Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Pochwalcie się swoimi ogródkami, balkonami :)

> 
e_Ena
pon, 19 kwi 2010 - 20:09
milutka, co to za krzew, z tymi różowymi kwiatami na pierwszym zdjęciu?
Super pomysł z tym żwirkiem, ale jak ty to robisz? Sypiesz jak kwiaty wykiełkują, czy one przez ten żwirek się przebijają icon_eek.gif ? Bardzo mi się to podoba.
Ja dziś wsadziłam jakąś lilię (chyba lilia to była), trochę mieczyków, pnący groszek, maciejkę i słonecznik icon_wink.gif . Ciekawe czy psy mi tego nie przeryją (albo raczej ciekawe kiedy przeryją icon_wink.gif)
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post pon, 19 kwi 2010 - 20:09
Post #21

milutka, co to za krzew, z tymi różowymi kwiatami na pierwszym zdjęciu?
Super pomysł z tym żwirkiem, ale jak ty to robisz? Sypiesz jak kwiaty wykiełkują, czy one przez ten żwirek się przebijają icon_eek.gif ? Bardzo mi się to podoba.
Ja dziś wsadziłam jakąś lilię (chyba lilia to była), trochę mieczyków, pnący groszek, maciejkę i słonecznik icon_wink.gif . Ciekawe czy psy mi tego nie przeryją (albo raczej ciekawe kiedy przeryją icon_wink.gif)
Xenna
pon, 19 kwi 2010 - 21:12
Moko,właśnie chodziło mi o wcześniejsze zdjęcia,na kórych widać jak kwiatuszki kwitną:)Zdjęcia są piękne a w rzeczywistości ogród musi być jeszcze bardziej zachwycający.Juz nie mogę się doczekać na kolejne zdjęcia,aktualne.
Dziękuję za zdjęcia!!!!
Xenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,617
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 10:40
SkÄ…d: Åšwiebodzice
Nr użytkownika: 15,654




post pon, 19 kwi 2010 - 21:12
Post #22

Moko,właśnie chodziło mi o wcześniejsze zdjęcia,na kórych widać jak kwiatuszki kwitną:)Zdjęcia są piękne a w rzeczywistości ogród musi być jeszcze bardziej zachwycający.Juz nie mogę się doczekać na kolejne zdjęcia,aktualne.
Dziękuję za zdjęcia!!!!
Agnieszka.zg
pon, 19 kwi 2010 - 21:38
no to jeszcze dodam to co u nas powstaje ,jeszcze dzieło niedokończone

a to korzeń który sama obrobiłam zakonserwowałam i o to efekt
Agnieszka.zg


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,269
Dołączył: wto, 03 gru 02 - 15:58
Skąd: Zielona Góra
Nr użytkownika: 20

GG:


post pon, 19 kwi 2010 - 21:38
Post #23

no to jeszcze dodam to co u nas powstaje ,jeszcze dzieło niedokończone

a to korzeń który sama obrobiłam zakonserwowałam i o to efekt


--------------------
milutka
pon, 19 kwi 2010 - 23:00
Ammm w tych dwóch kółkach chcę zasadzić po jakimś małym drzewku w kształcie kuli.

A w tym niby trójkącie nie wiem co tam dać.
Powiem Wam, że rośliny kupuję te które mi w oko wpadną i są niedrogie, bo nie chcemy ładować dużo w ogród, bo i tak dom sprzedajemy niebawem.

Moko ale tam u Ciebie pięknie icon_eek.gif też kiedyś będę miała taki ogród 06.gif

Amania jak ja bym chciała też mieć pełno żonkili w ogródku, piękne są, widzę jak u mojego sąsiada wyrosły szybko i jak tam u niego pięknie icon_smile.gif
A psy to moje dwa kochane urwisy icon_smile.gif

Ena nie wiem jak nazywa się ten krzew icon_redface.gif kupiłam go bo mi się spodobał icon_wink.gif pamiętam, że to jakaś dwuczłonowa nazwa, japoniec coś tam.
Ten różowy krzew, bukszpan i wrzosiec były już zasadzone i wysypałam kamykami. A na klombach najpierw dałam żwirek a później zasadziłam roślinki icon_wink.gif
Moja foksterierka nie rusza roslin, ale mój owczarek, który ma 2,5 miesiąca czasami obgryza kwiatki.
Ale za to we dwie szaleją po moim trawniku, który mimo to pięknie rośnie icon_smile.gif

Agnieszka super ten korzeń Ci wyszedł i widzę że powstaje piękny ogród icon_smile.gif

A u nas trawa bardzo szybko rośnie icon_smile.gif



Wiem, że tło brzydkie, ale budujemy tam dom i jeszcze nie wywieźliśmy śmieci icon_redface.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post pon, 19 kwi 2010 - 23:00
Post #24

Ammm w tych dwóch kółkach chcę zasadzić po jakimś małym drzewku w kształcie kuli.

A w tym niby trójkącie nie wiem co tam dać.
Powiem Wam, że rośliny kupuję te które mi w oko wpadną i są niedrogie, bo nie chcemy ładować dużo w ogród, bo i tak dom sprzedajemy niebawem.

Moko ale tam u Ciebie pięknie icon_eek.gif też kiedyś będę miała taki ogród 06.gif

Amania jak ja bym chciała też mieć pełno żonkili w ogródku, piękne są, widzę jak u mojego sąsiada wyrosły szybko i jak tam u niego pięknie icon_smile.gif
A psy to moje dwa kochane urwisy icon_smile.gif

Ena nie wiem jak nazywa się ten krzew icon_redface.gif kupiłam go bo mi się spodobał icon_wink.gif pamiętam, że to jakaś dwuczłonowa nazwa, japoniec coś tam.
Ten różowy krzew, bukszpan i wrzosiec były już zasadzone i wysypałam kamykami. A na klombach najpierw dałam żwirek a później zasadziłam roślinki icon_wink.gif
Moja foksterierka nie rusza roslin, ale mój owczarek, który ma 2,5 miesiąca czasami obgryza kwiatki.
Ale za to we dwie szaleją po moim trawniku, który mimo to pięknie rośnie icon_smile.gif

Agnieszka super ten korzeń Ci wyszedł i widzę że powstaje piękny ogród icon_smile.gif

A u nas trawa bardzo szybko rośnie icon_smile.gif



Wiem, że tło brzydkie, ale budujemy tam dom i jeszcze nie wywieźliśmy śmieci icon_redface.gif


--------------------
Ammm
wto, 20 kwi 2010 - 09:43
Na mój gust ten krzew to azalia japońska.

Moko, super ogród, kiedy moje rośliny takie będą? I coraz bardziej przekonuję się do róż (tak mi chodzą po głowie od jakiegoś czasu).

Agnieszka, super będzie ten Twój ogród. Mi też się marzy jakieś oczko wodne, ale mąż nie chce ze względu na dzieci.

Dobra, dziś pstryknę mój. Co prawda ja mam sporo drzew liściastych, które jeszcze są łyse, ale co tam.

Ten post edytował Ammm wto, 20 kwi 2010 - 09:50
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post wto, 20 kwi 2010 - 09:43
Post #25

Na mój gust ten krzew to azalia japońska.

Moko, super ogród, kiedy moje rośliny takie będą? I coraz bardziej przekonuję się do róż (tak mi chodzą po głowie od jakiegoś czasu).

Agnieszka, super będzie ten Twój ogród. Mi też się marzy jakieś oczko wodne, ale mąż nie chce ze względu na dzieci.

Dobra, dziś pstryknę mój. Co prawda ja mam sporo drzew liściastych, które jeszcze są łyse, ale co tam.

--------------------

moko.
wto, 20 kwi 2010 - 09:59
Milutka a ten krzew to nie czasem różanecznik(rhododendron, azalia) ? chyba tak, mam też ją w ogródku - mam dwie odmiany icon_smile.gif piękne są!
Znalazłam nowsze zdjęcia - z zeszłego roku.






Dodam, ze pod płotem mam zasadzone dziesiątki tulipanów icon_smile.gif a w trawie krokusy!, kocham stokrotki, więc mam część trawy nimi obsiane icon_biggrin.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 20 kwi 2010 - 09:59
Post #26

Milutka a ten krzew to nie czasem różanecznik(rhododendron, azalia) ? chyba tak, mam też ją w ogródku - mam dwie odmiany icon_smile.gif piękne są!
Znalazłam nowsze zdjęcia - z zeszłego roku.






Dodam, ze pod płotem mam zasadzone dziesiątki tulipanów icon_smile.gif a w trawie krokusy!, kocham stokrotki, więc mam część trawy nimi obsiane icon_biggrin.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
milutka
wto, 20 kwi 2010 - 13:54
CYTAT(Ammm @ Tue, 20 Apr 2010 - 10:43) *
Na mój gust ten krzew to azalia japońska.


Moja ciocia też powiedziała że to azalia , znalazłam karteczkę od tego krzewu i rzeczywiście to azalia japońska icon_smile.gif

Moko nie mogę napatrzeć się na ten Twój ogród icon_smile.gif

Ammm to czekam na zdjęcia icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 20 kwi 2010 - 13:54
Post #27

CYTAT(Ammm @ Tue, 20 Apr 2010 - 10:43) *
Na mój gust ten krzew to azalia japońska.


Moja ciocia też powiedziała że to azalia , znalazłam karteczkę od tego krzewu i rzeczywiście to azalia japońska icon_smile.gif

Moko nie mogę napatrzeć się na ten Twój ogród icon_smile.gif

Ammm to czekam na zdjęcia icon_smile.gif


--------------------
Xenna
wto, 20 kwi 2010 - 13:59
Moko,ogród przepiękny!!!!
A ta dziewczynka na pierwszym zdjęciu to kto? icon_biggrin.gif
Xenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,617
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 10:40
SkÄ…d: Åšwiebodzice
Nr użytkownika: 15,654




post wto, 20 kwi 2010 - 13:59
Post #28

Moko,ogród przepiękny!!!!
A ta dziewczynka na pierwszym zdjęciu to kto? icon_biggrin.gif
trzkasienka
wto, 20 kwi 2010 - 14:13
Moko. ten dywan ze stokrotek jest prześliczny!!! super pomysł, który w przyszłym roku podgapię- teraz i tak by nie miało to najmniejszego sensu, bo moja Mała spędza godziny na dworze obrywając kwiatkom główki...
trzkasienka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 844
Dołączył: pon, 24 wrz 07 - 15:29
Nr użytkownika: 16,297




post wto, 20 kwi 2010 - 14:13
Post #29

Moko. ten dywan ze stokrotek jest prześliczny!!! super pomysł, który w przyszłym roku podgapię- teraz i tak by nie miało to najmniejszego sensu, bo moja Mała spędza godziny na dworze obrywając kwiatkom główki...

--------------------


moko.
śro, 21 kwi 2010 - 09:55
CYTAT(Xenna @ Tue, 20 Apr 2010 - 13:59) *
Moko,ogród przepiękny!!!!
A ta dziewczynka na pierwszym zdjęciu to kto? icon_biggrin.gif

Matko.... to ja, ale nie zwracaj na mnie uwagi. Po prostu nie mam innego zdjecia ze stokrotkami 37.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 21 kwi 2010 - 09:55
Post #30

CYTAT(Xenna @ Tue, 20 Apr 2010 - 13:59) *
Moko,ogród przepiękny!!!!
A ta dziewczynka na pierwszym zdjęciu to kto? icon_biggrin.gif

Matko.... to ja, ale nie zwracaj na mnie uwagi. Po prostu nie mam innego zdjecia ze stokrotkami 37.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Ammm
śro, 21 kwi 2010 - 11:08
Moko, żartujesz, że to Ty!!! Przecież to dziewczę to ma z 15 lat! 06.gif

Coś mi słabo działa sieć, na razie udało mi się wgrać tylko to:












Kiedy mi to tak podrośnie jak u Moko?
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 21 kwi 2010 - 11:08
Post #31

Moko, żartujesz, że to Ty!!! Przecież to dziewczę to ma z 15 lat! 06.gif

Coś mi słabo działa sieć, na razie udało mi się wgrać tylko to:












Kiedy mi to tak podrośnie jak u Moko?

--------------------

moko.
śro, 21 kwi 2010 - 12:31
Za parę lat icon_wink.gif moje były sadzone malusieńkie sadzoneczki i po 3 latach juz niezłe okazy były. Bywało, ze przyrost w ciągu roku wynosił kiladziesiąt cm !
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 21 kwi 2010 - 12:31
Post #32

Za parę lat icon_wink.gif moje były sadzone malusieńkie sadzoneczki i po 3 latach juz niezłe okazy były. Bywało, ze przyrost w ciągu roku wynosił kiladziesiąt cm !

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Xenna
śro, 21 kwi 2010 - 13:42
Moko,normalnie fajniutko wyglądasz , dziewczynka wsród stokrotek:)
Oprócz tego,ze masz rękę do wszelakiej roślinności to musisz się na tym znać,efekty są imponujące!
Ammm jaki imponujący duży ogród,łał!!!Masz duże mozliwości,możesz sadzić,sadzić i jeszcze raz sadzić piękne kwiatuszki,krzewy i co tylko sobie wymarzysz.
Xenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,617
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 10:40
SkÄ…d: Åšwiebodzice
Nr użytkownika: 15,654




post śro, 21 kwi 2010 - 13:42
Post #33

Moko,normalnie fajniutko wyglądasz , dziewczynka wsród stokrotek:)
Oprócz tego,ze masz rękę do wszelakiej roślinności to musisz się na tym znać,efekty są imponujące!
Ammm jaki imponujący duży ogród,łał!!!Masz duże mozliwości,możesz sadzić,sadzić i jeszcze raz sadzić piękne kwiatuszki,krzewy i co tylko sobie wymarzysz.
milutka
śro, 21 kwi 2010 - 14:26
Moko a jak idziesz z Oskarem to chyba myślą , że rodzeństwo idzie icon_wink.gif

Amm podoba mi sie Wasze ogrodzenie, takie solidne, intymne, nic prawie nie widać, pewnie wysokie jest?

A pole do popisu masz tam niezłe, czy w przyszłości powstanie basen?
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post śro, 21 kwi 2010 - 14:26
Post #34

Moko a jak idziesz z Oskarem to chyba myślą , że rodzeństwo idzie icon_wink.gif

Amm podoba mi sie Wasze ogrodzenie, takie solidne, intymne, nic prawie nie widać, pewnie wysokie jest?

A pole do popisu masz tam niezłe, czy w przyszłości powstanie basen?

--------------------
Ammm
śro, 21 kwi 2010 - 15:50
Basen był w planach, nawet mamy pozwolenie ja jego budowę, ale okazuje się, że mamy bardzo wysoki stan wód gruntowych, więc technicznie byłoby to trudne. No i na razie, jak są małe dzieci, to mąż nie chciał (w sumie miał rację, bo oni mają straszny ciąg w kierunku wody). Więc w sumie chyba nie będzie basenu.

I jeszcze mój najnowszy klombik:

(muszę tylko zamalować skrzynkę gazową)

I parę innych fotek (moje ulubione roślinki, szczególnie te 2 na kamieniach 06.gif ):



(ta sosna ma takie mięciutkie, trzykolorowe igły, szkoda, że nie można tego pokazać na zdjęciu)



I mój mały ogrodnik:


Ten post edytował Ammm śro, 21 kwi 2010 - 15:55
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 21 kwi 2010 - 15:50
Post #35

Basen był w planach, nawet mamy pozwolenie ja jego budowę, ale okazuje się, że mamy bardzo wysoki stan wód gruntowych, więc technicznie byłoby to trudne. No i na razie, jak są małe dzieci, to mąż nie chciał (w sumie miał rację, bo oni mają straszny ciąg w kierunku wody). Więc w sumie chyba nie będzie basenu.

I jeszcze mój najnowszy klombik:

(muszę tylko zamalować skrzynkę gazową)

I parę innych fotek (moje ulubione roślinki, szczególnie te 2 na kamieniach 06.gif ):



(ta sosna ma takie mięciutkie, trzykolorowe igły, szkoda, że nie można tego pokazać na zdjęciu)



I mój mały ogrodnik:


--------------------

agarad
śro, 21 kwi 2010 - 16:30
Ogrodnicy-pomocnicy bomba! i ogród też pięknie powstaje.
AP.S.mmm, ja jeszcze w kwestii skrzynki gazowej, czy oby mozna zmienić jej kolor? wydaje mi się że nie.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post śro, 21 kwi 2010 - 16:30
Post #36

Ogrodnicy-pomocnicy bomba! i ogród też pięknie powstaje.
AP.S.mmm, ja jeszcze w kwestii skrzynki gazowej, czy oby mozna zmienić jej kolor? wydaje mi się że nie.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Ammm
śro, 21 kwi 2010 - 16:31
myślisz, że od strony domu, od tyłu też nie można?
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post śro, 21 kwi 2010 - 16:31
Post #37

myślisz, że od strony domu, od tyłu też nie można?

--------------------

Elak
śro, 21 kwi 2010 - 21:29
Moko te stokrotki śliczne, aż szkoda je deptać icon_wink.gif
I ta magnolia w tle - uwielbiam magnolie.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 21 kwi 2010 - 21:29
Post #38

Moko te stokrotki śliczne, aż szkoda je deptać icon_wink.gif
I ta magnolia w tle - uwielbiam magnolie.

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

renata19750702
czw, 22 kwi 2010 - 08:07
CYTAT(agarad @ Wed, 21 Apr 2010 - 15:30) *
AP.S.mmm, ja jeszcze w kwestii skrzynki gazowej, czy oby mozna zmienić jej kolor? wydaje mi się że nie.



Ja zmieniłam, bo mi do koncepcji nie pasował - z żółtego na brązowy, na razie nikt się nie czepiał...

Edit: miałam napisać, że ja bardzo lubię takie "świeże" ogródki (zboczona chyba jestem), a u mnie już prawdziwa dżungla, niestety...

Ten post edytował renata19750702 czw, 22 kwi 2010 - 08:09
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post czw, 22 kwi 2010 - 08:07
Post #39

CYTAT(agarad @ Wed, 21 Apr 2010 - 15:30) *
AP.S.mmm, ja jeszcze w kwestii skrzynki gazowej, czy oby mozna zmienić jej kolor? wydaje mi się że nie.



Ja zmieniłam, bo mi do koncepcji nie pasował - z żółtego na brązowy, na razie nikt się nie czepiał...

Edit: miałam napisać, że ja bardzo lubię takie "świeże" ogródki (zboczona chyba jestem), a u mnie już prawdziwa dżungla, niestety...

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
Ammm
czw, 22 kwi 2010 - 09:12
CYTAT(milutka @ Wed, 21 Apr 2010 - 15:26) *
Amm podoba mi sie Wasze ogrodzenie, takie solidne, intymne, nic prawie nie widać, pewnie wysokie jest?


Milutka, ten płot to oczko w głowie mojego mężą 06.gif Już nawet nie chce teraz myśleś ile nerwów, czasu i pieniędzy nas kosztował 37.gif A wysokości ma ok 180-190 cm.
Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post czw, 22 kwi 2010 - 09:12
Post #40

CYTAT(milutka @ Wed, 21 Apr 2010 - 15:26) *
Amm podoba mi sie Wasze ogrodzenie, takie solidne, intymne, nic prawie nie widać, pewnie wysokie jest?


Milutka, ten płot to oczko w głowie mojego mężą 06.gif Już nawet nie chce teraz myśleś ile nerwów, czasu i pieniędzy nas kosztował 37.gif A wysokości ma ok 180-190 cm.


--------------------

> Pochwalcie siÄ™ swoimi ogródkami, balkonami :)
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 15:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama