Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 nastÄ™pna  

dobra kawa :)

> 
KasiaK84
sob, 27 lut 2010 - 11:27
A piłyście może już caffe latte macchiato? Przepis jest prosty. 3/4 szklanki mleka i filizanka espresso. Mleko należy spienić i wlać espresso. Wszystko najlepiej podawać w wysokiej szklane to wtedy wygląda to BOSKO (zobaczycie jakie będą reakcje gości icon_biggrin.gif).



Odnośnie kawy - mój mąż pije co popadnie, a ja preferuje włoską Lavazze. Kupuję ją przez internet (ale nie byle gdzie! Różnice w cenach są ogromne, więc uważajcie - czasem różnica w cenie jest 2-3 krotna!).
Ostatio kupiłam kawę w
Fede poland. Jeżeli lubice lavazzę to polecam ten sklep

KasiaK84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 27 lut 10 - 11:18
Nr użytkownika: 31,908




post sob, 27 lut 2010 - 11:27
Post #101

A piłyście może już caffe latte macchiato? Przepis jest prosty. 3/4 szklanki mleka i filizanka espresso. Mleko należy spienić i wlać espresso. Wszystko najlepiej podawać w wysokiej szklane to wtedy wygląda to BOSKO (zobaczycie jakie będą reakcje gości icon_biggrin.gif).



Odnośnie kawy - mój mąż pije co popadnie, a ja preferuje włoską Lavazze. Kupuję ją przez internet (ale nie byle gdzie! Różnice w cenach są ogromne, więc uważajcie - czasem różnica w cenie jest 2-3 krotna!).
Ostatio kupiłam kawę w
Fede poland. Jeżeli lubice lavazzę to polecam ten sklep

justin
sob, 27 lut 2010 - 22:13
czy mleko spieniasz w takim zwykłym ekspresie? Dyszą z parą wodną? Nie wiem czy dałabym radę spienic mleko w ilus tam szklanakach pod rząd?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post sob, 27 lut 2010 - 22:13
Post #102

czy mleko spieniasz w takim zwykłym ekspresie? Dyszą z parą wodną? Nie wiem czy dałabym radę spienic mleko w ilus tam szklanakach pod rząd?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
justin
sob, 27 lut 2010 - 22:14
CYTAT(justin @ Sat, 13 Feb 2010 - 09:03) *
kupiłam 4 paczki po 250 gram celem wypróbowania smaków.

Brazylia "Santos" scr. 17/18 (mocno palona),

Kolubia "Excelso Medelin",

Ethiopia "Djimmah G5",

Peru "SHB"

Otworzyłam Ethiopie, pachnie rewekacyjnie, a sma[użytkownik x] jeszcze lepiej. Z mlekiem, jest fantastyczna. Delikatna. Jully, zastosowałam się do Twoich rad, parzyłam w ekspresie cisnieniowym, jak tylko pojawił się żółtawy płyn odstawiłam kubeczki, dolałam wrzątku, a potem spienione mleko, pycha.



Brazylia zdecydowanie za mocna dla mnie. Już wiem, że na przyszłość ta odpada icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post sob, 27 lut 2010 - 22:14
Post #103

CYTAT(justin @ Sat, 13 Feb 2010 - 09:03) *
kupiłam 4 paczki po 250 gram celem wypróbowania smaków.

Brazylia "Santos" scr. 17/18 (mocno palona),

Kolubia "Excelso Medelin",

Ethiopia "Djimmah G5",

Peru "SHB"

Otworzyłam Ethiopie, pachnie rewekacyjnie, a sma[użytkownik x] jeszcze lepiej. Z mlekiem, jest fantastyczna. Delikatna. Jully, zastosowałam się do Twoich rad, parzyłam w ekspresie cisnieniowym, jak tylko pojawił się żółtawy płyn odstawiłam kubeczki, dolałam wrzątku, a potem spienione mleko, pycha.



Brazylia zdecydowanie za mocna dla mnie. Już wiem, że na przyszłość ta odpada icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
.uzytkownik.usun...
nie, 28 lut 2010 - 10:45
CYTAT(Maciejka @ Sat, 31 Jan 2009 - 18:46) *
W Stokrotce nie ma. Ale wybiorę się do TESCO może. Na razie kupiłam trywialnie Tchibo Exclusive. icon_smile.gif



W Carrefourze jest.

K
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post nie, 28 lut 2010 - 10:45
Post #104

CYTAT(Maciejka @ Sat, 31 Jan 2009 - 18:46) *
W Stokrotce nie ma. Ale wybiorę się do TESCO może. Na razie kupiłam trywialnie Tchibo Exclusive. icon_smile.gif



W Carrefourze jest.

K
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 28 lut 2010 - 21:18
Post #105

CYTAT(justin @ Sat, 27 Feb 2010 - 22:13) *
czy mleko spieniasz w takim zwykłym ekspresie? Dyszą z parą wodną? Nie wiem czy dałabym radę spienic mleko w ilus tam szklanakach pod rząd?

Można kupić taki metalowy dzbanuszek do spieniana, łatwiej w nim spienić mleko, a dzięki temu, że jest z metalu można kontrolować temperaturę. Bardzo ważne jest nie przegrzać mleka, powinno mieć około 70 paru stopni.

Takie latte macchiato jak to ze zdjęcia wyżej odchodzi już do lamusa powoli, teraz jest trend, żeby mleko było spienione jak śmietana, bez takich bąbli powietrza, ma w tedy kremowy smak i idealnie pasuje do kawy, choć oczywiście kto co lubi icon_smile.gif
justin
piÄ…, 05 mar 2010 - 07:55
jully,
co możesz powiedzieć o kawach smakowych?
Chcę sprawić prezent szwagrowi.
Wiem, że on bardzo lubi kawę Sati czekoladową.

Tutaj jest taki wybór, że aż nie wiem na co się zdecydować. Lepiej wybrać podstawowe smaki czy zmieszane z czymś?
Podpowiesz coÅ›?
https://www.allegro.pl/item946346399_kawa_z...szanka_1kg.html
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 05 mar 2010 - 07:55
Post #106

jully,
co możesz powiedzieć o kawach smakowych?
Chcę sprawić prezent szwagrowi.
Wiem, że on bardzo lubi kawę Sati czekoladową.

Tutaj jest taki wybór, że aż nie wiem na co się zdecydować. Lepiej wybrać podstawowe smaki czy zmieszane z czymś?
Podpowiesz coÅ›?
https://www.allegro.pl/item946346399_kawa_z...szanka_1kg.html

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 05 mar 2010 - 13:55
Post #107

O smakowych niewiele dobrego icon_smile.gif Zazwyczaj są to gorsze mieszanki (inaczej szkoda byłoby "psuć smak kawy" ) Cena świadczy, że jest tam dużo robusty, co potwierdza, też opis - cierpkości kawy. Jak dla mnie jeśli kawa z jakimś smakiem, to dobra kawa plus syrop smakowy.
justin
piÄ…, 05 mar 2010 - 14:15
dzięki icon_smile.gif)
To chyba poszukam jakiegoÅ› syropu czekoladowego do kawy icon_smile.gif
Czy te syropy sa z alkoholem?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 05 mar 2010 - 14:15
Post #108

dzięki icon_smile.gif)
To chyba poszukam jakiegoÅ› syropu czekoladowego do kawy icon_smile.gif
Czy te syropy sa z alkoholem?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 05 mar 2010 - 14:37
Post #109

CYTAT(justin @ Fri, 05 Mar 2010 - 14:15) *
dzięki icon_smile.gif)
To chyba poszukam jakiegoÅ› syropu czekoladowego do kawy icon_smile.gif
Czy te syropy sa z alkoholem?

są syropy bez alkoholu, są likiery z alkoholem, więc wybierz co mu będzie odpowiadało.
marghe.
wto, 09 mar 2010 - 23:40
CYTAT(jully @ Fri, 05 Mar 2010 - 15:55) *
O smakowych niewiele dobrego icon_smile.gif Zazwyczaj są to gorsze mieszanki (inaczej szkoda byłoby "psuć smak kawy" ) Cena świadczy, że jest tam dużo robusty, co potwierdza, też opis - cierpkości kawy. Jak dla mnie jeśli kawa z jakimś smakiem, to dobra kawa plus syrop smakowy.

A ja powiem więcej
Dobra gorzka czekolada zalana gorÄ…cÄ… kawÄ… to jest to icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 09 mar 2010 - 23:40
Post #110

CYTAT(jully @ Fri, 05 Mar 2010 - 15:55) *
O smakowych niewiele dobrego icon_smile.gif Zazwyczaj są to gorsze mieszanki (inaczej szkoda byłoby "psuć smak kawy" ) Cena świadczy, że jest tam dużo robusty, co potwierdza, też opis - cierpkości kawy. Jak dla mnie jeśli kawa z jakimś smakiem, to dobra kawa plus syrop smakowy.

A ja powiem więcej
Dobra gorzka czekolada zalana gorÄ…cÄ… kawÄ… to jest to icon_smile.gif
Truśka
nie, 14 mar 2010 - 21:27
CYTAT(marghe. @ Tue, 09 Mar 2010 - 23:40) *
Dobra gorzka czekolada zalana gorÄ…cÄ… kawÄ… to jest to

I to jest myśl muszę tak spróbować.
My lubimy kawÄ™ [edit: moderacja]
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post nie, 14 mar 2010 - 21:27
Post #111

CYTAT(marghe. @ Tue, 09 Mar 2010 - 23:40) *
Dobra gorzka czekolada zalana gorÄ…cÄ… kawÄ… to jest to

I to jest myśl muszę tak spróbować.
My lubimy kawÄ™ [edit: moderacja]

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
vanilla-ice
czw, 30 sie 2012 - 21:11
Ja też gustuje głównie w kawach włoskich, dla mnie to jedne z najlepszych kaw. Aktualnie piję Cellini Top Premium Per Moka (mam nadzieję, że się nie walnęłam w nazwie icon_wink.gif. Lubię ją, bo ma bardzo niską zawartość kofeiny, pyszny smak i długo utrzymujący sie aromat. Zaparzam w kawiarce - jest pycha.
vanilla-ice


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: czw, 05 sty 12 - 11:48
Nr użytkownika: 38,941




post czw, 30 sie 2012 - 21:11
Post #112

Ja też gustuje głównie w kawach włoskich, dla mnie to jedne z najlepszych kaw. Aktualnie piję Cellini Top Premium Per Moka (mam nadzieję, że się nie walnęłam w nazwie icon_wink.gif. Lubię ją, bo ma bardzo niską zawartość kofeiny, pyszny smak i długo utrzymujący sie aromat. Zaparzam w kawiarce - jest pycha.

--------------------
mama na etacie :)
justin
pon, 22 gru 2014 - 16:34
magda, a czy w tym sklepie zmielą mi też kawę? Czy sprzedają tylko ziarnistą.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 22 gru 2014 - 16:34
Post #113

magda, a czy w tym sklepie zmielą mi też kawę? Czy sprzedają tylko ziarnistą.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
celina41
wto, 17 lut 2015 - 14:59
[edit: moderacja]
celina41


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 17 lut 15 - 14:58
Nr użytkownika: 45,377




post wto, 17 lut 2015 - 14:59
Post #114

[edit: moderacja]
Parasolka35
wto, 26 maj 2015 - 08:59
Kiedyś pijałam kawę zwyczajnie, parzoną w kubku, póki nie spróbowałam espresso z ekspresu ciśnieniowego u znajomych. Od tego czasu taki w [edit: moderacja] był moim marzeniem, które niedawno wreszcie się spełniło. Mój kochany [edit: moderacja] robi mi pyszne nie tylko espresso, ale i cappucino. Jednak to prawda, że nawet dobry ekspres nie zrobi dobrej kawy z byle czego. W espresso te różnice smaku da się łatwo wyczuć. Ponieważ jestem jeszcze na etapie eksperymentowania, nie mam jeszcze ulubionej kawy. Za każdym razem kupuję inną i pewnie będzie tak dotąd, aż coś mnie tak zachwyci, że nie będę chcieć żadnej innej. icon_smile.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ pon, 20 lip 2015 - 18:44
Parasolka35


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 18 maj 15 - 19:36
Nr użytkownika: 45,855




post wto, 26 maj 2015 - 08:59
Post #115

Kiedyś pijałam kawę zwyczajnie, parzoną w kubku, póki nie spróbowałam espresso z ekspresu ciśnieniowego u znajomych. Od tego czasu taki w [edit: moderacja] był moim marzeniem, które niedawno wreszcie się spełniło. Mój kochany [edit: moderacja] robi mi pyszne nie tylko espresso, ale i cappucino. Jednak to prawda, że nawet dobry ekspres nie zrobi dobrej kawy z byle czego. W espresso te różnice smaku da się łatwo wyczuć. Ponieważ jestem jeszcze na etapie eksperymentowania, nie mam jeszcze ulubionej kawy. Za każdym razem kupuję inną i pewnie będzie tak dotąd, aż coś mnie tak zachwyci, że nie będę chcieć żadnej innej. icon_smile.gif
Emelelek
piÄ…, 29 lip 2016 - 14:54
Mmmm ale mi smaka narobiłyście. Ja szczególnie polecam New York Extra ze sklepu espressoart.pl w sumie głównie tam można ją znaleźć. Chyba sama pójde do kuchni i przygotuje filiżankę
Emelelek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: wto, 05 kwi 16 - 11:22
Nr użytkownika: 47,365




post piÄ…, 29 lip 2016 - 14:54
Post #116

Mmmm ale mi smaka narobiłyście. Ja szczególnie polecam New York Extra ze sklepu espressoart.pl w sumie głównie tam można ją znaleźć. Chyba sama pójde do kuchni i przygotuje filiżankę
jakocek
wto, 09 sie 2016 - 16:21
Dziewczyny, a piłyście kiedyś kawuchę z kawiarki? BOMBECZKA icon_smile.gif A co tam, BOOOMBA. Moja żona kupiła kawiarkę dla swojej przyjaciółki na ślub. Fajnie zapakowaliśmy, wszystko cacy, włoska firma i w ogóle, a przyjaciółeczce poprzestawiały się klepki w głowie i pokłóciły się z żoną. Tym sposobem franca nie miała okazji spróbować nawet grama kawy z kawiarki. Oczywiście, moja Sylwia, lament, rozpacz, już chce zwracać kawiarkę do Adacora (taki sklep w necie, gdzie kupiliśmy okazyjnie). Co mogłem zrobić? No jasne, że jej zabroniłem, bo jestem kawoszem i nie mogłem odpuścić takiej okazji icon_biggrin.gif A teraz cieszę się popijając wyborną kawę w swoim gabinecie, a ślub... przynajmniej zaoszczędziliśmy, nigdy nie lubiłem tej "przyjaciółki", przepraszam icon_smile.gif
jakocek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 09 sie 16 - 14:52
Nr użytkownika: 47,979




post wto, 09 sie 2016 - 16:21
Post #117

Dziewczyny, a piłyście kiedyś kawuchę z kawiarki? BOMBECZKA icon_smile.gif A co tam, BOOOMBA. Moja żona kupiła kawiarkę dla swojej przyjaciółki na ślub. Fajnie zapakowaliśmy, wszystko cacy, włoska firma i w ogóle, a przyjaciółeczce poprzestawiały się klepki w głowie i pokłóciły się z żoną. Tym sposobem franca nie miała okazji spróbować nawet grama kawy z kawiarki. Oczywiście, moja Sylwia, lament, rozpacz, już chce zwracać kawiarkę do Adacora (taki sklep w necie, gdzie kupiliśmy okazyjnie). Co mogłem zrobić? No jasne, że jej zabroniłem, bo jestem kawoszem i nie mogłem odpuścić takiej okazji icon_biggrin.gif A teraz cieszę się popijając wyborną kawę w swoim gabinecie, a ślub... przynajmniej zaoszczędziliśmy, nigdy nie lubiłem tej "przyjaciółki", przepraszam icon_smile.gif
Gekdlrios
wto, 20 gru 2016 - 08:24
Teraz są takie fajne ekspresy do kawy lavazza a modo mio sprawdźcie sobie naprawdę dają radę kawa wyśmienita ja teraz kupiłam i nie ma porównania icon_wink.gif
Gekdlrios


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 20 gru 16 - 08:22
Nr użytkownika: 48,584




post wto, 20 gru 2016 - 08:24
Post #118

Teraz są takie fajne ekspresy do kawy lavazza a modo mio sprawdźcie sobie naprawdę dają radę kawa wyśmienita ja teraz kupiłam i nie ma porównania icon_wink.gif
Kasta
wto, 10 sty 2017 - 13:17
Obecnie smakosze kawy naprawdę mają w czym wybierać, ponieważ nawet w dyskontach dostępnych jest wiele rodzajów, a co dopiero w hipermarketach czy tematycznych sklepach internetowych. Są jeszcze takie osoby, które posiadają ekspresy do kawy automatyczne i w zależności od modelu sięgają po specjalne kapsułki. Więcej o takich urządzeniach można przeczytać np. tutaj: www.krups.com.pl.
Kasta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pią, 16 gru 16 - 12:59
Nr użytkownika: 48,571




post wto, 10 sty 2017 - 13:17
Post #119

Obecnie smakosze kawy naprawdę mają w czym wybierać, ponieważ nawet w dyskontach dostępnych jest wiele rodzajów, a co dopiero w hipermarketach czy tematycznych sklepach internetowych. Są jeszcze takie osoby, które posiadają ekspresy do kawy automatyczne i w zależności od modelu sięgają po specjalne kapsułki. Więcej o takich urządzeniach można przeczytać np. tutaj: www.krups.com.pl.
mamanatala
czw, 02 mar 2017 - 15:21
Ja jesem znaną miłośniczką kawy wśród swoich znajomych icon_smile.gif Do tego stopnia, że jeżeli przychodzi czas np. wręczenia sobie prezentów to jestem prawie pewna, że dostane jakaś egzotyczną kawę lub też coś związanego z nią. Ogólnie bardzo dobre są według mnie te kawy ze sklepu SzlachetnySmak.pl - wyjątkowo aromatyczne i dobrze też pobudzają. Szkoda, że nie ma takich sklepów w każdym mieście. Na szczęście można zamówić przez interent szybko i bez problemów.
mamanatala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: wto, 08 lis 16 - 10:03
Nr użytkownika: 48,371




post czw, 02 mar 2017 - 15:21
Post #120

Ja jesem znaną miłośniczką kawy wśród swoich znajomych icon_smile.gif Do tego stopnia, że jeżeli przychodzi czas np. wręczenia sobie prezentów to jestem prawie pewna, że dostane jakaś egzotyczną kawę lub też coś związanego z nią. Ogólnie bardzo dobre są według mnie te kawy ze sklepu SzlachetnySmak.pl - wyjątkowo aromatyczne i dobrze też pobudzają. Szkoda, że nie ma takich sklepów w każdym mieście. Na szczęście można zamówić przez interent szybko i bez problemów.
> dobra kawa :)
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 20 kwi 2024 - 02:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama