche. Pozniej duzo pieprzu grubego bo my nawiedzeni w tej kwestii icon_redface.gif i jakies ziola. I po fakcie zawsze sokiem z cytryny, bo wlasnie mu czegos brakowalo. Ten balsamico moze byc odpowiedzia icon_smile.gif


Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 19:03
CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 19 Apr 2012 - 12:23) *
Uwieeeelbiam taką kuchnię!


jako i ja icon_biggrin.gif
Kubki smakowe przezywaja druga mlodosc icon_smile.gif
Wczoraj tez mi przyszly zakupy ( z Justingredients- info dla Asi i innych wyspiarzy)
i dzieciecia na kolacje popelnily miksture w wersji smoothie.
[użytkownik x], babka plesznik wlasnie najbardziej jako dodatek do takich na bazie mleka, jogurtu.
Smoothie, desery, platki sniadaniowe.
Wystarczy tylko troche i zageszcza bardzo.

Tez do pieczenia ale w tym narazie mam niewiele doswiadczenia.
Mozna chyba spod do pizzy i jakies krakersy.

Rewelacja jesli chodzi o prace jelit, wyproznienia ( pardon ze w tym watku icon_smile.gif )
i swietne zrodlo blonnika


PS

ja tez z ekscytujacych sie zakupami zywnosciowymi icon_wink.gif



Najbarzdiej chyba ucieszyl mnie mak ( choc tez nie wiem jak sie ma do Montiego, ale uzywam nieodmiennie od poczatku mojej przygody z MM)
i babka plesznik w dobrej cenie icon_smile.gif


Ten post edytował Bogusia123456 pią, 20 kwi 2012 - 10:20
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 19:03
Post #30

CYTAT([użytkownik x] @ Thu, 19 Apr 2012 - 12:23) *
Uwieeeelbiam taką kuchnię!


jako i ja icon_biggrin.gif
Kubki smakowe przezywaja druga mlodosc icon_smile.gif
Wczoraj tez mi przyszly zakupy ( z Justingredients- info dla Asi i innych wyspiarzy)
i dzieciecia na kolacje popelnily miksture w wersji smoothie.
[użytkownik x], babka plesznik wlasnie najbardziej jako dodatek do takich na bazie mleka, jogurtu.
Smoothie, desery, platki sniadaniowe.
Wystarczy tylko troche i zageszcza bardzo.

Tez do pieczenia ale w tym narazie mam niewiele doswiadczenia.
Mozna chyba spod do pizzy i jakies krakersy.

Rewelacja jesli chodzi o prace jelit, wyproznienia ( pardon ze w tym watku icon_smile.gif )
i swietne zrodlo blonnika


PS

ja tez z ekscytujacych sie zakupami zywnosciowymi icon_wink.gif



Najbarzdiej chyba ucieszyl mnie mak ( choc tez nie wiem jak sie ma do Montiego, ale uzywam nieodmiennie od poczatku mojej przygody z MM)
i babka plesznik w dobrej cenie icon_smile.gif
Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 19:17
nasze wczorajsze pichcenie ( M przyniosl od znajomego jagniecine hogget czilli roczny zwierz - taki co to juz nie jagnie ale jeszcze nie baran, mieso bardziej niz jagniecina przesycone zapachem pastwiska, a jeszcze nie zylaste jak baranina)

Na pierwszy ogien zeberka/steki i posilkowalam sie przepisem z Kwestii Smaku troche przemeblowanym na uzytek dietetyczny.
Cytrynowo-ziolowa i pikantna wersja










Tudziez do piekarnika udziec w garze rzymskim- na dugodystansowe pieczenie w niskiej temp.

W sumie udziec siedzial pin 5 h uprzednio namacerowany mocno skorka cytrynowa, sola, oliwa, swiezym rozmarynem i czabrem.
Szczerze powiem ze po tej sesji niewiele z ww bylo mocna poczuc icon_wink.gif ale mieso cudownie soczyste, miekkie i nie tak tluste jak zwykle jagniecina
Fusion czyli ze swojskim ogorem kiszonym i surowka z kiszonej kapusty icon_biggrin.gif tudziez w towarzystwie cebulowego puree ktore mialo byc na bialym winie ale z braku tegoz, powstalo z udzialem jablek icon_wink.gif


Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 19:17
Post #31

nasze wczorajsze pichcenie ( M przyniosl od znajomego jagniecine hogget czilli roczny zwierz - taki co to juz nie jagnie ale jeszcze nie baran, mieso bardziej niz jagniecina przesycone zapachem pastwiska, a jeszcze nie zylaste jak baranina)

Na pierwszy ogien zeberka/steki i posilkowalam sie przepisem z Kwestii Smaku troche przemeblowanym na uzytek dietetyczny.
Cytrynowo-ziolowa i pikantna wersja










Tudziez do piekarnika udziec w garze rzymskim- na dugodystansowe pieczenie w niskiej temp.

W sumie udziec siedzial pin 5 h uprzednio namacerowany mocno skorka cytrynowa, sola, oliwa, swiezym rozmarynem i czabrem.
Szczerze powiem ze po tej sesji niewiele z ww bylo mocna poczuc icon_wink.gif ale mieso cudownie soczyste, miekkie i nie tak tluste jak zwykle jagniecina
Fusion czyli ze swojskim ogorem kiszonym i surowka z kiszonej kapusty icon_biggrin.gif tudziez w towarzystwie cebulowego puree ktore mialo byc na bialym winie ale z braku tegoz, powstalo z udzialem jablek icon_wink.gif


Abotak
czw, 19 kwi 2012 - 19:26
to z rozpedu wrzucam jeszcze

salatka a la Ella icon_biggrin.gif


chrupiaca mocno, wiosenna

rzodkiewki, seler naciowy, ogorek. Dziecie dalo tam jeszcze orzechy wloskie, mango i jajo na twardo
Zastapiwszy mango no suszona morela ( najlepiej taka niesiarkowana) i pominawszy orzechy, uzyskamy wersje MMprzyjazna

W ramach dressingu jogurt/kefir, odrobina musztardy i majonezu bezcukrowego i bezchemicznego


Z czystym sumieniem polecam icon_smile.gif



Ten post edytował Bogusia123456 czw, 19 kwi 2012 - 19:28
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 19 kwi 2012 - 19:26
Post #32

to z rozpedu wrzucam jeszcze

salatka a la Ella icon_biggrin.gif


chrupiaca mocno, wiosenna

rzodkiewki, seler naciowy, ogorek. Dziecie dalo tam jeszcze orzechy wloskie, mango i jajo na twardo
Zastapiwszy mango no suszona morela ( najlepiej taka niesiarkowana) i pominawszy orzechy, uzyskamy wersje MMprzyjazna

W ramach dressingu jogurt/kefir, odrobina musztardy i majonezu bezcukrowego i bezchemicznego


Z czystym sumieniem polecam icon_smile.gif

Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 19 kwi 2012 - 20:29
Post #33

Bogusiu, kupiłam i babkę i jeszcze czarnuszkę. Oraz jagody goji, choć nie mam pojęcia, co na to mm icon_smile.gif Stevię mam nadzieję oswoić również. A do czego mi mąka arachidowa, to juz pojęcia nie mam 37.gif

Właśnie robię zmodyfikowaną pieczeń mięsną (zmodyfikowaną,bo z indyka i zapomniało mi się dodać pieczarek 37.gif ) oraz wykonałam sernik kokosowy, który PRZYPRAWIA MNIE O ZAWRÓT GŁOWY! Wylizałam miskę, no coś niezywkłego.

W niedzielę, mam nadzieję, podejmę u siebie Cyd. I muszę coś wymodzić, żeby ją przekonać, że mm jest naprawdę fajny i SMACZNY.
okko
pią, 20 kwi 2012 - 08:37
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 19 Apr 2012 - 20:17) *
tudziez w towarzystwie cebulowego puree ktore mialo byc na bialym winie ale z braku tegoz, powstalo z udzialem jablek icon_wink.gif


Kocham cebule wiec uprzejmie prosze o przepis
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post pią, 20 kwi 2012 - 08:37
Post #34

CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 19 Apr 2012 - 20:17) *
tudziez w towarzystwie cebulowego puree ktore mialo byc na bialym winie ale z braku tegoz, powstalo z udzialem jablek icon_wink.gif


Kocham cebule wiec uprzejmie prosze o przepis

--------------------


okko
pią, 20 kwi 2012 - 08:39
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 19 Apr 2012 - 19:45) *
Okkko, nie wiem czy mnie pamiec nie myli bo dawno do Montiego nie zagladalam (ksiazki w sensie) a z kolei jego corka ma grupe na FB i tam przepisy mnie czestawo nieortodoksyjnoscia zaskakuja wiec zaczynam sie gubic w temacie...
ale rozumiem ze jesli dodasz do tego sernika ser typu Quark, tzn jego odpowiednik polski czyli jakis chudy ser po prostu czy twarogowy inny chudy, to bedzie MM. Acz w kwestii kokosu u Montiego licze na ewentualne wyprostowanie mnie przez bardziej zorientowane w temacie MMowki ortodoksyjne bo przyznaje ze nie pamietam


No własnie chodzi mi o kokos- mnie sie wydaje ze kokos to II faza- czyli w sumie nieortodoksyjnie moze byc icon_smile.gif
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post pią, 20 kwi 2012 - 08:39
Post #35

CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 19 Apr 2012 - 19:45) *
Okkko, nie wiem czy mnie pamiec nie myli bo dawno do Montiego nie zagladalam (ksiazki w sensie) a z kolei jego corka ma grupe na FB i tam przepisy mnie czestawo nieortodoksyjnoscia zaskakuja wiec zaczynam sie gubic w temacie...
ale rozumiem ze jesli dodasz do tego sernika ser typu Quark, tzn jego odpowiednik polski czyli jakis chudy ser po prostu czy twarogowy inny chudy, to bedzie MM. Acz w kwestii kokosu u Montiego licze na ewentualne wyprostowanie mnie przez bardziej zorientowane w temacie MMowki ortodoksyjne bo przyznaje ze nie pamietam


No własnie chodzi mi o kokos- mnie sie wydaje ze kokos to II faza- czyli w sumie nieortodoksyjnie moze byc icon_smile.gif


--------------------


Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 20 kwi 2012 - 09:31
Post #36

okko, Ty masz rację! Kokos ma IG 45. Tylko kurcze... ja go używam właściwie od początku diety jako alternatywy mleka do kawy... Może to źle? Buuuu... a w lodówce mam jeszcze 3/4 mojego GENIALNIE DOBREGO sernika icon_sad.gif(((
Abotak
pią, 20 kwi 2012 - 09:52
[użytkownik x], czarnuszka super jako dodatek do wypiekow, krakersow ktore moga byc tez bezzbozowe
Tyle mi do glowy przychodzi i jako dodatek do ryzu jeszcze
Do sypniecia do salatek tez mysle ze spokojnie

A maka arachidowa do ciasteczek np icon_smile.gif
Tych powyzej icon_wink.gif


Okkko,
cebulka w oryginale na masle zeszklona,
a w modyfikacji na oliwie
Niezbyt drobno pokrojona ( ja do malaksera wrzucam)
Na oliwe i zeszklic. Podlac winem ( w moim przypadku woda + odrobina soku z cytryny plus starte ( z malaksera icon_wink.gif ) jablko)
Dusic na wolnym ogniu. Pod koniec doprawic ew sola, pieprzem.
W oryginale ona idzie jako dodatek do pure ziemniaczanego ale tu MSZ swietnie sie nadaje jako osobne danie towarzyszace
( do mies np)





Towarzyszaco sprawdzilo sie jeszcze pure kalafiorowo-brokulowo-cebulowe +parmezan ( i u nas + orzechy wloskie)




Ten post edytował Bogusia123456 pią, 20 kwi 2012 - 09:55
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 20 kwi 2012 - 09:52
Post #37

[użytkownik x], czarnuszka super jako dodatek do wypiekow, krakersow ktore moga byc tez bezzbozowe
Tyle mi do glowy przychodzi i jako dodatek do ryzu jeszcze
Do sypniecia do salatek tez mysle ze spokojnie

A maka arachidowa do ciasteczek np icon_smile.gif
Tych powyzej icon_wink.gif


Okkko,
cebulka w oryginale na masle zeszklona,
a w modyfikacji na oliwie
Niezbyt drobno pokrojona ( ja do malaksera wrzucam)
Na oliwe i zeszklic. Podlac winem ( w moim przypadku woda + odrobina soku z cytryny plus starte ( z malaksera icon_wink.gif ) jablko)
Dusic na wolnym ogniu. Pod koniec doprawic ew sola, pieprzem.
W oryginale ona idzie jako dodatek do pure ziemniaczanego ale tu MSZ swietnie sie nadaje jako osobne danie towarzyszace
( do mies np)





Towarzyszaco sprawdzilo sie jeszcze pure kalafiorowo-brokulowo-cebulowe +parmezan ( i u nas + orzechy wloskie)


skanna
pią, 20 kwi 2012 - 09:54
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 20 Apr 2012 - 09:31) *
okko, Ty masz rację! Kokos ma IG 45. Tylko kurcze... ja go używam właściwie od początku diety jako alternatywy mleka do kawy... Może to źle?


Jasne, fatalnie, pewnie gdyby nie ten kokos, to ważyłabyś już 45 kg icon_razz.gif Weź, [użytkownik x], znów panikujesz. Jesz kokos, smakuje Ci, chudniesz, IG nie jest gigantyczne, w czym problem??
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 20 kwi 2012 - 09:54
Post #38

CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 20 Apr 2012 - 09:31) *
okko, Ty masz rację! Kokos ma IG 45. Tylko kurcze... ja go używam właściwie od początku diety jako alternatywy mleka do kawy... Może to źle?


Jasne, fatalnie, pewnie gdyby nie ten kokos, to ważyłabyś już 45 kg icon_razz.gif Weź, [użytkownik x], znów panikujesz. Jesz kokos, smakuje Ci, chudniesz, IG nie jest gigantyczne, w czym problem??


--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pią, 20 kwi 2012 - 10:02
Post #39

[użytkownik x], co tam ma byc zle, jak chudniesz?? przeciez nie jestes niewolnikiem diet, tylko chcesz sie zdrowo i rozsadnie odzywiac. co z tego ze ma IG 45, czy przeszkodzilo ci w zrzuceniu 50 kg??
No nie, ten sernik to tez chyba zrobie w weekend? jakiego sera uzywalas? ja chyba quark kupie, bo mielic to mi sie zdecydowanie nie chce...mmm taki sernik musi byc pyyyszny

Na obiadek wczoraj zrobilam faszerowana papryke, pycha wyszlo.
Przepis:
na patelni podsmazylam pora i cebulke, doprawilam sola i pieprzem, dodalam chude mieso mielone , podsmazylam razem, wrzucilam drobno pokrojona cukinie, papryke i puszke pomidorow (moga byc swieze oczywiscie), doprawilam jeszcze chili, papryka slodka, na koncu wrzucilam nake kawalki fety. szesc papryk wydrazylam, czubki obcielam, wypelnilam nadzieniem miesno-warzywnym. w naczyniu zarooodpornym pomieszalam sos pomidorowy (same przetarte pomidory) ze smietana slodka plus sol i pieprz, wypelnione papryki wlozylam do naczynia, posypalam odluszczonym zoltym serem. Pycha bylo. ..I chyba mogloby byc jako tluszczowy mm, ale moze sie myle
Abotak
pią, 20 kwi 2012 - 10:02
cd pieczystego icon_wink.gif

Udziec jagniecy roczny na cytrusowo-rozmarynowo macerowana.
Siedzial w piekarniku 5 h w 160 st . Wyszedl przyjemnie soczysty i latwy w obsludze




Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pią, 20 kwi 2012 - 10:02
Post #40

cd pieczystego icon_wink.gif

Udziec jagniecy roczny na cytrusowo-rozmarynowo macerowana.
Siedzial w piekarniku 5 h w 160 st . Wyszedl przyjemnie soczysty i latwy w obsludze




> Smacznie i zdrowo :), MMowo i jeszcze inaczej
Start new topic
Reply to this topic
33 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 09:32
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama